Мързелива баба

  • 7 226
  • 158
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 505
Аз пък не разбирам изразя "не са длъжни да ти гледат детето". Ама те няма да го изгледат, а ще го видят за  няколко часа или за вечер с приспиване. Ама в край на сметка като не искат няма да им го бутам в ръцете. И те условията за добра хигиена не са само за малките деца.

Какво има за разбиране!? Авторката сама казва, че имали нужда сами да останат. За тая работа си има бавачки, детски центрове, никой не е длъжен да им гледа децата безвъзмездно и за час, а направи ли го, трябва да си много мерси.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 728
Що да не са им чужди тия деца, че и много мерси да има? Чак пък толкова няма нужда.

# 32
  • София
  • Мнения: 29 050
И друг път съм си казвала няма да ги водя. Кажи го пак и го спазвай. Но когато те поискат пред 3 месеца или когато се засечем на някое семейно събиране? Когато поискат, отказваш. Да не би да козируваш на всяко искане? По-миналата година не ходихме на никакви събирания, на които и те ще ходят. Защо? Ходете на събирания, идеален начин са да се видят без да има здравословни пробеми от това. Пропуснахме РД на племенниците, на прабабата. Те не идват в нас, това е от години, даже не знам защо. Не можем просто ей така да ги заличим, пробвахме, все някога ще се видим. Не е нужно да ги заличавате. Виждайте се, просто не е нужно да е в тях.Това време е бреме за всеки. Натоварващо е, озлобяваме се. Затова най-разумното, ще е да не нощуват там. Аз също сама си движа повечето неща с децата и киснах 3 часа пред паспортна дирекция с тях миналата седмица. Не, че не можем без тях, просто не е правилно. Защото не сме в чужбина, а все едно сме. Има ги, но все едно ги няма. И, така ли да живеем в омраза? Аз си мисля, че ако искат да са с внуците, ще трябва малко да се променят. А чистотата е елементарно условие. За себе си, за дома, не за другите. Защо си си навила на пръста, че единственото място, където могат да се виждат с внуците си, е в къщата им?

И не очаквам от тях нищо, не са длъжни към мен. А към децата. И към тях не са. Единствените, които са длъжни на вашите деца, сте вие – родителите им. Не съм длъжна да ги водя, но тя пита за тях ако не се обадим 3 месеца. Като пита отговаряш, че са добре, какъв е проблемът? Какво да й кажа следващия път- у вас е мръсно, няма да идват. Точно така. И ние сме хора и имаме нужда от отдих и време без тях. Намирате детегледачкиА това, което искам не е невъзможно. Не е невъзможно, но е нагло. Всеки има право да живее в собствения си дом така, както намери за добре.
Може би ако не ги вижда с години, ще се усети? А до тогава да се крием ли? Не, защо да се криете? Живеете живота си.

# 33
  • Мнения: 18 836
Имате си майки ,чистофайки, гледат правилно ,възпитават добре.
Какво сте се хванали у  свекървите, една децата , друга къщата, трета  нищо не  иска, но  пак и  пречи свекървата.
Мит е че не могат без внуци бабите.
По-добре  се оттегляйте навреме, да знаят  и те ,че са сами и да се оправят.
Като политиците сте ,честно.
Помагат, някъде, дават ,някъде, но и  вземат. Дисагите са с две торби.Предната видим, задната ,дето ни бие с пълно - не се вижда.

# 34
  • Мнения: 3 505
Що да не са им чужди тия деца, че и много мерси да има? Чак пък толкова няма нужда.
Да оценяваш това, което някой прави за теб, си е въпрос на възпитание. Явно вие с авторката си мислите, че околните са ви длъжни и следва да се напасват към вас.
Били мърляви, ама тя си оставяла децата за по 2-3 дни, а после с месеци се лекували. Не била питала бабата за подробности за състоянието на детето. Не ходили на семейни сбирки, за да избягват контакт със свекърите. Тука някой плаче за неокастрена гьостерица и това не е свекървата.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 728
Кое да оценявам, че живее в кочина? Аз не знам как съпруга и е живял изобщо и как е изгледан. Дано е здрав и прав, но трябва да каже на маминка, че внуците ако иска да ги вижда и е толкова мъчно след 3 месеца то ще е навън или в тях. Със сигурност авторката няма да разчита за нищо на нея, но нека и бабет не разчита на тях да и купуват прахосмукачка Simple Smile Все пак не са и длъжни!

# 36
  • Мнения: 18 815
Свекървата им прави услуга като ги отървава от децата на някакви периоди, но вместо да каже благодаря, снахата трупа злоба... Такива са ѝ битовите условия на свекървата, снахата е наясно, бута децата там, после - ох, детето кашля всеки път, когато се върне.
Правиш си сметка кое ти е по-важно - няколко дни без децата или да не кашлят, и избираш.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 728
И двете не може ли?

# 38
  • Мнения: 18 815
Все едно да питаш не може ли снахата без да праща децата на свекървата - явно не може.

# 39
  • Мнения: 833
Ама бабето за нищо не ги моли и нищо не им иска. Напълно разбирам  неправилния й начин на живот защо отблъсква авторката, но жената с нищо не ги ангажира. Ако тя реве давайте ми детето, а не иска да поеме отговорност за дома, тогава разбирам да се пише тема. Жената освен,че я мързи да чисти, изглежда я мързи и да отглежда деца за втори път. Авторката е нахална хем да иска безплатна детегледачка, хем да е изрядна като платените. На всеки се налага  понякога да върши задачки през деня и да не може да взима детето по всички институции, но да го захвърляш някъде с нощувка, за да си отдъхнеш и на мен ми изглежда мързеливо. Не съм майка, но подозирам, че вечерите ще са ми най-сладки с малкото човече.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 342
А защо продължавате да и водите децата,след като знаете,че е мърла?
Просто не ги водете там.Тя няма да се промени.

# 41
  • Мнения: X
Що да не са им чужди тия деца, че и много мерси да има? Чак пък толкова няма нужда.
Да оценяваш това, което някой прави за теб, си е въпрос на възпитание. Явно вие с авторката си мислите, че околните са ви длъжни и следва да се напасват към вас.
Били мърляви, ама тя си оставяла децата за по 2-3 дни, а после с месеци се лекували. Не била питала бабата за подробности за състоянието на детето. Не ходили на семейни сбирки, за да избягват контакт със свекърите. Тука някой плаче за неокастрена гьостерица и това не е свекървата.

Сериозно ли? Дали са оставали 2 или 20 дни няма значение. А като не заслужава да ги вижда, защото подценява грижите, които ТРЯБВА да полага, ще я избягваме да. Ръка ли да й целувам?

От коментарът горе, да разбирам, че трябва да толерирам нейният начин на живот и да съм и благодарна за последиците, които можеше да ги няма ако беше малко по-схватлива. Че то така, да овенчаем с цветя престъпниците, защото на никой не са длъжни и никой не може да ги съди какво да правят?

# 42
  • Мнения: 1 010
Има една приказка за душата в Рая , да не я цитирам , че е неудобно . Обичам откровените хора , откровена съм и аз , за това не съм и долюбвана от всички . Като е такава работата й кажи , че няма да оставиш децата там , защото след това ти отнема доста време да ги лекуваш .

# 43
  • Мнения: X
Не съм чел темата, и първият пост не го довърших.

ТИ каква точно се явяваш, да държиш сметка кой, как, кога и какво прави в живота си и имота си? Не я чувстваш близка, не я чувстваш свекърва, но си позволяваш да нареждаш какво да правила?
Че и се чудиш как да си намери майстора?!

След като не ти харесва как гледа ДЕЦАТА ТИ ФОР ФРИЙ, си наеми бавачка. Прайш се на голям тарикат, ама за чужда сметка.

# 44
  • Мнения: 1 314
Ама и ти изобщо не си схватлива. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт