Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 19

  • 63 763
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 31
Бамбараадамбара, благодаря ти за мнението и за споделения опит! Може би ще опитам този разговор, с моя лекар, но дано не се стига дотам. Сигурно е нормално да се люшкам от надежда за успех в съмнения за провал... При тези факти, иначе самия трансфер беше много добър, почти перфектен.
Здравейте, бихте ли споделили малко повече за критериите, по които оценявате качеството на трансфера?

# 676
  • Мнения: 508
Здравейте, имам един странен въпрос, дано има отговор за него тук сред вас ☺️ Пък може да не е чак толкова необичаен...

Дали мислите, че някой или дори моя доктор би се съгласил след опит с ДЯ, да пробва да ме стимулира и да видим какво би се получило?

Имам предвид... Сега чакам след първи трансфер опит с ДЯ. От пакет на Овобанк, от 6 Я, 2 не се оплодиха, от 4 оплодени, 2 не се развиха. Останалите две ми върнаха на 5 ден, но бяха слабички и двете, бавно се развиваха. Не съм питала умишлено за повече подробности колко клетки са били, дали са били стадий бластоцист и какво качвство (тогава не знаех, че има класификация), за да не се разочаровам предварително.

Ако не сме успели, вариантите за обвктивна причина са 3:

1. Проблем в яйцеклетките - ако преживяемостта на замразени Я е толкова ниска, трудно ще се навием веднага за същото, парите не са малко и май няма да ни се иска да минем през абсолютно същото като сега...

2. Проблем в сперматозоидите - бяхме готови да направим допълнителни тестове превантивно, но ни увериха, че спермограмата е добра и няма нужда, а ако се установи нещо, те ще приложат процедури на място за подобряване на качеството. А ние си мислехме за генетични изследвания... (не разбирам много, нямаме никакъв опит, но искахме да минимизираме рисковете...) - по тази точка и предишната мисля, че нямаме вина, но ако се окаже причината за неуспеха, няма да се чувстваме добре.

3. Проблем в средата  (с уточнението, че този проблем няма как да обясни защо ембриончетата вървяха слабички, значи няма да е само 1 причина със сигурност) - т. е. в мен: матка, хормони и т. н. - тук също исках повече изследвания, но направих тези, ноито ми бяха назначени с резултат напълно здрава, имам две живородени деца и ИЯР, на 45г. Част от факторите тук може да са Божа работа, малшанс или и аз не знам какво, дори може аз да съм проблем, ако не съм почивала достатъчно (2 и 3 ден съм ходила 3+4 общо 7 км), ако не съм била достатъчно инициативна да напомня, че пия 1х25 мг еутирокс или нещо подобно.

Ако този ни трансфер е неуспешен, ще последват изследвания, за да се установи къде е причината. Ако се окаже, че не е т. 3,  дали според вас някой доктор или моя би се навил да пробва да ме стимулира? Какво значение има това, че съм с ИЯР, аз и без това съм си почти в менопауза и хич няма да се притесня, ако процесът се ускори или съвсем приключи. Просто не виждам как веднага ще скочим пак на замразени донорски яйцеклетки, моя мъж едва ли ще е ентусиазиран за същото упражнение на съответната цена, а бяхме толкова обнадеждени и готови за детенце, и обсъждахме все повече неща за бъдещето...
Пробвайте на естествен цикъл с ваша яйцеклетка, не мисля че ще откажат.
И оплодете с материал от ТЕСЕ.
Това е най-доброто което може да се направи в тази ситуация.
И аз съм с ИЯР и от стимулацията няма особен ефект.

# 677
  • Мнения: 503

Пробвайте на естествен цикъл с ваша яйцеклетка, не мисля че ще откажат.
И оплодете с материал от ТЕСЕ.
Това е най-доброто което може да се направи в тази ситуация.
И аз съм с ИЯР и от стимулацията няма особен ефект.
[/quote]

T q, извинявам се за спама в темата, понеже и нашето бъдеще ще е това - на ЕЦ, прочетох доста противоречиви мнения, че не се справят като цяло клиниките или че шансът е в пъти по-нисък от стимулирания цикъл, може ли да споделите вашите наблюдения по темата? При мен едва ли повече става въпрос за стимулации, тъй като амх е на изпроводняк, а и от 4 антрала вадят 3, оплождат се 2, остава 1 - имплантация няма. Така че сметката е ясна, ама просто се чудя толкова ли е зле на ЕЦ наистина?

# 678
  • София
  • Мнения: 23 165
изобщо не е зле на ец.
само че си трябва нерви, време и вие да наблюдавате нещата.

# 679
  • Мнения: 1 539
изобщо не е зле на ец.
само че си трябва нерви, време и вие да наблюдавате нещата.

Хмм, аз не знам дали ги имам, а на ЕЦ значи да го имам. Ами ако ще го чакам с месеци, не е ли по-добре една лека стимулация и каквото стане за последно...?? 🙄

Standpoint, докторът каза, че се е получил много добре трансфера и че и аз съм се справила много добре по време на трансфера. Много държеше да ги покаже двете точици на ехографа къде ги е поставил и как, но апарата заби. Няколко минути се опитваха да му върнат движението на филмчето, но не стана,видях само като снимка. За това съм склонна да вярвам, че е така. За останалото - още никой не знае доколко ще е успешно, но щом каза, че шансът да се хванат и двете е много малък, аз го тълкувам че ми слагат двете, пък дано поне едно се хване... Т. е. обективно и същевременно щадящо ми поднесе информацията.

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 16:01 от Mama2288

# 680
  • Мнения: 503
изобщо не е зле на ец.
само че си трябва нерви, време и вие да наблюдавате нещата.

Хмм, аз не знам дали ги имам, а на ЕЦ значи да го имам. Ами ако ще го чакам с месеци, не е ли по-добре една лека стимулация и каквото стане за последно...?? 🙄

Мама, всичко зависи много от конкретния ви случай - хормони, резерв - от изчерпан до съвсем изчерпан има разлика, едно е вашия изчерпан, друго е на някой друг, как реагирате на стимулацията. Ето за да разберете какво искам да кажа ще ви дам за пример моя случай. Реагирам еднакво зле и на силна и на лека стимулация, тоест НЕ реагирам. Не е тотално нищо да няма, но сами си праведете извода, ако при стимулация се вадят Х бройка, от която накрая остава 1 и от естествен цикъл, при който накрая пак остава 1 какъв е смисълът да се бомбите с хормони? Но ако никога досега не сте правили стимулация, никой няма как знае и как ще реагирате, малко е като черна кутия, може и точно от там да изскочи зайчето, така че опитайте! Силно желая успех!

# 681
  • Мнения: 1 539
Juyii, благодаря ти много! Пожелавам и на теб успех! 🍀

Може и на още някой да са от полза разсъжденията и отговорите по моя въпрос. Да, именно това ме гложди. Никога не съм стимулирана. И за възрастта ми, след трансфер ми изписа мисля доста прилични като брой и доза лекарства: 4х половин естрофем и 3х2 утрогестан.

# 682
  • Мнения: 503
Juyii, благодаря ти много! Пожелавам и на теб успех! 🍀

Може и на още някой да са от полза разсъжденията и отговорите по моя въпрос. Да, именно това ме гложди. Никога не съм стимулирана. И за възрастта ми, след трансфер ми изписа мисля доста прилични като брой и доза лекарства: 4х половин естрофем и 3х2 утрогестан.

Благодаря ви! 4 половинки и 3х2, това звучи като Афродита...Простете, ако греша, ама с тия половинки Grinning Ако е това, което си мисля, не бойте се, той ги изписва на всички май така, особено трите по две утрогестан, и на приятелката ми, която е на 32 и аз бях така на 38, вече 39, та не е от възрастта. Просто протокол някакъв. Учудващото е защо директно с донорски, а не обратното - първо стимулация и тогава донорски. Не вярвам да ви откажат за стимулацията, но се подгответе за "коментари"

# 683
  • Мнения: 1 539
Juyii, благодаря ти много! Пожелавам и на теб успех! 🍀

Може и на още някой да са от полза разсъжденията и отговорите по моя въпрос. Да, именно това ме гложди. Никога не съм стимулирана. И за възрастта ми, след трансфер ми изписа мисля доста прилични като брой и доза лекарства: 4х половин естрофем и 3х2 утрогестан.

Благодаря ви! 4 половинки и 3х2, това звучи като Афродита...Простете, ако греша, ама с тия половинки Grinning Ако е това, което си мисля, не бойте се, той ги изписва на всички май така, особено трите по две утрогестан, и на приятелката ми, която е на 32 и аз бях така на 38, вече 39, та не е от възрастта. Просто протокол някакъв. Учудващото е защо директно с донорски, а не обратното - първо стимулация и тогава донорски. Не вярвам да ви откажат за стимулацията, но се подгответе за "коментари"

Опитвам се да разсъждавам трезво и да се подготвям за евентуални бъдещи стъпки.

Juyii, не разбрах: кои читави клиники/доктори чакат с отворени обятия 45 годишни с ИЯР? Моля, препоръчайте ми докторът в София, на който ще му пука за моите шансове с мои яйцеклетки - веднага се местя! Сериозно питам. Благодаря!

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 19:34 от Mama2288

# 684
  • Мнения: 508

Пробвайте на естествен цикъл с ваша яйцеклетка, не мисля че ще откажат.
И оплодете с материал от ТЕСЕ.
Това е най-доброто което може да се направи в тази ситуация.
И аз съм с ИЯР и от стимулацията няма особен ефект.

T q, извинявам се за спама в темата, понеже и нашето бъдеще ще е това - на ЕЦ, прочетох доста противоречиви мнения, че не се справят като цяло клиниките или че шансът е в пъти по-нисък от стимулирания цикъл, може ли да споделите вашите наблюдения по темата? При мен едва ли повече става въпрос за стимулации, тъй като амх е на изпроводняк, а и от 4 антрала вадят 3, оплождат се 2, остава 1 - имплантация няма. Така че сметката е ясна, ама просто се чудя толкова ли е зле на ЕЦ наистина?
[/quote]
Не знам защо винаги казват, че шансът е малък на ЕЦ, много вероятно заради парите.
Имаме няколко опита на ЕЦ, с хубави яйцеклетки, важно е да намерите добър лекар, който да прецени правилно момента на пункцията.
Обяснения от сорта, празен фоликул при мен вече не вървят.
Няма празни фоликули, има некадърни репродуктивни.
Та за ЕЦ, съвсем ок е при ИЯР, със стимулация сме в същото положение, вадим 3-4, остават 2-3 и то на трети ден максимум.
Ние сме с тежък мъжки фактор освен всичко останало, та и с ТЕСЕ сме на 3 дневни за съжаление.
Не ми се минава повече през стимулация за 1-2 яйцеклетки повече, като я се оплодят, я не.
И оттук насетне продължавам на ЕЦ ако се наложи, по-добре 3 яйцеклетки за 3 месеца без стимулация, пред 3 за месец със стимулация и купища хормони, които хич не ми се отразяват добре.
Дано съм помогнала, ако имате въпроси пишете.
Поздрави и успех ви пожелавам! 💐

# 685
  • Мнения: 434
Да попитам с вадене на яйцеклетките на ЕЦ- как процедирате, яйцеклетки ли замразявате, докато съберете повече и след това оплождането,  или .... ?!

# 686
  • Мнения: 3 208
изобщо не е зле на ец.
само че си трябва нерви, време и вие да наблюдавате нещата.

Стана ми важно да разбера, кое да наблюдаваме, да не би да изпускам да наблюдавам нещо съществено.

Иначе на ЕЦ си се оплождат на деня и после евентуално може да се събират няколко ембриончета от различни месеци, ако ще се връща повече от едно.

# 687
  • Мнения: 503
[quote author=Mama2288
Juyii, не разбрах: кои читави клиники/доктори чакат с отворени обятия 45 годишни с ИЯР? Моля, препоръчайте ми докторът в София, на който ще му пука за моите шансове с мои яйцеклетки - веднага се местя! Сериозно питам. Благодаря!
[/quote]

Мама, ще ви пиша на лично и вие сама ще решите. Считам, че не е етично да пиша имена на клиники и доктори, защото ще прозвучи като реклама, която не съм в позиция да правя. Минимум, защото самата аз не съм постигнала успех все още в нея.

T q, благодаря ви за обективното мнение! Моята лекарка е убедена, че приключваме окончателно със стимулациите и за мен ЕЦ е единственото разумно решение ( и това дори преди да види последния плачевен амх резултат -който между другото излезе малко по-добре в Рамус, за което безкрайно благодаря на всички тук за съветите, витамин Д е май разковничето.. ) За пари не е говорено изобщо, защото ние сме с изявен мъжки фактор по фонда, не тежък, но стигащ. Така че тя е голям ентусиаст за ЕЦ и само за това апелира, а лошите коментари ги чета по форумите. И тъй като не сме опитвали още май само това и ДЯ, ще пробваме Simple Smile

Патенце, по фонд се вади всеки месец и се замразява, 4 месеца подред. После се почват трансферите.

# 688
  • Мнения: 6 305
Знам за сравнително пресен пример при който нито една от опладените ДЯ не се разви до 5ти ден и изобщо не се стигна до трансфер. Коментарът на лекарят е бил че яйцеклетките не са били читави.
Та и ДЯ не са панацея и е напулно възможно да се окажат некачествени, въпреки че донорите уж ги подбират по разни критерии.

# 689
  • Мнения: 1 539
Знам за сравнително пресен пример при който нито една от опладените ДЯ не се разви до 5ти ден и изобщо не се стигна до трансфер. Коментарът на лекарят е бил че яйцеклетките не са били читави.
Та и ДЯ не са панацея и е напулно възможно да се окажат некачествени, въпреки че донорите уж ги подбират по разни критерии.

Нищо, то с донорски е по-еФтино от ЕЦ и не ни вземат парите

Juyii, пиши ми, ако съм била при нея обаче ще разбереш.

Т q, безкрайно благодаря за споделеното, ще ми е от полза.

Kaia, благодаря, мило момиче 🙂 Имам си надежда, но едно гласче нашепеа 'какво ако'. За вариант ако нямаме успех сега, мисля наистина да попитам за опит с моя яйцеклетка и поне имам довод, че няма как да се възприеме за 'вземане на парите' ако вече веднъж са ни взели парите 😁

Надежда винаги има и гледаме само напред към целта. Лошото е, че при нас тя се удвои 💜

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 23:47 от Mama2288

Общи условия

Активация на акаунт