Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 12 011
И ние отдавна не се съобразяваме с деца. То голямото не е и дете вече, но все още не успявам да го натиря да живее другаде.
От друга страна имаме време до идването на внуците, така че сега живеем за себе си.

# 61
  • Виена
  • Мнения: 924
Нашето е на 6 годинки, навсякъде го планираме с нас. Обиколила е заедно с нас още от бебе цяла Австрия, цялата Унгария, сега познава в детайли и цяла Словения, водим я често в Чехия и в Словакия, в Италия, въпреки че там не е била на много места. Била е почти във всяка Европейска страна с нас - детето е пътешественик откакто се роди, първите си 1000 км непрекъснато шофиране изтърпя още като тримесечно бебе. За планирането просто смятам един куфар повече и евентуално ако не сме с кола един билет повече Simple Smile

# 62
  • Мнения: 8 143
Така, така, ама някой родихме трето и сега отлагаме с още неопредлеено време тия свободи.
Аз зат'ва пътувам с едно дете, третото Wink И съм се "изпедепцала" мноооого бързо да събирам нейния багаж и да запазвам познати хотели 3 дни преди път, ако се налага. Колкото рокли смагам на мен, толкова и на нея, колкото плажни неща на мен, толкова и на нея, кифлиииииии Smiling Imp

# 63
  • Мнения: 20 117
Благодаря за хубаво оформената тема! Yellow Heart

Не следя напоследък стриктно, но от това, което видях – прекрасни дами! Много различно и цветно е в тази тема откъм тип жени. Външност, излъчване, стил. Супер сте!

Цитат
Kак и къде избирате и планирате почивките си през лятото? Имате ли нужда от почивка след "почивката"
Не избирам, тъй като съм в нещо като в перманентна почивка, действам спонтанно като му дойде времето. Не ходя на специално организирани почивки. Именно, защото подбни организации ме изморяват. Решава се днес за утре или айде за след седмица.

Мернах роклята на Карен. Имам същата, но цветна. Презрамките се свалят избирателно. Оказа се доста подходяща за градските жеги.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 15:20 от Босилка

# 64
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 068
И аз отдавна отгледах децата и вече са самостоятелни, но втора година водим внучката с нас на море. Аз също не обичам навалици и бийч барове. Наемаме къща и на 150 м.от нас е див плаж. Поставяме чадъри и шезлонги първия ден и ги прибираме като си тръгваме. Обувам панталонки само като отивам до магазина, иначе бански.
Днес съм хоум офис на вилата и отивам на пазар с много небрежно облекло.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 810
bombolino, като тръгне на училище ще трябва да се съобразявате с ваканциите.

# 66
  • Мнения: 15 356
Кой питаше за сандало-налъмите?Много май набират популярност ,особено с набран чорап.
Аз си намерих моите биркита ,мирясах !

В момента са много намалени в Пунто.

# 67
  • Мнения: 2 896
Bobchita, честити!
Аз бях с налъмите. Хич няма да им се чудя, 35№ рядко намирам и ще ги отстрелям!
И аз съм с бириката. Hands V Сдобих се без да искам от детският сектор. Корокатита ми за вкъщи са за смяна и обух да пробвам...., и си тръгнах с тях. Smile За момента ги нося вкъщи за успокоение на половинът, но може и да ги разходя навън - инкогнито. Sunglasses

# 68
  • Мнения: 1 757
Вече съм с дете и нищо не мога да планирам. Имаме и възрастни роднини и буквално решаваме от днес и запазваме за след седмица. Трудно ми е да разбера хората, които пътуват с бебета, аз на 200 км не смея да отида. Все си търся комфорта, сигурно и заради това ще остана с едно дете.
Багаж глася бързо и вземам предимно тениски, клинове, все такива удобни неща. Като гаджета, с ММ ходихме до Закинтос и тогава бях направила рокли и обувки с токчета, та носих неговите дрехи. Оттогава залагам на практични и удобни дрехи, по възможност нови и които ме кефят.
Като ходих с приятелка в Италия, носих едно раничка - приготвих само суичъри, тениски и маратонки и това беше. Еми, оцелях. Гримове и бижута не нося на почивки. Даже и червило не слагам.

# 69
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Клеми, ние не планираме, просто защото знаем къде ще ходим, в едно градче, само сменяме къщата за гости според свободните дати. А багажът е нещо страшно. То гърнета, то чудеса...

# 70
  • Мнения: 447
Всичко планирам според режима на детето ,което е на 8г, даже за лятната ваканцията и смените си смених спрямо нея. И почивката ще е изцяло съобразена с нея,трябва да е комплекс и да не се ходи много даже почти,че като я нарече слънцето и се почва едно хленчене.
Благодорно завиждам на всички с големи деца.

# 71
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 407
Веднъж съм пътувала по-дълго с бебе, рева през целия път 6-7 часа. Сега ми е смешно, ама тогава беше въпрос на оцеляване буквално.

Почивки всякакви приемам - и планирани, и спонтанни. Тъкмо пораснаха децата, тя пък короната настъпи, така че грандиозните планове се отлагат за неопределено време. Не ми се пътува при такива условия, ще се мотаем из България.

# 72
  • Виена
  • Мнения: 924
Така е Клеми, от 6 септември ще е ученичка, но и ние сме заети хора, планирането си върви. Нашите ваканции ще трябва да се синхронизират с училищните, но това не ме спира, да сме здрави само, пътищата са за нас. Даже сега пътуванията ще са повече, австрийските ученици имат докта ваканции, ще ги ползваме всичките за пътешествия.

# 73
  • Русе
  • Мнения: 1 859
Днес съм много шарена!
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 10:23 от *sve*

# 74
  • Мнения: 3 576
В последния момент планираме.

Както някой по-горе спомена - тази пандемия ми разби психиката с тръпненето до последно ще сменят ли мерките, дали ще сме отрицателни за тестовете, кога точно да направим теста, че да е валиден с дългите полети и прекачвания, къде да намеря лаборатория на 24.12, кое до кога е с фрии канселация, какъв АБ да нося ако не дай боже някой хване ковид там ... и какво ли още не!
Имахме 2 по-далечни пътувания зимата и напролет, и направо ми се разказа играта като мастър-организатор.
Мъж и тийн са ме оставили всичко аз да избирам, защото знаят че аз ще се справя най-добре.

Преди няколко седмици бяхме до Лефкада семейно - ами запазих хотела в деня преди да тръгнем, след като им излязоха резултатите... не е гот така.

Иначе с приятелките ми може от днес за утре да решим да ходим на спа, море или Гърция. Май се напрягам само като трябва семейно да пътуваме, че най-много отговорност тогава нося.

Общи условия

Активация на акаунт