Вярно ли е, че мутри ходят по домовете на хората в България заради кредити?

  • 5 393
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 139
Аз съм бачкал в кредитна фирма и мога да кажа че наистина мутри се пращат в краен случай да вземат парите.

# 31
  • Мнения: 15 249
А ако няма пари?

# 32
  • Мнения: 139
Ако няма пари следва бой или вземане на нещо собственост на длъжника за да се продаде и да си възвърнат парите.

Такива са нещата в света на бързите кредити. Като бачках в такава фирма се наслушаш на какви ли не уловки за да може да има повече клиенти.  За съжаление заплащането на служителите не е добро.

# 33
  • Мнения: 15 249
Не се уточних аз.
Ако човечецът е някакъв оръфляк и няма какво да му се вземе ни в пари, ни във вещи, как се процедира?

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Не ги интересува, прщат го да си търси работа и го бият всеки месец.

# 35
  • Мнения: 139
Прочетете това първо преди да поискате кредит. Нещата са около 90 процента вярни.
https://advokatfilipova.eu/2017/08/31/proficredit-loans/

# 36
  • Мнения: 15 249
Цитат
Например, получили сте 2 200лв. в заем, върху който трябва да платите 3 700лв. лихва и 2 400лв. възнаграждение за пакет от допълнителни услуги или общо сте се задължили за 8 300лв. Плащали сте 7 месеца и сте върнали 750лв. В този случай, ако договорът се обяви за невалиден от съда, вие ще трябва да върнете само  1 450 лв. /= 2200лв. без платените  750лв./, а другите задължения отпадат, заради това че фирмата за бързи кредити в нарушение на закона е включила в договора забранени клаузи.
Дано не прозвуча грубо, но кой идиот би теглил такъв заем?

# 37
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за отговорите! Дори на Бай Ганьо, който написа: “ Ако си взел от мутра кредит, сигурно по мутренски ще си го върне.” без да е прочел поста.

От всичко прочетено ми става ясно, че това са малки финансови къщи които могат да си позволят подобна практика.

# 38
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
В БГ всичко може.

Общи условия

Активация на акаунт