Бюджетна почивка на море 2021

  • 25 024
  • 334
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 12 039
Доколкото съм запозната ОИ върви и с други услуги като анимация, басейн, достъп до аквапарк. Вероятно, хората, които избират ОИ предпочитат да са в  хотелския комплекс и да ползват всички тези удобства. Ние предпочитаме пясъка и морето, затова и не търсим пълен пансион. За всеки вид хотел и почивка си има клиентела.

# 151
  • Мнения: 10 210
Затова написах - ако ти трябват условията. Но си е робия. Ядеш каквото те са предвидили и всеки ден там. Изобщо не е по мой вкус и не ми е почивно, казармено ми е. Ни е до грозде, ни е до сливи. 😁

# 152
  • София
  • Мнения: 4 548
Да ви кажа какви ги свърших в Созопол миналата седмица. 20 дена преди да тръгнем намирам една квартира в новия град за 45 лв. две легла общо. Да, ама има уловка три стаи с две санитарни помещения. Решихме, че по едно на трима е ОК. Да, ама нещо не бяхме разбрали. Само баните са две. Тоалетна и мивка има само в едната. Сутрин между 8:30 и 9 ставаше опашка. Иначе нямаше проблем по друго време. Стаята беше чиста с тераса, сутрин на сянка, климатик, ТВ. За първи път в такъв тип квартири ми се случва на третия ден да сменят чаршафите, да има винаги тоалетна хартия и всеки ден нов плик на кошчето за боклук на терасата. Други плюсове: общо взето се намира къде да паркираш, имаше и платен паркинг наблизо, но не се наложи да опра до него. Централният плаж не беше супер пренаселен сутрин и е само на 10 мин. от квартирата. Минусите: квартирата е на най-големия баир в града. Не случайно улиците носят имена на планини и върхове - Рила, Витоша, Мусала, Вихрен и т.н. Стаята ни беше откъм улицата и нощем е страшно шумно. Някакви хлапета ритат топка в игрището отсреща, после други викат и се кискат на пейките та докъм 2 ч. После започват да се прибират пияниците и пак викат. След 6 започват работещите да бръмчат с моторетки по улицата. Не може да се спи на затворено, че е жега, а климатика бие право в едното легло и го спирахме нощем. Неудобното легло и буцестата възглавница бяха капакът. В крайна сметка, обаче, си изкарахме добре. Не точно почивка, но пък си е разбообразие от монотонното ежедневие у дома. Едва ли ще повтроим пак в Созопол или поне вече знам къде е по-спокойно и тихо.
В Китен и Лозенец сме били в доста по-добри квартири за по 20 лв. на човек. Но там са по-малко местата за разходка вечер.

# 153
  • Мнения: 12 039
Леле, едно време (70-те години на миналия век) имаше почивни станции с общи тоалетни на етажа, съответно и бани. Тогава друго не знаехме и не ни пречеше. На две стаи баня си беше лукс. В днешно време не бих си го причинила. Бунгало може да е, ама със собствена баня и тоалетна. За останалото нямам големи претенции, стигат ми удобни легла и възглавници, чисти и здрави чаршафи и кърпи, топла вода. Хладилник, ел. кана или мини кухненски бокс си е плюс, на климатик и телевизор не държим.

# 154
  • Мнения: 3 505
Баш почивка на море е юни и септември, за който може да си го позволи. Преди си мислех, че само в Гърция е така, но и тук е супер.

# 155
  • Мнения: 10 210
Ох, като казвате общи бани... Имам спомен от детските години на един лагер в Несебър. Докато се къпех ми откраднаха банския 😵 от закачалката. Вярно, че беше див пост-комунизъм и недоимък, ама чак пък толкова. 🙄

# 156
  • Мнения: 3 505
На детските лагери малките се къпехме редовно със студена вода, че за нас топла не оставаше. Кражби при нас не помня да е имало.

# 157
  • Мнения: 1 429
Оф, знам че е нищено много в другата тема, ама да си кажа и аз за ОИ. Ние трета поредна година ходим на такъв тип почивка. Анимация не ползваме, гледаме да е на първа линия, понякога има включени шезлонги на плажа, друг път не, зависи от хотела. Пием си доста със съпругът ми, децата от две години са 4 вече. Та, уж ни излиза на сметка. Но не ми харесва това с часовете, да се храня в определено време. Аз и ММ не закусваме, на обяд можем да минем с по една супа и някоя бира. И вечер вече става страшно😁. Обаче на ОИ не мога да си пия спокойно ракията и да си ям салата, защото времето върви, трябва постоянно да го мислиш това. Да, ама с три малки деца и едно голямо да ходим по ресторанти и да чакаме да си поръчаме и да ни сервират също не е много добре. Тази година много се колебая - ще ми се само нощувка, като ще си купуваме сокове, плодове, кафе ще си правим, хладилна чанта мисля да вземем. Обаче държа да сме до плажа, като се събудя, да си пия кафето на терасата, която гледа към морето. Предложения за нещо такова, семпло, уютно, бюджетно?
И да вметна, че в момента за 6.09, от тогава ще почиваме, има добри оферти ОИ, на брега на морето. А само за нощувка хотели до плажа, засега са ми малко по- евтини от ОИ хотелите, защо така? Но ние за 4 дни миналата година платихме ок. 850 лв., 6- членно семейство, което смятам, че е добра цена, това за ОИ.
Засега съм се спряла на хотел в Обзор - Алтея, точно до крайбрежната, срещу плажа, 80 лв нощувка, с хубава тераса, на която може да се вечеря.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 23:55 от renidimova

# 158
  • Мнения: 3 505
Има доста апартаменти на първа линия до плажа в стария град на Поморие. Ако само на гледката държиш, може и от другата страна, но с три малки деца и пълно бойно снаряжение май ще е по-добре да сте до плажа.

# 159
  • Мнения: 12 039
Ох, като казвате общи бани... Имам спомен от детските години на един лагер в Несебър. Докато се къпех ми откраднаха банския 😵 от закачалката. Вярно, че беше див пост-комунизъм и недоимък, ама чак пък толкова. 🙄
Тази година докато обядвахме в заведението над плажа от кърпата под чадъра изчезна шапката на дъщеря ми. Другите вещи - кърпи и тениски не бяха пипнати, само нейната шапка. Да е нещо ценно, не е - купувана е миналата година от Пепко, синя, тип дантелена и като каскетче/ бейзболка

# 160
  • Мнения: 68 659
Оф, знам че е нищено много в другата тема, ама да си кажа и аз за ОИ. Ние трета поредна година ходим на такъв тип почивка. Анимация не ползваме, гледаме да е на първа линия, понякога има включени шезлонги на плажа, друг път не, зависи от хотела. Пием си доста със съпругът ми, децата от две години са 4 вече. Та, уж ни излиза на сметка. Но не ми харесва това с часовете, да се храня в определено време. Аз и ММ не закусваме, на обяд можем да минем с по една супа и някоя бира. И вечер вече става страшно😁. Обаче на ОИ не мога да си пия спокойно ракията и да си ям салата, защото времето върви, трябва постоянно да го мислиш това. Да, ама с три малки деца и едно голямо да ходим по ресторанти и да чакаме да си поръчаме и да ни сервират също не е много добре. Тази година много се колебая - ще ми се само нощувка, като ще си купуваме сокове, плодове, кафе ще си правим, хладилна чанта мисля да вземем. Обаче държа да сме до плажа, като се събудя, да си пия кафето на терасата, която гледа към морето. Предложения за нещо такова, семпло, уютно, бюджетно?
И да вметна, че в момента за 6.09, от тогава ще почиваме, има добри оферти ОИ, на брега на морето. А само за нощувка хотели до плажа, засега са ми малко по- евтини от ОИ хотелите, защо така? Но ние за 4 дни миналата година платихме ок. 850 лв., 6- членно семейство, което смятам, че е добра цена, това за ОИ.
Засега съм се спряла на хотел в Обзор - Алтея, точно до крайбрежната, срещу плажа, 80 лв нощувка, с хубава тераса, на която може да се вечеря.

Алтея го знам.
Ние сме били в съседен - хотел Мартинез.
Буквално е на плажа. Гледка към морето.
Цени нормални..били сме там преди 7 години, та не жи помня точно, но ще е било нещо в моя диапазон, който споменах горе.


Фаталина, смятала съм...не ми е излизало никога по-,скъпо на квартира плюс храната, отколкото да сме на ОИ.

# 161
  • Мнения: 2 069
Добро утро,
На път сме за Равда, Несебър или Влас. Още не сме решили точно къде. Имаме желание да сме близо до Слънчев бряг. Искам да попитам дали имате наблюдение да има хора с табели предлагащи квартири и апартаменти?

# 162
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 900
Ходила съм в Албена на ОИ. Много доволни останахме, особено аз и синът. Цената беше 65 лв. на човек преди 5-6 години. Мъжът ми по принцип не харесва ОИ, точно защото сме вързани с хотела, а той обича да си ходи по различни кръчми. Иначе храната беше супер вкусна и разнообразна, дори и за нас - претенциозните откъм храна. Не съм ползвала нито басейн, нито анимации и разни екстри, само нощувки, храна и пиене.
Нарочно влязох в сайта на хотела да видя как са цените в момента - 75 лв. на човек. Не че ще отидем, но ми стана любопитно.

# 163
  • Мнения: 12 039
Темата наистина не е за олинклузив и скъпи хотели. Нощувка с или без храна за 150лв/ човек на ден е извън категорията на замисленото в тази тема. Целта беше да се споделят реални места за настаняване в ценови диапазон до 30лв/ човек на ден или до 50-60 лв/ помещение. Да се коментират различните удобства, неудобства и отстъпки при вариант и 1 възрастен с 1-2 деца, както и на варианти за семейства с повече от две деца.
В този дух, ако някой може да препоръча място (лично изпробвано) с полупансион, пълен пансион или олинклузив до 50лв на човек на ден е добре дошъл да го сподели.
Вили, бунгала, квартири, семейни хотели, къмпинги също са обект на обсъждане в темата. Бистра, закусвални, цени на шезлонг и чадър на различните плажове също дават полезна информация.
Когато за първи път отидох на почивка с децата (на 2 и на 6 години тогава) ми беше важно да е близо до плажа и да има площадка, където да заведа децата привечер, защото тях това ги вълнуваше. И понеже не познавах морето резервирах в Кранево. Оказа се, че съвсем не е близко до плажа и удобно за количка, а в Кранево нямаше нито една площадка, освен на детското заведение.
До сега никъде не успяваме да ползваме Уай Фай, въпреки рекламите за безплатен такъв. Кабелна телевизия уж има, но липсва информация относно детските канали на конкретния оператор или качеството на сигнала е толкова лошо, че нито веднъж децата ми не са гледали нещо на телевизора. Вече и не го търсят. Затова за мен Уай Фай и телевизия не са приоритет, на други обаче са им важни и за тях такава информация е от полза.
По-нагоре някой попита за табелки за квартири - на гарата в Бургас като слязохме на 9 юли имаше хора, предлагащи квартира. Аз до сега винаги съм тръгвала с резервация и не мога да дам отзиви. Преди две години в Приморско също видях много къщи с табелки, че имат свободни стаи.
Ето, обаче че за момента на жената й трябва актуална информация относно Несебър, Равда и Поморие. Някой който в момента е там би могъл да каже вижда ли такива табелки сега, днес в реално време.
Моля ви, спрете да си мерите портфейлите и предпочитанията с този олинклузив и се върнете към първоначалния замисъл на темата - бюджетните почивки. Всеки има право на предпочитания, уважете го.

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Имаше тук-там табелки. Дали има действително свободни стаи, не знам, но табелки с надписи "свободни стаи" видях и в Несебър, и в Равда.

Последна редакция: чт, 12 авг 2021, 14:16 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт