"Заден ринит"-какво друго освен физиологичен р-р?

  • 37 934
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Вредно е да се пръска със спринцовка в носа,а не физ.разтвор.Налягането изтласква микробите на вътре.Ако използваш Стеримар,детето трябва да е в полулегнало положение.И ние в момента сме с обилна хрема.Капя му  тобрадекс и физ.разтвор.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 861
А защо трябва да е полулегнало детето,каква е целта?Моите стоят прави докато пръскам или съвсем легнали,но полулегнали...няма да стоят със сигурност.

# 17
  • Varna
  • Мнения: 288
Аз пък като промивам нослето с физиологичен разтвор и спринцовка,секретите излизат от другата ноздра заедно с разтвора.Нищо не се гълта. Thinking

# 18
  • Мнения: 603
Ние пръскаме стеримар и правим опити за капане на чай от лайка с малко разтворена коластра вътре. Много рядко успявам, обаче...

# 19
  • Мнения: 8 585
Въпроса е в налягането. Със Стеримар не може да имате толкова налягане колкото със спринцовка. А това е важното.

Хроничното носителство на микроби в нослето е непознато тук. Не знам доколко всички тези изследвания откриващи Стафилокок са достоверни.

За деца с хронични носни проблеми тестуването за чувствителност към алергени е неизбежно. Решава редица проблеми.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 861
Въпроса е в налягането. Със Стеримар не може да имате толкова налягане колкото със спринцовка. А това е важното.


Да разбирам ли,че Стеримара е безобиден и може да се ползва често за деца?

# 21
  • Мнения: 8 585
Да-ползва се два пъти дневно и има добър резултат. Понякога е нужен Олинт в добавка и търпение. Ако е вирусна хремата ще си отмине....

# 22
  • София
  • Мнения: 9 861
Благодаря,Бърди!Сега ако ми кажете и какво е Олинт Embarassed ще е добре.

# 23
  • Мнения: 8 585
Ксилометазолин от 0.05% за деца.
Много е добър.

Не капете безкрайно! Не ползвайте силни неща-коларгол и подобни. Те изгарят лигавицата на нослето. Може хремата да спира, но започват други проблеми.

Не си струва толкова паника заради хремите-нужна е оценка на какво се дължат и много умерено и консервативно с лекарствата за носно приложение.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 861


Не капете безкрайно! Не ползвайте силни неща-коларгол и подобни. Те изгарят лигавицата на нослето. Може хремата да спира, но започват други проблеми.

Не си струва толкова паника заради хремите-нужна е оценка на какво се дължат и много умерено и консервативно с лекарствата за носно приложение.
Освен Стеримар съм ползвала само Виброцил,но много рядко и честно казано ефект не виждам-сополите си минават с него и без него.Децата ми до този момент не са боледували,освен много рядко по някоя хремичка,но тази година каката тръгна на градина и се почнаха сополите.Нищо друго,само сополи -ту спират,ту тръгват.Предполагам е вирусно,защото и малката пипва веднага с кака си тези сополи.Стеримара просто изкарва лесно секретите и улеснява дишането и затова го ползвам.

# 25
  • Мнения: 2 839
Ксилометазолин от 0.05% за деца.
Много е добър.
Защо Ксилометазолин, а не Виброцил?  newsm78
От личен опит при заден ринит - физ. разтвор и Стеримар /едно и също са/, полза=0

# 26
  • Мнения: 2 839

Освен Стеримар съм ползвала само Виброцил,но много рядко и честно казано ефект не виждам-сополите си минават с него и без него.
Виброцила няма за цел да лекува, той само отпушва носа. Явно не си имала сериозни проблеми, за да се убедиш във вълшебното му действие  Laughing Без него не мога, хване ли ме нещо със сополи, само той ме спасява от задушяване, нищо друго не може да ми отпуши носа  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 449
И Стефан е пак със хрема и запушен нос. Месец и половина беше така. Оправи се, задържа се около 4-5 дена и пак наново "старата песен"  #Cussing out Вземаха му гърлен и носен секрет, нищо не излезе.
Аз ползвам Низита спрей. В аптеката ми казаха, че е едно и също като Стеримар  newsm78 Така ли е или са ми казали погрешно.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
За деца с хронични носни проблеми тестуването за чувствителност към алергени е неизбежно. Решава редица проблеми.

Мдааа, така е, ама жалко, че много мами го знаят това, понеже липса инфо.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 861

Освен Стеримар съм ползвала само Виброцил,но много рядко и честно казано ефект не виждам-сополите си минават с него и без него.
Виброцила няма за цел да лекува, той само отпушва носа. Явно не си имала сериозни проблеми, за да се убедиш във вълшебното му действие  Laughing Без него не мога, хване ли ме нещо със сополи, само той ме спасява от задушяване, нищо друго не може да ми отпуши носа  Rolling Eyes
Явно е така,това не го чувам за първи път,доста мои познати са много доволни от Виброцила.Дано и на теб рядко ти се налага да го ползваш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт