Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 10

  • 58 610
  • 788
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Гела и на мен ми е любимо място, но за съжаление е много трудно с нощувките, особено с храна. Двете места с нощувки и храна, за които знам, са Панорама и хотел Гела. За Панорама отзивите в Гугъл са доста противоречиви, повечето лоши, хотел Гела е с космически за мен цени. Но за разходки има много подходящи и красиви места там, дори само по асфалта от единия до другия край на селото. Другото съседно село Стикъл също ми е любимо заради природата за разходки и посещение. Има един малко гаден участък по пътя към него, но не беше през цялото време лош пътят.

# 271
  • Мнения: 7 856
Проблемът в Гела е с храната, за който иска заведение. Ние спахме в къща за гости Фитко - идеални условия и чистота, добри цени. Но си носехме храна за закуска и вечеря. За вечерите пекохме месо и риба на скарата в механата.
 Но за нас най-важното беше да е чисто, тихо и без много хора заради вилнеещия вирус.
През септември сигурно ще е студено за заведения на открито, а в затворено помещение с други хора в сегашната ситуация поне за мене не е разумно.

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Включвам се защото в 9 месец миналата година бяхме с моя мъж на Пампорово за 3 дни. Бяхме на хотел Орловец и си починахме много, защото имах нужда от свеж въздух- беше август. Но имахме едно наум и не сме обикаляли някъде , а и ние сме от Пловдив и нашата болница беше на час и нещо път.
Знам, че мерака е голямо нещо, ние също сме планинари, обиколихме сума ти места с бебето в раницата. Но в 8-9 месец не исках да пътуваме твърде далече , всичко се случва, а моята бременност беше много лека.
Better safe than sorry важи за тази ситуация , пазете се Simple Smile

# 273
  • София
  • Мнения: 2 325
Еех , направо ме обезкостихте … Такива лоши мисли не ми бяха минавали през главата … В краен случай , нали в Девин има болница .. Не е толкова далече от Триград

Бременните от Девин ходят на консултации в Пловдив и в краен случай в Смолян Simple Smile

# 274
  • Мнения: 2 736
Ние, повечето си казахме мнението, но информирания избор е личен.
Дано всичко да мине без екстремни ситуации по пътуването на baby.
Много е пътя и трябва да се внимава, много.


За тази "панорама" в Гела съм се смяла до сълзи, четейки отзивите. Все едно и гостите и собственика са във взаимна шизофрения. През човек оплаквания за странното, меко казано държание на домакина, и другия лагер колко е любезен и гостоприемен, благ собственика.

Имаше тук отзиви и за още един двойник на този в Гела, май пак  Priqtelka го беше пуснала, не помня за къде. Четох му подвизите в гугъл. Всичко в тефтер записвал с идването на гостите и пресмята от вратата кога си тръгват.

# 275
  • София
  • Мнения: 3 029
Току що минахме през Стойките, нищо особено, няма даже център, не бих спала там.
В Широка лъка е народ и къща до къща, пренаселено е.
Ние сме отседнали в Чепеларе и сме много доволни, има всичко.

# 276
  • Мнения: 960
Бяхме там за 4 нощувки. Малка къща за гости за 60лв. Търсих такива условия в Широка Лъка и околностите, но нямаше. Сутрин с кафето си гледаш сърнички. Беше ни супер като отправна точка към Струилица, Могилица и Невястата. Били сме в Чепаларе в Родопски къщи, в Смолян и Пампорово преди години. Тишината и спокойствието в Стойките е прекрасна. Само  някоя кола като мине, вечер- щурци. Е, видяхме и някой друг жител, но семейството ни търсеше уединение и тишина. Широка Лъка пукаше по шевовете, което е нормално за селището. За обиколка и обяд  става. И ,ако и шкембето беше увряло....




Последна редакция: сб, 04 сеп 2021, 20:52 от МАРИ77

# 277
  • Мнения: 416
И аз да се включа с мнение за сложния маршрут от Варна. В последните дни доста попътувахме пак. Посетихме Смилян,  Могилица заради Агушевите конаци, Момчиловата крепост, кулата Снежанка. Преди това се качихме до Върбово и категорично не препоръчвам. Ужасен път, по по-екстремен не съм минавала. Не мисля, че е подходящ за бременна дама, но това е мое мнение. По принцип не е преживяване, което е безобидно. Аз лично не бих си го причинила отново. За Белинташ съм категорична, че също не става - качвала съм го няколко пъти. Точно в края на маршрута има момент, който е по-екстремен. Хотелът в Марково - ако е Спа хотелът е винаги с много хора и едва ли е подходящ за почивка, а зад него има строеж. Живея в Пловдив и често ходя в Бяла черква през Марково.

# 278
  • Мнения: 285
Препоръчайте ми тогава някое приятно място за нощуване и разходки някъде около Триград или Широка лъка , Смолян нещо в околноста , понеже ще имаме 2 нощувки в Триград и после ми свърша плана до там …

# 279
  • Мнения: 2 736
Baby, беше споменала, че искате и изхранване да има?!
Може да погледнеш  в Стойките "къщата на влъхви", да се уговорите за храната.

Мисля, че в Триград ще успеете да опитате традиционните пататник, боб, мекици... .... Не очаквайте по кръчмите около Пампорово, Широка Лъка да е нещо уау храната по кръчмите.

Може да си помислите и за Гела в къща и вие да си сготовите.

Аз при такива самостоятелни къщи за в бъдеще сериозно обмислям да си взема с мен кукъра или еър фрайър, ръчен пасатор.
Обичам супи  под всякаква форма и чорбички, яхния и така няма да се въртя около печка.

# 280
  • Асеновград
  • Мнения: 3 059
Препоръчайте ми тогава някое приятно място за нощуване и разходки някъде около Триград или Широка лъка , Смолян нещо в околноста , понеже ще имаме 2 нощувки в Триград и после ми свърша плана до там …
Лефтеровата къща е много красива, но пътя до нея е ужас, даже с джип.За бременна е противопоказно. За настаняване първа вечер , препоръчвам https://www.hotelchiflika.com/ в Асеновград има болница с АГ отделение, и при нужда има къде да отидете, а Пловдив е едва на 20 км.  За следващите две нощувки Стойките, основно заради близостта до Смолян, там също има болница. Освен това е много красиво и спокойно, има къде да се ходи на леки разходки наоколо. За Белинташ ако нощувате в някой от комплексите в Кабата, не виждам проблем за разходка.Последната част от пътя, който е черен е проблем,но ако се кара бавно няма да е кой знае колко неприятно.В началото пътеката е стръмна, там е натоварването и на качване и на слизане., но това ще го прецените най добре на място.За района пак ще разчитате на болницата в Асеновград.
В Родопите има много красиви места, но в случая според мен е добре да се водите от близост до медицинска помощ. В отдалечените села колкото и да е красиво, такава няма.
За изхранване, винаги с нас имаме скара и някакви продукти, най вече защото малкия е злояд и не яде нищо навън. А на непознато място в забутани селца това е още по необходимо.
Преди 3 часа се върнахме от морето, и това ми беше спасението.Ако скарата не беше с мен да мога да изпека кренвирш или да му спретна нещо друго, не знам как щях да се справя. При предишното ходене в Банско, от блок масата нищо не яде, три дена на солети и бисквити.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 17:38 от Panayotu

# 281
  • Мнения: 47 981
Аз да благодаря за съветите тук,всичко ми беше полезно,записано, изкарахме чудно, много съм доволна!

# 282
  • Мнения: 1 829
Здравейте, някой да е бил наскоро в Тихия кът в Доспат. Тук имаше и препоръки за семеен хотел в Сърница -нещо с Х.... Моля помагайте...

# 283
  • Мнения: 1 686
Здравейте, някой да е бил наскоро в Тихия кът в Доспат. Тук имаше и препоръки за семеен хотел в Сърница -нещо с Х.... Моля помагайте...
Хисарски в Сърница.Ние бяхме там и сме много доволни

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Здравейте, някой да е бил наскоро в Тихия кът в Доспат. Тук имаше и препоръки за семеен хотел в Сърница -нещо с Х.... Моля помагайте...
Ние, но спахме във вилата им отдолу, понеже в хотела нямаше места. Ако сте такива като нас, дето търсят тишина, вилата със сигурност е по-тиха от Тихия кът /не казвам, че е шумен, но все пак има ресторант Wink /.

Общи условия

Активация на акаунт