Фотоепилатори – въпроси и отговори – № 4

  • 73 818
  • 845
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 331
Здравейте! От няколко месеца имам Philips Lumea 9000 bri958. Досега не съм го използвала, защото кърмех. Поради други причини се наложи да приключим с кърменето преди около 2 седмици. Някой знае ли кога мога да започна да използвам фотоепилатора?

Връщам се да чета темата, защото със сигурност ще намеря много неща, които биха ми били полезни Simple Smile Flowers Hibiscus

# 496
  • Мнения: 479
Здравейте! Имам Филипс Лумеа от 2 месеца и направих 4 процедури, но се наложи да спра понеже започнах да пия ципрофлоксацин, а то предизвиква фоточувствителност. Знаете ли кога след последния прием на хапчето, мога да започна да използвам отново фотоепилатора? Blush Сега прочетох, че при хормонални заболявания не трябва да се използва фотоепилатор, но в книжката на Филипс Лумеа не пише нищо такова. А понеже имам тиреоидит на Хашимото се замислих дали е добре да се използва..

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 19:12 от Alexa23

# 497
  • Мнения: 2 490
Аз съм с Хашимото и нямам проблеми с щитовидната след няколко месеца ползване.

# 498
  • Мнения: 479
Имате ли идея дали е противопоказно?

# 499
  • Мнения: 4
Здравейте, от седмица имам фотоепилатор philips lumea. В упътването прочетох, че при използване за лице не трябва да се ползват киселини (салицилова, BHA и др.) Има ли дама, която ползва киселини докато се фотоепилира и дали наистина представлява голям проблем, тъй като съм с акне и ми е належащо да ги използвам? Simple Smile

# 500
  • Мнения: 4 611
Проблем е. Рискуваш да си създадеш пигментни петна. Или едното или другото. Може да изчакаш с третирането на акнето и като отшуми да почнеш с фотоепилатор. Така или иначе сега идва лято и не е най-подходящото време за фотоепилация на лицето и други части от тялото които са често излагани на слънце.

# 501
  • Мнения: 29 388
На лицето къде смяташ да го ползваш? Ако е за над горната устна, може, ако нямаш там пъпка. Все пак не третираш нон стоп цялото лице с лекарство, а светлината е насочена и действа само върху светнатия участък.

# 502
  • Мнения: 2 182
Аз също използвам киселини поради кожни проблеми и спрях използването на фотоепилатора. Обаче спрях тотално.. не само на третираните с киселини зони. След 6 завършени процедури през 2 седмици, просто не съм правила никакви поддържащи от февруари. Близо месец почти нямах косъмчета по краката и ръцете, но сега започнаха да избиват и имам чувството, че дори повече от преди. Знаете ли колко време след завършване на цикъла с основни процедури и без поддържащи, мога отново да започна да го използвам? И по какъв начин? Пак през 2 седмици или ?

# 503
  • Мнения: 4
На лицето къде смяташ да го ползваш? Ако е за над горната устна, може, ако нямаш там пъпка. Все пак не третираш нон стоп цялото лице с лекарство, а светлината е насочена и действа само върху светнатия участък.

Горна устна, брадичка и бакенбарди. Ще внимавам да не нанасям от лекарствата по тези зони и се надявам да няма проблем. 🤞🏻

# 504
  • Мнения: 29 388
В крайна сметка ти ще се светкаш веднъж на две седмици. Ако те притеснява, не се мажи с лекарството 1-2 дни, измий добре лицето и тогава прави процедурите.

# 505
  • Мнения: 22 924
Аз също използвам киселини поради кожни проблеми и спрях използването на фотоепилатора. Обаче спрях тотално.. не само на третираните с киселини зони. След 6 завършени процедури през 2 седмици, просто не съм правила никакви поддържащи от февруари. Близо месец почти нямах косъмчета по краката и ръцете, но сега започнаха да избиват и имам чувството, че дори повече от преди. Знаете ли колко време след завършване на цикъла с основни процедури и без поддържащи, мога отново да започна да го използвам? И по какъв начин? Пак през 2 седмици или ?
Аз така процедирах лятото, есента пичвах наново през 2седмици и бя стриктна 3г.
Според мен или правете тази схема или поддържайте 1 път месечно.И аче е загуба на време.

# 506
  • Мнения: 29 388
Явно си е до кожа, понеже аз в началото направих 6-7 процедури през 2 седмици и после по една поддържаща на половин година, да не казвам, че дори на 1 година, ако забравя. Сигурно имам 5 косъма общо, където съм се святкала.

# 507
  • Мнения: 2 490
Аз направих 7 процедури през 2 седмици. След това почивах около 5 седмици, защото почнах кортикостероиди и други медикаменти. Забравих да питам лекаря дали е безопасно и не посмях. Всичките косми си пораснаха на ново Simple Smile За жалост съм по-космата по принцип.

# 508
  • Мнения: 486
Здравейте! Не мога да реша кой от тези да си поръчам каква е разликата  освен в импулсите? Според вас струва ли си по евтиния?
https://www.technopolis.bg/bg/Fotoepilatori/Fotoepilator-PHILIPS … 7vcZ3AMpyQ3AQTp2A

https://www.technomarket.bg/fotoepilatori/philips-bri955-00-0918 … 9214-1ae30d023665

# 509
  • Мнения: 44
Момичета, кога забелязахте окосмяването значително да е намаляло?
В момента съм след втора процедура и не виждам дори 5% редуциране. Започвам да се чудя аз ли не го правя както трябва, моите ли косми са твърде упорити, очакванията ли ми бяха големи, нямам идея ... Накратко- избръснах се предварително, прецизно третирах областите (почти всички на 5-та степен), направих процедурите през 10 дни, кожата ми е най-светлия тон, а космите почти най-тъмния и изхождайки от последното смятам, че при мен би трябвало да има най-голям успех.


_Toni, разлика освен в броя импулси има и в това, че втория е с батерия и може да се използва без кабел. (Аз съм с BRI955)

Последна редакция: вт, 17 май 2022, 10:30 от honeybeee

Общи условия

Активация на акаунт