Работа, CV-та, HR-и, съвети - 75

  • 37 610
  • 874
  •   1
Отговори
# 525
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Разбира се, че нищо фатално няма да стане. Просто няма да го вземат на работа. Една фирма няма да го вземае, втора няма да го вземе, трета няма да го вземе и като поседи безработен доста време, а сметките си вървят, ще се хване някъде на по-ниска заплата. Поне това е в моята провинциална реалност, не знам как е във вашата.

# 526
  • Мнения: 1 166
Ирене, аз на всичките си работи досега съм искала по-висока заплата отколкото е бил бюджетът. Казваха ми го и водехме преговори…Това да откажеш подходящ кандидат защото на първо четене (преди преговори) е поискал повече отколкото можеш да дадеш ми се струва абсурден лукс, който в София вече го няма от доста години…

# 527
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Не знам в София как е. Аз говоря за прованс, където пазара е изкривен - фирми малко, работници много. Очакваната от работника заплата все още е един от критериите за подбор и "елиминации". В някои случаи даже не те и питат за желана заплата. Казват си колко дават и толкоз. Ако искаш.

# 528
  • Мнения: 1 861
Да изводя един отчет какво стана досега. Казаха ми каква е заплатата, но ще имам още едно интервю със CEO-то. Заплатата, която ми казаха, че е в бюджета им е между 24к - 28к лири/годишно. И всичко зависело сега пред CEO-то какви умения покажа и дали ще са достатъчни за позицията.

Важно нещо, което НЕ споменах, е че фирмата е английска и просто ми беше интересно в България какви заплати се вземат.

Лично според мен това е заплащане, което не отговаря изобщо на моите умения и качества, защото още съм си в "зародиша" на кариерата и нямам много стаж, но естествено няма да откажа такова заплащане. Grinning

Стискайте ми палци.

Последна редакция: пт, 15 окт 2021, 20:45 от shokomen

# 529
  • Мнения: 2 851
Това да откажеш подходящ кандидат защото на първо четене (преди преговори) е поискал повече отколкото можеш да дадеш ми се струва абсурден лукс, който в София вече го няма от доста години…
Някакви много смели изказвания правиш, от първо лице и редовно кандидатстване или пак "имам една приятелка" и това го прави закон? От колко много години го няма тоя лукс, защото моят опит показва съвсем друго? Вероятно има значение и сектор, позиция, ама много ларж раздаваш някакви твърдения, които са смехотворни, особено за хора, които се занимават сериозно с подбор на персонал.

# 530
  • Мнения: 2 937
Finance Analyst може да означава много неща - ако човекът прави финансови модели и анализи е едно, ако прави пейрол съвсем друго.

# 531
  • Мнения: 9 050
Ирене, аз на всичките си работи досега съм искала по-висока заплата отколкото е бил бюджетът. Казваха ми го и водехме преговори…Това да откажеш подходящ кандидат защото на първо четене (преди преговори) е поискал повече отколкото можеш да дадеш ми се струва абсурден лукс, който в София вече го няма от доста години…
Предимството на форума е, че всеки може да обрисува мечтите си и да ги представи за реалност. Добри мечти. Дано ги постигнеш.

# 532
  • Мнения: 1 166

Важно нещо, което НЕ споменах, е че фирмата е английска и просто ми беше интересно в България какви заплати се вземат.
Къде ще е местоработата - в UK ? И това бруто ли е?

Нищо лично, благодаря. Пожелавам и на теб да си позволяваш да мечтаеш - понякога се сбъдват Simple Smile

# 533
  • Мнения: 1 861

Важно нещо, което НЕ споменах, е че фирмата е английска и просто ми беше интересно в България какви заплати се вземат.
Къде ще е местоработата - в UK ? И това бруто ли е?

Нищо лично, благодаря. Пожелавам и на теб да си позволяваш да мечтаеш - понякога се сбъдват Simple Smile

Работата е изцяло remote и да това, което споменах по-горе е брутно възнаграждение.

# 534
  • Мнения: 1 166
Значи тази заплата според форума тук е “смела мечта” 🤪 Или измислица…Не те ли е срам, шокомен?? 😂
2k паунда са 4,6к лева бруто…колкото и да са данъците едва ли ще падне под половината.

Стискам ти палци! И на всички, които не смеят да мечтаят също също стискам!

# 535
  • Мнения: 8 883
Ирене, аз на всичките си работи досега съм искала по-висока заплата отколкото е бил бюджетът. Казваха ми го и водехме преговори…Това да откажеш подходящ кандидат защото на първо четене (преди преговори) е поискал повече отколкото можеш да дадеш ми се струва абсурден лукс, който в София вече го няма от доста години…
Зависи колко по-висока заплата Simple Smile
Отказвала съм на подходящ кандидат, защото разполагам с конкретен бюджет за позицията и да искам увеличение значи да пиша бизнес кейсове и да обяснявам защо се налага такова увеличение. Което отнема време и не е ясно, дали ще мине.
Сега, ако е някакъв супер-уау специалист, какъвто няма втори и неговото влияние върху отдел или проекти ще бъде доказано голямо и положително, окей. Но ако имам и други кандидати, които отговарят на профила и попадат във финансовата рамка за заплата, която имам, не виждам защо да правя.

# 536
  • София
  • Мнения: 6 219
Всички са уау-специалисти във форума (и по интервюта) и като дойдат да свършат една работа, не могат проста таблица в ексел да направят… дори без формули. Скоро имахме такъв случай - с няколко магистратури 😒

# 537
  • Мнения: 2 851
Силно предубедена съм към хора с по N на брой магистратури и с 3 реда титли от сертификати преди името си в подписа. От моя опит твърде голям процент от тях са дървени философи и буквоядци, които не могат един практически проблем да решат в работата, щото изведнъж се оказва, че живият живот не е като перфектно разписаните теми в ръководствата, по които се сертифицират.

# 538
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Магистратурите по Ексел ли са? Шегувам се.
Ако нещо не се ползва дълго време се забравя. Аз навремето какви макроси съм писала, сега ако седна доста ще се чудя как да си сменя цвета на някоя клетка. Grinning

# 539
  • Мнения: 2 851
Хех, Ирене, магистратури не, макар че и те вече имат модули за ексел и уърд, друга ми беше мисълта в подкрепа на казаното от съфорумката, че ти идват с претенции за професор и "аз колко съм учЕн" и после елементарни неща от рутината не могат.

Общи условия

Активация на акаунт