Бюджетна почивка на море 2021

  • 25 023
  • 334
  •   1
Отговори
# 165
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
За Несебър, понеже съм била на тази улица и е удобна, вижте къщи за гости Нирвана, Виолета, Рупков или Рупчев; в Нирвана чистят всеки ден. Ташков също може.
Паркирането е проблем, обаче.

Последна редакция: чт, 12 авг 2021, 14:16 от Не се сърди, човече

# 166
  • Мнения: 68 659
Аз не....нямам доверие на чужди шофьори. Категорично не.
Предпочитам влака, ако нямам опция с личната ни кола. Стига за същото време, което и автобуса до Бургас, с тази разлика, че може да станеш, да се разтъпчеш, да отидеш до тоалетна, да блееш през прозореца, да легнеш на седалките....все предимства, от които не се отказвам.
Цените са много поносими. Но не е и толкова до цената, колкото до горните предимства, които описах.

Даже, когато ММ ни взе от морето, на нас с детето ни стана лошо накрая на пътя в колата, хем спирахме за почивка.

# 167
  • Мнения: 1 427
Днес ММ резервирал последната стая в хотел Фрея в Обзор от утре. Преди това звънял в Равда в други хотели и всичко било пълно. Никога не сме били в Обзор, даже бяхме започнали да търсим някъде в Родопите хотел с басейн, ама детето иска на море.
 Тройка стая, пълен пансион, с басейн, за три нощувки 405лв.

Някой бил ли е там и изобщо за Обзор да даде отзиви как е морето и плажа. Видях, че шезлонгите и чадърите са по 4 лв ( благодаря за фаталина за линка). Видях, че има и някакъв лунапарк, ама четох отзиви, че бил скъп?

Предполагам, че ще е лудница и направо не ми се тръгва.

# 168
  • Мнения: 10 210
Мен ме агитираха за споделено пътуване предвид липсата на директен транспорт до мястото, но нещо ми е напрягащо да издирвам хора през ФБ, които ще пътуват по същото време към същото място.

# 169
  • Мнения: 12 039
Елза@Анна, чудесна оферта сте уличили, дано мястото да е добро. В Обзор са ме водили като много малка и спомени нямам, а и всичко се е променило. Доколкото знам е подходящо за семейства морето, но като че ли имаше нещо около плажната ивица, не помня какво обаче. Може би да е по-каменисто или пък да е по-малка🤔
На въпроса относно споделеното пътуване съм на кантар, но в моя случай по-скоро - не, освен ако не е дестинация, която е недостъпна с друг транспорт освен лек автомобил, че аз не съм шофьор.
Веднага казвам моите причини срещу споделеното пътуване:
- завися от друг човек и неговите планове и удобство
- на сина ми му става лошо в кола или автобус, а отказва да пие хапчета или прахчета.
- пътуваме трима и може да е трудно да се намерят толкова места.
- едното ми дете е с ТЕЛК, аз съм придружител и имаме две безплатни пътувания с БДЖ, отделно със семейна карта и аз ползвам 50% отстъпка извън тези безплатни пътувания. При споделено пътуване едва ли ще ми излезе по-евтино и удобно.
За майка с едно дете, сам човек или две приятелки това може и да е по-удобен вариант.

Последна редакция: чт, 12 авг 2021, 14:17 от Не се сърди, човече

# 170
  • Мнения: 68 659
Какво значи скъп лунапарк - съвсем нормален като навсякъде е, предполагам.

# 171
  • Мнения: 1 427
Какво значи скъп лунапарк - съвсем нормален като навсякъде е, предполагам.

Незнам, такъв отзив имаше в Гугъл. Досега за замък батут и подобни плащаме по 5-6 лв и ми се струва ок. Този незнам колко ще да е цената.

# 172
  • Мнения: 10 210
Проблемът е с курортните места, до които няма добре уреден обществен транспорт.

# 173
  • Мнения: 12 039
И в Несебър, и в Св. Константин и Елена (МДУ) цената на бънджито е 10лв за 4-5 минути и подобни цени. Обаче в Константин и Елена намерихме друг лунапарк, който си беше на цена 5лв/ атракция. Децата се катериха за 5лв 10 минути на стените и се возиха на блъскащите се колички (5лв/ количка). Влакчето беше 5лв за възрастен и 3лв за дете за 30 минутна обиколка на комплекса. - миришеше на изгорели газове (бензин).
Във Варна, ролбата на Южния плаж:
- 1 спускане - 2лв
- 2 сп - 3лв
- 3 - 5 лв
- 5 - 8лв
- 7 - 11лв
- 10 - 15 лв
Децата на два-три пъти влизаха да се спускат и идваха при мен на плажа. Слагат им гривни, на които маркират всяко спускане.

# 174
  • Мнения: 2 069
И така настанихме доста трудно в Равда. За двама възрастни и малко дете става въпрос. Звънях на много хотели, къщи и т.н. и места няма. За ден, два може да се намери, за по-дълго време по-трудно. Започнахме да обикаляме улиците и да питаме. Първо намерихме двойна стая за 40 лв, но се отказахме, защото леглото беше малко. Нямаше как да спим трима на него. Продължихме да търсим и намерихме двойна стая с разтегателен фотьойл за 35 лв. Не е кой знае какво. Мебелите са старички, но пък има климатик, отделна баня в стаята, хладилник и тераса и е близо до плажа. Всичко което искахме.
Май ще се вместим в много малък бюджет, което ме радва. Grinning

# 175
  • Мнения: 1 429
Със сигурност, ако търся евтина почивка и да съм на първа линия, трябва да избера Приморско, Обзор, Равда, нещо от сорта, по- малки народни курорти. В Созопол е много скъпо, а ми се иска да отидем.
Така, по темата: почивна база на НЕК, Приморско. Знам я, точно срещу въжения мост за южния плаж. Ето цени, само да уточня, че не съм я посещавала. Но ме блазни мисълта, защото са добри цените, а преди няколко години поне отвън изглеждаше прилично. Пише обаче, че ресторанта няма да работи.

Последна редакция: чт, 12 авг 2021, 14:57 от renidimova

# 176
  • Мнения: 3 505
Рени, в базите на НЕК външни настаняват ли? Чувала съм, че имат доста и не само на море. Чувала съм добри отзиви и за тази на БДЖ в Приморско, но за там нямам идея как стоят нещата с външните посетители.

# 177
  • Мнения: 1 429
Рени, в базите на НЕК външни настаняват ли? Чувала съм, че имат доста и не само на море. Чувала съм добри отзиви и за тази на БДЖ в Приморско, но за там нямам идея как стоят нещата с външните посетители.
В сайта им пише, че настаняват.
А за базата на БДЖ- то...хм, не съм влизала, но 2017 г. почивахме в близост до нея, изглеждаше ужасно ресторанта. Нз как да го обясня, то вече съм и позабравила, ама много подтискащо и много соц., в лошият смисъл на думата. Не съм някоя лигла, но за мен е важно уюта, независимо дали е старо, овехтяло, просто да излъчва уют и да не ме е гнус.

# 178
  • Мнения: 12 039
Някои да има представа от бази на МОН?
Имам спомен, че съм виждала в Кранево преди 5 години, но битови условия, цени и други?

# 179
  • Мнения: 3 331
Чувала съм добри отзиви и за тази на БДЖ в Приморско, но за там нямам идея как стоят нещата с външните посетители.
2017 минаваме покрай тях на път за плажа. Единият блок не съм сигурна работеше ли. Другият не изглеждаше добре. Първият етаж беше на земята и се виждаше в стаите - малки, 2-3 легла, няма климатици.. Дворът беше голям, но не добре поддържан. Сега може по друг начин да изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт