Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда тема 34

  • 191 655
  • 3 349
  •   2
Отговори
# 2 655
  • София
  • Мнения: 639
Влиза се, за да обсъдите тонове. Ако има нужда или нещо тоновете не са ок, тогава ехограф

Когато сте за тонове при Апостолова, после влизате ли при нея и за преглед с ехограф? Каква е процедурата в момента?

# 2 656
  • София
  • Мнения: 6 726
По здравна каса ли искате да се следите или не? Понеже подобни пакети по здравна каса няма.
Тя до колкото знам ЖК не води. А тези, които водят ЖК в Токуда са Д-р Колева, д-р Живкова и д-р Евтимова ( дано не пропускам още някой).

Иска ми се да е по ЗК ,но пък клоня към д-р Богданова в Oscar clinic ,защото тя ме е следяла знае ми цялото състояние с първата бременност (имам генетично заболяване-тромбофилия) ,лечение с инжекции и т.н🤷♀
Просто се следете по ЗК при друг лекар и отделно при д-р Богданова след като държите на нея. По ЗК ще ви пускат изследванията, а д-р Богданова ще прецени дали ще се пуска нещо извън здравната каса.

# 2 657
  • София
  • Мнения: 17
По здравна каса ли искате да се следите или не? Понеже подобни пакети по здравна каса няма.
Тя до колкото знам ЖК не води. А тези, които водят ЖК в Токуда са Д-р Колева, д-р Живкова и д-р Евтимова ( дано не пропускам още някой).

Както и д-р Кирилова.

# 2 658
  • София
  • Мнения: 43
Някой знае ли в момента правят ли тест за ковид при прием и ако се окаже положителен, препращат ли към друга болница?

# 2 659
  • Мнения: 5
Родих миналата седмица и нямаше тест за ковид.
И тъй като по-горе бях задала въпрос как минава ден престой с вече роденото бебенце ето малко инфо от мен - с мерките от 04.08. забраниха свижданията, така че въпреки че бях в самостоятелна стая, не можеше да се влиза вътре, а само аз ако искам да изляза от отделението на диванчетата отпред. Аз бях естествено раждане, визитацията за мен беше за около минутка сутринта към 8 и нещо, тоалет на бебето към 9 и нещо, лекции не уцелих. За прегледи и смяна на памперс го взимаха винаги по различно време. Вечер към 23ч. им го водех и сутрин към 6:30 ми го връщаха.
Нямаше възможност да правим тоалет на бебето самостоятелно в стаята, беше задължително да е само при тях.
Храната за нас беше около 8, 12 и 18ч. и доста хубава.
Единствено не ми допадна, че първата вечер трябваше да съм без бебето в другото отделение (високорискова бременност) поради липса на места в родилното, но проявявам разбиране. Поне можех да ходя да го виждам и кърмя за всяко хранене . На втория ден ни преместиха вече заедно в родилното. Като цяло всички бяха много мили и грижовни и съм доволна от престоя ни. Simple Smile

# 2 660
  • Мнения: 120
Въпрос към момичета раждали секцио в Токуда - винаги ли бият профилактична инжекция ниско молекулен хепарин след раждането?
Имам мутации, терапията ми е без НМХ, но се притеснявам, защото имам риск от тромбози.
Не знам и кого да попитам, следящият АГ ми е Апостолова, напоследък е много претоварена и не е много ентусиазирана да отговаря на въпроси. Може би само при мен е така 🤔

# 2 661
  • Мнения: 2 585
Аз честно да Ви кажа никой нищо не ме е питал, вероятно някъде си следят знам ли…
Не са ме информирали и какво точно ми слагат. Знам, че имаше нещо за разреждане на кръвта и антибиотик, ама какви точно..

# 2 662
  • София
  • Мнения: 6 726
Мен ми слагаха Фраксапарин. Като попитах защо казаха, че го слагат на всички след секцио превантивно....

# 2 663
  • Мнения: 4 518
До края на престоя ми биха Фракси. Занесете си документите, предупредете и винаги питайте какво Ви бият. За да не се дразнят може да казвате нещо от сорта на "имам ххххх предписание, нали не ми биете ххххх".

# 2 664
  • Мнения: 85
Тъй като имам алергии към антибиотици и упойки, независимо, че си носих гривничката, всеки път, в който бях в състояние, им напомнях към какво имам алергии, за да съм сигурна, че знаят, преди да ми дадат някое лекарство. По-добре да им досаждаме малко, отколкото да стане беля. Никой не ми се е изнервил нито веднъж Simple Smile

# 2 665
  • Мнения: 768
Аз искам да попитам нещо относно секциото - правят ли се някаква тестове за упойки при настаняването/приемането в болницата или така на сляпо слагат упойките? Или аз сама трябва да посетя алерголог преди това?
Никога не съм оперирана и нямам слагани упойки, както и нямам известни алергии към нищо, но реално може и да имам, никога не съм изследвана… затова питам каква е процедурата?

# 2 666
  • Мнения: 85
Самички трябва да си направите, те не правят. Само към антибиотици прават деня преди секциото.

Аз искам да попитам нещо относно секциото - правят ли се някаква тестове за упойки при настаняването/приемането в болницата или така на сляпо слагат упойките? Или аз сама трябва да посетя алерголог преди това?
Никога не съм оперирана и нямам слагани упойки, както и нямам известни алергии към нищо, но реално може и да имам, никога не съм изследвана… затова питам каква е процедурата?

# 2 667
  • Мнения: 70
Да се включа и аз към въпроса, каква е цената за тестването към упойки и евентуално знаете ли дали личния лекар може да ми пусне направление. Че мъжа ми получи алергична реакция и отиде в Токуда, прегледа и теста му беше 270лв ако е подобна сума и може да мине по здравна каса няма да е зле Grinning

# 2 668
  • Мнения: 468
В болница Лозенец се тествах за упойки, без направление, нещо от сорта на 90-100 лв. беше. 60 лв е прегледа и по 3 лв за всяка отделна упойка. Нищо не Ви задължава да правите този тест в Токуда, може където си искате. За направление не мога да кажа, май в б-ца Лозенец беше само платено или само платено имаше скорошен час, нещо такова.

# 2 669
  • Мнения: 70
Днес ми попадна статия, че уж ще станат безплатни ще се покриват от здравната каза, заедно с феталната ама колко е вярно и от кога не разбрах

Общи условия

Активация на акаунт