Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 33

  • 22 079
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 755
Имаше, да. Сетих се и за Кондьо Simple Smile дали това му е името наистина.

# 46
  • Мнения: X
Кондьо се казва Кондю Савов, така пише в Уикипедия. Как са го измислили това име? 🤔
Сетих се за един Грейдън от градината на сина ми. Майка и баща - българи. Не ми се вписва някак Грейдън измежду Митко, Никола и Влади.

# 47
  • САЩ
  • Мнения: 471
Генчо - младо момче кръстено на дядо си.

В детската градина исках да се женя за един Генчо Simple Smile Имаше и един Минчо, мой набор '86. Благовеста също ми беше странно като дете, нямаше галено.

# 48
  • Мнения: 142
Генчо, Минчо, Пенчо за мен не са странни, а просто доста остарели имена, характерни за по- старото поколение. Ако се замислите за имената на баби, дядовци, техните роднини и приятели, съседи даже ще са често срещани.
Аз се сещам в селото на баща ми съм срещала Статул, Дауд, Груда, Сулка / мисля, че беше съкратено от Султана, но не съм много сигурна./

# 49
  • София
  • Мнения: 817
От странните - пропуснах Курти. Кръстен на дядо си Курти.
Човекът не харесваше името си, но на моменти много забавно се шегуваше (пример Ей сега ще дойде КуРти да те оправи - звучи смешно, но човекът идваше в действителност да помогне).

# 50
  • Мнения: 118
Дорина
Далила
Амалия

# 51
  • Мнения: 5 139
Мда, както хората обикновено отхвърлят имената на неприятни за тях личности, когато избират име на бебе, така и ако избирам историческа или библейска личност ще гледам да е от по-приятните Grinning Което е малко тъжно, името Далила е хубаво. На английски е Дилайла, не се бях замисляла.

Един от пра-(пра-?)дядовците ми е Никодим. Знаех, че е интересна библейска личност, но сега се разтърсих и видях, че даже има наш светец с това име + още един май гръцки. Всеки ден човек научава нещо ново Simple Smile

# 52
  • Мнения: 5 546
От странните - пропуснах Курти. Кръстен на дядо си Курти.
Човекът не харесваше името си, но на моменти много забавно се шегуваше (пример Ей сега ще дойде КуРти да те оправи - звучи смешно, но човекът идваше в действителност да помогне).
И аз съм чувала Курти, дори има и фамилия Куртеви, явно оттам идва.
Като споменахте Благовест, се сетих за детето на Антония, миската, на когото викали на кратко Бест. Joy
От мен една фамилия Кукунджиеви. Simple Smile
И не на последно място, съфорумке, чудно име си си измислила. Щом има проф. Слънчева, защо пък да няма Слънчезара? Heart

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 11:41 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 53
  • София
  • Мнения: 5 755
Божке, Бест... 🤐 ми, от миска какво да очакваме...

# 54
  • София
  • Мнения: 817
От странните - пропуснах Курти. Кръстен на дядо си Курти.
Човекът не харесваше името си, но на моменти много забавно се шегуваше (пример Ей сега ще дойде КуРти да те оправи - звучи смешно, но човекът идваше в действителност да помогне).
И аз съм чувала Курти, дори има и фамилия Куртеви, явно оттам идва.
Като споменахте Благовест, се сетих за детето на Антония, миската, на когото викали на кратко Бест. Joy
От мен една фамилия Кукунджиеви. Simple Smile
И не на последно място, съфорумке, чудно име си си измислила. Щом има проф. Слънчева, защо пък да няма Слънчезара? Heart
Хаха, всъщност идва от едно разлигавяне в тийн годините ми, когато бях силно озадачена: повече съм слънчева или повече лъчезарна? Така си остана.

# 55
  • Мнения: 11 566
Имала съм учители Кюмюрджийски и Курдоманова.

# 56
  • Мнения: X
Във Фейса има едно семейство, които са се писали "...(малките имена) Кайрякови Кайрякови". Явно толкова много си харесват фамилията, че два пъти са я написали. Не вярвам да са брат и сестра, или да е някакво съвпадение на странно бащино име.

# 57
  • Мнения: 2 839
Лично познавах /починаха/ жени с имена - Корна, Койна, Телефонка/галено Фони/ и Салфетка/Фети.
Странни имена съм срещала много в процеса на работата ми - Маруля, Хвойна, Курти, Продан.....много са, но в момента не се сещам.

Сетих се за още. Simple Smile Евстати, Ставри, Стойка, Медена, Прокоп, Вълчо, Менда, Кира....А с какви фамилии съм се сблъсквала, не е за разказване. Не можех да се обяда по телефона защото ме напушваше смях и се смеех с глас без да мога да се спра. На Д.р Маймунков така и не успях да се обадя. Joy

Дописвам:
Иконом, Господин, Бригадир, Даскал, Пауна, Мушмула, Фотка, Китодар, Първолет, Ягода, Вишна, Кипра /последните три познавам/....Joy

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 19:25 от Sysly

# 58
  • Мнения: 5 139
Проданов съм срещала като фамилия. Като каза Койна се сещам за една дама Комна.

# 59
  • Мнения: 478
Купен Проданов
Май няколко пъти е ставало въпрос за него в темата. Интересно съчетание.

Общи условия

Активация на акаунт