"Заден ринит"-какво друго освен физиологичен р-р?

  • 37 932
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 089
Ние също вече седмица и нещо сме със запушен нос, и то само вечер. Явно вечер се събира доста гъст секрет, който затруднява дишането и по цели нощи хърка с носле. През деня пръскам 1, рядко по 2 пъти със Стеримар, колкото да се втечнят малко събралите се през нощта секрети, за да почистя нослето. Но от няколко дни тези секрети започнаха да стават кървави, и понякога едната и ноздричка е леко кървава вътре. Та почвам да се питам дали е възможно да се е разранила носната лигавица и това да е причината за това кървене, или има и друга причина......

Birdie, много бих се радвала и на Вашето мнение.


Аз ползвам Низита спрей. В аптеката ми казаха, че е едно и също като Стеримар 

И на мен така ми казаха в аптеката, но аз предпочетох Стеримара.

# 31
  • Мнения: 8 585
@tan

Не е нещо необичайно. Слагайте съд с вода върху отоплителните уреди да не се изсушава въздуха. Не затопляйте много помещенията-логична температура...

# 32
  • Мнения: 7 640
"промивка" на нослето със спринцовка, за да е под налягане.
->Абсолютно нежелателно. Не го правете-колонизира синусите и причинява дисфункция на Евстахиевата тръба и безкрайни отити.


кои синуси на 1.5 год newsm78

# 33
  • Мнения: 8 585
Максиларни, етмоидални, сфеноидални.
Фронталните се пневматизират по-късно.
В една голяма част от децата на тази възраст са пневматизирани
и максиларните синуси:

"Pneumatisation of the maxillary sinus in normal and symptomatic children."
Pediatr Radiol. 1986;16(5):365-7.

"The mean maximal width of the normally aerated sinus was 8.74 mm for children under 2 years, 16.5 mm for 3-6 years, 21.5 mm for 7-11 years and 25 mm for children 12 years and above."

Имам и други линкове, но сега не ми са под ръка...

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Виброцила няма за цел да лекува, той само отпушва носа. Явно не си имала сериозни проблеми, за да се убедиш във вълшебното му действие  Laughing Без него не мога, хване ли ме нещо със сополи, само той ме спасява от задушяване, нищо друго не може да ми отпуши носа  Rolling Eyes

А това инфо откъде го имаш  newsm78 Щото не ми се струва съвсем достоверно твърдението...

# 35
  • Мнения: 1 866
Birdie, дъщеря ми е на 2 год. и 4 месеца и при нас има сериозни съмнения, че хремата и кашлиците й са свързани с някаква алергия, а не както се заблуждавахме доста дълго време - от заразите в яслата. Правиха й някакъв диференциален кръвен тест (въобще не съм сигурна в термина) и алерголожката каза, че показало, че организмът реагира на някаква алергия. Може би се получавало от промените на времето - от сухо към влажно и/или обратното. Мен тази диагноза ме смущава, нещо не разбирам. Иска ми се да разбера от какво точно е алергична дъщеря ми, за да отстраня доколкото е възможно дразнителя. Но съм чувала, че при толкова малки деца не може да се правят тестове за алергии. Ще се радвам да си изкажете мнението. Междувременно дъщеря ни непрекъснато е хремава, мисля, че прави точно някакъв заден ринит, който я кара да кашля.  Аз ползвам само физиологичен разтвор, за да промия нослето. Против съм тези силни капки, които изнежват лигавицата на носа и определено не решават проблема.

Между другото използвам момента да Ви кажа, че преди известно време поставихте съвсем точна диагноза на бебето ми, което се оказа с рефлукс. Аз не Ви послушах отначало и смятах, че ще си реша проблема сама, но в последствие се оказа, че наистина се налага преглед при специалист както ме посъветвахте и проблемът се разреши. Благодаря Ви затова!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 87
И ние имахме същия проблем.Изписаха ни Sterimar флакон-то е на основата на физиологичния разтвор.Съставките му са морска вода с минерали и се впръсква във всяка ноздра по 2-3 до 6 пъти на ден.Напълно безвредно за детенцето.Не е нужно да го мъчиш със спринцовки и тем подобни неща.Флакона го дават като 150 дози или впръсквания.Доста време отива,а аз го ползвам и профилактично от време на време и струва 3-4 лв.Доволна съм и от Коларгола капки както пишат и другите мами.

# 37
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Birdie, дъщеря ми е на 2 год. и 4 месеца и при нас има сериозни съмнения, че хремата и кашлиците й са свързани с някаква алергия, а не както се заблуждавахме доста дълго време - от заразите в яслата. Правиха й някакъв диференциален кръвен тест (въобще не съм сигурна в термина) и алерголожката каза, че показало, че организмът реагира на някаква алергия. Може би се получавало от промените на времето - от сухо към влажно и/или обратното. Мен тази диагноза ме смущава, нещо не разбирам. Иска ми се да разбера от какво точно е алергична дъщеря ми, за да отстраня доколкото е възможно дразнителя. Но съм чувала, че при толкова малки деца не може да се правят тестове за алергии. Ще се радвам да си изкажете мнението. Междувременно дъщеря ни непрекъснато е хремава, мисля, че прави точно някакъв заден ринит, който я кара да кашля. 

това определено ми намирисва на нашия случай, да не кажа едно към едно.
но само едно мога да ти кажа, изобщо не си мисли, че това е от яслата и прочие.
дъщеря ми 2 мес не е ходила на градина през лятото и беше по-зле.
това ми е последната тема по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135113.0
това както го описваш си е баш алергия към нещо си, стига да откриеш към какво по-точно.
при нас проблемът с носа започна на 3г, кашлицата от юли месец.

# 38
  • Мнения: 8 585
@lala
Може да тестувате с РАСТ тест или с патч (лепенки).
Аз винаги съм писал за алергични ринити и трета сливица, като възможни причини за отити, но малко хора по принцип ми обръщаха внимание.

Тестовете не са абсолютни. Например чувствителност към перушина свободно дава и чувствителност към пилешко месо.

Хранителните алергени са също толкова значими за един алергичен ринит, колкото и другите фактори, които се "преборват" така:

*да слагате всички одеялца в калъф,
*да слагате калъф на детските матраци от груб и дебел плат,
*да не слагате дебели килими и мокети в детските стаи,
*да не ползвате вълнени дрехи и най-вече шалчета.
*да не пушите в обкръжение на децата.

От храните най-чести фактори са:

*грах
*свинско
*риба
*шоколад, ядки, фъстъци. Овесени ядки, елда!!

а не яйце или мляко, както най-често се мисли.

# 39
  • Мнения: 100
Моята тема по принцип беше за Заден ринит ,а вие с вашите алергии направо ме шашнахте Shocked
Така и никой не ми отговоли -какво друго да слагам освен физиологичен р-р - Виброцил -става ли?


@lala
Може да тестувате с РАСТ тест или с патч (лепенки).....
Успяхте да ме изплашите всички и затова реших за направя някъкви изследвания за алергии
Birdie- какви са тези тестове за които споменавате?Къде може да се направят?-сами ли да ги правим или да го заведа при специалест?

# 40
  • Мнения: 3 042
Моята тема по принцип беше за Заден ринит ,а вие с вашите алергии направо ме шашнахте Shocked
Така и никой не ми отговоли -какво друго да слагам освен физиологичен р-р - Виброцил -става ли?


Когато нашата педиатърка постави диагнозата "заден ринит" на Злати му беше изписала - Виброцил капки /който имат и противоалергично действие/, Перитол сироп /който също е противоалергичен/ и Студал сироп. Така, че явно има общо м/у задният ринит и алергията.

А на вторият ти въпрос "какво друго да слагам освен физиологичен р-р?"  най-добре се консултирай с лекар. Тук може да ти кажем примерно "Ползвай Виброцил", но дали за вашият случай това е правилното решение!!??

Моят съвет е да потърсиш помощ от специалист и дано скоро детенцето да се оправи.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 679
....?

@lala
Може да тестувате с РАСТ тест или с патч (лепенки).....
Успяхте да ме изплашите всички и затова реших за направя някъкви изследвания за алергии
Birdie- какви са тези тестове за които споменавате?Къде може да се направят?-сами ли да ги правим или да го заведа при специалест?

Аз също се интересувам какви са тези тестове за алергии-в домашни условия ли се правят?

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Тестове най-рано на 4г възраст, по-рано е излишно. аз едвам успях да ги направя на 4г, не искаха. Около 5г обикновено, но поне имам идея, макар и не много точно.
Ади както писах спеше на чист пух възглавница, ние също, ако не бяхме направили тестивете и идея намше да имам.
Но честно ви казвам цяла година секрети от носа ми писна просто, естествено е да си помисля за алергия при положение, че всичко друго е изключено от 4 спец. УНГ независими един от друг. Но не виждам какво трябва да ви плаши толкова една алергия, неприятно е, но не е болка за умиране. Sunglasses

Бърди е написал всичко , което ми го каза и УНГ-алерголожката, за калъфите на матраците, за възглавниците, за плюшените играчки и прочие.

Важно е, да заведете детето своевременно на специалист, а не разчитате на джи пи-то за всичко.

# 43
  • Мнения: 728
И моят малък човек е с такъв заден ринит.  Confused Нашата педиатърка ни каза, че мога да му слагам по една капка тобрекс и само вечер да му пръскам Олинт, аз обаче първата вечер като му пръснах, и на сутринта имаше кръвчица по нослето, и после ме достраша, и продължих с Виброцила, обаче утре става седми ден и се чудя с какво да продължа, а и нали всичко е за деца над 3г, и този Перитол също го пием, а той е за деца над 2г. Много ме е страх, щото вече лежахме в болница заради пневмония, която се разви за 2 дни  #Crazy

# 44
Вижте по темата за задния ринит тук:
http://citroseptbg.hit.bg/index1.htm

Общи условия

Активация на акаунт