Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 33

  • 22 124
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 559
Викторя Joy
Габриела-Йордана

# 691
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Харесвам гръцкото Николас.Харесвам и Николай,Никола.
Никълъс,Никалас,Никалъс,Никълас...срещала съм и четирите варианта и ми звучат потресаващо..

На нашата площадка
Джулио ,Джулке,ела тука
Брайънe
А Никол е Николче..

# 692
  • Мнения: 5 559
Николай никога не ми е харесвало заради "лай", но Никола ми е любимо. Никълъс за детенце тук е просто...Grin

# 693
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 206
Това ме подсеща за една позната, която кръстила дъщеря си Никол, но не може да казва буквата Л. Един ден с една приятелка пием кафе и оная се развикала "Никоууу, Никоууууу". И моята приятелка "Ейй тая НикоУ не чува бе". Joy

А на един съсед дъщерия му е Кристина и той не може да казва Р. Вика горкия след нея "Кисааа, Кисаааа". А братовчед ми го имитира "Кисааа въуни са". JoyJoyJoy

# 694
  • София
  • Мнения: 5 658
Ох, и преди съм разправяла за най-често срещаните по градинките изпълнения, когато децата ми бяха малки:

1. "Мийкееее, Мийке, нИ сА качвай там, баба!" (Мия)
2. "Джейсъне бееее, спри се, ти казах, с това колело!" (две майчета в пакет се движеха, едната викаше "Джейсъне!", а другата - "Майкъле!")
3. "Кярчееее, Ела, деди, при мен, Кярчееее!" (Киара)

Разкош просто.

# 695
  • Мнения: 1 056
Ракел Летисия не само, че е странно в комбинация, а и абсурдно. Sweat Smile
Пилар означава вертикален конструктивен елемент. Често използван термин в строителството, но не и като собствено име. Joy
Яра не знам дали идва от Ярослава (съмнявам се чесно казано) но се вписвам идеално в групата на страни и необичайни имена. Поне тук където живея.
Юми и на мен ми звучи азиатско. Самостоятелно звучи нелепо, а в комбинация още повече.
Объркала си се. Пилар е изключително популярно име в испаноговорщите страни, нищо че означава колона. Галеното е Пили.

# 696
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 206
Объркала си се. Пилар е изключително популярно име в испаноговорщите страни, нищо че означава колона. Галеното е Пили.

Объркала си се ти или по-скоро не си прочела правилно. Първо никъде не съм казала, че живея в "испаноговоряща страна", очевидно и потрбителите на този форум не живеят, иначе щеше да е на испански. Второ никъде не съм отбелязала, че това са "нетипични имена за испаноговорящите страни". То е ясно, че всички са от някъде, не съм ги измислила. Това не ги прави по-малко странни и нетипични за нас, както и нашите имена за чужденците.
Ти в България колко Пилита или Сурита си срещала?

# 697
  • София
  • Мнения: 1 410
И аз в миналата тема споделих за 5-годишния Цицерон как баща му го викаше “Цицьероньее, айде тати, прибираме сее!”
Преди няколко години една мацка гази с едни токчета по пясъка и вика по дъщеря си : “Чифании, счига си тичала!”😁

# 698
  • Мнения: 2 488
Цицерон 😳😳😳 Ай, стига, бе!!!

# 699
  • София
  • Мнения: 1 410
Цицерон 😳😳😳 Ай, стига, бе!!!

Ама ти сега ли разбра? Аз опях сигурно 2 страници с него миналата тема. 😁 Пък ти си от редовните тук.😁

# 700
  • Мнения: 1 586
Георгина - малко дете.

# 701
  • Мнения: 1 113
Братя Атила и Златко.
Не винаги разбирам идеята да си "отиват" имената, ама в случая...

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 14 523
Въпрос офтопик.
Скрит текст:
...от конкурса, с който кандидатства за нотариус. Почти всички документи за конкурса бяха грешни, но парите са си казали думата явно.
Какво точно значи в случая документите да са "грешни"?

Марга (ж.) - това е цялото име

Стелка

Савка

Цветоплама

Цветоплама е от Ботевград, някога работех там и тя беше служителка някъде; не вярвам да има втора ("кат Русия няма втора...").
Касиопея, спомената от Зла вещица по-горе, е в един клас с моята дъщеря, Лиор също ме впечатли, той е от друг клас, виж, Еньо е малко като Панчо. Grinning Впрочем и ние имахме ЕнЮ в класа някога.

П.П. Егати, според Гугъл повече от една били Цветопламите.

Габриела-Йордана за мен си е съвсем нормално (ако човек харесва двойни имена), особено на фона на творчеството, което се вихри.

Имената от списъка на съдии (Андроника, Яника, Феня и Фаня и пр.; с първите две съм се виждала на живо) също повечето за мен са нормални, и собствените, и фамилните, изключение за мен лично е само Палма Тараланска и Асима също не съм го чувала друг път. В края на краищата, не може всички да се казваме Мария Иванова, Елена Петрова и Екатерина Стоянова, примерно. Wink
Кожухаров също, смятам, е нерядко срещано и съвсем обичайно име. И Морунови има.

Калерия се среща в Русия, не знам откъде идва. У нас не го бях срещала и аз.

Последна редакция: пт, 10 сеп 2021, 12:45 от Магдена

# 703
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Калерия е гръцко име и означава ,,красива,,.

Живоил
Ставрияна
Стаматия
Дайона.Явно Даяна вече не е достатъчно интересно...
Алексина
Калиса
Красима
Кирина



# 704
  • Мнения: 1 586
Аксенти, мъж. Не го бях чувала.

Общи условия

Активация на акаунт