Частни училища - информативно-дискусионна тема 47

  • 39 047
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 746
Не споря, но ми се струва, че на тази възраст едно дете може бързо да навакса с езика. Дори за АК няма изискване за АЕ.

Факт е, и на мен това леко ми обърна представите. Възможно е, но явно за училищата е излишно затруднение

# 691
  • Мнения: 8 265
Не споря, но ми се струва, че на тази възраст едно дете може бързо да навакса с езика. Дори за АК няма изискване за АЕ.

Факт е, и на мен това леко ми обърна представите. Възможно е, но явно за училищата е излишно затруднение
За ПУК не съм наясно какво точно толкова могат да знаят децата, което не би могло да се навакса за 20 дни.
Но за по -горните класове е абсолютно ясно, че е коства много усилия за да се постигне.

# 692
  • Мнения: 2 048
Като завършила езикова гимназия , в подготвителен клас до Коледа всички се изравнявахме , и учили и научили езика. Много често вторите дори изпреварват първите. Госпожата по немски на големия каза същото на род.среща преди началото на учебната година. Естествено сигурно щеше да е необходима допълнителна помощ,  но познавайки моето дете щеше да навакса,  за други не знам.

# 693
  • Мнения: 5 898
За мен като цяло да има изискване за чужд език до 7 клас е тъпо. Освен ако не говорим за училище към посолство и двуезично обучение. В СС изпитът по АЕ определящ ли е за приема или е по-скоро информативен за нивото на детето?

Мога да говоря от личен опит. Преместихме се след 1 клас. В ПБ английският в ПУК беше пълна щета. В 1 клас дойде една много свястна учителка, която обаче срещаше съпротивата на много от родителите. Ние успяхме да се възползваме от нея доколкото ни позволяваха обстоятелствата. И като уговорка, че дъщеря ми "хваща" езика от въздуха.
На изпитите по английски изкара нещо от сорта на 4,5-4,75. Не си спомням точно. Но българския и математиката бяха много високи. (Защото аз я бях подготвила, да не си правите илюзии, че някой в ПБ има заслуга.) Приеха я. По наша инициатива се срещнахме с учителката, която я беше изпитвала и после и преподаваше. Взехме учебници и насоки какво трябва да учи. В лятната ваканция с баща си мина цяло едно ниво, че и отгоре. После на входните нива и първите месеци се представяше отлично. И учителката изказваше огромното си учудване и изненада за колко кратко време е успяла да настигне випуска. Т.е., ако не беше се занимавала допълнително вероятно пак щеше да ги настигне, но първите месеци щяха да са доста стресови. В СС наистина разликата с другите училища е поне едно ниво напред. В момента си взема изпитите с А, което и дава горно ниво на заложеното за всеки изпит. Даже на последния има три максимума (от 4 раздела) по 170 точки.

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 09:18 от Fancy

# 694
  • София
  • Мнения: 5 258
Разпитах детето дали си спомня какво е говорило по анлийски- било се представило по име и казало на колко е години. Ако някой има по-скорошни впечетления за ПУК, нека сподели.
Всяко училище определя изпита си, не виждам защо коментираме това.

От утре в София май всички минават онлайн да му §)§*€)§*%§%% (това, за да избегна бан, ако споделя точните думи)

# 695
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Чудя се сега какво ще стане със събеседванията в Питагор за ПУК и ранния изпит на СС на 6ти ноември.

# 696
  • Мнения: 8 265
Чудя се сега какво ще стане със събеседванията в Питагор за ПУК и ранния изпит на СС на 6ти ноември.
Ами ако затворят училищата просто ще ги спрат.

Нали училищата имаха някаква автономност и можеха самио да решават?

# 697
  • Мнения: 19 309
За мен като цяло да има изискване за чужд език до 7 клас е тъпо. Освен ако не говорим за училище към посолство и двуезично обучение. В СС изпитът по АЕ определящ ли е за приема или е по-скоро информативен за нивото на детето?
Не е определящ. БЕЛ и мат. са определящи. Сега, ако нивото по англ. е супер зле, не знам дали биха приели дете.
Сега видях, че Фенси е писала.

# 698
  • Мнения: 15
За Питагор за ПУК като са изпуснати сроковете, има ли някакви резервни дати?

# 699
  • Мнения: 5 898

Всяко училище определя изпита си, не виждам защо коментираме това.



А защо да не се коментира? Нали е точно информативно-дискусионна тема.
През годините сме коментирали изпитите и на СС, и на Питагор. При това в доста информативно-негативен аспект. Защо сега да не можем да коментираме изпитите на Азбуки и Иззи?


За СС си мисля, че водещо за вземането на решение дали да приемат дете са български и математика. Но все пак гледат и нивото по английски и правят индивидуална преценка на всеки кандидатстващ в съответния момент. Как се е справил по двата предмета и дали може да навакса разликите в нивото по езика. Защото децата след 3 клас се делят на 3 групи. И C група е горе долу половин или едни ниво по-назад. Или пък с тях се работи по-бавно.

# 700
  • Мнения: 27
До колкото си спомням на отворените врати директорката потвърди, че събеседванията ще продължат, защото не са учебна дейност.
Чудя се сега какво ще стане със събеседванията в Питагор за ПУК и ранния изпит на СС на 6ти ноември.

# 701
  • София, България
  • Мнения: 5 598
До колкото си спомням на отворените врати директорката потвърди, че събеседванията ще продължат, защото не са учебна дейност.
Чудя се сега какво ще стане със събеседванията в Питагор за ПУК и ранния изпит на СС на 6ти ноември.

Благодаря!
Успех на всички, които ще се явяват и които вече са се явили. Големи изпитания имаме в наши дни, нищо не е сигурно, човек не може да си направи никакви планове.

# 702
  • София
  • Мнения: 746
Успех на децата, дано да се забавляват много.

# 703
  • Мнения: 15
Добре дошъл, Дидо, че Ежко нещо се загуби и само жени останаха тук с изключение на мен,😂

Точно така, огромната част от първокласниците в ЧУ продължават от ПУК. Има по една-две бройки прием, ако някой се е отказал. За Питагор тази година беше по-различно, защото се разшириха с новата сграда и приеха повече деца не само в първи, но и в горните класове, обаче как ще е за следващата учебна година нямам идея. Но в частните в ПУК придобиват изключително много умения и знания, които после може би ще е трудно да се наваксат, ако детето ходи в ПУК полудневно или в градина. Но всичко е индивидуално, има и деца, дошли направо в 1 клас, които си се справят прекрасно.

Здравей, Татко Мецане!

Благодаря за топлите думи, аз много отдавна съм член тук и чета, но почти не съм писал.
Нито ще потвърдя, нито ще отрека, че съм известен под твоя прякор в определени среди:)
Beers

# 704
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Днес сутринта ни беше събеседването за ПУК в Питагор и следобед в системата видях, че младежът е приет. Той много се е забавлявал на  “изпита”, излезе ухилен и пита кога пак ще идва. Каза, че е свързвал предмети, казвал кое е по-малко и по-голямо, и т.н. Вечерта вкъщи ни изпитва и нас, рисува кръгове и ни пита “Кой не е нито най-голям, нито най-малък” 😁

Ще го запишем със сигурност. Иначе сме се записали и за ранен прием за СС на 6.11, като реално това бяха двете училища, които обмисляхме. Аз все пак май клоня към Питагор, а и е приет там, така че ще го запишем. 

АЕА в Лозен ни е най-удобно като локация, понеже сме си в Лозен, но пък нямам много отзиви, а и таксата е една идея по-висока. Ако имате повече отзиви за това училище, ще следя с интерес.

Общи условия

Активация на акаунт