Име за госпожица

  • 9 452
  • 182
  •   1
Отговори
# 30
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Яна и Албена
Яна и Юлия
Яна и Елица
Яна и Елена
Яна и Елина

Харесва ми комбинация с друго трибуквено име
Яна и Ния
Яна и Мая
Яна и Рая
Яна и Зоя
Яна и Ева

Или с друго славянско
Яна и Дара
Яна и Деница
Яна и Дарина
Яна и Дивна
Яна и Мила
Яна и Мина
Яна и Ралица
Яна и Калина


# 31
  • Мнения: 18 558
А разбрах, че само И се избягва като буква, а не всички гласни, или не съм дочела.
Ния е много добър вариант. Може и Рая.

# 32
  • Мнения: 8 243
Двете деца ще ходят нон-стоп заедно Simple Smile

А - Ана, Анета, Амина, Арина,
Е- Ева, Ема, Елена.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 369
А разбрах, че само И се избягва като буква...
Точно така. Grinning

# 34
  • Мнения: 3 922
Двете деца ще ходят нон-стоп заедно
Къде? На детската площадка? Не са близначки, та непрекъснато някой да ги споменава заедно. Нито ще са в една група в детска градина, нито в един клас в училище...

 Има над 50 имена започващи с гласна и кратки (с три-четири букви). Явно и авторката не може да си формулира критериите, та да има и полезни отговори.

# 35
  • Мнения: 3 033
Авторката изключва буквата "И", като начална за името, а с нея има поне според мен добри съчетания - Ива, Ина, но както и да е.
Другото, което авторката изключва е да има в името отново  - яна, като Боряна и Марияна, а те си звучат добре.
Истината е, че и аз не мога да дам име, което да звучи добре за мен самата като комбинация с Яна, друг е въпроса дали на авторката ще й хареса.
И защо трябва да си подхождат и да са кратки и двете???
На мен лично ми харесва комбинацията на Яна с Катерина, ама то не е кратко.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 369
Явно и авторката не може да си формулира критериите, та да има и полезни отговори.
Всъщност, до момента всички отговори, които съдържат име, са ми полезни. Blush

А критериите дават голяма свобода, както и споменах в началото- отворена съм към идеи.

# 37
  • Мнения: X
Въртях, суках...с Яна най-добре ми звучи Елица.
Албена също може.

Добавям и Камелия, макар че не отговаря на изискването да започва с гласна.

# 38
  • Мнения: 18 558
Аз бих я кръстила една Екатерина и готово, ама това е сигурно, защото много ми се е загнезидло това име в глвата напоследък. Или бих си избрала име, което просто на мен си ми харесва, без да гледам букви, да си отива и прочие. Само бих избягвала възможността едното име да е по-нежно и по-хубаво от другото, за да не се сърдят децата, има такива примери, от сорта на едната с принцеско и западно име, а другата с грубо, остаряло българско. Само за ей това бих внимавала, не че ще знаем дали децата един ден ще си харесват името.
Яна е трудно име за комбинация според мен. Може би ти е трудно да решиш, няма ли някои име, което да ти харесва от предложенията ни? Или се колебаеш много, аз бях така,знам какво е,не е лесна задача, особено ако имаш повечеко критерии и си колеблива по природа.

# 39
  • Мнения: 2 170
Сега се сетих и за Йоана, но отново не покрива всички критерии.
Хареса ми как звучи и седи до Яна.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 369
Ема, има едно единствено, което като че ли изплува с милиметър над останалите. (А и може би се навивам вече.. Grinning)

И то е Йоана, но никой не го спомена досега.

*(Е)Катерина също мнооого харесвам, но не знам дали не идва малко длъжко.
**Ей, точно докато пиша Alex го е казала. Grinning

# 41
  • Мнения: 18 558
Ема, има едно единствено, което като че ли изплува с милиметър над останалите. (А и може би се навивам вече.. Grinning)

И то е Йоана, но никой не го спомена досега.

*(Е)Катерина също мнооого харесвам, но не знам дали не идва малко длъжко.
**Ей, точно докато пиша Alex го е казала. Grinning

Ако знаеш, че преди малко тъкмо си мислех да ти предложа Йоана, но се сетих,че съдържа АНА.

# 42
  • Мнения: X
Ако питаш - от мен не. Йоана е много хубаво име само по себе си, но някак точно с Яна не ми вървят заедно. Твърде близки са по звучене.

# 43
  • Мнения: 783
Йоана според мен се съчетава добре с Яна Simple Smile
 От предложените до момента за мен Ан/н/а също е подходящо Simple Smile
Друго което ми хрумва е че може името да не завършва на яна, а на на Ана -сиана, Диана, Лиана Simple Smile
 За момента ми хрумва Рада / не се вписва във вашите критерии изключая, че е кратко, но според мен стои добре до Яна Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 112
Помисрих го и аз Йоана, но за мен двете са прекалено еднакви и точно защото не си отиват не бих го избрала.

Анелия, Анастасия и Елвира се сетих допълнително с гласни.

Общи условия

Активация на акаунт