aku6erkata:hvarli karmata v mivkata

  • 1 372
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 366
 Незнам защо са толкова ограничени акушерките особено тези, които се въртят покраи родилките и бебетата. Сигурна има наистина някаква причина да бъде така. Това, че тя трябва да настоява да й обяснят е 100 %, но аз мисля , че е по - трагично как се е отнесла с нея и не е зачела това, че тя е му е майка и трябва да знае и най - малката подробност. Ще мине време докато лекарите у нас заприличат на тези в "Спешно отделение"... да уважават и пациента и близките му. А и съм чувала, като сеуверие, че кърма не се хвърля в мивката, а например в храст , цвете или просто в почвата, иначе ще й спре кърмата. Съгласна съм с другите да се изцежда , а после да си го кърми дай боже 1 година ако иска. Успех!

# 16
  • Мнения: 7 640
Експрес, много си краен и остър в случая... Simple Smile

Сигурна съм, че belastela иска просто да помогне. И на мен в Шейново при висока Т ми казаха да не кърмя (абсолютна глупост - Т беше от зле организирано кърмене, 3 часов режим и липса на адекватна помощ от страна на персонала). Но все пак - майката кърми чуждо бебе, значи проблемът не е в кърмата, а в реда в болницата. Да настоява да й обяснят точно какъв е проблемът и как това е несъвместимо с кърменето! Да си отстоява правата и тези на бебето си!

има извистен резон, з-то не винаги бързо може да се установи от какво е Т. Често пъти вървят и разни антибиотици, да не говорим за аналгин и аулин, които преминават в кърмата.

А за Експрес- проявете разбиране- недоспал, понапрегнат вероятно, напоследък все на остри постинги от него попадам Laughing

# 17
  • Мнения: 216
ето ви и нещо хубавко, аз бях като крава първите 2 седмици. докато бяхме в болницата, малчо не можеше да засуче и се цедях - давах на него шишенце и после се доизцеждах. Акушерките вземаха кърмата в млечната кухня и я даваха леко заварена на мами, които нямаха кърма - умирах си от щастие, че има за повече бебчета Hug

# 18
  • Мнения: 1 737
И аз хвърлях коластра в мивката, защото тъпо и упорито компетентните акушерки ми тъпчеха детето с АМ, въпреки молбите ми да не го правят. Носеха ми го на 3ч полузаспал и повръщащ АМ и отричаха, че дават на бебетата АМ! Заради това няма да раждам следващия път в Шейново!
Ще внимавам много в това отношение, ако трябва ще се бием! Само да се появи някакъв подобен проблем, ще си хвана детето и ще се изнеса на втория час след раждането, ако ще...  #Cussing out #2gunfire Нито ще ги оставя да му дадат и капчица вода, нито да му бият ваксина, без да ме уведомят кога, къде и каква точно са му били.

# 19
  • Мнения: 6 461
в Шейново например това бе строго забранено , тъй като там обясниха че всяка майка трябва да кърми само собственото си бебе, тъй като организма произвежда кърма , която е подходяща именно за това бебе.

По-скоро сигурно са против по хигиенни причини (затова и проблема с цедената кърма - ако няма как да се стерилизира оборудването). Иначе, да, всяка майка си произвежда идеалната кърма за нейното дете, но при проблеми кърмата от друга майка е в пъти по-добър вариант от АМ - това си е основен постулат, и затова има банка за майчина кърма, нали?
Peace

# 20
  • Мнения: 11
Първо искам да благодаря на вси4ки за вниманието  bouquet bowuu
Майката на бебето не взима никакви лекарства,няма висока Т (да 4укам на дърво)
за сега е добре физи4ески ,но се тормози за това 4е не и дават инфо за детето и  и 4е немогат да му свалят хемоглобина.4увства се безсилна.
А за това 4е храни др бебе акушерката би трябвало да знае ?!
Днес още не съм я 4ула-не си дига тел. надявам се бебе Надежда да е по-добре Praynig

# 21
  • Мнения: 683
Грешката и е, че е отишла да ражда във ВМИ, там всички акушерки са абсолютни кучки, лежах там в края на 5-я месец поради бъбречна криза и ги видях какво представляват, затова раждах във Весела, там много държат на кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт