Седмокласници 2020/2021 - Ваканция

  • 36 223
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
Да е честит и здрав Сашо - колоездача Simple Smile

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 355
Десемче, ние не сме хукнали да се местим и далеч не ни е това идеята. Просто покрай корона кризата се замислихме, че доста планове се объркаха и бизнеси, които традиционно са силни, сега страдат много. При нас уж изглеждат стабилни нещата, ама вече знае ли човек, трябва да сме гъвкави и да имаме варианти Simple Smile

Отчитам засега доволна от лагера девойка. Не ми звъни, оплаква се само от храната (и то много вяло Joy). Очаквала да учат повече и по-сложни неща, обаче било купон като цяло.

# 77
  • Мнения: 31 417
Лулу, честит празник! Много здраве, гаджета и желани колела!:purple_heart:

# 78
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Лулумба, да ти е жив и здрав младежа!

По училищните въпроси, единствено избрахме спорт по избор, но имали само волейбол Wink
Учебници ще купувам след РС най-вероятно, че не се знае какви ще искат. Сайта на училището е смотаничък и инфото не е много, но поне го има Wink
За четенето, направо не ми се говори. Само си мрънкам, но никакъв ефект няма.
За почивката, колкото и да ми е мъчно и тази година май само до къщата на свекърите ще стигнем, докато те са на море, да гледаме кучето. Добре, че поне 3 дни починахме в Казанлък юни месец, покрай участието на хлапето Wink. Балерината беше на Созопол за 5 дни на състезание, а и края на август ще направи още едно моренце, въпреки че не обичала изобщо да ходи на море, ма щом се налагало Wink

# 79
  • Мнения: 14 012
Благодаря много за новата тема. Отговорих "на море" но ще почиваме на океан.
Най-после взех бележката, че ученикът е записан в Осми клас. Училищната администрация се бе подготвила предварително. Бележките бяха разпечатани, само ми поставиха номер и ми сложиха подпис и печат. Отне пет мин. Днес се чудех как да я подам за еднократна помощ електронно. Бланката която видях е ПиДиЕф формат. Много ви моля да ме упътите като за аборигени как да процедирам. Да разпечатам попълня и сканирам или се прави нещо друго. Объркана съм. Предварително благодаря!

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 19:11 от _re_ge

# 80
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
Ако имаш ПИК на НОИ, ето тук става лесно и бързо https://edelivery.egov.bg/. Само бележката от училище трябва да сканираш, самата декларация я попълваш електронно. Юзър френдли е направено, единствено не бях попълнила горе в декларацията от падащото меню към кое ДСП е и не успях от първия път да подам, а и с-мата не казваше къде е грешката, но пък съпортът им се оказа много читав.

# 81
  • Мнения: 14 012
Ако имаш ПИК на НОИ, ето тук става лесно и бързо https://edelivery.egov.bg/. Само бележката от училище трябва да сканираш, самата декларация я попълваш електронно. Юзър френдли е направено, единствено не бях попълнила горе в декларацията от падащото меню към кое ДСП е и не успях от първия път да подам, а и с-мата не казваше къде е грешката, но пък съпортът им се оказа много читав.
Много благодаря!
Натоварих мъжа ми, има ПИК, Той обаче твърди че ПиДиЕфа не ставал да се попълвал електронно. В смисъл не можеш да набираш инфо върху бланката. Трябвало да търси ПиДиЕф едитор ако трябвало всичко да бъде въведено неръчно. Не знаел защо е това. Щял да опитва на друг браузър. Иначе можело да се изпечата и попълни ръчно, после сканира, но за него това не бил правилния начин. На кой телефон търсиш помощ при евентуални затруднения с попълването?

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 2 422
lulumba, да ти е много здраво пораснолото детенце. Heart Birthday Champagne


Поне най-накрая се съгласи да стане министър-председател. Отдавна го карам. 😂 Даже на плажа ни запозна с с концепцията си за туризма и малко за икономиката, тя още не е избистрена. Сега му възложих да мисли за образованието, ще ви държа в течение на бъдещите промени. 🤪
Най накрая едно читаво предложение за министър-председател! Heart

Изпуснала съм темата, а се чудих как така два дни никой не пише... Реших, че ваканцията пребори бг мама, но не!
Днес синковецът започна да чете Библията и заспа. Разбрахме се да прочете детската Библия, а истинската да слуша в ютуб.
Поръчахме му три ризи (от униформата), след това открих вкъщи още 3 ризи, 5 тениски, 3 панталона, 1 елек и вратовръзка останали от батко му. Всичко е новичко, защого брат му почти не ги носеше - тъпчеше една риза в раницата и при нужда я обличаше.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 524
Ако имаш ПИК на НОИ, ето тук става лесно и бързо https://edelivery.egov.bg/. Само бележката от училище трябва да сканираш, самата декларация я попълваш електронно. Юзър френдли е направено, единствено не бях попълнила горе в декларацията от падащото меню към кое ДСП е и не успях от първия път да подам, а и с-мата не казваше къде е грешката, но пък съпортът им се оказа много читав.
Много благодаря!
Натоварих мъжа ми, има ПИК, Той обаче твърди че ПиДиЕфа не ставал да се попълвал електронно. В смисъл не можеш да набираш инфо върху бланката. Трябвало да търси ПиДиЕф едитор ако трябвало всичко да бъде въведено неръчно. Не знаел защо е това. Щял да опитва на друг браузър. Иначе можело да се изпечата и попълни ръчно, после сканира, но за него това не бил правилния начин. На кой телефон търсиш помощ при евентуални затруднения с попълването?
Предполагам той е изтеглил бланката затова е pdf формат. Ако си влезе в профила с пик, там трябва да търси декларацията от падащите менюта. Не съм още отворила сайта им, но годишната данъчна директно онлайн си я попълвам. Нямам компютър, иначе щях да помогна.

Обичам най-много нашето си море, но пък хотели не ползвам, може и това да е причината.

Благодаря за темата, как се справи през телефона направо не знам. Аз 10 минути пиша 5 реда.

Честито на рожденика. С гадже на ресторант- класика.

Книги не чете девойката, пълен релакс. Спи до обяд, ляга си след 12, абе през просото го караме. Леко почва да се притеснява за входните нива, да не се изложи, голямо шубелийче ми е.

# 84
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 385
Ако имаш ПИК на НОИ, ето тук става лесно и бързо https://edelivery.egov.bg/. Само бележката от училище трябва да сканираш, самата декларация я попълваш електронно. Юзър френдли е направено, единствено не бях попълнила горе в декларацията от падащото меню към кое ДСП е и не успях от първия път да подам, а и с-мата не казваше къде е грешката, но пък съпортът им се оказа много читав.
Много благодаря!
Натоварих мъжа ми, има ПИК, Той обаче твърди че ПиДиЕфа не ставал да се попълвал електронно. В смисъл не можеш да набираш инфо върху бланката. Трябвало да търси ПиДиЕф едитор ако трябвало всичко да бъде въведено неръчно. Не знаел защо е това. Щял да опитва на друг браузър. Иначе можело да се изпечата и попълни ръчно, после сканира, но за него това не бил правилния начин. На кой телефон търсиш помощ при евентуални затруднения с попълването?
Сваля се от портала на е-деливъри. След като я свали на компютъра, тогава може да се попълва в pdf-а. След като попълни, долу имаше някъде бутон "подай" или нещо подобно, след което не може повече да попълва (тъпото е, че за няки полета ти казва, ако не си попълнил, но за към кое дсп не), генерира някакъв код, който играе ролята подпис. Като готово, в портала качваш тази декларация+сканираната бележка от училище.
Леко подведох, че се попълва електронно. Имах предвид, че от там всичко се случва. Не трябва предварително изпечатана, попълнена и подписана. Даже не става с предварително попълнена и сканирана декларация, имах, пробвах и не стана с такава.
Относно съпорта, писах на help@e-gov.bg, след 2мин имах мейл да дам телефон, 1мин по-късно ми звъннаха. Има и нац.телефон 0700 20 341

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 06:45 от Гита Ог

# 85
  • Мнения: 2 533
Аз ползвам много ССЕВ - сваля се бланката на компютър, отваря се например с Аdobe, попълва се, сейфа се (със същото име, каквото е на сваления файл задължително) и я подписвам електронно отново с Аdobe. Това в Adobe става от крайно дясно вертикално меню Мore tools-Sertificates-Digitaly sign.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 34
Ако имаш ПИК на НОИ, ето тук става лесно и бързо https://edelivery.egov.bg/. Само бележката от училище трябва да сканираш, самата декларация я попълваш електронно. Юзър френдли е направено, единствено не бях попълнила горе в декларацията от падащото меню към кое ДСП е и не успях от първия път да подам, а и с-мата не казваше къде е грешката, но пък съпортът им се оказа много читав.
Много благодаря!
Натоварих мъжа ми, има ПИК, Той обаче твърди че ПиДиЕфа не ставал да се попълвал електронно. В смисъл не можеш да набираш инфо върху бланката. Трябвало да търси ПиДиЕф едитор ако трябвало всичко да бъде въведено неръчно. Не знаел защо е това. Щял да опитва на друг браузър. Иначе можело да се изпечата и попълни ръчно, после сканира, но за него това не бил правилния начин. На кой телефон търсиш помощ при евентуални затруднения с попълването?
Сваля се от портала на е-деливъри. След като я свали на компютъра, тогава може да се попълва в pdf-а. След като попълни, долу имаше някъде бутон "подай" или нещо подобно, след което не може повече да попълва (тъпото е, че за няки полета ти казва, ако не си попълнил, но за към кое дсп не), генерира някакъв код, който играе ролята подпис. Като готово, в портала качваш тази декларация+сканираната бележка от училище.
Леко подведох, че се попълва електронно. Имах предвид, че от там всичко се случва. Не трябва предварително изпечатана, попълнена и подписана. Даже не става с предварително попълнена и сканирана декларация, имах, пробвах и не стана с такава.
Относно съпорта, писах на help@e-gov.bg, след 2мин имах мейл да дам телефон, 1мин по-късно ми звъннаха. Има и нац.телефон 0700 20 341
Аз на 27.07.имам вх.номер и до там.Чудя се дали до звънна да няма някакъв проблем.Някой беше писал,че по-бързо са се случили нещата.....

# 87
  • София
  • Мнения: 4 910
Благодаря за темата, как се справи през телефона направо не знам. Аз 10 минути пиша 5 реда.
През таблет. Малко по-трудно е от компютър, но е по-лесно от телефон Wink

Като казахте униформи - толкова съм щастлива, че няма такива в нашето училище.
Септември ще сменяме изцяло гардероба на сина и за първа година, откакто е ученик, ще го оставя да си избере той дрехи. Единственото изискване е да е спретнат и да няма скъсани дънки.

# 88
  • Мнения: 7 480

Чудя се дали до звънна да няма някакъв проблем.Някой беше писал,че по-бързо са се случили нещата.....
                Аз подадох на място и служителката най-любезно обясни ,че половината сумата ще бъде преведена следващия месец след 15-то число.Ако е подадена заявката през юли трябва след 15 август да се получи,подадена август /нашия случай/ ще се получи през септември.Така,че изчакай спокойно.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 352
https://asp.government.bg/bg/deynosti/sotsialno-podpomagane/semeyni-pomoshti

ето тук си е в WORD след приложение 11 и преди приложение 12.

Общи условия

Активация на акаунт