Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 10

  • 58 714
  • 788
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 7 856
Роналд, как е в Сърница? Какво е времето, успявате ли да походите и погледате?

# 781
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 808
Днес пристигнахме във Велинград. Апартаментът, който наехме, е супер. Точно на входа на парка е, на 2 мин пеша от центъра. Времето тук е променливо. Не е валяло днес, но е хладно доста. Ние още сме на летни температури, но тук си е за връхна дреха дори през деня. Днес не стана повече от 21 градуса. Опасявах се, че в спалнята няма климатик, но истината е, че си пуснахме отоплението. Добре, че взех плътни дрехи за нас и за детето. Радвам се, че не резервирах за Доспат, там сигурно е студено доста, предвид че е почти два пъти по-високо. А и с бебе май не е много ОК да сменяме така рязко климата.

# 782
  • Мнения: 7 856
Добър избор направихте. Предполагам парка е при езерото Клептуза. Красиво място, въпреки че е занемарено. Поне не сте в пренаселената част на града (преди две години, като минавахме през града, имаше тежко задръстване, което дори и в София не се случва. И преди парка зеленина не видях, плътно застроено всичко.

# 783
  • Мнения: 3
Здравейте, обмислям някакви варианти за почивка през октомври или ноември в Родопите, но сме с бебе на 6 м. Къде бихме ми препоръчали да отидем, не ни се стои все в хотела и бихме искали да разгледаме нещо, но пък не можем и на твърде големи преходи да ходим. Всяка идея е добре дошла 😊😊😊

# 784
  • Мнения: 7 856
Октомври и ноември с бебе - само в източните Родопи, на запад е високо и е почти зима. От язовир Кърджали до язовир Ивайловград.
На яз Кърджали в Главатари има няколко хотела, има добри отзиви за тях в темата.

# 785
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 808
Недоволна, не сме на Клептуза. Днес може да се разходим до там. Предполагам знаеш къде е хотел Рич. По канала нагоре, в другия край на парка, на чийто вход е хотел Рич, близо до обществените басейни има една нова сграда. Наехме си чудесен апартамент в нея - Боров парк 1. Малък, но много чист и спретнат. Има си кухня с всичко необходимо, дори пералня. Точно на 2 мин пеша сме от пешеходната улица и центъра. Хотел Двореца ни е на 100 м нагоре по улицата. Дано те ориентирах.
Днес ще обикаляме повече да разгледаме и да разходим беба.
Относно почивка в Родопите. Още сега си е хладно. Тази сутрин се събудихме на 9 градуса външна Т и тази нощ пуснахме отоплението, а аз се притеснявах, че няма климатик в спалнята. Идеята ми за романтично кафе на терасата сутринта по пижама не се осъществи. Изтръпнаха ми голите кълки от студ, само надникнах, от устата ми излизаше пара и се прибрах вътре. Ние сме с 9-месечно бебе, вече си е хладно. В Пловдив я разхождах последно с къси панталони и потник. Тук добре, че й взех яке, грейка и достатъчно дълги панталони, чорапи и обувки.
Мислех да питам и за басейн, но се отказах, дават го макс 23-24 градуса тези дни. За навън е вече студено, а вътрешен минерален е много задушно.

# 786
  • Мнения: 36 004
Моля някой да пусне нова тема.

# 787
  • София
  • Мнения: 11 481
Роналд, как е в Сърница? Какво е времето, успявате ли да походите и погледате?
Привет, времето беше приятно, сутрин хладно, после - топло. Изкарахме само 2 нощувки (малкият се разболя и вчера си тръгнахме) , но много видяхме и подходихме. Качихме и Сърница Ай. Препоръчвам!

# 788
  • Асеновград
  • Мнения: 3 100
Новата тема
https://www.bg-mamma.com/?topic=1479674.msg45263515#msg45263515
До няколко часа ще може да се редактира първия пост, ако има нещо за добавяне в него пишете.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2022, 16:40 от Panayotu

Общи условия

Активация на акаунт