Частни училища - информативно-дискусионна тема 47

  • 39 079
  • 750
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 25
Аз предлагам за ПУК да погледнете Maple bear, ако желанието Ви е повече английски. Там ги учат, не ги търсят научени!

# 676
  • Мнения: 62
А някой, чието дете е било на изпит за първи клас в СС/Питагор, може ли да сподели дали има изискване за английски?

# 677
  • Мнения: 6 319
Е в първи клас няма как да няма. Очаква се нивото да е като на другите деца, които са го учили в ПУК. Мисля, че за първи и по-горен клас си има три изпита - български, математика и английски.

# 678
  • Мнения: 177
Миналата година изпитът за 1 клас и в двете училища беше само по български и математика. В началото на лятото бяха изпратени насоки за знанията, които все пак е желателно децата да имат по езика в началото на 1 клас.  Мисля, че предишни години в СС е имало изпит и по английски език Най-добре попитайте в желаното училище.
А някой, чието дете е било на изпит за първи клас в СС/Питагор, може ли да сподели дали има изискване за английски?

# 679
  • София
  • Мнения: 5 260
Мона Лиза, ами в Иззи има детска градина, която е с английски и няма как да догонят другите деца. Изискване за английски има и в ЕСПА (което ми звучеше брутално, моето дете разбираше и говореше доста прилична, а ми казаха, да не се притеснявам, че ще навакса Grinning ). Знам, че и в Азбуки изискването е и за английски от приятелско дете, което не приеха, заради липса на знания по езика.
Предполагам, че това изискване е само към училищата с детска градина, в която се учи и английски.

# 680
  • Мнения: 5 916
Изискването за ниво по английски в ПУК е пълен бул.....т. Нивото с което идват въпросните деца от градината им с нормално учене при добър учител се наваксва в ПУК максимум за месец. Даже и това е много.  
Много ще ми е интересно някой да издаде системата по която работят в 3 група в градината им, за да видя тези учебници по които достигат това невероятно ниво на 5 г. Толкова невероятно, че да си позволяват да имат изискване децата постъпващи в ПУК да имат познания по езика. Имам "бегла" представа за системите за тази възрастова група. Цветове, животни, посоки, цифри до 10, май нейм ис и т.н.

По наше време преди 5 години в СС нямаше изпит по английски за 1 клас. Само български и математика.

# 681
  • София
  • Мнения: 12 131
Мисля, че никога не е имало изпит по английски за първи клас. От втори нагоре - да.

# 682
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
За мен като цяло да има изискване за чужд език до 7 клас е тъпо. Освен ако не говорим за училище към посолство и двуезично обучение. В СС изпитът по АЕ определящ ли е за приема или е по-скоро информативен за нивото на детето?

# 683
  • Мнения: 25
Връщам темата назад и на почти всяка страница виждам Иззи. За 2 години познавам 5 семейства с преместени оттам деца.
Нека новите родители във форума да не се заблуждават!

Последна редакция: ср, 20 окт 2021, 07:43 от Mama Love

# 684
  • Мнения: 2 051
Gadamer, Определящ е между 4 и 5 клас, от личен опит. Големият ми син изкара много високи оценки по мат и бел , но много слабо по англ.език. ( като се има предвид, че е ходил на курсове по езика 3 год  но явно нивото там е доста по-високо) .Лично от училището ми се обадиха да ми кажат, че не се е представил добре на английския и няма да може да навакса , въпреки добрите резултати по БЕЛ и Мат.

# 685
  • София
  • Мнения: 747
Изпит "за ниво" на английски на 5 години действително е съвсем излишен. Връщам лентата назад и си спомням, че голямото ми дете в ПУК беше най-назад с езика, не беше учило изобщо, а имаше дечица, които бяха посещавали англоезични детски градини и курсове. Ами за месец-два се неутрализираха напълно тези разлики.

Gadamer, чак до 7 клас да е излишно не съм съгласна. Ако се учат по два часа език на ден, както е май хорариумът в повечето частни и се присъедини дете в 5 клас, което изобщо не разбира, реално два часа на ден ще са му мъка и не виждам как може да навакса с лекота.

# 686
  • София
  • Мнения: 17 329
При нас (ОТ) новодошлите петокласници са в отделен клас. Предполагам, че английският може да е едната причина. Но само предполагам де.

# 687
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Не споря, но ми се струва, че на тази възраст едно дете може бързо да навакса с езика. Дори за АК няма изискване за АЕ.

# 688
  • Мнения: 9 905
Ще навакса така, както дете, което се премести да живее в англоезична държава. За три месеца се справят.

# 689
  • Мнения: 2 051
И аз мисля, че щеше да навакса, но сега щом така бяха преценили. Сега големият е В2 по англ.език и въпреки, че след 7 клас имаше бал за почти навсякъде , се записа в немска гимназия,  решихме, че е безсмислено още 5 год да "дъвче " английския език, ще го осъвършенства допълнително на  курсове.

Общи условия

Активация на акаунт