Сега сме дундички красиви, през НОЕМВРИ с бебетата- още по- щастливи!

  • 11 572
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 256
Евитаааааа, да ти е жива и здрава малката душичка  smile3525, а ти да се възстановяваш много бързо.[/size]

А за тези стрии не ми говорете  ooooh!. Целият ми корем е нацепен, вече кожа не ми остана. Като огледало е. Другаде нямам, ама там е грозна работа.Уж се мазах, но няма полза.

Дени, ако нещо си открила за хемороидите - помагай, че и мен ме мъчат  smile3516. Ако са външни знам, че се третират с отвара от тетра, ама за вътрешните не знам newsm78. Бебоците натежават доста ...

Моят мъж нещо се е разкиснал apchih , дано не лепна нещо от него, че сега само това ми липсва.

Моята чанта отдавна е готова, то с тези контракции какво да очаква човек.

Спокойна нощ на всички и утре наистина може да имаме ново бебче  Kissing Heart

# 76
  • Мнения: 498
Ох, момичета, като прочета "ПОЧНА СЕ!" и ме присвива стомаха  newsm53

Напоследък не мисля за раждането, колкото за режима ми след като се роди бебчето Simple Smile.

Клюки, аз също мислех за протектора - смятам да го изпера, но не на много висока температура,,или даже на ръка - просто да му падне скроба.

Фъстъчка, аз смятам да слагам "мръсните дрешки" на бебока отделно, само заради удобството, после да ги пускам в пералнята, а не да разсортирам, че и без това, сега отделям всеки път бяло от цветно, и все се промъква някой чорап и после простирам розовия си период или синия   Joy

За стриите - още нямам от бременността (затова пък си ги нося от пубертета още), но знам, че обикновено се появяват след раждането - т.е. при "отслабването"

Днес приложих шопинг терапия - с любимия поръчахме количката, купихме матрак, плот за повиване, дрешки, аксесоари и спален комплект.  Grinning
Взе му се акъла от магазините и бебешкия свят, ама...досега като не е идвал с мен, да свиква!  Mr. Green

Списъкът за бебчо намаля, както и наличността по сметката, но аз съм щастлива и с нетърпение чакам да ни донесат кошарата и да "зареждам" бойното снаряжение. Ще снимам, ако не забравя.

Имам въпрос: Освен болките в срамната кост (която екстра днес изпитах за 1 път и ми причини доста болка), изпитвате ли задух? Аз изведнъж усещам недостиг на кислород, дори и без да съм правила някакво кой знае какво физическо усилие  newsm78

# 77
Благодаря на всички от мое име и от името на Евелина.  bowuu  Бебо ще се казва Димитър - на дядото (баща ми).  Пожелавам на всички живи и здрави бебчета . И не се страхувайте - всички сме дошли на тоя свят по тоя начин , някои по-лесно, някои по-трудно, но това е положението - дръжте се.   bouquet

# 78
Привет и от мен!
Да е живо и здраво бебчето на мама Евита.Много ,много късмет и щастие да има и да радва мама и тати.
Raliar, не ставай от леглото изобщо,ако трябва, малко остана.
Лека нощ  и  хуууубави сънища на всички   :loveuuu

п.с.И аз имах отвреме навреме големи пристъпи на задух,от които направо изпадах в паника,дишай дълбоко и вдигни ръце нагоре, така бях чела някъде.

# 79
  • Мнения: 247
Да им е живо и здраво бебето Димитър на мама Евита и татко Тони! Да са здрави и щастливи!!!  Hug

За задуха - отдавна си го имам и особено като седя полулегнала. Явно тогава бебчо натиска повече диафрагмата, що ли?!

Апропо за прането - в дебелата книга "Какво ни чака през 1-та година на детето" (може и да не беше точно така заглавието, но се сещате, предполагам...) пише, че вече е официално развенчан мита за отделното пране на бебешките дрешки. Т.е. можело да се перат с общото пране, но явно все пак при фините и деликатни материи. А също и че течните препарати са за предпочитане пред праха за пране.
Препоръчват да се изпробва с 1-2 дрешки, изпрани така и ако понасяло на бебчо, да не се тревожим  и да си перем общо с нашето пране...
Е, аз засега май няма да подоходя така.

# 80
ЧЕСТИТО БЕБЕ ДИМИТЪР НА МАМА ЕВИТА!

 
smile3525 Tada smile3525 Tada

Супер новина в този слънчев/поне при мене е/ неделен ден. Two Hearts Малкия юнак да расте здрав и силен и да радва цялата рода!!! Tada

За прането и аз мисля,че може с общото. Хубаво би било да се сложат бебешките дрешки в торбичка за пералня,за да не се налага да ги търсим./например малките чорапки/

# 81
  • Мнения: X
Честито бебче Димитър на мама Евита! Да е жив и здрав, много послушен, бързо възстановяване на Евита!
Мами, добро утро от мнооого мъглива Варна! Пожелавам ви една хубава, слънчева и успешна седмица! Пожелавам на всички, които ще раждат през тази седмица, лека и безпроблемна среща с техните бебета!!! А на останалите - по-малко болежки и оплаквания, повече хубави мисли и срещи, повече покупки за сладките бебешори!!!
Ние с нашия тати през уикенда обикаляхме магазини, купихме или набелязахме много неща  за бебка, живот и здраве тази седмица ще довършим покупките. Спряхме се на легълце 60/120, защото ни се стори по-компактно, другата седмица ще ни го доставят. Мами, какъв матрак да избера в крайна сметка? Знам, че много я нищихте тази тема по едно време, но все още не бях на тази вълна и нищо не помня. Багажа ми за болницата е почти спретнат - остава ми да си купя топли чехли и нощници. 
Това е засега от мен - ще чакам коментари за матрачетата. Целувки по коремчетата!

# 82
  • Мнения: 158
честит син на мама Евита и татко Тони!да им е жив и здрав!  bouquet HugДобро утро на всички будни и небудни мами.аз от вчера ми почнаха едни лекички болки,подобни на менструални,но не са много на често.добре че сака за болницата е готов Laughing.всичко е въпрос на време или по точно когато бебка реши ще зарадва мама и тати.лек ден на всички бъдещи и настоящи мами!  bouquet

# 83
  • Мнения: X
Еви и Тони, страхотно име сте избрали за бебока! Тази седмица и имен ден ще има! Да ви е жив и здрав сина!

Относно прането - от както се е родил Бобо му пера отделно прането. В началото заради хигиената, после и поради удобство.Затова пък не гладя от както стана на 5-6 месеца. Бебешкото пране го пера на ниски градуси, кратки програми на пералнята, хипоалергичен прах. Нашето пране пера по-различно. Сега съм си набавила кошче за прането и на другото бебе - Бобовото е на патета, на бебчо е на гъбки. МНого са сладки и ме улесняват страшно при сортирането на прането.

# 84
  • Мнения: 393
Ох, толкова се разчувствам като чета за новите ни бебчета!  Hug

Честито на мама Тали (с малко закъснение  Embarassed) и на мама Евита! Нека малките синчета много да ви радват, слушат и похапват!   bouquet

След толкова поводи и почерпки в нашата ноемврийска темичка, вече е време и аз да се отчета .. Днес нашето бъдещо тати става на 27 лазарника! Да ни е жив, здрав, все така всеотдаен и любящ!  Heart Eyes
Заповядайте нещо скромничко, виртуално, но от сърце!  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 274

Имам въпрос: Освен болките в срамната кост (която екстра днес изпитах за 1 път и ми причини доста болка), изпитвате ли задух? Аз изведнъж усещам недостиг на кислород, дори и без да съм правила някакво кой знае какво физическо усилие  newsm78

От началото на седмия месец имам пристъпи на задушаване, даже често се случва да се будя от сън защото се задушавам и скачам като риба на сухо. Нормално си било да се случва  Wink  ooooh! Напоследък вече и седнала и права ми се случва и отварям колкото уста имам белким повече въздух хвана  Crazy

Тази сутрин вместо шопинг терапия направих на мъжа ми анти страхова терапия заради болки  Joy цяла нощ ме боля точно както в началото на цикъла или преди него. В крайна сметка се оказа че няма грам разкритие и главичката е доста високо все още. Доктора каза че са подготвителни контракции. Отдъхнахме си дружно и се прибрахме. Таткото вече не е на мнение, че преди бебо да реши да се ражда ще го потупа по рамото за да го предупреди  hahaha  Joy Милия изведнъж се изправи пред такова голямо неизвестно, че чак не можеше да се осъзнае.

# 86
  • София
  • Мнения: 90
Лелее мами колко бебета сте отчели докато ме нямаше ! Честито на всички и нека малките съкровища ви носят много радост!!!  bouquet
Иначе аз съм от най-лошия формат на мама Embarassed - юрнах се в осмия месец да работя както никога до сега... Добре че бебката ми е добричка и послушна, кротува и расте и ме оставя да безчинствам с пътувания и поемане на огромни поръчки.. Embarassed Embarassed Embarassed Пропуснах всичко- срещите ви, училището за бременни, пазаруването .... Обещала съм си след 10 дни да приключа с всичко което съм се захванала и да добременявам в 9-тия месец кротичко и прилежно.
Целувки и стискам палци на всички за които момента за среща с бебсъните е наближил !

# 87
  • Мнения: 255
Grig,  добре дошла и спорна работа ! че и подготовката на бебо си е бая работа.
AngelEyes, честит ти рожденник, да е жив и здрав, а в скоро бъдеще - обичлив татко.
Добре дошла на новата мама - щом си от Варна, време е да е видим на живо... Ние сме задружна компанийка,най-късно в четвъртък ще се видим всички на курса на сп."9 месеца" (сутрин от 9.30 в олимпийски клуб до ФК, и от 17.30 в Орбита на "пренатално възпитание".
Мами, ето го най-после тълкуванието на теста с къщичката.
Да предположим, че сте нарисували …
Стандартен градски многоетажен блок. Направо може да се каже, че имате не толкова разпространен характер. Рисунката показа, че притежавате чертите на сух, затворен човек, който предпочита да се съсредоточава върху собствените си проблеми, без да ги обсъжда с други хора. В съжденията си често сте категорични.
Солидна селска къща. Подобна рисунка показава неудовлетвореност от битовите условия. Ако човекът, който рисува такава къща е сам или бездетен, то по всяка вероятност той изпитва остра нужда от семейство, деца. Около къщата има здрава ограда – такъв детайл говори за затвореност на характера. Колкото по-ниска е оградата, толкова повече авторът се стреми към общуване с хората Ако до къщата има нарисувана цветна леха или са “посадени” дървета, това означава доверие ъкм хората.
Ниска малка къща. Ако сте нарисували къща с много нисък покрив, значи може би в последно време не си напуска  чувството за умора от всекидневните грижи. Често си спомняте епизоди от преживените години, но и в спомените си не намирате нищо, което да ви разсее от неудовлетвореността ви от настоящето.
Средновековен замък. Подобна представа за къща издава наличието на нещо детинско, несериозно, лекомислено в характера ви. Но заедно с това вие несъмнено притежавате ярко и развито въображение. Сантименталността не ви е чужда. Често изпитвате недостиг откъм време, особено при изпълнение на служебните си задължения.
Прозорци, комини, врати. Колкото повече прозорци има “построената” от вас къща, толкова е по-богат е характерът ви откъм откритост, дружелюбие, доброта. Малките прозорци показват наличие на комплекси, алчност; кепенците – за неумението бързо да се намира общ език с хората, да се дружи с тях.
Ако вратата е разположена по средата на фасадата, това е вярно свидетелство, че сте приветливи и гостоприемни. Стълбите към вратата показват, че сте великодушни и уверени в себе си. Общителността на характера се доказва от разтворената врата, а затвореността му – обратно  - от затворената. Ако входът на къщата е разположен отстрани, значи сте по–скоро необщителен, установяването на контакти за вас е проблем, който ви мъчи. Врата с размерите на порта е свидетелство за непредсказуемост в постъпките, за лекомислие, граничещо с великодушие, което понякога е дори прекалено.
Височината на комина е право пропорционална на целеустремеността на характера. Комин с пушек е признак на щедрост и способност за съпреживяване. Комин, от който не излиза дим, показва, че емоциите ви не са белязани от разочарованията, които сте изпитали. Липсата на комин е свидетелство за безчувственост или силна душевна депресия. Ако коминът е нарисуван особено прецизност  - тухличка по тухличка, с дребни детайли – това показва жизнен оптимизъм.
Пътечката към къщата или тротоарът показват, че вие знаете какво искате от живота.

# 88
  • Мнения: 1 064
Здравейте, бременелки! Kissing Heart Как е настроението в мрачното октомврийско време? А бебоците слушат ли? Ние с бебо станахме преди час и сега преди ЖК (ще ходя да си вземам обменната карта и направлението) реших да драсна някой ред. Бебо е много послушен, макар че много здраво вече ми опъва кожата на корема. Поне нощно време ме оставя да спя. Надявам се, че и след като се появи на бял свят ще има този режим... Praynig

Elimira, доста начини за борба с гадните хемороиди  Embarassed открих - Antiphlegmin L, подмиване с хладка вода и сапун, слагане на лед на въпросното място, а също така и упражнения за дупето... Embarassed Embarassed Embarassed Аз установих, че при мен се получават при дълго вървене или стоене права (говоря за няколко часа)...
klukarkata, вчера като гледах снимките установих, освен че си много елегантна бременна preggo, че сте взели креватче като нашето newsm07, само дето нашето е в цвят череша, за да подхожда на нашата спалня...
ronja, аз получавам задух само като вървя и говоря едновременно или като говоря продължително време...направо се чувствам като астматик и не мога да си поема въздух... Sick
mina77, ние заложихме на матрак с кокос...незнам дали е най-правилния избор, но на мен най-много те ми харесаха... newsm78
AngelEyes, да ти е жива и здрава половинката! Весел празник! txtloves

Това засега от мен. Спокоен, хубав и надявам се слънчев ден! Пазете се! lovekiss

# 89
  • Мнения: 3 034
AngelEyes, Честит ти рожденник !  bouquet

Мина
, ние ще вземем матрак от кокос - и Марена е спала на такъв и сме много доволни. Хубаво е матрака да е дишащ /не не и разхождаш се през нощта  Joy/ - за да не стигат праха и акарите до бебето. Но аз лично не се вживявам прекалено на тези теми, защото може да с еоткачи от прекалено информация. Каквото и да изберете, ти пожелавам с кеф да си го ползвате и бебето ви да е щастливо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт