Частни училища - информативно-дискусионна тема 47

  • 38 944
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 90
Привет! Днес беше събеседването на дъщеря ми в "Питагор" и тя е приета. Влезе спокойна, излезе и се смееше нещо с дамата, която я е препитвала. Всъщност нямаше причина за друго, защото ние не сме коментирали пред нея, че това е изпит и не е имало грам дискусии у дома по темата. Заведох я и й казах ,че отива да види училището и да прави разни интересни "задачки".

Сега гледайки календара се замислих нещо свързано с процедурата по прием и ми е интересно мнението на по-опитните във форума. Не знам колко седмици продължава приема, но се чудя не е ли по-редно да минат първо всички деца (колкото са там кандидатите) и да отсеят след това "най-добрите" (което е малко безумно за деца на 5), а не както е по каледнар 3 дни след всяко явяване да казват да или не.... защото по този начин може да се окаже, че в края на кампанията има деца, които се представят по-добре от тези в началото на кампанията, а местата ги няма.... просто се чудех как преценяват на кого да дадат тези 80 места, след като сами си оставят твърде кратък срок за отговор след явяването. Ако всички деца се явяваха на една дата, щеше да е друго ...

# 706
  • Мнения: 2 046
Според мен на този голям прием вече приемат 95% от кандидастващите.

# 707
  • Мнения: 90
Според мен на този голям прием вече приемат 95% от кандидастващите.
Е не може да е вярно, защото дъщеря ми е с номер 150 .... т.е. вече децата са почти двойно на местата. Точно това ме накара да се замисля.

# 708
  • Мнения: 2 046
Не знам до колко вх.номер отговаря на пореден номер заявление. Иначе и миналата година беше така, до няколко дни се разбираше дали детето е прието.

# 709
  • Мнения: 90
Не знам до колко вх.номер отговаря на пореден номер заявление. Иначе и миналата година беше така, до няколко дни се разбираше дали детето е прието.
Не съм убедена и аз, просто предположих, че е такаи се генерира от платформата за кандидатстване. Така или иначе от предишни теми съм с впечатлението, че напливът за Питагор е голям, а все пак става дума за 80 места. Със сигурност са увеличили приема, но надали броят на кандидатите е почти равен на броя на местата.

# 710
  • Мнения: 2 531
Входящите номера мисля, че започват от 100, а не от 0, но и аз се чудех за тези, които ще кандидатстват накрая на периода

# 711
  • Мнения: 8 226
Преди маса години когато моето кандидатсваше за ПУК бяха около 80 деца за 16 места. Това беше единствената година в която излязоха с общ списък.
По миналата случайно се заговорих с психоложката бяха над 120 деца за 16 места.
След като миналата отвориха по-голямата бройка предполагам че наплива се е поувеличил. Та и до 150 да са, товa пак не са 95%.

# 712
  • София
  • Мнения: 739
Разумно е да вземат решение веднага според мен, толкова малки деца не могат да бъдат класирани така или иначе като на кандидатстуденстки изпит с първи, втори и така нататък до триста петдесет и трети. Достатъчно е да преценят дали детето ще се впише в училището на база това, което вече знаят.

# 713
  • Мнения: 19 290
За СС преди много години също беше така. Казваха поетапно. Според мен си имат критерии и децата, които ги изпълват,  биват приемани. Струва ми се, че гледат емоционалната зрялост и устойчивост на вниманието.

# 714
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Честито на приетите деца!
Сега ме притеснихте с тези дати и запълване на бройките. Има донякъде логика като започват да се позапълват местата да вдигнат изискванията накрая, но предполагам че те по тази причина дават и 3 дни за записване ,за да се знае колко деца реално ще се запишат и да се контролира оставащата бройка.

# 715
  • Мнения: 7
Здравейте от мен. Отдавна чета форума, днес реших да пиша, за да спестя малко време на родителите на някои от приетите в Питагор деца.

Ние сме приети, опитахме няколко пъти да се свържем по телефона с училището без успех. Днес ходихме, за да подадем документи за записване, тъй като и в деня на изпита потвърдиха, че имаме 3 дни след като излязат резултатите. Оказа се, че нямат пакет документи и няма възжмоност да запишем малкия. Малко неприятна ситуация, защото пътуваме от другия край на София, а информация няма нито онлайн, нито по телефона. Дано обучителният процес е организиран по-добре Grinning

Та евентуално щяло да има информация в платформата, когато документите са налични, а в момента 3те дни не текат.

# 716
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Тъкмо и аз звънях по този повод в Питагор, чакат документите и съответно казаха, че в случая 3-дневният срок не важи, тъй като от тяхна страна не са готови.

Аз пратих мейл, че потвърждавам записването и очакваме обратна връзка, когато документите са готови от тяхна страна, за да отидем Simple Smile

# 717
  • Мнения: 206
Оказа се, че нямат пакет документи и няма възжмоност да запишем малкия. Малко неприятна ситуация, защото пътуваме от другия край на София, а информация няма нито онлайн, нито по телефона. Дано обучителният процес е организиран по-добре Grinning
Добре, де  бива ли Питагор  така  да се дънят....От години записват ученици- да ползват стари бланки, дори ако очакват, че ще има някакви промени в тях...Точно сега трябваше всичко да им е перфектно и да разсеят и най- малки съмнения в перспективите пред училището.

# 718
  • Мнения: 8 226
Оказа се, че нямат пакет документи и няма възжмоност да запишем малкия. Малко неприятна ситуация, защото пътуваме от другия край на София, а информация няма нито онлайн, нито по телефона. Дано обучителният процес е организиран по-добре Grinning
Добре, де  бива ли Питагор  така  да се дънят....От години записват ученици- да ползват стари бланки, дори ако очакват, че ще има някакви промени в тях...Точно сега трябваше всичко да им е перфектно и да разсеят и най- малки съмнения в перспективите пред училището.
Ами като до вчера не беше ясно кой ще е новият собственик с кой да подпишат договор?
Или да ги запишат със стари документи без да има кой да ги подпише, пък после да ги викнат за нови.
Все пак родителите са достатъчно грамотни за да са нясно, че в създалата се ситуация нещата не са толкова лесни.

# 719
  • Мнения: 16
Здравейте, моята дъщеря е приета ПУК в Питагор и това много ме радва, тъй като го предпочитаме. Предвид вестта за директорката (Светла й памет) имаме особени притеснения. Имате ли информация или бихте ли споделили какво накланя при вас везните?

Общи условия

Активация на акаунт