скрининг?

  • 958
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
За всяка бременна е препоръчително да си направи БХС и фетална морфология. БХС можеш да направиш в Майчин дом на 14-ти етаж, както вече са ти казали. Прави се между 15 и 19 седмица (така пише на самата брошурка, която дават там след като ти вземат кръв). Преди обаче да отидеш в Майчин дом трябва да минеш през ехограф, където да се отчетат някои стойности (размер на глава, бедрена кост и т.н.) и това трябва да стане не по-късно от 3 дни преди БХС. Най-добре е да отидеш някоя сутрин на ехограф при доктора си и веднага след това да тичаш в Майчин дом Peace. Мен така ме посъветваха - така и направих. Всичко свърших за по-малко от час и половина. Успех Hug!

# 16
  • Мнения: 3 069
Ау, това беше най-кошмарното преживяване за мен.Показа ми висок риск и ми препоръчаха амнеоцентеза.Понеже имам един спонтанен аборт преди това, умрях от страх и отказах.И слава Богу - беба е жива и здрава, наистина нямаше смисъл.Това изследване доколкото знам се прави , ако жената е над 35 год. или ако във семейството някой е с малформации.Иначе не виждам никакъв смисъл от него.Около мен нито едно момиче не го направи и по-добре, аз само се изплаших напразно.Изследването се прави в Майчин дом на последния етаж ти взимат кръв, преди това трябва да имаш ехография.Двете се сравняват.И се изчислява риска бебето да има малформации.


Е, значи ти си имала късмет, и аз и доста други но моя приятелка която е лекар отказа и скрининга и амниоцентезата и и се роди детенце със синдром на Едуардс.Родихме в един и същи ден......детенцето и почина на 2 месеца.
За възраста, наистина е по-голям риска но тъй като по-младите не го правят последните данни сочат, че деца с генетични увреждания се раждат от млади майки много повече и много рядко от по-възрастините.
Моето мнение е да го направиш!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 035
Както са ти казали е в Майчин дом на последния етаж,струва 22лв и до 19 г.с трябва да го направиш.Аз лично горещо ти го препоръчвам.Аз родих на 22г и въпреки това се изследвах.В болница Лозенец,където раждах също е задължително.От гинеколога си вземи едно жълто направление,което той ще ти попълни с необходимите за скрининга данни.Преди да ти вземат кръв се прави и ехограф.

# 18
  • Мнения: 120
Моят съвет е също да направиш БХС и фетална морфология. В крайня сметка жертваме всичка зе тези дребосъци и това, че ще направиш още някакво изследване не е толкав страшно, а и успокоението и яснотата по някои въпроси си заслужава!. Все пак зависи от личното ти решение!

Успех   bouquet

# 19
  • Мнения: 105
Аз до скоро се двоумих дали да го направя  newsm78, но реших - ще се прави, най-вероятно на 14-15.11, понеже тогава съм и на преглед при наблюдаващия док. та ще имам и снимка.

Общи условия

Активация на акаунт