Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 79

  • 36 599
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 593
За такъв брой пунктирани Я за пръв път чета... 😮 Колко антрални имахте?
Не се сещам точно, но на 2ри ден мисля, че бяха по 7,8 в яйчник.

# 46
  • Мнения: 1 996
И аз съм шокирана от бройката! Не съм чувала за толкова досега. С какво и каква доза ви стимулираха? При мен на първата стимулация извадиха 14, последните дни не можех да седя седнала и коремът ми беше подут, след трансфера и положителния тест се влошиха симптомите и доста време страдах докато ми намалеят до нормалната големина яйчниците.
Пиставянето на инжекции не е приятно, но целта си струва да стискаме зъби. Писалките с къси игли са песен за поставяне, за дългите игли на менопур, оргалутран и Сие и на мен ми трябваше всеки път малко психическо уговаряне. Пробвах да ми ги слага мъжът ми, но бързо се отказах, по-лесно ми беше когато аз контролирах нещата.

# 47
  • Мнения: 593
Бях на Гонал, в началото 200 единици, после я намалиха на 187,5. Не съм имала никакви проблеми след пункция. Вече съм бременна след ЗЕТ и имам много замразени ембриони на 5ти ден, които са изследвани и генетично. Само да кажа, че в Турция е инвитрото.

# 48
  • Мнения: 439
При първия ни опит извадиха 16 яйцеклетки, нямах никакви оплаквания нито преди, нито след пункцията. Пиех много вода и набивах яко на протеин. Но ние вкъщи по принцип си хапваме високопротеиново, кво да правим - фитнес маниаци сме Grin

За иглите - никой не е тръгнал по този път за удоволствие. Нито е приятно да те разчекват през ден, нито да те преглеждат при кървене. Инжекциите, макар и безболезнени, пак не са за кеф. Пункции, трансфери, изследванията... Всичките лекарства, дори пътуването до клиниката. Всичко ми е неприятно, но сме мотивирани и търпим. Да не кажа, че сме изтръпнали и не усещаме вече. Целта оправдава средствата. Моята свекърва започна да ми се вайка още при инсеминациите: ако е гадно, да не го правим, за да не ме боли. Ами гадно е, боли ме и въпреки това ще продължавам да го правя докато не станем родители! Самата тя е имала няколко неуспешни бременности, а е искала и още деца, но мъжът ми е единственото. Честно казано ме дразнят нейните изказвания. Ако искам да си правя кефя - газ и към морето да си пека дупето. Ама животът не е толкова розАв... И всички, които стискаме зъби и не се отказваме, сме герои!

# 49
  • Мнения: 225
Wesss не са толкова неприятни инжекциите, на мен по-неприятно ми беше взимането на кръв, което също е честичко (4-5 пъти ми вземаха кръв), за да се следят нивата на хормоните. Тези инжекции са нищо като усещане съвсем тънки са иглите, аз дори не можех да повярвам, че е възможно да не усетиш игла. Просто е неприятна идеята, че постоянно трябва да се бодеш, но пък като се сетиш защо го правиш и каква е целта на всичко, повярвай ми нещата си идват на мястото. И аз започнах с голям страх, но с напредване на дните все повече се вълнувах и се радвах като гледах фоликулчетата как растат.

# 50
  • Мнения: 46
Добре, явно с инжекциите ще се справя, за кръвта не ме бърка давам си 😂ами вземането на яйцеклетки всичко е с пълна упойка предполагам, после и връщането, как се чувствахте след тези процедури?

# 51
  • Мнения: 681
И аз като Маргото отказах мъжа ми да ми слага инжекциите, въпреки че е с медицинско образование. Просто прeдпочитам аз да имам контрола, плюс това ако ме заболи докато той ми ги слага, автоматично ще му шибна един хахаха, а така мога да обвинявам само себеси Grinning
Иначе и аз съм с ПКЯ и при супер слаба стимулация направих 24 яйца. За щастие, нямах усложнения и проблемно възтановяване. Въпреки това, не правихме свеж трансфер и се радвам че така решихме.

# 52
  • Мнения: 956
Връщането (трансфера) не е с упокойка, но той не се усеща, няма болка. 

Добре, явно с инжекциите ще се справя, за кръвта не ме бърка давам си 😂ами вземането на яйцеклетки всичко е с пълна упойка предполагам, после и връщането, как се чувствахте след тези процедури?

# 53
  • Мнения: 199
VDimitrova, наистина ме изуми с тази бройка.
При мен извадиха този път 14, като от тях само 9 годни яйцеклеткии и само две оплодени.
Трябваше днес да ми ги трансферират на 3 ден, но състоянието ми не позволява и лежа на системи в болницата да мине хиперстимулацията. Този опит беше с 225доза Менопур за 3 дни, последващите намалиха на 150единици пак Менопур и отговора на яйчниците беше ужасен след пункцията. В петък ако съм добре, може да ми направят трансфер, стига тези две ембриончета да стигнат до 5 ден. До сега от 4 опита, никога нямаме бластоцисти....

# 54
  • Мнения: 225
При пункцията пълната упойка е за около 15 мин и после все едно нищо не са ти правили. Поне при мен беше така, но аз нямам хиперстимулация, 9 яйцеклетки извадихме. На следващия ден малко ме наболяваха яйчниците, но нищо особено не е. Обаче като чета при всеки е индивидуално как ще реагират яйчниците.

Аз да попитам - имали ли сте болки в гърдите още по време на стимулацията? Започнаха след като бихме първия цетротид и до сега вече няколко дни след пункцията все ме болят. Супер ми е странно.

# 55
  • Мнения: 990
Добре, явно с инжекциите ще се справя, за кръвта не ме бърка давам си 😂ами вземането на яйцеклетки всичко е с пълна упойка предполагам, после и връщането, как се чувствахте след тези процедури?

Нищо страшно няма в една ин витро процедура, важно е спокойствието и да слушаш доктора си Wink
Вземането на Я (пункция) е с пълна упойка, но е за около 20 мин. Заспиваш, минава процедурата, събуждаш се бързо, лекарят ти казва колко е пунктирал и след 2 часа се прибираш в къщи, като не дават да шофираш заради упойката. На следващия ден ти звъни ембриолиг и ти казва колко Я са се оплодили. В следващите 2-3 дни пак ти звънят да кажат колко Е са станали и как се развиват, като трябва да си подготвена, че не от всяка Я се развива Е.
После докторът преценява дали да има свеж трансфер или ЗЕТ в следващ цикъл
А трансфера е най-приятното нещо от цялата процедура Yum Без упойка, лягаш си на стола, прави се промивка, слагат се Е, лежиш си спокойно 20 мин, местят те в стая, където лежиш още 2 часа и се прибираш в къщи бременна с рецепта за един куп лекарства.
Това е най-кратката версия. Бъди спокойна, мисли си само за крайния резултат и успех Flowers Four Leaf Clover

# 56
  • Мнения: 593
Дозата винаги я определят и според килограмите. Аз бях 75кг., имайте предвид, че доза 200 ед. от Гонала е минимална за тези кг. Знам, че е плашеща бройката, аз също се уплаших, макар и да знаех от прегледите, че ще са над 30. Мислех, че количеството ще е за сметка на качеството, тук така ме бяха наплашили, но се оказа, че не е така - количеството няма общо с качеството. Според изследванията нямам поликистоза, ЛХ  и ФСХ са в съотношение 1 към 1, АМХ ми беше висок, но е разбираемо с толкова много фоликули.

# 57
  • Мнения: 439
Колко е високо АМХ? Реколтата наистина е впечатляваща. При първото инвитро моето беше 4, сега не съм изследвала. Стори ми се, че докторката каза, че имам по 12 фоликула на яйчник, когато ме прегледа преди блокиращата инжекция. Струват ми се доста, предвид, че извадихме 16 предния път и предишната докторка даже се изненада от къде толкова много (а би трябвало да ги е виждала на прегледите, отделно естрадиола ми отговаряше точно на толкова - 6430...)

# 58
  • Мнения: 593
Колко е високо АМХ? Реколтата наистина е впечатляваща. При първото инвитро моето беше 4, сега не съм изследвала. Стори ми се, че докторката каза, че имам по 12 фоликула на яйчник, когато ме прегледа преди блокиращата инжекция. Струват ми се доста, предвид, че извадихме 16 предния път и предишната докторка даже се изненада от къде толкова много (а би трябвало да ги е виждала на прегледите, отделно естрадиола ми отговаряше точно на толкова - 6430...)
Към 7 беше, а една година преди това беше 4, странно.

# 59
  • Мнения: 956
Мен започнаха да ме болят гърдите по някое време също. Мисля, че е нормално. Не се сещам дали съвпадна с включването на цетротид, защото в началото бях само на Гонал.

При пункцията пълната упойка е за около 15 мин и после все едно нищо не са ти правили. Поне при мен беше така, но аз нямам хиперстимулация, 9 яйцеклетки извадихме. На следващия ден малко ме наболяваха яйчниците, но нищо особено не е. Обаче като чета при всеки е индивидуално как ще реагират яйчниците.

Аз да попитам - имали ли сте болки в гърдите още по време на стимулацията? Започнаха след като бихме първия цетротид и до сега вече няколко дни след пункцията все ме болят. Супер ми е странно.

Общи условия

Активация на акаунт