Модни консултации (Август, 2021) - 58

  • 44 814
  • 772
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Авиаторски съм слагала и не ми стоят лошо. Не помня вече какъв кусур им намерих, та вместо тях взех едни котешки на Guess, които пък се оказаха най-неудобните ми очила.
В тези сайтове предлагат опция тест преди плащане, така че бих рискувала да ги поръчам и да ги върна, ако не се харесам. Ще ги помисля още малко.

ПС: И мен ме притесняват тънките дръжки на Рей-бан-а. Някой ако има авиатори, моля да каже стоят ли стабилно 😊

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 12:50 от Анонимен

# 46
  • Мнения: 5 832
Аз затова избягвам да купувам модерни модели, обикновено взимам по-класически, които мога да извадя и след 10 години.

# 47
  • София
  • Мнения: 14 304
На Рей Бан са ми стабилни дръжките. Аз много ги харесвам. Проблемът е, че ако ги сложа като диадема ми се заплатата в рошавата коса.

# 48
  • Мнения: 7 898
На моите няма цифра. В нета намерих информация, че уж са 2 степен затъмнени и УВ защита 400.
Вече ме е загризал червея на съмнението и утре задължително ще мина пре оптиката. Чувствам се добре с тях и без тях съм все едно с разширени зеници.



Попаднах и на много интересна информация, за която никой не ни казва но УВ защитата на имилата с времето се “изхабявала” и айо носиш слънчевите очила 2 часа дневно, то след 2 години тря ва да ги смениш.

За авиаторския Рейбан, хубави са но такива тънки рамки трябва много да се пазят и не са за мен.

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 14:21 от G.Savova

# 49
  • Мнения: X
Да, ако няма сигурна информация за защитата, най-добре да се провери.

Това за изхабяването не съм го чувала. Ама ако е така защо ще си траят производителите и търговците? Те имат най-голяма полза хората да си сменят по-често очилата.

# 50
  • Мнения: 2 209


Накарахте ме и аз да снимам...кое трябва да гледам, че не разбрах?
Рей бан никога не съм си купувала. Имах авиаторски модел на Guess и ако не бях го надраскала още щях да си го нося.  Беше си с тънки рамки.

# 51
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
Днес съм навън с Ralph Lauren, защитата се вижда по означението СЕ, което доколкото знам означава, че е покрит минимума за европейския съюз за предпазване (380 нм). Ще проверя по подробно по-късно. Затъмнение то на стъклата няма отношение към UV защитата.

# 52
  • в Кошера
  • Мнения: 2 235
Tyra, аз и при паднал сняг нося.

О, да, задължително, имах предвид текущ снеговалеж. Peace Hug

*Мариана*, Celine/Dior/Gucci (4/2/2).

Като спортуваща активно (не от скоро, не за кратко и не инцидентно) на закрито в 90% от случаите, от няколко години купувам Ойшо основно (клиновете в частност), преди седмица се записах и с подплатен топ НМ, който ме изненада приятно. Специализираните спортни брандове си почиват в шкафа...
За спортни обувки и сутиени (за спорт!) съм консерва - Найк и Триумф.

# 53
  • Мнения: X
Pink Dress, твоите са категория 3.
Ондин, на твоите също си пише - 2N, втора категория.

Пак стигаме до това, че са голяма рядкост слънчеви очила без означение.

# 54
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 573
2N и 3N са степента на затъмнение, а не на защита.,

Много тъмни стъкла, без УВ защита е горе долу най-лошото, което можеш да причиниш на очите си. Защото тъмното стъкло разширява зениците и те стават по-уязвими за вредните слънчеви лъчи.

# 55
  • Мнения: 2 447
Скрит текст:

Накарахте ме и аз да снимам...кое трябва да гледам, че не разбрах?
Рей бан никога не съм си купувала. Имах авиаторски модел на Guess и ако не бях го надраскала още щях да си го нося.  Беше си с тънки рамки.
FM3- cat. 3


https://www.amazon.co.uk/dp/B08FMTXTLS/ref=asc_df_B08FMSC4371627 … 51398836&th=1-
Пристигна. Като бонбон е. И да, в зелената гама е, не в синята.


Много съм доволна Heart ExlHeart ExlHeart Exl

# 56
  • в Кошера
  • Мнения: 2 235
Филтър и категории при слънчевите очила - нагледно (източник)
Скрит текст:

И още инфо, достъпно на клик в нета. Peace

goddess, прекрасна е. Не само за лятото. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 57
  • Мнения: X
Не ми се спори. Но сме 2021 година и пак ще кажа, че вече няма слънчеви очила на пазара, освен някой китайски боклук, които да не покриват изискванията за UV-защита и надлежното ѝ обозначаване. При високия клас очила затъмнението има връзка със защитата и още как.

# 58
  • Мнения: 6 188
Дори китайските боклуци имат контрол на качеството, така че няма как слънчеви очила да излязат от завод без никаква защита.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Междувременно хвърлих око на тези рейбани - https://www.lentiamo.bg/ray-ban-aviator-large-metal-rb3025-001-51.html
Моля ви, кажете ми, че не са хубави и не ми трябват...
Хубави са, но са доста раздалечени стъклата и трябва да ги мериш, разстоянието горе при носа е широко.


В действителност може да си избере размер на самата страница преди да добави има S,M,L-S e 55 см което е доста близко до Лиу Джо(56).
Авиатора си е чиста класика и е непреходен.От три години имам сходни,който седят уау и всеки харесва.Ето тези са
https://www.eyerim.bg/ray-ban-rb3449-001-13-6551/  едно към едно,но без металния обков защитат им е 3 не са поляризирани вижда се чудесно,но признавам си по често нося един Clubmaster с поляризация направо са уникални   https://www.eyerim.bg/ray-ban-clubmaster-classic-rb3016-901-58-polarized-101931/ и един квадрат,който също е поляризиран    https://www.eyerim.bg/ray-ban-square-1971-rb1971-914778-polarized-355090/

Общи условия

Активация на акаунт