Априлски бебчета 2022

  • 25 987
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 135
Здравейте момичета! Плахо се записвам при вас. Днес беше първия ми преглед и се установи, че съм в 5 г. с. 🥰 Термина ми е за 20.04.22
За мен това е първа бременност, доста чакана и още не мога да повярвам. Не мога да спра да се усмихвам от щастие. Не знам при вас как е, но при мен от страна на симптоми е доста бедничко.. Имам само леки болки в гърдите и на моменти леки придърпвания ниско долу.
Тепърва ще ви чета от 1ва страничка за да се запозная с всяка от вас 😊

# 76
  • Мнения: 214
Здравей, Моли и добре дошла сред нас! Пожелавам ти лека бременност и всичко да е наред до край!
Наистина е вълнуващо да си бременна. ❤️
Аз да се разпиша, че с миналата бременност качих 12 кг, като лежах от самото начало до края в хоризонтално положение, но за щастие нямам нито една стрия. С тази се движа доста активно и се надявам пак да кача като по учебник. Взех си кокосово масло и един ДМ-ски лосион за мазане против стрии за бременни. Ще видим дали ще ми понесе.
Вие започнахте ли да се мажете?

# 77
  • Мнения: 93
И аз съм за средата на април. В 6 г.с. съм. Но хванах ковид. Sad сега се лекувам, ужасно е чувството.... Дано ваичко да е наред. Пазете се
И аз използвам Фея, дори си платих за версията 18лв. Хубаво е приложението, отговаряш си на много въпроси. И правилно ми изчисли г.с.
Дано се оправиш по бързо! Със какво се лекуваш сега?

# 78
  • Мнения: 1 662
Добре дошла на Моли.
На Гери бързо оздравяване.

Аз още не се мажа ,но ще трябва да започна. С предната бременност качих 18кг. и съм без стрия. Правех си домашен крем от какаово, кокосово масло,масло от ший, витамин Е и разни други неща. Кожата ми ставаше върха. Сега пак трябва да забъркам.

# 79
  • Мнения: 135
Момичета изникна ми един въпрос...
Днес в края на прегледа разбрах, че до 13г.с. всички прегледи, които ми предстоят ще са с вагинален ехограф. Това леко ме смути. При вас как ще протичат прегледите? Сякаш се бях настроила само първия преглед да е с вагинален... Викат ме на 9.08. тогава ще съм в 8г.с. И се надявам да се чуе сърчицето... И после до 13г.с. Предполагам ще има поне още един преглед... 🤔

Колкото до кремчетата...
Аз все още не съм започнала да се мажа с нещо специално, използвам си ежедневната козметика за след баня..

# 80
  • Мнения: 1 739
При предишната ми бременност прегледите бяха с вагинален в началото, защото така се вижда всичко много ясно. Всеки месец бях на прегледи, първо вагинален до към 15гс(не помня точно), после обикновен. Но...ходех на частен кабинет. ЗК покрива само 2-3ехографа, и то след 12гс най-рано.

# 81
  • Мнения: 214
И при мен с първата бременност в началото ме гледаха с вагинален. Не се безпокой, просто през коремната стена не винаги може да се види добре толкова малко бебе.

# 82
  • Мнения: 840
Момичета изникна ми един въпрос...
Днес в края на прегледа разбрах, че до 13г.с. всички прегледи, които ми предстоят ще са с вагинален ехограф. Това леко ме смути. При вас как ще протичат прегледите? Сякаш се бях настроила само първия преглед да е с вагинален... Викат ме на 9.08. тогава ще съм в 8г.с. И се надявам да се чуе сърчицето... И после до 13г.с. Предполагам ще има поне още един преглед... 🤔

Колкото до кремчетата...
Аз все още не съм започнала да се мажа с нещо специално, използвам си ежедневната козметика за след баня..


Да, най-добре е с вагинлен ехограф. На колко си години ?

# 83
  • Мнения: 840
И аз съм за средата на април. В 6 г.с. съм. Но хванах ковид. Sad сега се лекувам, ужасно е чувството.... Дано ваичко да е наред. Пазете се
И аз използвам Фея, дори си платих за версията 18лв. Хубаво е приложението, отговаряш си на много въпроси. И правилно ми изчисли г.с.
Дано се оправиш по бързо! Със какво се лекуваш сега?

Ами Биозин мама 2х1, аспирин 100 вечер, витамини за бременни Фемибион, много чай и вода. Дано мине бързо!

# 84
  • Мнения: 430
Да се похваля, вчера най-накрая ни видя АГ, бобчето е 7+6 г.с., тоест днес вече 8 г.с., с внушителния размер от 15 милиметра и тупкащо сърчице. Предполагаем термин си остава засега 1 април 😁
За мазането - аз почнах да се мажа с Palmers, но нещо стансх чувствителна към миризми, затова засега прекъснах малко. След няколко седмици пак ще почна. С първата бременност нямах нито една стрия до 37 г.с. И докато родя станах като тигрица 😃 А не съм спирала да се мажа... така че и сега не храня големи надежди.
Иначе беше започнало да ми се гади, но си намерих две хомеопатични против гадене и откакто ги пия почти изобщо не ми става лошо. С първата бременност бях много зле, затова сега правя разликата колко по-добре съм. Simple Smile
Вие как сте с гаденето?

# 85
  • Мнения: 6 283
Миналата бременност се мажех с dove и чисто кокосово масло и нямах нови стрии,освен едни от тийн годините ми.Качих тогава 14 кг.,за около година след това влезнах във форма.И предната и сега единствено умората ми е симтом,гаденето и повръщане не съм имала.Към края киселини имах,но общо беше лека бременност.Чакаме и ние с нетърпение да чуем сърчицето,края на другата седмица ми е часа.

# 86
  • Мнения: 135
Момичета изникна ми един въпрос...
Днес в края на прегледа разбрах, че до 13г.с. всички прегледи, които ми предстоят ще са с вагинален ехограф. Това леко ме смути. При вас как ще протичат прегледите? Сякаш се бях настроила само първия преглед да е с вагинален... Викат ме на 9.08. тогава ще съм в 8г.с. И се надявам да се чуе сърчицето... И после до 13г.с. Предполагам ще има поне още един преглед... 🤔

Колкото до кремчетата...
Аз все още не съм започнала да се мажа с нещо специално, използвам си ежедневната козметика за след баня..


Да, най-добре е с вагинлен ехограф. На колко си години ?

Гери75  приятелка сподели, че само първия ѝ преглед е бил с вагинален и затова се позамислих, но щом ще се вижда всичко по-добре нямам против.  Иначе съм на 27г. от Варна 😊

# 87
  • Мнения: 430
Аз качих с първата бременност 8 кг само, а принципно съм слаба. Бебо беше 4 кг от тях 😂 и въпреки това много стрии ми се появиха на корема, особено в долната част, въпреки всичкото мазане... така че май няма много общо с качването и дори с мазането, а си е до ген Sad

# 88
  • Мнения: 1 445
Престрашавам се да се запиша и аз, привет момичета. Днес видяхме сърдечна дейност на нашата боровинка, ВТР 14/04.
Чета ви от първия пост на Марина ( btw много яко, че чакате 3-то бебе).

Гери 75, как си? Леко ли го караш?

Моли не го мисли вагиналния, първите прегледи е само и се преживява Hug

За нас това ще е второ и дълго чакано детенце, каката ни е на 10г., по план трябваше да имат 5г. разлика и сега да ни е време за трето, но Вселената си е имала други планове Sunglasses

Относно кг. миналия път бях само 10, но бях с гадене и повръщане до раждането. Стрия нито една не ми се появи, но си бях и завидно млада, а сега е друга работа. Мажех с Веледа и домашни мазила. Още нищо не съм мислила, но предвид годинките ми и сухата кожа май не е лошо да започвам…

# 89
  • Мнения: 197
Да се похваля, вчера най-накрая ни видя АГ, бобчето е 7+6 г.с., тоест днес вече 8 г.с., с внушителния размер от 15 милиметра и тупкащо сърчице. Предполагаем термин си остава засега 1 април 😁
За мазането - аз почнах да се мажа с Palmers, но нещо стансх чувствителна към миризми, затова засега прекъснах малко. След няколко седмици пак ще почна. С първата бременност нямах нито една стрия до 37 г.с. И докато родя станах като тигрица 😃 А не съм спирала да се мажа... така че и сега не храня големи надежди.
Иначе беше започнало да ми се гади, но си намерих две хомеопатични против гадене и откакто ги пия почти изобщо не ми става лошо. С първата бременност бях много зле, затова сега правя разликата колко по-добре съм. Simple Smile
Вие как сте с гаденето?
Жирафче, и моя термин е 01.04. от десетина дни ми се гади, беше ми отминало за ден-два, но днес сутринта беше ужасно. 😭 Каква хомеопатия пиеш и дали е подходящо да се пият от всеки или са лично изписани?
Относно вагиналните прегледи - миналата бременност в 10та седмица започнаха да ме гледат с коремен, но и вагинален да е според мен не е притеснително

Общи условия

Активация на акаунт