Частни училища - информативно-дискусионна тема 47

  • 38 992
  • 750
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 19
Здравейте, някой има ли впечатленията от ЧОУ Роналд Лаудер и по-специално предучилищна група?

# 226
  • София
  • Мнения: 7 277
Да, отговарям Ви! Когато дете е с Ковид и може да зарази другите деца от класа, това може да се случи въпреки маската.
Така е, но е по-малко вероятно да ги зарази, ако всички са с правилно поставени маски. Носенето на маска намалява риска от разпространение на заразата.

# 227
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Katia, имате ли дете в частно училище?

# 228
  • Мнения: 171

Ох, не искам да се проявявам като правописна полиция, но този нравоучителен пост вероятно щеше да е по-малко дразнещ, ако не беше пълен с правописни грешки. Smirk

ПП. За протокола: не съм против мерките, а само против неграмотното размахване на пръст. Simple Smile
О, няма проблем да се дразните от  правописни грешки. Не е нужно да се оправдавам, че пишех в движение и от телефон. Редактирах набързо, ако искате прегледайте го, може да съм пропуснала запетая или сложила излишна. Да съм объркала пълен член, не претендирам да съм безгрешна. ✌
Извинявам се предварително за пропуските!
Изразих мнение, в отговор на друг човек. Не съм размахвала пръст, Вие го правите. 😉


Leika_moja,  да. Имам две деца в ЧУ, защо иначе бих задала тук въпрос?!


Честно казано, не очаквах реакцията на част от пишещите тук. Попитах как е в училищата, където са Вашите деца. Сигурна съм, че би била полезна тази информация на някои родители. Не съм искала личното Ви мнение "за" или "против" маски и правила. Има предполагам теми във форума за споделяне нагласата относно мерките. Не ги посещавам, защото съм наясно с разбиранията на по-голямата част от обществото!
Темата е за ЧУ и реших да събера информация какъв е контрола в други училища по отношение на мерките срещу Ковид-19. Не виждам нито едно мнение описващо дали мерките се спазват или не в училището, където са децата на публикуващия.
Радвам се, че на родителската среща вчера в училище всички родители спазиха наредбата, макар и след напомняне от страна на класната.
Благодаря за споделените мнения! Уточних, че ми дадоха тласък, за да изисквам от ръководството мерките да се спазват с всички позволени ми от закона начини. Simple Smile

П. П. За малко да пропусна, ваксинирани са и двамата ученика, но са с астма. Маски и дистанция намаляват шанса от разпространение. Вируса се хваща и чрез рецептори в очите. Запитал ли се е някой за психологическите последици от това дете да преживее смърт на близък в семейството? Мисля, че не са съпоставими с носенето на маска. Дори не смятам, че има нещо травмиращо за крехката им психика, че ще носят маска. Всичко зависи родителите как са поднесли информацията към децата. ✌

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 07:52 от katia_13

# 229
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Не виждам никакъв проблем с носенето на маски.
Ако следиш темата ще си спомниш обсъжданията преди година. Иначе да повторя при нас - отворени прозорци, хепа филтър, диспенсъри дезинфектант, УВ лампи нощем, маски. Винаги има някой, който не носи маска, има кутия с маски за резерва. Ваксинирани 5/26
Дали децата ще са на училище обаче, не зависи от мерките в тях.

# 230
  • Мнения: 171
Не виждам никакъв проблем с носенето на маски.
Ако следиш темата ще си спомниш обсъжданията преди година. Иначе да повторя при нас - отворени прозорци, хепа филтър, диспенсъри дезинфектант, УВ лампи нощем, маски. Винаги има някой, който не носи маска, има кутия с маски за резерва. Ваксинирани 5/26
Дали децата ще са на училище обаче, не зависи от мерките в тях.
Благодаря ви!
Влизала съм в темата пролетта, когато избирах ЧУ. Не съм следила преди това. Зададох въпроса, каква е ситуацията в момента. Понякога има промени и дори да ровя назад не е сигурно, че ще е актуална информацията.
При нас има дезинфектанти на всеки етаж. Маски на входа ако някой не носи, но въпреки това в часовете и по коридорите са без маски повечето. Исках да разбера как е в другите училища. Към момента съм разговаряла по темата с класния ръководител, следващата стъпка ще е ръководството и после ще си подам сигнал за проверка в институциите които осъществяват контрол. 🤷‍♀️

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 08:38 от katia_13

# 231
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Сложете диспенсъри във всяка класна стая, това поне е лесно.

# 232
  • Мнения: 171
Сложете диспенсъри във всяка класна стая, това поне е лесно.

Не мисля, че мога да определям на ръководството дали да има диспенсър във всяка стая 😔. Мога да попитам, но не съм оптимистично настроена какъв отговор ще получа. Моите деца си носят дезинфектант и маски. Осъзнавам, че въпреки дезинфектантите, без маски и дистанция мерките са незадоволителни. С разочарование установих, че правилата не се спазват. Това ме провокира да потърся в другите училища как е. Миналата година бяха цялата он-лайн. За съжаление, тази не е възможно такъв тип обучение, защото се налага да работя, а моята професия няма как да практикувам дистанционно.
Разбирам в движение доста неща, които са ми спестили при подписването на договора. 😁🙈 Да видим тези дни, как ще ми отговорят на въпросите.

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 09:22 от katia_13

# 233
  • Мнения: 132
Катя, повечето частни училища започват учебната година утре, така че чак след това ще може да коментираме тазгодишните мерки.

За мен лично, маски в коридорите и често миене на ръце е приемлив компромис. Струва ми се много тегаво в час с маски, за дистанция при деца дори не мога да си го представя (опит да се наложи такава, за мен, е много по-страшен психологически от маски). Но правилата са, за да се спазват. Ако на някой не му харесват, да се бори за промяната им.

# 234
  • Мнения: 19 296
Дистанция не означава само да задължиш децата да стоят в кутийки с разстояние 2м помежду. В някои училища стаите са толкова малки, че няма въздух за дишане.
Прозорците не се отварят изцяло, а само с кипване, защото в противен случай крилата биха минавали пред чиновете на децата до прозореца. Представете си в такава стая какво течение може да се направи, за да се проветри качествено.
Катя, ако става въпрос за деца от 5клас нагоре, сте в правото си да настоявате мерките за маските да се спазват.

# 235
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
А кое е училището?
Какво са спестили при подписване на договора? Това е важно за всички ни, обикновено договорите не са много обстойни. А правилникът какво казва по тези въпроси?

# 236
  • София
  • Мнения: 5 255
Имате Ковид клауза в договорите? Аз не съм видяла, но има част за спазване на Правилата.
Към момента в Иззи ще е със сравнително строги мерки и децата ще са с маски. Изобщо няма да коментирам хората, които се опитват да не спазват мерките, защото "искали да си живеят както преди". Миналата година с носенето на маски, моете дете не се разболя нито веднъж, а преди това си е боледувало. Забелязала съм, че каквото се напише се спазва, така че очаквам и сега да е така.

# 237
  • Мнения: 171
Благодаря на всички отзовали се тук и на лични с информация относно проблема, който ме вълнува!
Имате Ковид клауза в договорите? Аз не съм видяла, но има част за спазване на Правилата.
Към момента в Иззи ще е със сравнително строги мерки и децата ще са с маски. Изобщо няма да коментирам хората, които се опитват да не спазват мерките, защото "искали да си живеят както преди". Миналата година с носенето на маски, моете дете не се разболя нито веднъж, а преди това си е боледувало. Забелязала съм, че каквото се напише се спазва, така че очаквам и сега да е така.
Ще проуча Иззи по обстойно благодаря!
Решението се наложи да бъде взето за около месец и нямах много време да разгледам всичко!

Leika_moja , във връзка с допълнителния спорт е спестеното и относно втория език. Случайно разбрах от родител на деца в училището. Днес разговарях и донякъде се подредиха нещата. Остана частично недоволство у мен, че е премълчано за допълнителния спорт. Отдавам го на факта, че сме нови. Другата година ще е различно. 😇

Дъждец, в шести клас са. Чела съм наредбата, наясно съм с правата си и как мога да ги изисквам. Обикновено избягвам да влизам в конфликт и това е причина да прехапвам езика си и да не "вървя с рогата напред" , за да пусна сигнали и предизвикам проверки би означавало, че съм изчерпала всички други варианти!

Сейчан, благодаря Ви! Нашето отвори от 1ви септември и дните до момента породиха тревогите ми. Най-малкото се познавам и изобщо не искам да започвам битка, за да се спазят правилата. Ще се създаде доста излишно напрежение. Разбирам позицията на всеки родител, но както Дъждец спомена в някои класни стаи няма място за дистанция 2м да не говорим за 3м. Сега е отворено постоянно, а какво ще стане ноември? 😔 Пишейки на 50 см един от друг на чиновете, ще дишат въздуха издишан от останалите. Няма дори да се намали еветуално количеството вирусни частици, които ще попадат в аерозола без маски.

 Делта варианта е изключително опасен при децата и подрастващите. Доста детски отделения се напълниха последните седмици и това поражда в мен търсене на решение да предпазя доколкото мога семейството си! ✌ Не че има 100% гаранция. Обаче за себе си смятам, че е редно да постъпвам правилно и минимизирам риска, другото е късмет.

# 238
  • София
  • Мнения: 7 277
Сложете диспенсъри във всяка класна стая, това поне е лесно.

Не мисля, че мога да определям на ръководството дали да има диспенсър във всяка стая 😔.
В нашето училище например родителите в класа миналата година самосиндикално организирахме закупуването на пречистватели за въздуха и нямаше драма с това.

А колкото до дистанцията - няма как да се осигури според мен, освен ако не намалят класовете наполовина или не наемат още толкова сгради (с още толкова площ) - което, както и да го погледнем, няма шанс да се случи. Има и други варианти, все толкова неизпълними.

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 18:59 от Аш

# 239
  • Мнения: 171
Сложете диспенсъри във всяка класна стая, това поне е лесно.

Не мисля, че мога да определям на ръководството дали да има диспенсър във всяка стая 😔.
В нашето училище например родителите в класа миналата година самосиндикално организирахме закупуването на пречистватели за въздуха и нямаше драма с това.

А колкото до дистанцията - няма как да се осигури според мен, освен ако не намалят класовете наполовина или не наемат още толкова сгради (с още толкова площ) - което, както и да го погледнем, няма шанс да се случи. Има и други варианти, все толкова неизпълними.
На родителската среща се запознах с точно три майки, които сложиха маските след молба от класната. 🤷‍♀️ Нямам контакти на нито един родител. Нови са децата в това училище. Не мисля, че ще се зарадват някой нов да дойде и започне да внася идеи в затвореното им общество. 😔 Може би греша и съм твърде песимистична, но съм възпитана че новите се приобщават и приспособяват. Та не смея още да съм активист. 😇
Доколкото разбрах се строи нова сграда и от другата година ще са разделени основното и гимназията. Ще се намали броя деца и ще има достатъчно пространство. То и сега има, стига да има желание да се спазват мерките.
Успокоявам се, че са ваксинирани. Ако бяха по-малки и не можех да свърша това, щях да ги оставя он-лайн каквото и да ми струва.

Общи условия

Активация на акаунт