Как да си върна усмивката и силата на жена?

  • 6 680
  • 257
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 738
Фокусирай се върху децата, защото дете на 10 г. изобщо не е тийн все още. Намери някой, който да те консултира и направи завой в начина на възпитание. Сега е времето да им изградиш ценностна система, за да се радваш на спокойни и хубави години като пораснат. Момче на 18 г. е равно на момиче на 14 г. Чак на 21 година си отдъхваш от момчетата и то пак зависи как си възпитавала. За момичета нямам опит, но гледай да не я изпуснеш.
Не се сравнявай с бившия, който има ново семейство или с приятелки със семейства, не се оглеждай в очите на хората. Ще срещнеш правилния човек, когато най-малко очакваш. Когато си фокусиран в нещо, то ти бяга.
А за децата ти си много важна и ценна. Оправи си къщичката и не мисли кой какво.

# 31
  • Мнения: 12 473
Последствията ще ги влече, докато сама не се оправи със себе си.
Дъщерята й е сърдита, ясно. Но за да промени мнението й - трябва да види майка си щастлива.

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма такова нещо, че дъщерята ще промени нещо, когато види майка си щастлива. Дъщерята е сърдита на целия свят и основно на баща си, затова се държи по този начин, но основно си го изкарва като омраза към майка си, защото майка й е под ръка и тя е лошото ченге. Отсъстващият баща е в по-добра позиция, защото той запазва ореола на добрия, който поне не й забранява и не й опява. Ако майката и бащата не се споразумеят относно контакти и участие във възпитанието, ще има дъщерята не само с училището ще има проблеми, а и от Закрила на детето може да ги потърсят. Да си опичат акъла и двамата родители, за да не реват после. Авторката да потърси контакт с бащата и да изиска, ако трябва той да се намеси.

# 33
  • Мнения: 12 473
Анди, от личен опит или от учебници говориш?

Децата се сърдят на родителя, с който са. Заради това, че е разрушен предишният им свят и тн.
И ако в добавка виждат и родителя нещастен, изразяват емоциите чрез всякакви изцепки.
Освен сърдене, те се и тревожат много за майка си, че не е щастлива и тн. Ако срещне нов мъж, гаранция че ще намалее напрежението. Защото вече ще има кой да закриля мама. Същото е и ако мама е щастлива от изборите и е усмихната и се радва на живота.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 807
Не знам защо, но мен ме подразни, че на 2 пъти спомена как децата ти едва ли не не са ти опора и не се грижат те за емоционалното ти състояние. Това е доста гадна и тежка роля за едно дете, която не бива да му отреждаш.

# 35
  • Мнения: 10 994
На мнението на Дарсия съм, гледам момчета. С момичета нямам опит, но в класа на големия ми син имаше едно момиче, дето си режеше вените, пушеше, носеше презервативи на 11 години, вследствие на раздяла между родителите му. Майката е най-свестната жена на света. Не знам какво стана, защото я изключиха, но като майка сърцето ми се е късало за това дете.

# 36
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Няма такова нещо, че дъщерята ще промени нещо, когато види майка си щастлива. Дъщерята е сърдита на целия свят и основно на баща си, затова се държи по този начин, но основно си го изкарва като омраза към майка си, защото майка й е под ръка и тя е лошото ченге.

Точно това казва и дъщеря ми.Сърдита съм на баща си и наказвам теб и брат ми ,защото него не мога и той е по силен от мен....
Психоложката е на мнение,че е умно дете,но винаги държи да е център на внимание.Изпитва ревност към брат си въпреки,че е по-малък и по-добър и това е нейният начин да печели внимание и да е център дори с оскърбление.
Със синът ми нямам никакви проблеми,отговорен е,честен е и много емоционален.Когато направи минимална грешка се разстройва и ми се извинява искрено.Често се кара на сестра си ,че ме ядосва,че лъже,че закъснява и аз се притеснявам за нея,чакайки я на вечеря двамата и още и още.Много пъти я прикрива за нейни грешки,като научавам в последствие за това.
Едва на 10 е,но мисли като голям човек.

Наистина много полезни съвети ми давате и трябва да променя някои неща.Едно е аз да се лутам къде бъркам и да бъда пристрастна към себе си и съвсем друго да получа мнения и съвети,подкрепа от хора,които не познавам и са обективни към изложената теза.

# 37
  • София
  • Мнения: 17 807
Дъщеря ти е зараждащ се душевадчик, а синът ти ще пати в живота, защото още от сега е натоварен с това да е "доброто дете" за сметка на себе си. А ти искаш съчувствие от човек, кийто не може са ти го даде. Има нещо много сбъркано в историята и това не е разводът.

# 38
  • Мнения: 10 994
Освен да си силна и да се държиш сама над водата, друг съвет не мога да ти дам.
Ако ме беше питала преди да се разведеш, освен при много крайни случаи, винаги съм против, особено когато става въпрос за битовизъм. Мъжът си е подредил живота, има си ново семейство, те мъжете бързо се възстановяват. За това мъжете никога не ги мисля.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбирам, че авторката се чувства изгубена и търси опора в децата си, защото са най-близките й хора в момента. Но точно в този момент трябва да се вземе в ръце и да оправи проблемите с дъщерята и с бащата, защото може да стане някоя голяма простотия и тогава ще ги накарат от някоя институция да се съберат двамата родители да се обясняват що за родители са и кой как не си изпълнява родителските задължения.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 771
Синът ти явно влиза в ролята на заместващ родител, а дъщерята съвсем очаквано преживява тежко загубата на бащината и мъжка фигура, и ескалира. На тези деца им трябват сигурност и авторитет. Затова и момичето от примера на Криси е пропадала, добрата майка не може да компенсира силния и авторитетен баща. Хубаво е, че посещаваш терапевт, продължавай, това ти е един от най-добрите ресурси. Другият е бащата, с когото трябва да се опиташ да намериш обща земя, на която той да оказва подкрепа на теб и децата, най-вече емоционална такава. Те трябва да знаят, че той стои зад теб и зад тях.

# 41
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Бащата на децата ми е алкохолик.Преди да се разведем още криеше бутилки на всевъзможни места у нас.
В момента в новото му семейство нещата са същите,последно когато ходиха там децата ми са били свидетели на тези грозни картинки и караници по този повод на настоящата му жена и него....
Немислимо е да говоря с него повече,тъй като той си заравя главата в пясъка и не се интересува от нищо,различно от цигари,телефон и алкохол.
Следващият ми партньор беше използвач и манипулатор,луташе се между бившата си жена и дете и нас.Към днешна дата и неговото положение не е розово, със запор на заплата от минали негови задължения и отхвърлен от бившата си жена,заради която се разделихме след почти 5г.връзка.

Децата страдат за грешките на големите.Попиват техните неуспехи донякъде.
Искам дъщеря ми да види доброто у мен,силата,начина по който един ден да се справя с трудностите,не да бъде в съпротива на всичко.
Разговори,внимание,женско време,приятелство,развлечения не помагат за дълго време.Разбираме се ден,два и после изведнъж прещраква,наопаки всичко и по три.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 771
Лошо е това с бащата, но щом е такъв, просто ще трябва да разчиташ на себе си. Дъщеря ти няма нужда от приятелка, а от стабилност, сигурност, предвидимост и ясна структура. Ще трябва да преглътнеш, че може и да не те харесва сега, но трябва да правиш това, което е правилно за нея. Обичта не се показва чрез угаждане. Явно трябва да обърнеш и сериозно внимание на мъжете, с които се занимаваш. Замисли се защо все завърташ пропаднали типове, и много внимавай преди да допуснеш друг до себе си, камо ли до децата си. Явно синът ти усеща лутането и несигурността ти и се опитва да компенсира, но той е още дете и заслужава детство. Ще трябва да преразгледаш много неща в живота си и подхода ти към хората.

# 43
  • Мнения: 6 585
Пак да кажа - сложи си границите. Много добър човек си и всички злоупотребяват с това. Научи се да отказваш. Бившият ти е болен човек, алкохолизмът е сериозна болест, не прищявка. По-зле ще става, явно не се лекува. Мисля, че е по-добре, че не е до децата ти, такъв човек не може да им даде много. И вторият ти партньор си е влачил проблемите, а ти си се нагърбила да му помагаш. Добре, че не те е завлякъл с пари. Остани си малко сама, не бързай с връзките, имаш да възстановяваш сили.
И да, не товари децата с непосилни отговорности. Малкият се опитва да замести бащата. Може да е умилително, но е вредно за него, пораства преждевременно и насила, позволи му да си изживее детско-юношеските години, има право на това. Не карай и дъщеря ти да се чувства виновна, тя има нейни проблеми и не може да ги разреши и да си преработи емоциите. Поведението й е рисково, опитай да я предпазиш от подхлъзване, че после ускорението надолу е голямо.

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен това с бащата е някаква кръпка към версията, изведнъж се появила отнякъде и в пълно противоречие с първия пост. Авторката се почувства притисната относно дъщеря си и реши да изиграе този коз, за да свали отговорността.

Общи условия

Активация на акаунт