Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 33

  • 22 077
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 8 802
Моника-Вероника? Ама, че име. С рима.

# 736
  • Мнения: 5 546
Здравена.

# 737
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Маркрисия ми е фаворит.

Арадия

# 738
  • Мнения: 2 465
Маркрисия ми е фаворит.

Ей сега си представих как собственичката на името не може да казва "р". Това си е цяло наказание.

# 739
  • София
  • Мнения: 18 699
Мадейра,2г.

# 740
  • Мнения: 3 391
Живея в чужбина и скоро се опитах да обясня феномена абсурдни имена в БГ и не мога да си го обясня, честно казано.
От една страна се търсят традиции като да се запазят имената на баби, дядовци и родители и после кой по-изкелиферчено ( мисля думата я няма в речника 🙃) име търси за детето си...

До такава степен станаха банални тия измишльотини, че традиционалните имена станаха екзотика. Съседка на родителите ми в БГ кръсти дъщеря си Мария и беше тема на разговор доста време... как така просто Мария.. 🙄
Понеже е доста щура ,баща и на шега я нариче Мим. Сигурно няма да се сетите, но 90те години имаше едно рисувано филмче където вещицата се казваше Мим Simple Smile

# 741
  • Мнения: 4 403
Тоше с ударение на първа сричка е ок, има го в Македония, предполагам , и в България в македонската част.
Точно. За Тоше Проески се сетих, светла му памет. Добър певец и прекрасен човек.

П.П. В Македония ударенията са.. Мария, Кристиян, Мартин
И всичко се съкращава на -цо: Ацо (Александър), Кицо (Кристиян), Мацо (Максим) и т.н.

# 742
  • Мнения: 8 802
АНЧО СТОЯНОВ
ВАНГЕЛИЦА
ДОКА РАЧЕВА
ДОЦКА ДИМОВА
ЖИВОДАР ИВАНОВ
ИРКО ПЕТРОВ
КИНА ГЕОРГИЕВА
МАГА СТОЯНОВА
ПЕЛАГИЯ АТАНАСОВА
РОДИНКА КРАСИМИРОВА
ТАШКА ИВАНОВА
ХРИСКА ПЕТРОВА
ЧЕРНЬО ПЕТРОВ ЧЕРНЕВ
ГИРГИНА
ДРУМИ ДРУМЕВ
ЗОЙКА
КАЛУДКА
КАРМЕЛИНА
МАВРИНА
РАДИАНА
ТРУФКА ДИМИТРОВА
БРАТИН СТЕФАНОВ БРАТИНОВ
ДЕШКА
САВКА

# 743
  • София
  • Мнения: 8 113
Заповядайте в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт