Бюджетна почивка на море 2021

  • 25 028
  • 334
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 698
Вижте офертата за комплекс "Атлиман" в Китен. Пълен пансион - закуска, обед и вечеря за 6 дни на човек в най-високия сезон е 179 лева. Т.е. на ден няма и 30 лева за нощувка, закуска, обяд и вечеря. Явно е бивша соц. база. За по-слабите сезони е и по-ниска цена. Не знам обаче всъщност какво е като условия. Не съм ходила, н о за догодина може да е и опция.

https://grupovo.bg/oferta/6-noshtuvki-na-chovek-sas-zakuski-obed … klub-kiten-236429

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 15:08 от Nataka

# 136
  • Мнения: 12 067
Когато ми бяха малки децата беше удобно за сам човек с две деца да имам осигурено хранене, макар че на олинклузив не сме били. Само веднъж бяхме на пълен храноден и съжалих, защото храната не беше никак добре, а трябваше и часове да се спазват, което не една момент може да се окаже проблем с малки деца.
За да спестя от цената на чадъра и шезлонгите, която хич не е малко, си купих чадър и си го нося. Тази година си взех и одеало за пикник 2/2 метра и ни е много удобно така. Пътувам с влак и винаги багажът ни е един сак или куфар на колелца + децата си носят в малки ранички занимавки и храна и вода за път. Така винаги има възможност и за чадъра.
Точно, защото отиваме на море заради самото море и плажа, не съм им показвала и аквапаркове и други "забавления". Басейнът ми беше полезен, когато малкият още спеше на обед, докато той спи в стаята ние с кака му на басейна. Ако не иска да спи - и тримата на басейн, на сянка, а не на плажа в часовете между 13 и 16. Децата ми харесват да има басейн, за да могат да поплуват, че все още се учат и в басейн е по-лесно и безопасно да се упражняват. Иначе почти не излизат от водата, само ако им стане студено (има вятър), просто ходим на по-плитко, където не става за плуване.

# 137
  • Мнения: 68 671
Миналата година се наложи да съм сама със синко. Куфарът го пратих по пощата на връщане..около 20кг..към 6 лв ми взеха. Да не го мъкна по влака.
Тази година бяфме пак двамата, но ММ ни закара и взе.

Изхранване не искам, защото детето яде 5 неща на кръст само, от които готвено тип манджа, няма Joy
Закуската не я ползвахме тази година, не закусваме и двамата Grinning
За това само спане търся. Разучавам наоколо да има места за хранене, насипна рибка, парче пица..такива неща.

# 138
  • Мнения: 10 210
Брях, това за куфар по пощата не съм го знаела, а и не бих очаквала да е за прилична тарифа.

# 139
  • Мнения: 12 067
На времето (80-те години на миналия век) моите родители изпращаха багажа по влака и си го вземахме директно от гарата като пристигнем. Не знам доколко е имало смисъл, освен в случаите, когато се сменя влак или се комбинират две по-дълги почивки да се раздели багажа и да не се мъкне целият.
На мен обаче спирката на влака ми е по-удобно от двете гари и не ме устройва вариант да се разхождам до гарата и обратно (+ГТ) за да изпращам.
Е, предполагам може и по куриерите, но вероятно цената ще е по-висока, а и нали има условие до колко дни да се получи 🤔?

# 140
  • Мнения: 3 331
Брях, това за куфар по пощата не съм го знаела, а и не бих очаквала да е за прилична тарифа.
И аз. Едно време можеше да си дадеш куфарите на гарата, за да пътуват като багаж в отделен вагон, и на твоята гара ди ги вземаш от едно гише. Сега се сетих, че и пратки се праща ха така, срещу минимално заплащане, основно буркани за гладни студенти🤣

# 141
  • Мнения: 68 671
Няма я вече тази услуга на бдж.
Отдавна я махнаха.

В Китен пощата е преди автогарата, от която хващаме бусче до Бургас.
То куриери в Китен няма, сал едни бг пощи Joy...ама пак добре, не е скъпо.
Викам на лелята в пощата мятайте, хвърляйте го както искате тоя куфар, не ми дреме...само аз де не го мяткам по влака...после ММ ходи да го прибира от нашата поща.

На отиване не смея, че току виж се загуби, и остана без банЦки Joy

# 142
  • Мнения: 12 067
Няма я вече тази услуга на бдж.
Отдавна я махнаха.



На отиване не смея, че току виж се загуби, и остана без банЦки Joy
Ти пък сега, в Китен толкоз ли няма отде да купиш един банЦки? Въх! Че тогаз давай дибидюс, тъкмо да не ставаш кафяво и бяло като зебра.

# 143
  • Мнения: 68 671
Не моа се харча аз с непредвидени разходи. Аз си имам строен бюджет Joy

# 144
  • Мнения: 35
Аз отивам за 5 дни на море заради морето. Искам добра локация и да е чисто, това ми е задължително. Не искам басейн, не искам кабелна, не искам ол инклузив и още по-малко пък ултра. И съответно не искам да плащам за тези неща. И са ми много странни хората, които смятат, че демонстрират стандарт на живот със скъп хотел. За мен демонстрират глупост, освен ако няма да си изкарват почивката в хотела. Виж, за плажни удоволствия плащам. Колкото - толкова.

Много крайно изказване. Ние например ходим няколко пъти, като гледаме едната ни почивка да е хипер бюджетна, но другата задължително правим на Ултра ОИ. И не парадирам с нищо, честно казано, просто искам да стана, да ми е сложено всичко за ядене, да ям ако реша, да излезна и да съм на плажа, да е тихо и спокойно....Да има плаж, да има басейн и т.н. Но сме ходили и на гола нощувка и обикаляне на плажове, и двете ми харесват, но не обявявам тези, които не ходят на ОИ и на скъпи хотели за глупаци.....

# 145
  • Мнения: 10 210
Аз казах кое е глупостта за мен - да се вменява стандарт на живот чрез избор на луксозен хотел. Тип "ако знаеш ние в какъв баровски хотел почивахме  😎". Сега, ако ти се разпознаваш в такова поведение... И също съм казала, че ако човек ще ползва екстрите, то има смисъл. А бе не се ли апелира постоянно във форума за четене с разбиране. Май има основание.

# 146
  • Мнения: 3 505
И за мен да платиш купища екстри, които не ползваш, си е демонстрация на глупост. Не пием алкохол, не се интересуваме от анимация, та за нас ОИ не е опция, да не говорим за УОИ. Предпочитам чиста нощувка и то по възможност в апартамент/студио с кухненски бокс. Ако си намерим къде да ядем, ще ходим там, ако ли не, сами ще си спретнем нещо. Не, че не сме купували пакети с храна, но не ни е любимото.

# 147
  • Мнения: 10 210
И за мен да платиш купища екстри, които не ползваш, си е демонстрация на глупост. Не пием алкохол, не се интересуваме от анимация, та за нас ОИ не е опция, да не говорим за УОИ. Предпочитам чиста нощувка и то по възможност в апартамент/студио с кухненски бокс. Ако си намерим къде да ядем, ще ходим там, ако ли не, сами ще си спретнем нещо. Не, че не сме купували пакети с храна, но не ни е любимото.
Точно за това става дума. Ето, и Тета е в "бръшляновата лига" на знаещите за какво става дума, vermilion21 също. 😊 Пък който иска да се обижда и да търси под вола теле. Който търси - намира, така съм чувала. 😁

Тета, кажи за водата при вас на плажа - чиста ли беше? Не започва ли един цъфтеж на водата по някое време на Черноморието...но кога беше, трябва да проверя. Не обичам водорасли. 🤪

# 148
  • Мнения: 68 671
В Китен две години в началото на юли нямаше водорасло кьораво. Южния плаж.
Тази година начало на юли, Приморско, южния...излязоха водорасли, уж беше рано за тях.

# 149
  • Мнения: 10 210
Често пъти не става дума за бюджет, а за задръстеност, казано най-ясно. Една година отиваме компания на море. Намираме си хубав и чист семеен хотел с любезни домакини. Приятел баровец решава, че ще е в 5-звездния на ОИ. И какво става. Ние по цял ден на плажа, аху-иху, кога ядем на крак, кога пием, по лодки, по рибни ресторанти и т.н. Той час по час търчи към хотела, да ползва ОИ. 😂 Нищо не разбра от почивка. Кой разбрал - разбрал. Както казвам обичайно, не е за всеки. 🙂

Общи условия

Активация на акаунт