Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 19

  • 63 758
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 508
DejaE
Всички в Турция, няма нищо да ви обещаят, което е нормално на нашите години, но поне няма да слушате постоянно как е по-добре да си вземете донорски материал.
Успех ви пожелавам. 🍀💐

# 706
  • Мнения: 891
Започнах стимулация с TSH 1. Преди трансфер беше около 5, при положителен тест вече беше над 9. Естествено имах консултация с ендокринолог в Токуда - реактивите били чувствителни при висок естрадиол и след това при покачване на ЧХГ. Именно заради това Начев ми препоръча да стартираме с ниско ТСХ. Вече не знам кое е вярно. Но при мен опитът беше успешен.

# 707
  • Мнения: 128
Момичета, някоя правила ли е инвитро при д-р Сенкова? Моля да споделите мнения...
Аз ходя при нея и за сега съм доволна. Предстои ми инсе и ако и то е неуспешно ще преминем към инвитро.

# 708
  • Мнения: 753
И при мен преди трансфер ТСХ беше 1.6, а прогистерона 17.
Не ти ли е нисък прогестерона? Колко е горната на референтните стойности?

# 709
  • Мнения: 1 539
Добро утро! За мен е важно да си задам въпросите и получих отговор, който ме удовлетворява. Все пак може би е важно и на коя фаза каква е стойността на ТСХ. Не считам, че разбирам повече от лекар, но допускам, че и ние с нашите въпроси и притеснения им помагаме да се усъвършенстват. Нещата не са фиксирани и излизат нови подробности, които могат да се хванат именно с обръщане на внимание, изследване, въпроси... И мен ме притеснява ТСХ. Но моите ембриони не бяха пърео качество. Има основателна причина да е неуспешен опита. Всичко от моя страна в организма ми си беше почти перфектно и се чувствах много добре. Даже ми липсва състоянието, липсва ми процедурата, липсва ми докосването до бременността...

Моят прогестерон на 8 ден след трансфер на 5 ден беше 46.200 nmol/l

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 08:31 от Mama2288

# 710
  • София
  • Мнения: 3 412
Моля дайте инфо за клиники/доктори, които са склонни да правят инвитро на ЕЦ  при 45г. и ИЯР.Още по-добре, ако са в Турция
Само да уточня принципно в Турция до навършване на 46г. дават 20% шанс на успеваемост, а след навършване на 46г. шанса става 7%. Моето лично мнение е, че първо трябва да направиш Плазмотерапия, но в Турция не тук с това поне малко ще повдигнеш качеството си на Я и минимално ще подобри АМХ както и ще ти възстанови размера на яйчниците, защото с напредването на възрастта те се свиват и бавно започват да приключват дейността си. След това се изчакват 3 мес. Това е възстановителния период и тогава можеш да действаш на ЕЦ . Така ще увеличиш шанса си на успеваемост.

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 09:25 от pepita5

# 711
  • Мнения: 891
С риск да предизвикам спор, искам да спомена няколко неща:
Относно PRP има страшно много информация относно това дали въобще има някакъв клиничен ефект, ето една примерна статия от достоверен източник, има още стотици
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7075971/

Турците са страхотни търговци, обещанията им в сферата на онкология, репродуктивна медицина, пластична и естетична хирургия надхвърля многократно релания резултат. Моят съвет е да четете статистическа информация, по форумите има страшно много рекламни тролове. Да, за някои неща са по-добри от Бг, но моята препоръка е да се чете англоезична литература, медицинска. Из Бг сайтовете е чудо, не случайно сме на 111 място по достоверност на медиите.

Същото мога да кажа за цитираната възраст - информирайте се за успеваемостта и рисковете на тези възраст. Цитирания процент въпросната турска клиника не съответства на международната статистика - отново има страааашно много инфо в нета, доверете се на фактите. Мое мнение.

Ps една добра обобщаваща статия на today относно успеваемостта:
https://www.today.com/today/amp/rcna38775

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 09:42 от Celeste_10

# 712
  • Мнения: 1 539
Моля дайте инфо за клиники/доктори, които са склонни да правят инвитро на ЕЦ  при 45г. и ИЯР.Още по-добре, ако са в Турция
Само да уточня принципно в Турция до навършване на 46г. дават 20% шанс на успеваемост, а след навършване на 46г. шанса става 7%. Моето лично мнение е, че първо трябва да направиш Плазмотерапия, но в Турция не тук с това поне малко ще повдигнеш качеството си на Я и минимално ще подобри АМХ както и ще ти възстанови размера на яйчниците, защото с напредването на възрастта те се свиват и бавно започват да приключват дейността си. След това се изчакват 3 мес. Това е възстановителния период и тогава можеш да действаш на ЕЦ . Така ще увеличиш шанса си на успеваемост.

Много благодаря за споделеното! Не съм чувала за такава процедура. Може ли да препоръчаш клиника?

Зсщо не мога просто да отговоря още веднъж на друг човек..? Много тъпо да го направиши в този форум и адски неудобно през телефона, който единствено ми е под ръка.

Може ли някой да сподели от кой физически магазин бих могла да си купя Опти Ова? Не предпочитам онлайн. Благодаря ви!

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 09:45 от Mama2288

# 713
  • гр. София
  • Мнения: 563
Скрит текст:
Моля дайте инфо за клиники/доктори, които са склонни да правят инвитро на ЕЦ  при 45г. и ИЯР.Още по-добре, ако са в Турция
Само да уточня принципно в Турция до навършване на 46г. дават 20% шанс на успеваемост, а след навършване на 46г. шанса става 7%. Моето лично мнение е, че първо трябва да направиш Плазмотерапия, но в Турция не тук с това поне малко ще повдигнеш качеството си на Я и минимално ще подобри АМХ както и ще ти възстанови размера на яйчниците, защото с напредването на възрастта те се свиват и бавно започват да приключват дейността си. След това се изчакват 3 мес. Това е възстановителния период и тогава можеш да действаш на ЕЦ . Така ще увеличиш шанса си на успеваемост.
Много благодаря за споделеното! Не съм чувала за такава процедура. Може ли да препоръчаш клиника?

Зсщо не мога просто да отговоря още веднъж на друг човек..? Много тъпо да го направиши в този форум и адски неудобно през телефона, който единствено ми е под ръка.

Може ли някой да сподели от кой физически магазин бих могла да си купя Опти Ова? Не предпочитам онлайн. Благодаря ви!
[/quote]
Опти ова аз го намирам само онлайн, но четох, че в Ремедиум в някои аптеки го имат - бяха ми далеч на мен - за София говорим

# 714
  • Мнения: 79
Има opti ova в аптеката на Щерев Simple Smile

# 715
  • Мнения: 1 539
Скрит текст:
Моля дайте инфо за клиники/доктори, които са склонни да правят инвитро на ЕЦ  при 45г. и ИЯР.Още по-добре, ако са в Турция
Само да уточня принципно в Турция до навършване на 46г. дават 20% шанс на успеваемост, а след навършване на 46г. шанса става 7%. Моето лично мнение е, че първо трябва да направиш Плазмотерапия, но в Турция не тук с това поне малко ще повдигнеш качеството си на Я и минимално ще подобри АМХ както и ще ти възстанови размера на яйчниците, защото с напредването на възрастта те се свиват и бавно започват да приключват дейността си. След това се изчакват 3 мес. Това е възстановителния период и тогава можеш да действаш на ЕЦ . Така ще увеличиш шанса си на успеваемост.
Много благодаря за споделеното! Не съм чувала за такава процедура. Може ли да препоръчаш клиника?

Зсщо не мога просто да отговоря още веднъж на друг човек..? Много тъпо да го направиши в този форум и адски неудобно през телефона, който единствено ми е под ръка.

Може ли някой да сподели от кой физически магазин бих могла да си купя Опти Ова? Не предпочитам онлайн. Благодаря ви!
Опти ова аз го намирам само онлайн, но четох, че в Ремедиум в някои аптеки го имат - бяха ми далеч на мен - за София говорим
[/quote]

Благодаря, търсих в една малка Ремедиум, но една баба провери и каза, че няма такова нещо. Ще отида в по-голям клон.

Иии имам някакво начало на цикъл, което ме обнадеждава за нови действия!

# 716
  • Мнения: 508
С риск да предизвикам спор, искам да спомена няколко неща:
Относно PRP има страшно много информация относно това дали въобще има някакъв клиничен ефект, ето една примерна статия от достоверен източник, има още стотици
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7075971/

Турците са страхотни търговци, обещанията им в сферата на онкология, репродуктивна медицина, пластична и естетична хирургия надхвърля многократно релания резултат. Моят съвет е да четете статистическа информация, по форумите има страшно много рекламни тролове. Да, за някои неща са по-добри от Бг, но моята препоръка е да се чете англоезична литература, медицинска. Из Бг сайтовете е чудо, не случайно сме на 111 място по достоверност на медиите.

Същото мога да кажа за цитираната възраст - информирайте се за успеваемостта и рисковете на тези възраст. Цитирания процент въпросната турска клиника не съответства на международната статистика - отново има страааашно много инфо в нета, доверете се на фактите. Мое мнение.

Ps една добра обобщаваща статия на today относно успеваемостта:
https://www.today.com/today/amp/rcna38775
Подкрепям мнението ви, невероятни търговци.
Вярно имат добра база с техника и добри лекари, но търговията са я превърнали в част от лечението и всякакви доказателства ще ти извадят, само да им вървиш по плана.
Та да момичета, четете.
Пак ще си вземат тяхното, но поне да не е на сляпо доверие.

# 717
  • Мнения: 956
Аз пък не съм видяла отношение на търговци от страна на клиниката в Турция, и по-конкретно болница Мемориал. Напротив, правят се често прегледи и изследвания по време на стимулация, всичко си е към пакета. Никой не се е опитвал да ме навива за нищо. Не са ми давани някакви гръмки обещания без покритие. Много по-търговско отношение съм срещала в България, но не искам да обобщавам. В БГ съм била пациентка на Кирм Плевен, Ню Лайф и Токуда. В последните две съм правила инвитро. Ходила съм на преглед и в Надежда. Ами, не може да става дума за сравнение. Това е моето мнение, на база реален опит и преживявания, а не прочетено или дочуто. Не споря с никого.
PRP се прави в Аджибадем Маслак в Истанбул, не мога да коментирам за там, защото не съм била техен пациент никога.

# 718
  • Мнения: 503
Опти ова аз го намирам само онлайн, но четох, че в Ремедиум в някои аптеки го имат - бяха ми далеч на мен - за София говорим
[/quote]

Благодаря, търсих в една малка Ремедиум, но една баба провери и каза, че няма такова нещо. Ще отида в по-голям клон.

Иии имам някакво начало на цикъл, което ме обнадеждава за нови действия!
[/quote]

Ако не са ви спешни Опти Овата, в Sopharmacy online често ги пускат със 70-80 лева надолу. Например сега целия октомври бяха намалени. В момента не са. Но може да ги следите, често имат много по-добри цени дори от Ремедиум, които като мастодонти в бранша могат да държат по-ниски марджини на повечето неща.

# 719
  • Мнения: 95
Да, ясно е, че никой нищо неможе да обещае на тази възраст, но то и не е нужно.От голи обещания полза няма.Имах предвид някой да сподели конкретен опит с турска клиника, в която, като видят на прегледа 1-2антрални не ти казват, че няма да правите нищо този месец, а са склонни да направят например една слаба стимулация (или пък дори и без такава, ако преценят) и да опитат да развият и извадят поне   една яйцеклетка.

[/i]
DejaE
Всички в Турция, няма нищо да ви обещаят, което е нормално на нашите години, но поне няма да слушате постоянно как е по-добре да си вземете донорски материал.
Успех ви пожелавам. 🍀💐

Общи условия

Активация на акаунт