Кога се дава Панадол/Нурофен

  • 1 437
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 579
Може ли някой да ми обясни в какъв случай се даваше Панадол при висока температура и кога Нурофен?
Една позната твърди, че се редували, но с кое се започваше?
И да използвам случая да питам в случай на хрема при дете на 1 годинка дава ли се нещо различно от физиологичен разтвор?

# 1
  • София
  • Мнения: 27 990
Започваш с което решиш. Аз гледах така да ги давам, че нурофенът да е преди лягане.  За хремата - зависи какво е предписал педиатърът.

# 2
  • Мнения: 2 579
Благодаря Simple Smile
Хремата е от вчера и не сме ходили на лекар още. А и се чудя още дали веднага да я търсим, че веднага му изписва антибиотици.
Зимата му беше изписала физиологичен разтвор за пресъхнал нос, но сега му тече като чешма. Температурата още е ниска. Най-много до 37.1 я качва. Но само преди месец беше хванал някакъв стомашен вирус и тогава вдигаше Т до 39.9. При разстройство му изписаха свещички Ефаралган, които по чудо успя да задържи. Сега просто исках да съм подготвена в случай, че пак вдигне. Пък ако се влоши, ще търсим педиатърката, колкото и трудно да ми е да я разбирам понякога.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 17:29 от LaCumparsita

# 3
  • София
  • Мнения: 38 116
Вижте довечера как сте с температурата и ако не падне от едно даване или качи над 39, сутринта - на лекар.

# 4
  • Мнения: 6 426
Започвам с Нурофен,редувам с Панадол на 4 часа и вечер я будя да давам

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
На 37.1 не давам никакви лекарства за температура. Тялото е започнало да се бори, защо да го спирам? Над 37.5 тогава се дава. Може и компреси с оцет и вода на подмишници, китки и глезените. За хрема на тази възраст само физиологичен разтвор съм слагала.

# 6
  • София
  • Мнения: 27 990
Аз давах над 38.

# 7
  • Мнения: 565
И аз давам над 38, педиатърката ми е казвала че организма сам трябва да се пребори и наистина се е случвало да има температура и да я свали сам ( беше един път това ноо пак е нещо) като  цяло не ми се иска да го тъпча с парацетамол но някой път наистина се налага Sad но примерно да го мъчи малко зъб и да е раздразнителен  не давам , докато други дават….

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Аз пък точно зъб гледах да обезболя, защо трябва да се мъчи детето? Никаква полза няма. Също така давам преди лягане, все едно колко малко е повишена температурата. Но се е случвало час след заспиване да усетя, че се вдига и трябва да го будя, което е по-кофти.

# 9
  • Мнения: 2 579
И аз така знам, че до 38 градуса не се дава.

# 10
  • Мнения: 6 426
Купете си и свещички Ефералган.Съвсем прясно от вчера след 15 ч...38+..39.1...не пада и не пада ...цялата огън и свещичката веднага свали,след това Нурофен и днес е с 36.0

# 11
  • Мнения: 909
От 38 до 38.5 Панадол, над 38,5 Нурофен
При нужда редуване през 4 часа. Промивка с физ.рр, издърпване на сополите, след това виброцил и при нужда антибиотични капки (след Антибиограма).

Общи условия

Активация на акаунт