Работа, CV-та, HR-и, съвети - 75

  • 37 687
  • 874
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 48 072
Ми просто да почне новия договор в същия месец.

# 391
  • Мнения: 9 050
Е, то е повече от елементарно как. Днес приключва единият, утре започва другия. Би било силно притеснително, ако верно това е въпросът.

# 392
  • Мнения: 3 370
Трудов договор се подписва преди първия работен ден без значение колко дни. Може да го подпишете на 1,а да започнете рабита на 10. Датата на подписване и датата на започване задължително се упоменава и не е задължително да са еднакви. Знаейки кога е последният Ви работен ден, казвате на новия работодател кой ден да пише като първи работен.

# 393
  • Мнения: 9 050
Датата на подписването и датата на започването е задължително да НЕ са еднакви. Защото след подписване има регистрация и чак тогава лицето може да започне. Трябва да има разлика от минимум ден между подписване и започване, за да бъде регистриран договора преди започване, каквото е законовото изискване.

# 394
  • Мнения: 228
Благодаря!

# 395
  • Мнения: 3 370
Датата на подписването и датата на започването е задължително да НЕ са еднакви. Защото след подписване има регистрация и чак тогава лицето може да започне. Трябва да има разлика от минимум ден между подписване и започване, за да бъде регистриран договора преди започване, каквото е законовото изискване.
Рергистрацията в НАП отнема най много час. Не е като да не ми се е случвало в 16 ч да назнача хора, започващи нощна в 22ч.

# 396
  • Мнения: 3 732
Заслужава ли си да кандидатствам на обяви в джобса ако нямам опит и необходимите документи?

Мотивационните писма четат ли се? Защото в моето ще пише мечта.

Гарга съм а искам да стана певица накратко.

# 397
  • Мнения: 9 050
Датата на подписването и датата на започването е задължително да НЕ са еднакви. Защото след подписване има регистрация и чак тогава лицето може да започне. Трябва да има разлика от минимум ден между подписване и започване, за да бъде регистриран договора преди започване, каквото е законовото изискване.
Рергистрацията в НАП отнема най много час. Не е като да не ми се е случвало в 16 ч да назнача хора, започващи нощна в 22ч.

Щом казваш...
Само ми е интересно, ако не мине регистрацията, как ще започнат хората? Защото често се случва да си висне уведомлението на опашката със статус "изчаква обработка" и да не се обработи с часове.
Колко са хората, започващи работа в 22 часа от първия си работен ден изобщо не мисля, че има смисъл да коментираме.

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 06:49 от Нищо лично

# 398
  • Мнения: 1 176
Заслужава ли си да кандидатствам на обяви в джобса ако нямам опит и необходимите документи?

Мотивационните писма четат ли се? Защото в моето ще пише мечта.

Гарга съм а искам да стана певица накратко.
Хм, ако ще се кандидатства само с мотивационно писмо, аз бих си набелязала фирми и бих им писала директно по имейл. Ако ще е по обява и със CV, според мен, задължително трябва да има въвеждащ мотивационен параграф на първата страница - не мисля, че стандартен темплейт ще свърши работа. Това го пиша като мениджър.

Като служител, който има същия казус и обмисля преквалификация, но може да предложи само  transferable skills, ще следя с интерес.

# 399
  • София
  • Мнения: 11 784
Регистрат се ТД в същия ден, при нас се случва в понеделник започващи по 50 човека да подписват и пак няма драма.

# 400
  • Мнения: 29 918
Заслужава ли си да кандидатствам на обяви в джобса ако нямам опит и необходимите документи?

Мотивационните писма четат ли се? Защото в моето ще пише мечта.

Гарга съм а искам да стана певица накратко.

Поне в нещо трябва да отговаряш на изискванията. Ако нямаш опит, трябва да имаш образование или обратното. Иначе, ако ще златно мотивационно да имаш, шансът клони към 0.

Няма как да станеш инженер, ако си учител.....примерно.

Нищо не пречи да пробваш, разбира се. Някой може да ти даде шанс за минимално заплащане.

# 401
  • Бургас
  • Мнения: 7 001
Навремето имаше срок до три работни дни след започването да се регистрира договора в НАП. Това сега нещо ново ли е да е в същия ден.

# 402
  • Мнения: 9 050
Навремето имаше срок до три работни дни след започването да се регистрира договора в НАП. Това сега нещо ново ли е да е в същия ден.
Срокът винаги е бил три календарни дни след сключване на договора, но задължително преди започване. Защото служителят не може да започне работа, преди да му връчиш копие от справката за регистриран трудов договор.

ОК, съгласявам се. Щом сключвате, регистрирате и хората започват в един и същи ден, добре. Поправям се. Значи може датата да е една и съща. Аз лично не бих направила подобно нещо, но явно има и такава практика.

# 403
  • Мнения: 228
Интересно стана, и отново благодаря на включилите се!

# 404
  • Мнения: 2 972
Кое е интересно, че е станало, да направите така, че в два последователни работни дни да приключите трудовоправно отношение и да започнете друго такова? Ами повечето хора така правят, не е някакъв специфичен казус.

Общи условия

Активация на акаунт