Работа, CV-та, HR-и, съвети - 75

  • 37 656
  • 874
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 9 050
Може би си останала с грешно впечатление от промяната. Тя не е с идеята да си пренасяш отпуск без никакви условия две години. Условията за пренасяне си останаха същите. Промяната беше, че ако въпреки всички условия, все пак пренасяш отпуск, това може да е само отпуск от миналата и по-миналата година. По-стари отпуски, ако не се ползват, се губят.
Разбери се с работодателя, докато все още сама можеш да избереш кога да си почиваш.

# 376
  • Мнения: 798
Здравейте. Момичета, изправена съм пред предизвикателство. Имах ниво на английски  C1, писала съм текстове, есета, статии.
Доста време обаче него използвах и сега  предстои да започна да създавам такова съдържание отново, но се оказва, че ми е доста трудно. Не е като да не го знам, но повече време търся подходяща дума, оформям текста. Усещам го точно като атрофиране на тази способност.
Какво мога да правя според вас? Четене, филми, друго?  А и в конкретната област нямам много познания, искам да знам по-детайлно нещата, за да бъде оптимална работата ми. Благодаря, надявам се на добри идеи.

# 377
  • София
  • Мнения: 17 852
Благодаря, Нищо Лично, явно да. По друг начин го бях разбрала.

# 378
  • София
  • Мнения: 11 779
Кечър колко дни са ти останали? Аз влача всяка година по 10 дни за следващата година, още не мога от майчинството да ги изчистя че се върнах веднага на навършването на детето на 1г.

Railee предполагам че е като каране на колело, сядаш и се хвърляш. Чети статии по темата, видеа за да се обогатиш по темата и да имаш повече самочувствие да пишеш по нея.

# 379
  • Мнения: 19 698
При нас, ако си вземеш всички дни за годината преди Коледа, получаваш бонус три дни между Коледа и Нова година. Нямаме много прехвърляния Blush

И, в тази връзка, Ирене ти ли беше QA извън София? Ако да, драсни ми на лично, имаме много отворени изцяло remote позиции. Front end тоже.

# 380
  • Бургас
  • Мнения: 6 958
Да, аз съм. Писах ти на лично. Благодаря!

# 381
  • Мнения: 8 939
Здравейте. Момичета, изправена съм пред предизвикателство. Имах ниво на английски  C1, писала съм текстове, есета, статии.
Доста време обаче него използвах и сега  предстои да започна да създавам такова съдържание отново, но се оказва, че ми е доста трудно. Не е като да не го знам, но повече време търся подходяща дума, оформям текста. Усещам го точно като атрофиране на тази способност.
Какво мога да правя според вас? Четене, филми, друго?  А и в конкретната област нямам много познания, искам да знам по-детайлно нещата, за да бъде оптимална работата ми. Благодаря, надявам се на добри идеи.
Активно четене на литература на английски - вземи си и художествена, и в областта, в която ще работиш. Пускай си от английските тв канали и гледай непреведени филми. Разбира се, може да запишеш и някой курс за съответното ниво, за да говориш активно, както и да се виждаш с англоговорящи, с които да практикуваш.

# 382
  • Мнения: 19 698
Да, аз съм. Писах ти на лично. Благодаря!
Спамнах те Blush Ако още някой има фронт енд или за тестване да търси работа, може да ме контактне смело. Бая усилено търсим хора за постоянни проекти и изцяло дистанционна работа си е съвсем приемлива опция.

# 383
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Здравейте. Момичета, изправена съм пред предизвикателство. Имах ниво на английски  C1, писала съм текстове, есета, статии.
Доста време обаче него използвах и сега  предстои да започна да създавам такова съдържание отново, но се оказва, че ми е доста трудно. Не е като да не го знам, но повече време търся подходяща дума, оформям текста. Усещам го точно като атрофиране на тази способност.
Какво мога да правя според вас? Четене, филми, друго?  А и в конкретната област нямам много познания, искам да знам по-детайлно нещата, за да бъде оптимална работата ми. Благодаря, надявам се на добри идеи.

Представи си как се учиш да шофираш - сядаш и караш, а не гледаш клипчета на шофьори или четеш биографията на Шумахер. Затова и четене и филми могат да помогнат, но само в известен смисъл. Четенето и слушането са пасивни умения, а на теб ти трябва да упражняваш активни умения (писане и говорене).  За да подобриш тях, трябва да ги практикуваш. Специално за писане ти трябва някой доверен "редактор" - пишеш, пращаш за рецензия, после прочиташ поправките и ги осмисляш/запомняш. Ако нямаш такъв, четеш колкото можеш повече статии от подобен вид (от подходящи източници) и "крадеш" фрази, структура на изреченията и т.н., които после можеш да ползваш в твоите текстове.

# 384
  • София
  • Мнения: 17 852
Мацето, 20. Но ще взема всичко около Коледа, защото иам нужда от почивка и искам дълга ваканция. 7или 8 работни дни са някъде, като гледах.

Когато езикът е много вклинен, "събуждането му" става буквално за дни. Личен опит. Simple Smile Не се притеснявай.

# 385
  • Мнения: 3 021
Аз бих чела статии по съответната професионална тематика, за да си оправиш терминологията.
Със сериали това няма да стане.

# 386
  • Мнения: 222
Здр, може ли някой от HR специалистите да отговори, за да не се прекратява осигуряването как се сключват ТД при нов работодател след изтичане на предизвестието при предишен?, Блг!

# 387
  • Мнения: 9 050
Аз не разбрах въпроса. Какво значи как се сключва? Подписва се. Регистрира се. Като нормален договор се сключва. Какво точно питате?
Може би, ако добавите малко препинателни знаци, въпросът ще придобие смисъл.
(P.S. не го приемайте като критика, но това не е чат. Изписваме цели думи. Въпрос на уважение.)

# 388
  • Мнения: 2 944
Да не адвокатствам, ама жената май пита как да няма "дупка" в осигурителния стаж, вероятно как да премине от договор в договор, ама да си обясни тя, де.

# 389
  • Мнения: 3 551
И аз точно така го разбирам питането.

Общи условия

Активация на акаунт