Мързелива баба

  • 7 205
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, много теми видях за оправни, задушаващи баби,  но моят проблем е точно обратното. Майката на мъжа ми, която не мога да нарека свекърва, защото не я чувствам такава, не само защото нямаме брак, е истински търтей. Нищо не пипа ако не й кажеш, ако й кажеш, не е разбрала или се е объркала, казвайки " какво толкова" . Ако често й давам наставления, се сърди, че я командвам. Все съм мъмрела, недоволна и претенциозна. Ако я оставя да действа на своя глава, почти винаги нещо не е направено както трябва. Става въпрос единствено за помощта й в гледането на децата. По принцип, не гледа децата често, а веднъж през един или два месеца за една вечер. От времето, когато бяха бебета, отношенията ни охладняха, заради различия в начина на отглеждане и аз от началото разбрах, че няма да се разбираме ако често се виждаме. Така минаха 3-4 години, децата станаха по-големи и вече се гледат по-непретенциозно. За съжаление малката е с алергична астма. Реагира на домашен прах и влага. Последните две години безброй пъти е правила спазъм на белия дроб, до предната есен когато разбрахме, какво го предизвиква. До преди това, когато е спала при баба си винаги се е връщала с кашлица. В стаята, в която спят, докато е при баба си има мухъл и паднали тапети. Не дадоха да ремонтираме стаята. Всяко кашляне след престой там ми коства една седмица вкъщи минимум. Когато е била с кашлица, един път седмично звъни на мъжа ми да пита как е. И той казва "добре е" или "кашля" и това е. Не пита как се справяме, защо толкова често е така, не пита по какви лекари ходим. Аз не й звъня, нито тя на мен. Научава с една дума от мъжа ми и това е. До вчера, когато влязох в стаята, в която спят, в която не бях ходила година от страх да не видя лошите условия. И не само, че пак беше с тези паднали тапети, но върху нова спалня и матрак, които занесохме миналата година имаше послани два чаршафа и две стари одеала, подложка при напикаване, още два чаршафа отгоре. Чаршафите, с които се завиват бяха върху леглото, а отстрани на стол още две дебели одеала. Взех раницата от пода, отдолу половин сантиметър прах. Огледах се колко текстил има в 15 кв стая, прахоляк по пода и ми прилоша. С цялото ни ходене по мъките, лекарства против алергии и кашлица, тя е изсипала толкова много текстил в тази малка стая без дори да изчисти пода. Малката беше със сълзящи очи и се закашляше. Почти цяло лято е в отпуск, уговаряха се с мъжа ми от две седмици, да ги заведем, а тя дори не е разчистила стаята, знаейки за алергията. Дори да е забравила за нея, като по правило не еизчистила, да се подготви за внуците от уважение към тях. Целият апартамент е потъмнял от захабени мебели, ъгли, врати, прозорци. Преди 2 години попитахме защо не чисти, каза, че прахосмукачката й не смучела. Купихме й нова, сега ни е неудобно да попитаме защо не чисти. Когато бяхме по-близки, преди 4 години, помня как денят й минаваше в кафета и цигари, спане и мързел. Преди година пак се бях ядосала от системното й мързелуване и не преобличаше малките с дни, не излизаха навън лятото 2 дни, оставя ги сами в стаята без надзор  за дълго, а тогава бяха на 2 и 3 години. Готвеше им пържена храна, ако я помоля да не им готви пържена, бях линчувана. Почти 8 месеца не ходеха там. От тази година остават пак, но вчера беше прекалено. Сякаш го прави нарочно. С една дума тази жена с мързелива, пасивна, не взема отношение по никой въпрос. Не разбирам такива хора, които нищо не могат да правят или поне дават вид на такива. Чувствителна е и често прави драми по телефона на мъжа ми, реве от най-малкото нещо. Съответно той се страхува или не желае да говори с нея често, за да не я разстрои. Така е и с останалите в семейството. Научени са да не я закачат, да не й правят забележки, да не изпаднела в нервна криза. На мен ми изглежда хитра, че е извоювала такова третиране от околните. Мислех си, че децата ще израстват без нея, но те от време на време питат за баба и дядо и аз не искам да ги лишавам, дори за малко. Отделно ние също искаме да имаме на кой да разчитаме за някоя вечер. Но си затворя ли очите? Тя няма да се промени и само ние оставяме неразбрани.

Имали ли сте опит с такива жени, как им се намира майстора?

# 1
  • Мнения: 1 590
Какво толкова налага децата да ходят при баба си с преспиване?
Или идва и ги вижда у вас, или навън.
Честно казано не разбрах каква е драмата, ако не ѝ ги водите.

# 2
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 077
FBID100000121238373 Бабата не е на център. Няма как да я промените, гледайте си децата, ако иска да ги вижда, да идва тя, или на неутрален терен. Не може да разчитате на нея.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 002
След като не одобрявате условията, в които живеят, грижата, здравословните последствия и пр., просто не оставяйте там децата. Предполагам, че говорим за човек на възраст, който във Ваша чест няма да промени нито навиците си, нито нивото на хигиена.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 503
Не очаквай да промениш възрастен човек, независимо на каква възраст е.
Аз се чудя защо изобщо пращаш децата си там, след като това им се отразява зле здравословно?
"Майсторът" в такива случаи е да не разчиташ на свекървата. Явно не иска да се занимава. Да идва на гости да се порадва на децата ако има желание и толкова.
Не бих причинила подобни проблеми на никое от децата си.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 727
Никак! Те си остават мързеливи и мърляви. Не знам защо се ядосваш, а просто не спреш да ги водиш там. В край на сметка като е болно детето не ти го гледа тя, не го води по болници тя и не пръска пари тя! Интересно е, че не споменаваш съпруга и. Нея като я мързи той поне не може ли да пусне една прахосмукачка?

# 6
  • Мнения: 3 768
Майсторлъка е да се оправяш сам. Нека идва у вас да се вижда с децата и толкова. Цял живот си карат мърляво, няма шанс тепърва да я превъзпиташ. Радвай се, че съпругът ти се справя нормално, при такова домашно възпитание.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 807
Не водете децата там. Ако иска да ги вижда, да става на ваша територия в удобно за вас време. Ако желае. Ако не - има интернет.
А в нейната къща тя може да прави каквото реши, не може да й давате наклон.

# 8
  • Мнения: 21 604
Просто не и оставяй децата.

# 9
  • Мнения: 6 173
Чак не мога да реша бабата ли е мързелива или снахата мазохистка?! Аз не бих припарила там и без деца.

# 10
  • Мнения: 1 314
За "майстор" и оправяне е авторката.
Защото:
След  оценка на ситуацията от самата авторка:  мързел от страна на свекървата, мръсотия в дома й, проблемно здраве на децата..., да продължава да си  праща децата  и да продължава да си отглежда очаквания някой да се промени в нейна угода е за оправяне. Променяш себе си и собственото си поведение, нереалистично е да искаш свекървата да се промени. Отговорността за децата е твоя и на баща им, щом делегирате тая отговорност на човек, който сами сте оценили като неадекватен, вие сте за оправяне.

# 11
  • Мнения: 3 505
Не водите децата там или поне не ги оставяте да нощуват и проблемът ви е решен. Не всеки може да разчита на баби.

# 12
  • Мнения: 18 657
Бабата готви пържено, спи много, мързелива е, живее в мухъл и пр. - това си е нейна работа.
Но защо вие продължавате да пращате децата при нея, още повече, че едното е с астма и алергии? Може да ги вижда във вашето жилище. Няма да имате свободни дни и нощи, но и те няма да правят астматични пристъпи.

# 13
  • София
  • Мнения: 23 112
Свекърва ти има право да е всякаква. Както не е длъжна да ти гледа децата. Моята свекърва също никога не е имала кой знае какво желание, но за мен така даже е по-добре.

# 14
  • Мнения: X
Просто не и водете децата повече и готово. Хем искате да ги гледа, хем се оплаквате. Може да е мързелива бабата, мърлява или каквато си иска в собствения си дом. Насила няма да я промените, ако не ви харесва как гледа децата нека си стоят у вас и там да ги вижда.

# 15
  • Мнения: 1 010
Не водиш децата , бабата като иска да ги вижда идва на гости и проблема се решава. Че бабет е мърла , мърла е , ама това си е нейният начин на живот , тя не е длъжна да ви гледа децата .
Ей сега се връщам от паспортна служба , вадих си лична карта , ми малкото си беше с мен , никой не ми е длъжен да ми гледа децата , а и никой не занимавам.

# 16
  • Мнения: 2 651
Да, има и такава порода хора/жени. Няма да я промените, ако ще 10 прахосмукачки да й купите и 100 ремонта да й направите. Това, което можете да направите е да се организирате така, че да не се налага тя да ви гледа децата. Още повече, че всеки път си вземате детето болно. Хем я виждате каква мърла е, хем детето ви страда, хем продължавате да разчитате на нея.

# 17
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 439
Целият проблем тръгва от разбирането Ви, че някой ви е длъжен- да ви гледа децата, пък да им осигури условията, пък да им е почистено по вашите стандарти и разбирания.
Като не ви изнасят условията и начина по който се грижи бабето, никой не ви кара да водите детето там.
Още повече като ясно е показано, че промяна няма и това само влошава здравето му.
Не Ви разбирам. За какво? Просто не оставяйте детето там.

# 18
  • Мнения: X
И друг път съм си казвала няма да ги водя. Но когато те поискат пред 3 месеца или когато се засечем на някое семейно събиране? По-миналата година не ходихме на никакви събирания, на които и те ще ходят. Пропуснахме РД на племенниците, на прабабата. Те не идват в нас, това е от години, даже не знам защо. Не можем просто ей така да ги заличим, пробвахме, все някога ще се видим. Това време е бреме за всеки. Натоварващо е, озлобяваме се. Затова най-разумното, ще е да не нощуват там. Аз също сама си движа повечето неща с децата и киснах 3 часа пред паспортна дирекция с тях миналата седмица. Не, че не можем без тях, просто не е правилно. Защото не сме в чужбина, а все едно сме. Има ги, но все едно ги няма. И, така ли да живеем в омраза? Аз си мисля, че ако искат да са с внуците, ще трябва малко да се променят. А чистотата е елементарно условие. За себе си, за дома, не за другите.

И не очаквам от тях нищо, не са длъжни към мен. А към децата. Не съм длъжна да ги водя, но тя пита за тях ако не се обадим 3 месеца. Какво да й кажа следващия път- у вас е мръсно, няма да идват. И ние сме хора и имаме нужда от отдих и време без тях. А това, което искам не е невъзможно.
Може би ако не ги вижда с години, ще се усети? А до тогава да се крием ли?

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 12:23 от Анонимен

# 19
  • София
  • Мнения: 17 338
На събирания само не разбрах защо не ходите?

# 20
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 077
На събирания само не разбрах защо не ходите?
И аз това не го разбрах. Родата не знае ли, че свекърва ти не е фен на метлата и лопата?
За какво ще се мразите?

# 21
  • Мнения: 3 505
Не, не им е работа на тях да се променят. Проблемът е в теб и в твоите очаквания и изисквания. Редно е да спреш да мрънкаш! Никой не е длъжен да ти гледа децата, ако не си го наел за целта. Да, голям плюс е да имаш някоя отзивчива баба, която да гледа децата безплатно, но не всички баби стават и имат желание за това.

# 22
  • Мнения: 1 314
Не може само в крайностите. Бабите и дядовците могат да бъдат посещавани, да им се ходи на гости  за час, за два, за три, за ден, за два, да си видят внуците, и детето си да видят, да се порадват. Децата да имат връзка с тях..., синът да не я прекъсва...
Не става, ако само посещения за оставяне на децата за гледане има и друг повод не се търси, щом не ги гледат според очакванията.
Разочарованието идва от нереалистичното очакване.
Да споменавам ли,  с напредване на годините тия видими вече негативи ще стават все по-очеизбождащи? Колкото по-рано човек приеме реалността такава, каквато е, толкова по-добре за него. Ще се научи да разчита на себе си, че и да дава там, където си е въобразявал, че на него ще дават...

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 12:37 от Vasudevaya

# 23
  • Мнения: X
На събирания само не разбрах защо не ходите?

Защото сме се карали за подобни неща и не искахме да виждат децата.

# 24
  • Мнения: 3 758
Авторке, а защо си мислиш, че някой ти е длъжен? Като имаш деца ще си ги гледаш! Не ти харесват условията, не ти харесва свекървата, ама зор деца да й оставяш.И защо?С какъв акъл оставяш деца в подобна мизерия?И после претенции!
Ами някой да те кара случайно?Едва ли!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 727
Аз пък не разбирам изразя "не са длъжни да ти гледат детето". Ама те няма да го изгледат, а ще го видят за  няколко часа или за вечер с приспиване. Ама в край на сметка като не искат няма да им го бутам в ръцете. И те условията за добра хигиена не са само за малките деца.

# 26
  • Мнения: 11 971
За да се виждат бабата и децата-канете я у вас, щом при нея е мърляво. За претенции-детегледачка с ясно очертани задължения.

# 27
  • Мнения: 18 657
Гледайте си сами децата, като не ви харесват роднините и битовите им условия. Сега е лято, можете да се виждате навън, ама няма да има драма и поводи за оплаквания.

# 28
  • INFJ
  • Мнения: 9 449
Прекалено много очаквания към хора, които не са ти длъжни с нищо...

# 29
  • Мнения: X
Не, не им е работа на тях да се променят. Проблемът е в теб и в твоите очаквания и изисквания. Редно е да спреш да мрънкаш! Никой не е длъжен да ти гледа децата, ако не си го наел за целта. Да, голям плюс е да имаш някоя отзивчива баба, която да гледа децата безплатно, но не всички баби стават и имат желание за това.

Извинявайте, но защо намесвате дълг. Аз да не ги оставям ако няма желание от двете страни. Всичко става доброволно и ненатрапчиво. Тя има задължения, както всеки човек. Ако имаше принципи и съвест, дори нямаше да усети, че чисти преди внуците. Само децата ни свързват с тях и прабабата, и ако откъснем децата, то все едно те изчезват за нас.

# 30
  • Мнения: 3 505
Аз пък не разбирам изразя "не са длъжни да ти гледат детето". Ама те няма да го изгледат, а ще го видят за  няколко часа или за вечер с приспиване. Ама в край на сметка като не искат няма да им го бутам в ръцете. И те условията за добра хигиена не са само за малките деца.

Какво има за разбиране!? Авторката сама казва, че имали нужда сами да останат. За тая работа си има бавачки, детски центрове, никой не е длъжен да им гледа децата безвъзмездно и за час, а направи ли го, трябва да си много мерси.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 727
Що да не са им чужди тия деца, че и много мерси да има? Чак пък толкова няма нужда.

# 32
  • София
  • Мнения: 28 807
И друг път съм си казвала няма да ги водя. Кажи го пак и го спазвай. Но когато те поискат пред 3 месеца или когато се засечем на някое семейно събиране? Когато поискат, отказваш. Да не би да козируваш на всяко искане? По-миналата година не ходихме на никакви събирания, на които и те ще ходят. Защо? Ходете на събирания, идеален начин са да се видят без да има здравословни пробеми от това. Пропуснахме РД на племенниците, на прабабата. Те не идват в нас, това е от години, даже не знам защо. Не можем просто ей така да ги заличим, пробвахме, все някога ще се видим. Не е нужно да ги заличавате. Виждайте се, просто не е нужно да е в тях.Това време е бреме за всеки. Натоварващо е, озлобяваме се. Затова най-разумното, ще е да не нощуват там. Аз също сама си движа повечето неща с децата и киснах 3 часа пред паспортна дирекция с тях миналата седмица. Не, че не можем без тях, просто не е правилно. Защото не сме в чужбина, а все едно сме. Има ги, но все едно ги няма. И, така ли да живеем в омраза? Аз си мисля, че ако искат да са с внуците, ще трябва малко да се променят. А чистотата е елементарно условие. За себе си, за дома, не за другите. Защо си си навила на пръста, че единственото място, където могат да се виждат с внуците си, е в къщата им?

И не очаквам от тях нищо, не са длъжни към мен. А към децата. И към тях не са. Единствените, които са длъжни на вашите деца, сте вие – родителите им. Не съм длъжна да ги водя, но тя пита за тях ако не се обадим 3 месеца. Като пита отговаряш, че са добре, какъв е проблемът? Какво да й кажа следващия път- у вас е мръсно, няма да идват. Точно така. И ние сме хора и имаме нужда от отдих и време без тях. Намирате детегледачкиА това, което искам не е невъзможно. Не е невъзможно, но е нагло. Всеки има право да живее в собствения си дом така, както намери за добре.
Може би ако не ги вижда с години, ще се усети? А до тогава да се крием ли? Не, защо да се криете? Живеете живота си.

# 33
  • Мнения: 18 686
Имате си майки ,чистофайки, гледат правилно ,възпитават добре.
Какво сте се хванали у  свекървите, една децата , друга къщата, трета  нищо не  иска, но  пак и  пречи свекървата.
Мит е че не могат без внуци бабите.
По-добре  се оттегляйте навреме, да знаят  и те ,че са сами и да се оправят.
Като политиците сте ,честно.
Помагат, някъде, дават ,някъде, но и  вземат. Дисагите са с две торби.Предната видим, задната ,дето ни бие с пълно - не се вижда.

# 34
  • Мнения: 3 505
Що да не са им чужди тия деца, че и много мерси да има? Чак пък толкова няма нужда.
Да оценяваш това, което някой прави за теб, си е въпрос на възпитание. Явно вие с авторката си мислите, че околните са ви длъжни и следва да се напасват към вас.
Били мърляви, ама тя си оставяла децата за по 2-3 дни, а после с месеци се лекували. Не била питала бабата за подробности за състоянието на детето. Не ходили на семейни сбирки, за да избягват контакт със свекърите. Тука някой плаче за неокастрена гьостерица и това не е свекървата.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 727
Кое да оценявам, че живее в кочина? Аз не знам как съпруга и е живял изобщо и как е изгледан. Дано е здрав и прав, но трябва да каже на маминка, че внуците ако иска да ги вижда и е толкова мъчно след 3 месеца то ще е навън или в тях. Със сигурност авторката няма да разчита за нищо на нея, но нека и бабет не разчита на тях да и купуват прахосмукачка Simple Smile Все пак не са и длъжни!

# 36
  • Мнения: 18 657
Свекървата им прави услуга като ги отървава от децата на някакви периоди, но вместо да каже благодаря, снахата трупа злоба... Такива са ѝ битовите условия на свекървата, снахата е наясно, бута децата там, после - ох, детето кашля всеки път, когато се върне.
Правиш си сметка кое ти е по-важно - няколко дни без децата или да не кашлят, и избираш.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 727
И двете не може ли?

# 38
  • Мнения: 18 657
Все едно да питаш не може ли снахата без да праща децата на свекървата - явно не може.

# 39
  • Мнения: 831
Ама бабето за нищо не ги моли и нищо не им иска. Напълно разбирам  неправилния й начин на живот защо отблъсква авторката, но жената с нищо не ги ангажира. Ако тя реве давайте ми детето, а не иска да поеме отговорност за дома, тогава разбирам да се пише тема. Жената освен,че я мързи да чисти, изглежда я мързи и да отглежда деца за втори път. Авторката е нахална хем да иска безплатна детегледачка, хем да е изрядна като платените. На всеки се налага  понякога да върши задачки през деня и да не може да взима детето по всички институции, но да го захвърляш някъде с нощувка, за да си отдъхнеш и на мен ми изглежда мързеливо. Не съм майка, но подозирам, че вечерите ще са ми най-сладки с малкото човече.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
А защо продължавате да и водите децата,след като знаете,че е мърла?
Просто не ги водете там.Тя няма да се промени.

# 41
  • Мнения: X
Що да не са им чужди тия деца, че и много мерси да има? Чак пък толкова няма нужда.
Да оценяваш това, което някой прави за теб, си е въпрос на възпитание. Явно вие с авторката си мислите, че околните са ви длъжни и следва да се напасват към вас.
Били мърляви, ама тя си оставяла децата за по 2-3 дни, а после с месеци се лекували. Не била питала бабата за подробности за състоянието на детето. Не ходили на семейни сбирки, за да избягват контакт със свекърите. Тука някой плаче за неокастрена гьостерица и това не е свекървата.

Сериозно ли? Дали са оставали 2 или 20 дни няма значение. А като не заслужава да ги вижда, защото подценява грижите, които ТРЯБВА да полага, ще я избягваме да. Ръка ли да й целувам?

От коментарът горе, да разбирам, че трябва да толерирам нейният начин на живот и да съм и благодарна за последиците, които можеше да ги няма ако беше малко по-схватлива. Че то така, да овенчаем с цветя престъпниците, защото на никой не са длъжни и никой не може да ги съди какво да правят?

# 42
  • Мнения: 1 010
Има една приказка за душата в Рая , да не я цитирам , че е неудобно . Обичам откровените хора , откровена съм и аз , за това не съм и долюбвана от всички . Като е такава работата й кажи , че няма да оставиш децата там , защото след това ти отнема доста време да ги лекуваш .

# 43
  • Мнения: X
Не съм чел темата, и първият пост не го довърших.

ТИ каква точно се явяваш, да държиш сметка кой, как, кога и какво прави в живота си и имота си? Не я чувстваш близка, не я чувстваш свекърва, но си позволяваш да нареждаш какво да правила?
Че и се чудиш как да си намери майстора?!

След като не ти харесва как гледа ДЕЦАТА ТИ ФОР ФРИЙ, си наеми бавачка. Прайш се на голям тарикат, ама за чужда сметка.

# 44
  • Мнения: 1 314
Ама и ти изобщо не си схватлива. Laughing

# 45
  • Мнения: 18 657
Ако ще се търси отговорност за неглижиране на децата, майката и бащата на тези деца са първи в списъка. Знаете колко е вреден мухълът за астмата и алергиите, но продължавате да ги оставяте да спят там. Охкането след това "вижте как кашля детето" не ви оневинява.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 465
Оф, не ходите по семейни събирания да не се засичате, че не се разбирате, но ѝ зарязваш децата с преспиване, защото това ви е единствената връзка.
Да ти имам логиката.

# 47
  • Мнения: X
Оф, не ходите по семейни събирания да не се засичате, че не се разбирате, но ѝ зарязваш децата с преспиване, защото това ви е единствената връзка.
Да ти имам логиката.

Ама като не ѝ харесва да носи децата при собствената си майка. Тръгнала да ангажира далечни от нея хора, да ѝ гледат децата, че и капризничи - било мръсно.

ПА ХОДИ ИЗЧИСТИ ДЕН ПРЕДИ ДА ЗАНЕСЕШ ДЕЦАТА.

# 48
  • Мнения: 2 494
Леле, авторке, като те гледам с каква нагласа си....🤦 Очакваш , че свекървата трябва да живее по начина, по който ти искаш. Е, това няма да стане. Тя си има изграден начин на живот, изграден стереотип. Дали ти харесва на теб или не, няма никакво значение. Тя няма да си го промени. Докато не проумееш това, няма да имаш спокойствие.
И никой не е казал да не поддържате отношения, да не се виждате и да не ходите по семейни събития. Просто казваш : "децата много се разболяват и затова не искам да ги оставям. Добре сте дошли у нас да ги водете, когато искате."

п.с. а ти майка имаш ли? Къде е тя в цялата картинка?

# 49
  • София
  • Мнения: 8 002
Авторке, в различни градове ли живеете, та се налагат преспиванията при свекървата?
Не бих си позволила да критикувам нечия хигиена в дома, много грубо е. Това е и сериозна заявка за скандал и допълнително изостряне на отношенията. Дори и да не се харесвате, да не одобрявате начина на живот, винаги може да се уговорят някакви срещи и да се поддържа връзка, без пренощувания в условия, които считате за неприемливи.

# 50
  • Мнения: 746
Авторке, не е нужно да се чудиш къде да криеш децата от бабата, не е нужно и да се чудиш всеки път как трябва да се държиш с нея и как да и говориш. За жалост, понякога така стоят нещата, че едната страна е тази, която прави повечето компромиси, за да се балансира и намери златната среда. От това, което пишеш ми се струва, че не можеш да приемеш някои неща у свекърва си и от там тръгват конфликтите, но и сама се убеждаваш, че не можеш да я промениш. Мисля, че за да спреш да се тормозиш и самоизяждаш отвътре за неща, които не зависят от твоя контрол, е по-добре да ги приемеш и доколкото можеш да ги напаснеш към себе си така че да ти са удобни, стига да можеш да пречупиш себе си и да не се фокусираш толкова много в неприязънта към свекърва си, защото така, май, става по-зле. След като свекървата пита за внуците, а и ти самата искаш да отдъхнеш за една вечер може да бъдеш искрена с нея (дори и с риск да се разсърди и да не се разберете) и да и признаеш, че нямаш нищо против децата да остават при нея, но тъй като едното ти дете е с астма, а в дома и не особено чисто това се отразява на здравето на детето ти и да измислите някакъв вариант. Свекървата сигурно няма да си почисти, но били отказала да пренощува у вас, например, за да гледа децата или ти не искаш такъв вариант? Може би си закъсняла да намериш път към нея, в такъв случай не е ли по-добре бабата да вижда децата навън, да идва у вас понякога? Твоите родители къде са, не може ли на тях да оставяш децата?

# 51
  • Мнения: 831

Сериозно ли? Дали са оставали 2 или 20 дни няма значение. А като не заслужава да ги вижда, защото подценява грижите, които ТРЯБВА да полага, ще я избягваме да. Ръка ли да й целувам?

От коментарът горе, да разбирам, че трябва да толерирам нейният начин на живот и да съм и благодарна за последиците, които можеше да ги няма ако беше малко по-схватлива. Че то така, да овенчаем с цветя престъпниците, защото на никой не са длъжни и никой не може да ги съди какво да правят?

Да разбираме, че ти си си наумила,че може да експлоатираш бабата като заместител, когато не си в настроение да си вършиш задълженията и за да я държиш под строй ще я манипулираш,че има право да вижда децата само ако работи безплатно за теб? Това "ТРЯБВА" е толкова грозно и още по-грозно е колко си убедена в правотата си. Бабата нищо не ТРЯБВА нито към теб, нито към децата. Ако й е интересно ще ти ги гледа, ако не - няма. Ти също разполагаш със свободата да смениш една детегледачка с друга. Кой ти е давал акъл да толерираш нейния начин на живот? Просто като искаш услуга от някого (защото натъртвам,че бабата това прави за теб) се съобразяваш. Не желаеш да се съобразяваш, забрави за услугата.

Последното ти изречение ме смути много. Да сравняваш неподчинението на твоите заповеди с престъпление е ужасен червен флаг.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 13:48 от handsOfTime

# 52
  • Мнения: 3 350
Да ти кажа, злобата и омразата се усещат. Сигурна съм, че и ти не си желана в нейната къща. Тя полага усилия да те търпи, заради синът си и децата.

# 53
  • Мнения: 3 505
Съвсем сериозно! Звучиш не нахално, а нагло! Или ще гледате децата, както аз смятам за правилно, или няма да ги видите повече! Това ли е идеята на публикацията. Ако децата са припознати, бабата и дядото имат право на контакт с тях и могат да се обърнат към съда, ако отказвате такъв.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 727
Е те не били длъжни и не ги търсят по 3 месеца ама като кажат "ДЗАК" и могат да я осъдят.. Вие сериозно ли? Като гледате не държат да се виждат често.

# 55
  • Мнения: X
Е те не били длъжни и не ги търсят по 3 месеца ама като кажат "ДЗАК" и могат да я осъдят.. Вие сериозно ли? Като гледате не държат да се виждат често.

Да де. Държат да се виждат като им писне от децата, че да ѝ ги оставят на нея. Тя си е отгледала децата, жената. Дори едното (ако има повече) си е намерило гадже-бонбон. То си и личи... па нейната майка къде е? Любува се нейде на свободата си.

# 56
  • Мнения: 6 173
ПА ХОДИ ИЗЧИСТИ ДЕН ПРЕДИ ДА ЗАНЕСЕШ ДЕЦАТА.
Най-сетне някой да го напише. Ама да бе, тя само претенции има, що да чисти? На човек, който действително му пречи мухъла, а не само да си плямпа, досега да е ремонтирал стаята, където спят децата, най-малкото. Абе, мърлата вика къде е мърлата ... малко е историята. Синът и той.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 727
Ми може да е чужбина или недей си боже да няма такава. Как го реши, че се радвала на свободата си не знам. Иначе дали си е отгледала децата вече е много спорно, защото едно време бабите и дядовците повече са си гледали внуците отколкото техните родители. Имам доста примери около мен. Хората и сега и тогава са си гледали кефа така, че...

# 58
  • Варна
  • Мнения: 36 754
А защо продължавате да и водите децата,след като знаете,че е мърла?
Просто не ги водете там.Тя няма да се промени.

Щото децата питали. И бабата питала. Много важно. На бабата няма да й кажа директно, че у тях е мръсно и затова не искам да ги водя, а ще посоча многото текстил и мухъла като причина за пристъпите на малкото дете и че предпочитам да му спестя мъките. Това може да се каже право в очите на бабата, достатъчно прямо, но и достатъчно учтиво. След което ще добавя, че е свободна да ни посещава у нас от време на време, ако желае да вижда децата.

Когато децата попитат, в прав текст ще им кажа, че условията там не са подходящи и заради тяхното здраве няма да ги заведа. Явно не са толкова малки вече, ще разберат.

# 59
  • Мнения: 3 505
Е те не били длъжни и не ги търсят по 3 месеца ама като кажат "ДЗАК" и могат да я осъдят.. Вие сериозно ли? Като гледате не държат да се виждат често.
СК им дава такава възможност и си е тяхна работа дали ще се възползват. Ако се възползват, думата има съда. Хубаво тия неща да се знаят от разни подскачащи снахи, които не са баш снахи.

# 60
  • Мнения: 831
Просто авторката е толкова заслепена от нарцистичното си разстройство, че не може да забележи, че бабата също не умира за срещи с внуци. Щом в нейната глава си е наумила,че бабите са като от детските приказки, "ТРЯБВА" и нейната свекърва да танцува под тази музика. Ако не си изпълнява ролята почват наказания. Като не работят наказанията три месеца пък се цупи,че не й се връзват.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 727
Е те не били длъжни и не ги търсят по 3 месеца ама като кажат "ДЗАК" и могат да я осъдят.. Вие сериозно ли? Като гледате не държат да се виждат често.
СК им дава такава възможност и си е тяхна работа дали ще се възползват. Ако се възползват, думата има съда. Хубаво тия неща да се знаят от разни подскачащи снахи, които не са баш снахи.

Като гледам и свекървата не е цвете пък синковеца що не се намеси да каже на маминка 2 думи не е ясно. Може пък както казах да нее отгледан от нея то с тия условия как се живее изобщо...

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Стига сте я осъждали жената. Не е обикновен каприз това, детето има проблем. А в чужд дом не можеш на самотек да решиш да ремонтираш и чистиш, без да се съобразиш със стопаните. Написа назад, че те не са позволили да ремонтират стаята, явно е имало желание от авторката и мъжа й.

Авторке, ясно ми е какво те дразни, но съм съгласна с един от постовете назад. Опитваш се да вкараш свекървата в калъпа на грижовна и обичлива баба, но няма да стане. И аз мисля, че тя не рита много да си вижда внуците, а веднъж на няколко месеца пита за тях от кумова срама. Бих прекратила оставянето на децата там веднага.

# 63
  • Мнения: X
Ми може да е чужбина или недей си боже да няма такава. Как го реши, че се радвала на свободата си не знам. Иначе дали си е отгледала децата вече е много спорно, защото едно време бабите и дядовците повече са си гледали внуците отколкото техните родители. Имам доста примери около мен. Хората и сега и тогава са си гледали кефа така, че...

Такива теми е имало 1000 - във всички тъщата си живее щастливо и безгрижно, а се очаква от свекървата да гледа децата. Че ѝ е много важно.
След като не можеш да ангажираш собственото си родителско тяло, къде се буташ при чуждите такива?!

СЛЕД КАТО ДЕЦАТА Ѝ ДА ЖИВИ И ЗДРАВИ - ЗНАЧИ ГИ Е ОТГЛЕДАЛА. Как - ние няма как да знаем. Не е сред нас дамата, да ни разкаже. Нека не забравяме, че ВСЕКИ ИМА СВОЯ ИСТИНА. Това което снахичката разказва, може въобще да няма общо с реалността.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 727
И аз имам един вкъщи ама майка му не го е гледала Simple Smile Та да жив и здрав е ама нали Simple Smile Нещо не ми се връзва в такива условия да израстне дете. И да ясно е, че няма как цялата истина да се изсипе във форума имам само тази на снахата.

# 65
  • Мнения: X
Какви са условията по-точно? Разкажи. Ходи ли, видя ли, снима ли за форума? Как ли пък не имало 5 пръста прах на пода и 200 кила текстил в 15кв стая. В изоставените имоти без прозорци и врати от преди 1000 години няма 5 пръста прах, в имот, в който живеят хора - има. Joy Всчико е преувеличено, за да добави драма. Такива сме си хората - лъжци и сеирджии.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 727
Защо искаш снимки от мен искай си ги от авторката? Има доста големи мизерници и няма какво да се преучвеличава. В край на сметка мисля, че и отговориха на въпросите.

# 67
  • София
  • Мнения: 28 807
Няма значение какви са условията. Това са условията в чужд дом. На когото не му харесват, да не ходи там.

# 68
  • Мнения: X
Защо искаш снимки от мен искай си ги от авторката? Има доста големи мизерници и няма какво да се преучвеличава. В край на сметка мисля, че и отговориха на въпросите.

Щом продължава да си носи децата, явно не е толкова мизерно. Или нуждата да си почива от децата е по-голяма от загрижеността за тяхното здраве и съществуване? Разбрахме, че съпругът ти не бил гледан добре, но това не означава, че всички жени са лоши родители.

Само по заглавието ми стана ясно за какво е темата, още преди да я отворя - мързелива баба не иска да слугува на мързелива снаха. Всяка втора тема в СО е за това.

# 69
  • Мнения: 18 686
Кат одъртее  човек се променя.
И търча да обирам паяжини, бърша ,сменям , като ще идват.
Но  и разбирам , защото точно в момента не съм за гости.В тая жега едва смогвам спешните задачи.
Та тапетите, жената може вече да не става да сменя тапети.
Има син , да се хване и ги смени, аз също се чудя, има една седмица да си гледа болно детето в къщи, но няма  три дни примерно и води да е при баба си ,дето е мухъл.
Виждала съм уредени домове, виждала съм застинали във времето и стопанката мислеше, че е  супер дом.За нея   е.
Ама снахи как мислят видях тук.

# 70
  • София
  • Мнения: 28 807
Заглавието не е съвсем точно, всъщност. По-вярно би било "Мързелива баба и нахална снаха", но да не вадя на показ чуждите мръсни гащи.

# 71
  • Мнения: 1 189
Вие казвали ли сте и в прав текст на тая баба, че искате преди да заведете децата да изчисти добре стаята?
А тя някога напирала ли е да и ги водите?

# 72
  • Мнения: 14 993
Не търпя мизерници, но май повече не търпя наглеци. Авторке, сайтът май беше нани.бг - плащаш и изпълняват капризи...е, не всички . Ако не те кефи да плащаш, гледай си децата и недей изнаглява съвсем. И аз пък да ти рекна, че не всеки баба и дядо са навитаци да сменят наакани памперси и да постилат найлони против препикаване на матрака дори за родните внуци. И изобщо не са длъжни

# 73
  • Мнения: 6 173
Има син , да се хване и ги смени
Е, очевидно и на него не му пречат. Така си е отгледан навярно, на дамата от Бъкингам също не пречат щом продължава да си мятка децата там.

# 74
  • Мнения: X
Не разчитам на нея, не разбрахте ли. Възмущавам се от неморалното мислене и непълноценност. Първите години ползвах гледачка, даже още поддържаме връзка от време на време, защото са приятели с децата. И приятелки съм ползвала срещу заплащане. От всички поводи, в които съм имала нужда от помощ, тя е била последен вариант. Времето прощава и забравя, затова лека, полека се опитвам да оправя отношенията. Мога и без нея. Сега дори не беше наложително да ходят, а за разнообразие. И защото тя беше поискала преди две седмици. И се подигра. Както ние сме им помагали, така и те трябва да върнат нещо в името на децата. Осъзнаване ли, че едно 4 годишно не може да каже бабо, изчисти. Аз отговарям за тях и аз се грижа за здравето им. Като е баба и не е длъжна да я оставя да си прави каквото иска ли. Като не е с разума си, няма да ги вижда. Защото не е нормално това, не говоря за някакви екстри или нещо, което изисква кой знай какво. Това е хигиена, минимално при това. Елементарно е. Не я карам да тича на стадиона.

# 75
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Решението е пред очите ти, но ти си смучеш от пръстите всякакви извинения да не го приемеш. Пък децата питали, пък бабата питала, пък една свободна вечер на три месеца, пък покрай нея отрязвате цялата тамошна рода... Отвори си очите, жена! Плащаш тия неща със здравето на малко дете! На кантара от две страни стоят тези неща - здравето на детето и измислените причини. Кажи на себе си кое ти е по-важно и действай според него.

Ще видя аз, че детето ми се дави и очите му плуват в сълзи и пак ще го водя там, как не...

# 76
  • Мнения: X
Понеже обедната почивка е към края си и не остана време да си бъбрим - веднага ти казвам решението на всичките ти проблеми - купувате си по-голямо жилище с отделна стая за бабата и като има нужда да гледа децата, изпращат мъжът си тържествено да я вземе и докара (след това и да я върне с автомобил).

Така ти ще си чистиш къщичката, а бабата ще гледа внучетата. Всички ще са хепи - таткото най-вече.

# 77
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 311
Дъщеря ми също е с алергична астма и никога не бих я завела в такава мръсна къща,без значение на кого е къщата и кой какво искал..

В случая бабата  застрашава здравето на детето ,така че си в правото си да откажеш посещенията.
И да,по-добре си намерете детегледачка.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Аз не разбирам защо единственият вариант да се срещат баба с внуци е нейното жилище. Ма не искала да ходи в тяхното. Ми ако ще! Да си битува в мръсотията и няма да вижда внуците.

# 79
  • Мнения: 14 993
Това е тролска тема. Не съм сигурна коя е по-нагла - булката на средна възраст, която искаше бабата да давала път на младите и да ходи на село, оставяйки апартамента, или тази тук.

# 80
  • София
  • Мнения: 13 503
Авторке, безотговорната си ти. Пращаш болното си дете на място, което му вреди и го разболява. И го правиш умишлено - да си починеш, да "оправиш отношенията" и подобни оправдания. Само за децата не ти пука. И си нагла, че даваш наклон на жената как да живее в своя дом.
Като искаш да стопляш отношения, предложи културно да помогнеш в чистенето, че свекърва ти е възрастна, например. Щом не го правиш, се погрижи за здравето на децата си, а не за кефа да се гушкаш една вечер с мъжа си, който вероятно е отгледан в същия дом и от същата мърлячка, та надали крушата е паднала под ябълка или под лозето.

# 81
  • София
  • Мнения: 28 807
Не разчитам на нея, не разбрахте ли. Възмущавам се от неморалното мислене и непълноценност.
Скрит текст:
Първите години ползвах гледачка, даже още поддържаме връзка от време на време, защото са приятели с децата. И приятелки съм ползвала срещу заплащане. От всички поводи, в които съм имала нужда от помощ, тя е била последен вариант. Времето прощава и забравя, затова лека, полека се опитвам да оправя отношенията. Мога и без нея. Сега дори не беше наложително да ходят, а за разнообразие. И защото тя беше поискала преди две седмици. И се подигра. Както ние сме им помагали, така и те трябва да върнат нещо в името на децата. Осъзнаване ли, че едно 4 годишно не може да каже бабо, изчисти. Аз отговарям за тях и аз се грижа за здравето им. Като е баба и не е длъжна да я оставя да си прави каквото иска ли. Като не е с разума си, няма да ги вижда. Защото не е нормално това, не говоря за някакви екстри или нещо, което изисква кой знай какво. Това е хигиена, минимално при това. Елементарно е. Не я карам да тича на стадиона.
Кое е неморалното и непълноценното на бабата?

И аз започвам да си мисля, че си трол. Нямам друго обяснение за такава наглост.

# 82
  • Мнения: 6 173
Аз отговарям за тях и аз се грижа за здравето им.
А, добър ден! И как точно се грижиш за здравето им, че не стана ясно?
Елементарно било ... ми, токова си е - хващаш прахосмукачката и чистиш, не чакаш Михаля дето не се е сетил досега, та тепърва ...

# 83
  • София
  • Мнения: 6 727
Не си оставяй детето като е мърлячка. И да е болно детето и да не е  щом не си съгласна с условията нека е при теб. Наеми си пак бавачката и толкоз. Ако искат да идват да го виждат ако искат да не идват техен проблем. Казваш, че са добре дошли твоя дом, но децата няма да нощуват при тях и приключваш проблема. Няма какви отношения да стопляш!

# 84
  • Мнения: X
Заглавието не е съвсем точно, всъщност. По-вярно би било "Мързелива баба и нахална снаха", но да не вадя на показ чуждите мръсни гащи.

Ха ха, я да чуя. Стана ми любопитно какво ще ми намериш?

# 85
  • София
  • Мнения: 28 807
Че цялата тема малко ли е?

# 86
  • Мнения: 18 347
Аз да речем никъде не съм си оставяла детето до 5-годишна възраст. Желаещи да поемат ангажимент нямаше. Оцеляла съм някакси и без почивки.

# 87
  • Мнения: 18 657
Още в първия пост е написано, че разчитате на нея, а не на детегледачка или приятелка:

Скрит текст:
Здравейте, много теми видях за оправни, задушаващи баби,  но моят проблем е точно обратното. Майката на мъжа ми, която не мога да нарека свекърва, защото не я чувствам такава, не само защото нямаме брак, е истински търтей. Нищо не пипа ако не й кажеш, ако й кажеш, не е разбрала или се е объркала, казвайки " какво толкова" . Ако често й давам наставления, се сърди, че я командвам. Все съм мъмрела, недоволна и претенциозна. Ако я оставя да действа на своя глава, почти винаги нещо не е направено както трябва. Става въпрос единствено за помощта й в гледането на децата. По принцип, не гледа децата често, а веднъж през един или два месеца за една вечер. От времето, когато бяха бебета, отношенията ни охладняха, заради различия в начина на отглеждане и аз от началото разбрах, че няма да се разбираме ако често се виждаме. Така минаха 3-4 години, децата станаха по-големи и вече се гледат по-непретенциозно. За съжаление малката е с алергична астма. Реагира на домашен прах и влага. Последните две години безброй пъти е правила спазъм на белия дроб, до предната есен когато разбрахме, какво го предизвиква. До преди това, когато е спала при баба си винаги се е връщала с кашлица. В стаята, в която спят, докато е при баба си има мухъл и паднали тапети. Не дадоха да ремонтираме стаята. Всяко кашляне след престой там ми коства една седмица вкъщи минимум. Когато е била с кашлица, един път седмично звъни на мъжа ми да пита как е. И той казва "добре е" или "кашля" и това е. Не пита как се справяме, защо толкова често е така, не пита по какви лекари ходим. Аз не й звъня, нито тя на мен. Научава с една дума от мъжа ми и това е. До вчера, когато влязох в стаята, в която спят, в която не бях ходила година от страх да не видя лошите условия. И не само, че пак беше с тези паднали тапети, но върху нова спалня и матрак, които занесохме миналата година имаше послани два чаршафа и две стари одеала, подложка при напикаване, още два чаршафа отгоре. Чаршафите, с които се завиват бяха върху леглото, а отстрани на стол още две дебели одеала. Взех раницата от пода, отдолу половин сантиметър прах. Огледах се колко текстил има в 15 кв стая, прахоляк по пода и ми прилоша. С цялото ни ходене по мъките, лекарства против алергии и кашлица, тя е изсипала толкова много текстил в тази малка стая без дори да изчисти пода. Малката беше със сълзящи очи и се закашляше. Почти цяло лято е в отпуск, уговаряха се с мъжа ми от две седмици, да ги заведем, а тя дори не е разчистила стаята, знаейки за алергията. Дори да е забравила за нея, като по правило не еизчистила, да се подготви за внуците от уважение към тях. Целият апартамент е потъмнял от захабени мебели, ъгли, врати, прозорци. Преди 2 години попитахме защо не чисти, каза, че прахосмукачката й не смучела. Купихме й нова, сега ни е неудобно да попитаме защо не чисти. Когато бяхме по-близки, преди 4 години, помня как денят й минаваше в кафета и цигари, спане и мързел. Преди година пак се бях ядосала от системното й мързелуване и не преобличаше малките с дни, не излизаха навън лятото 2 дни, оставя ги сами в стаята без надзор  за дълго, а тогава бяха на 2 и 3 години. Готвеше им пържена храна, ако я помоля да не им готви пържена, бях линчувана. Почти 8 месеца не ходеха там. От тази година остават пак, но вчера беше прекалено. Сякаш го прави нарочно. С една дума тази жена с мързелива, пасивна, не взема отношение по никой въпрос. Не разбирам такива хора, които нищо не могат да правят или поне дават вид на такива. Чувствителна е и често прави драми по телефона на мъжа ми, реве от най-малкото нещо. Съответно той се страхува или не желае да говори с нея често, за да не я разстрои. Така е и с останалите в семейството. Научени са да не я закачат, да не й правят забележки, да не изпаднела в нервна криза. На мен ми изглежда хитра, че е извоювала такова третиране от околните. Мислех си, че децата ще израстват без нея, но те от време на време питат за баба и дядо и аз не искам да ги лишавам, дори за малко.
Отделно ние също искаме да имаме на кой да разчитаме за някоя вечер. Но си затворя ли очите? Тя няма да се промени и само ние оставяме неразбрани.

Имали ли сте опит с такива жени, как им се намира майстора?

Общо взето се въртим в кръг.
Щом ергенските дни и вечери са по-важни, примирявате се, че децата ще кашлят, и това е. Няма да ѝ намериш майстора, не става така.

# 88
  • Мнения: X
Още в първия пост е написано, че разчитате на нея, а не на детегледачка или приятелка:

Историята се променя, ще има още, чакай... Накрая ще излезе, че пращат фирма да чисти и ремонтира в домът на свекито, ама тя не ги пуска. Залостила се е вътре и брани домът си със щайга зелени домати, които мята от прозореца заедно със съседките по етаж.

# 89
  • Мнения: 1 314
Авторке, синът на тая мърла чистойфайник ли е? Той какво отношение има към цялата тая какафония от деца, баба, майка, чисто мръсно, астма, кашляне, гостуване на децата...?

# 90
  • Мнения: 831
Не разчитам на нея, не разбрахте ли

Да, но много ти се иска да разчиташ. И полудяваш от яд,че тя не осъзнава величието ти и си прави както иска тя, а не ти.

Цитат
Възмущавам се от неморалното мислене и непълноценност

Няма нищо неморално в това да не слугуваш на снаха си и децата й. Не я спира и да бъде пълноценен човек, защото хората не са пратени на тази земя, за да ти служат.

Цитат
Мога и без нея.

Ама по-евтиничко с нея, нали така?

Цитат
Като е баба и не е длъжна да я оставя да си прави каквото иска ли.

Да! Само защото си направила дадена дама баба, не ви обвързва като господар и роб.

Цитат
Елементарно е. Не я карам да тича на стадиона.

За всеки нарцисист идеята останалия свят да изпълнява заповеди и задачки е толкова естествена,че би трябвало твоите роби да намират изпълненията им за елементарно и също толкова естествено. Само,че жената не се е аргументирала със затруднение. Просто не вижда високия пиедестал, на който си се сложила самосиндикално и не се съобразява с него.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 2 038
Авторке, канете бабата на гости при вас, за да се порадва на децата. Пък и децата да я видят. Осъзнавате, че условията в нейния дом са неподходящи, не водете там децата. Не е необходимо едното дете да страда 1-2 седмици заради преспиване там и няколко часа почивка от деца.
Децата ми са на 6г. и 3 г. и все още не са ходили в къщата на свекър ми. Като започнат да питат за него го каня на гости за 1 седмица. Човекът винаги идва. По същия начин не разрешава да се внесе ред в къщата и двора му, там е като лабиринт- трябва да знаеш къде ходиш , постоянно да се оглеждаш и да си добре облечен. Simple Smile

# 92
  • Мнения: 583
Само си търсиш оправдания. Сама казваш, че не разчиташ на нея, тогава къде е проблема? Решението е много просто-казваш на свекърва си, че не искаш да й оставяш децата, защото няма необходимите хигиенни условия и се разболяват, а когато тя или те искат, може да ги вижда у вас или навън. Не е нужно да спирате да контактувате с нея или пък да не ходите на семейни събирания! Като искате да разчитате на някой да гледа децата понякога, оставяш ги на твоята майка или на детегледачка. Аз не виждам драма в ситуацията, ти сама си я създаваш.

# 93
  • Мнения: 18 657
Така. След като си направих труда да погледна предишните публикации на този профил, вече и аз съм съгласна, че е трол.

# 94
  • Мнения: 14 993
Още в първия пост е написано, че разчитате на нея, а не на детегледачка или приятелка:

Историята се променя, ще има още, чакай... Накрая ще излезе, че пращат фирма да чисти и ремонтира в домът на свекито, ама тя не ги пуска. Залостила се е вътре и брани домът си със щайга зелени домати, които мята от прозореца заедно със съседките по етаж.
Мдам, изведнъж се оказа, че били помагали на бабата. Освен прахосмукачката, каква друга помощ се има предвид?

# 95
  • Мнения: X
Че цялата тема малко ли е?

Напира ви, видно е. Успокойте топката и опитайте да не се задълбавате в детайлите. Въпросът е принципен.

# 96
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 077
Че цялата тема малко ли е?

Напира ви, видно е. Успокойте топката и опитайте да не се задълбавате в детайлите. Въпросът е принципен.
Чий принципи? Твоите?

# 97
  • София
  • Мнения: 28 807
Че цялата тема малко ли е?

Напира ви, видно е. Успокойте топката и опитайте да не се задълбавате в детайлите. Въпросът е принципен.

Вярно е. Наглостта често ме провокира.

# 98
  • Мнения: 14 993
Така. След като си направих труда да погледна предишните публикации на този профил, вече и аз съм съгласна, че е трол.
Кажи къде да гледам, че видях само отчетни мами , а там нямам интерес към момента.

# 99
  • Мнения: 1 314
Щом е за принципи работата... Принципът е: всеки си бърше собственото дупе, че то е най-близо до носа и най-много мирише. Чуждите нека са грижа на собствениците си. Ние и сами можем се дистанцира. Но за собственото дупе, на чужд човек не можем се сърди, че не го е забърсал.

# 100
  • Мнения: 6 173
Значи детето е недоносено, с астма, но авторката продължава да го навира в неподходящи за него условия, защото въпроса ѝ е принципен. Божеее! Викайте санитарите.

# 101
  • Мнения: 18 657
Така. След като си направих труда да погледна предишните публикации на този профил, вече и аз съм съгласна, че е трол.
Кажи къде да гледам, че видях само отчетни мами , а там нямам интерес към момента.

https://www.bg-mamma.com/?action=profile;u=486412;sa=showPosts
Още в първата тема през 2015 г. пишат, че е трол, заради невероятните завои в сюжета.

# 102
  • Мнения: 654
Авторке, страхотно би било всички да живеем в приказката, в която една мила, чиста и добре готвеща баба се грижи за внуците с голяма радост, но не винаги е така. Това положение не е даденост, а по-скоро късмет, прищявка на съдбата ако щеш. Приеми го, не се ядосвай и не събирай горчилка в душата си.

Според мен е нужно ти или най-добре мъжът ти да бъдете една идея по-честни и директни. Приеми, че тя няма сама да се сети и вземете й кажете, че условията не са подходящи за здравето на децата и ако тя не иска да ви позволи да ги промените, може да се виждат на друго място. Излишно е избягването, цупенето и общуването с недомлъвки. Явно си се ядосала и не признаваш различни варианти от това или тя да се промени с вълшебна пръчица, или да не вижда децата. А има толкова много междинни положения, тук се дадоха съвети, може и друго да измислите. Съвсем малко гъвкавост ти трябва, проблемът не е толкова гигантски, както ти се струва.

# 103
  • Мнения: 3 159
Според мен авторката иска да ги оставя там за по дълго, но не може, защото е мръсно и едното е болно. И се възмущава защо свекървата не чисти, защо не се чувства полъскана, че децата са при нея.

# 104
  • Мнения: 831
Авторката иска да има по някоя вечер на тихалък без деца, но е изключително обидена от фриволното поведение на нарочената за роб баба. Дори не й е достатъчно бабата да идва на гости, за да ги гледа. Трябва да е в нейната къща, за да може господарката да си отдъхне от всички тези деца. И като не й стиска да си каже,че просто бабата й е най-лесния вариант за тази превилегия, започва да спекулира кой на кого е длъжен и на кой какво ще му се случи, ако не й играе по свирката.

# 105
  • София
  • Мнения: 28 807
Така. След като си направих труда да погледна предишните публикации на този профил, вече и аз съм съгласна, че е трол.
Кажи къде да гледам, че видях само отчетни мами , а там нямам интерес към момента.

https://www.bg-mamma.com/?action=profile;u=486412;sa=showPosts
Още в първата тема през 2015 г. пишат, че е трол, заради невероятните завои в сюжета.
Защо ли не погледнах старите постове... Вярно, че подобна наглост е най-често тролска.

# 106
  • Мнения: 14 993
А може просто да си е луда. Много такива има.

# 107
  • Мнения: X

Наглост, или измама. Когато бях в майчинство, съм ходела да чистя. Дори когато сме били там за 1 час. Сред време тя обеща, че ще чисти. Не го правеше, но ни канеше на гости? Тогава още не знаех, за астмата. И да не е повода, алергията, срам няма тая жена от себе си.
Да, яд ме е, че нямам близки, на които да разчитам. Майка ми е далече. Гледачата, която идваше преди има внуче и не смея да й звъня често. И не е заради ергенските вечери. Често е по работа. Прабабата също помага, която е пълна противоположност на снаха си.
Ако малката нямаше алергия, пак е гнусно. И не аз съм нагла, а тя че няма срам. Така е възпитала и децата си. И не й пука. И според вас няма проблем!? Проблемът, е че такива лелки са много и се червеи за обществото.

# 108
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 077

Наглост, или измама. Когато бях в майчинство, съм ходела да чистя. Дори когато сме били там за 1 час. Сред време тя обеща, че ще чисти. Не го правеше, но ни канеше на гости? Тогава още не знаех, за астмата. И да не е повода, алергията, срам няма тая жена от себе си.
Да, яд ме е, че нямам близки, на които да разчитам. Майка ми е далече. Гледачата, която идваше преди има внуче и не смея да й звъня често. И не е заради ергенските вечери. Често е по работа. Прабабата също помага, която е пълна противоположност на снаха си.
Ако малката нямаше алергия, пак е гнусно. И не аз съм нагла, а тя че няма срам. Така е възпитала и децата си. И не й пука. И според вас няма проблем!? Проблемът, е че такива лелки са много и се червеи за обществото.

 И какво искаш? Тя да се промени? Ами няма. Приеми го, или я пребий с камъни, или пък я подпали... Де да знам!

# 109
  • Мнения: X
Значи детето е недоносено, с астма, но авторката продължава да го навира в неподходящи за него условия, защото въпроса ѝ е принципен. Божеее! Викайте санитарите.

Кой каза, че е недоносено?

# 110
  • София
  • Мнения: 13 503
От какво да я е срам жената? Тя си е в нейния дом и ще си прави там каквото си иска. На който не му харесва там, не е длъжен да ходи.
И аз се зачетох назад
Не е трол, но съм съгласна с това:
А може просто да си е луда. Много такива има.

# 111
  • София
  • Мнения: 6 727
По-лошото е обаче ако и мъжа до теб е същия тогава вече ще е страшно...

# 112
  • Мнения: 1 314
Да се чудиш за смях ли е повече или за рев.

# 113
  • София
  • Мнения: 6 465
Червей за обществото? Брей
И ти защо живееш и роди от сина на тая лелка, който е възпитала да е като нея си?

Но и предната тема е култова. Ако си построила къща на синковеца е редно поне една метла да удря преди да посрещне внуците. Имаш моята подкрепа!

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 14:59 от ~Étoile~

# 114
  • София
  • Мнения: 13 503
Авторке, а ти защо роди деца от сина на червея?

# 115
  • София
  • Мнения: 8 002
Плаша се, син отглеждам...

# 116
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 077
Плаша се, син отглеждам...
Инвестирай в прахосмукачка  робот, парочистачка, или абонамент към почистваща фирма!

# 117
  • София
  • Мнения: 8 002
Имам ги, но дали е необходимо и достатъчно условие да не ми доведе нещо такова на главата...Grin

# 118
  • Мнения: 6 173
Никакво инвестиране, връчвай му прахосмукачката. Аман от мързеливци!

# 119
  • Мнения: 831
И аз се зачетох в старите й теми и отговори и там звучи доста скромно, дори наивно момиче. Тегли кредити да строи на чужди земи, избраника не иска брак, но търпи, бивши също са се отнасяли обидно, но тя е нямала против. Поне от това, на което хвърлих поглед не видях друг път да се е фиксирала върху майки и баби, дори споменава как нейната майка се моли да не остане бездомна. Или наистина е трол, или за няколко години е развила самочувствие обратно пропорционално на предишното.

# 120
  • Мнения: 1 314
Плаша се, син отглеждам...
Няма нищо за плашене. Събират се себеподобни и намиращи се за достатъчно умни и подходящи един за друг. Grinning

# 121
  • София
  • Мнения: 8 002
Знам ли, понякога стават и грешки... Че, току виж, се пръкне някоя кака да ме окачестви като "неморален червей" или каквото там беше...
Млъквам, за да не се налага да ме трият, беше лирично отклонение от моя страна. Simple Smile

# 122
  • Мнения: 3 159
Плаша се, син отглеждам...
И аз... Не съм от най чистниците... Flushed
Червей била свекървата, че защо оставят децата при червей и човек дето грам срам няма.

# 123
  • Мнения: 2 886
И последната капка съчувствие у мен към авторката изчезна с това "червеи за обществото". Значи дори прабабата помага за децата, същата, на чиято годишнина не сте отишли!? Но си достатъчно нахална, за да искаш да ви гледа децата?
Разбирам, че искате някой да поеме децата, но подходът ти е тотално сгрешен. Казвате за болестта, за условията, при които трябва да живее детето, и двамата с мъжа ти се стягате и лепите нови тапети. Този татко уста има ли? Или толкова си му омръзнала със скандалите и обидите си, че и той няма нерви вече...

# 124
  • Мнения: 3 505

Наглост, или измама. Когато бях в майчинство, съм ходела да чистя. Дори когато сме били там за 1 час. Сред време тя обеща, че ще чисти. Не го правеше, но ни канеше на гости? Тогава още не знаех, за астмата. И да не е повода, алергията, срам няма тая жена от себе си.
Да, яд ме е, че нямам близки, на които да разчитам. Майка ми е далече. Гледачата, която идваше преди има внуче и не смея да й звъня често. И не е заради ергенските вечери. Често е по работа. Прабабата също помага, която е пълна противоположност на снаха си.
Ако малката нямаше алергия, пак е гнусно. И не аз съм нагла, а тя че няма срам. Така е възпитала и децата си. И не й пука. И според вас няма проблем!? Проблемът, е че такива лелки са много и се червеи за обществото.
Жената си е дома! Щом жилището не е пожароопасно, щом няма риск да наводни никого, щом не е завъдила интелигентни форми на живот, които да мигрират в комшиите и щом от жилището не се носят миризми, които да тормозят околните, никой няма думата.

# 125
  • Мнения: 3 362
Авторке, моята приятелка не харесваше условията, в които живееха децата, когато ходеха у баба си на село. А децата не се вълнуваха от условия. Харесваше им по цял ден да са навън, да играят с други деца и баба и дядо да ги глезят. Та, вместо да правят драми, купиха материали, нови мебели за спане, намериха майстор и ремонтирана стаята. Впоследствие, когато ги водеха, тя почистваше заедно със свекърва си и ѝ казваше, че държи много на чистотата и домашната храна.никакви драми нямат. Седнете и го изговорете - твоите очаквания /не претенции/ и нейните виждания и възможности, дори физически, да поддържа чистота.

# 126
  • Мнения: 18 686
Прабабата дала терен , стара къща, която  изградили отново , има едно дете доколкото прочетох, свекъра със свои приятели или колеги е   градил, живели са при свекърите докато стане дома и  чак сега свекървата не чисти.Тапетите са старите и  има мухъл.Пък и  от моя  край.

# 127
  • Мнения: 654
Авторке, шегата е за твоя сметка. На свекървата се ядосваш, че отгледала същите червеи за обществото като нея, ами ти какво правиш със сина-червей значи? И искаш децата ти да отглежда, че и те да станат такива? Дообре, успех.

# 128
  • София
  • Мнения: 44
Че цялата тема малко ли е?

Напира ви, видно е. Успокойте топката и опитайте да не се задълбавате в детайлите. Въпросът е принципен.
И какъв по-точно е въпросът? Какво искаш от форума - да дойдат потребителите да почистят у свекърва ти ли?

# 129
  • София
  • Мнения: 38 779
Бля бля бля. Синът ми е с атопичен дерматит. /Свекърва ми почина като беше на 11 месеца./ Майка ми го е гледала за няколко часа и тогава успяваше да му даде портокалов сок, който не трябва да се дава. Ами това е. Просто не й го оставях да го гледа.  
Аз си го гледам със всичките му проблеми. Който има деца - си ги гледа.
Преди 2 г майка ми го е гледала за 5 дни - у нас.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 16:30 от Rockstar

# 130
  • Мнения: X
Авторке, моята приятелка не харесваше условията, в които живееха децата, когато ходеха у баба си на село. А децата не се вълнуваха от условия. Харесваше им по цял ден да са навън, да играят с други деца и баба и дядо да ги глезят. Та, вместо да правят драми, купиха материали, нови мебели за спане, намериха майстор и ремонтирана стаята. Впоследствие, когато ги водеха, тя почистваше заедно със свекърва си и ѝ казваше, че държи много на чистотата и домашната храна.никакви драми нямат. Седнете и го изговорете - твоите очаквания /не претенции/ и нейните виждания и възможности, дори физически, да поддържа чистота.

Както казах, не дадоха да ремонтираме стаята, дори новите тапети са още там. Миналата година й се обадих да поговорим и да се видим. Но не стигаме до разбирателство още по телефона и не се видяхме. После мъжа ми се обади на баща си да поговорят поне те, баща му го отряза.

# 131
  • София
  • Мнения: 6 727
В такъв случай разчиташ само на себе си Simple Smile

# 132
  • Мнения: 17
Аз не разбрах за баба ли говорим или за слугиня?
Жената си е отгледала детето, сега е ред на нейните деца да си гледат своите, а бабите и дядовците заслужено да им се радват, когато и ...ако искат!
Аман от жени, които все чакат друг да им върши работата, че и да хленчат ако не им се подчинява безропотно!

# 133
  • Мнения: X
В такъв случай разчиташ само на себе си Simple Smile

Благодаря! Това търсих.

# 134
  • Мнения: 1 625
Моме, моме /авторката/, три неща/въпроса:
- ти като избира спътник, щото каза не си подписала къде гледа, че нямам време да чета назад?
- като не ти изнася седни пък тропай на там кой ти е длъжен да те търпи - аз не бих те изтърпяла- имам двама сина и дъщеря, пази боже да завъдят някой като теб+дъщеря ми стане такава
-не ти знам децата, но си плюй в пазвата да не вземеш да станеш същата, кой знае, никога не е късно за станеш за резил

По темата - не окачествявай никой, без ти сама да си се окачествила.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 16:30 от janakrasi

# 135
  • Мнения: 831
Авторке, моята приятелка не харесваше условията, в които живееха децата, когато ходеха у баба си на село. А децата не се вълнуваха от условия. Харесваше им по цял ден да са навън, да играят с други деца и баба и дядо да ги глезят. Та, вместо да правят драми, купиха материали, нови мебели за спане, намериха майстор и ремонтирана стаята. Впоследствие, когато ги водеха, тя почистваше заедно със свекърва си и ѝ казваше, че държи много на чистотата и домашната храна.никакви драми нямат. Седнете и го изговорете - твоите очаквания /не претенции/ и нейните виждания и възможности, дори физически, да поддържа чистота.

Както казах, не дадоха да ремонтираме стаята, дори новите тапети са още там. Миналата година й се обадих да поговорим и да се видим. Но не стигаме до разбирателство още по телефона и не се видяхме. После мъжа ми се обади на баща си да поговорят поне те, баща му го отряза.

Наясно са хората,че си токсична и контролираща и че този ремонт се прави само за да ги накараш да се чувстват длъжни да ти гледат детето, когато ти скимне.  И аз да бях и аз щях да те държа настрана.

# 136
  • Мнения: 15 356
Децата са ангажимент на родителите.Не бих оставила моето в свекърва ми,понеже й нямам  доверие.Вижда се с детето ,но лятото на площадката,зимата в тях.Не ни трябват ергенски,момински и т.н.вечери,съобразяваме всичко с режима на детето.

# 137
  • Мнения: 3 362
За да го отреже баща му, значи проблемът е другаде. Не ми се струва нормално да отрежеш детето си, когато иска да ти помогне и да ремонтира дома, в който живееш и гостуват внуците. Има нещо не изказано.. Наследство, имоти, пари...

# 138
  • София
  • Мнения: 13 503
За да го отреже баща му, значи проблемът е другаде. Не ми се струва нормално да отрежеш детето си, когато иска да ти помогне и да ремонтира дома, в който живееш и гостуват внуците. Има нещо не изказано.. Наследство, имоти, пари...

... чепата снаха...

# 139
  • Мнения: 240
Майсторът на такива хора се намира, по моите наблюдения, само по един начин: не им се оставят децата. Само така ще си гарантирате, че децата Ви се отглеждат при подходящи условия. Не сте извадили късмет със свекърва, но няма какво да се направи.

# 140
  • Мнения: 6 173
Да, и на мен ми се струва ненормална работа някой да иска да ти направи ремонт, пък ти му блъснеш вратата.

# 141
  • Мнения: 17
Да, и на мен ми се струва ненормална работа някой да иска да ти направи ремонт, пък ти му блъснеш вратата.

Да дойда аз да направя ремонт у вас ...такъв шукарен ремонт ще ти направя, че да те е срам да се прибереш.
Хората са си направили, дом по начина по който те го усещат, по който на тях им харесва, така че на тях да им е уютно ...ще идва някой да им налага дали, кога и как да се прави ремонт. Не я ли чу (прочете) ...тапетите чакали. Ми налепи си ти тапети у вас ...вестници окачи по стените. И има тука разни ...чудят се, маят се ...защо аджеба не искали хората ремонт - подарък. Като гледам какви жени (с какъв акъл) има ...срам ме е, че съм жена!

# 142
  • Мнения: 17
Аха разбрах какъв е проблема в крайна сметка Simple Smile
...Нисък интелект и високо самочувствие (неподплатено), и нестихващо чувство, че другите са ти длъжни Simple Smile

# 143
  • Мнения: 2 886
"Лицемерно неуките"?! 😂
Остави хората и дома им, и си гледайте децата с баща им.

# 144
  • Мнения: 1 625
Ми да, то и ние така.
Акъл даваш, не приемаш. Хората казали - ай сиктир.
ПС: Самочувствието го демонстрирай там пак казвам който ти е длъжен да те търпи.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 16:59 от janakrasi

# 145
  • София
  • Мнения: 13 503
Подобна снаха, барабар със синчето ми и внуците, няма да ми припари в къщата. И наследство няма да види синчето.
Свекървата е била длъжна да отгледа собствените си деца до пълнолетие. След това може и с непрани гащи да се търкаля в петте пръста прах.

Авторке, не си токсична. Нетърпима си и явно свекървата с кеф ти прави на пук. Аз поне бих.

# 146
  • Мнения: 3 362
Аха разбрах какъв е проблема в крайна сметка Simple Smile
...Нисък интелект и високо самочувствие (неподплатено), и нестихващо чувство, че другите са ти длъжни Simple Smile
Мерси за краткото резюме на словоизлеянието, от което нищо не разбрах. Егото ти е доста голямо, авторке. Слез на земята, за да разбереш, че си заобиколена от хора, с които щеш, не щеш трябва да съжителства. Днес свекървата е проблем, утре - синът ѝ... Не ти е лесно и на теб.

# 147
  • Мнения: 6 173
Да дойда аз да направя ремонт у вас ...такъв шукарен ремонт ще ти направя, че да те е срам да се прибереш.
Eee, ми постарай се де, и аз дете гледам. Grinning
Ако вярваме на авторката за катакомбата с мухъл и педя прах, съвсем нормално е да приемеш, по-лошо от това няма да стане.

# 148
  • Мнения: 831
В семейството на мъжа ти подминават съвсем открито нахалните, ама нищо не вдяваш. Само защото упорито искаш да стане на твоето, не е достатъчно условие да се сбъдне. Кой те кара да й се подчиняваш на тая жена, какво е поискала от теб? Те дори не искат да им стъпваш в къщата. Утре като ти порастне детето и ти остарееш сигурно ще си от онези, които ще му втълпяват, че понеже си го гледала от време на време, когато баба му не е искала, е длъжно сега да ти праща пари и да хуква, когато му звъннеш.

 

Цитат
О, и вие ли се разклащате от хора с притенции.

Не знам кой поклащаш, ама ниското ти ниво на грамотност е в контраст с високите ти прЕтенции. Така се пише.

Цитат
Боря се за най-доброто в името на децата и не подбирам кой е пред мен.

Бориш се с вятърни мелници, предимно срещу и със себе си. Като много научена и изучена, е редно да подбираш къде си струва да обявиш война. В твоя случай да обявиш война на хората, на чиято земя живееш е пример за тъпа битка.

Цитат
Тази жажда за контрол е защото знам кое е правилното.
Не. Жаждата ти за контрол се корени в тежки травми в детството.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 17:09 от handsOfTime

# 149
  • Мнения: X
Авторке само от темата, без да те познавам ми изглеждаш доста нахална, с голямо самочувствие и желание да става само на твоето. И да тропаш с краче и да не тропаш, хората ще си живеят в техния дом както искат и ще си направят ремонт ако искат. Явно им е писнало на хората от твоите претенции. А като имате нужда от време за себе си си намираш детегледачка, тя ще гледа децата както ти искаш, защото и плащаш. За 1 път на 3 месеца едва ли нещо кой зн какво ще им стане на децата от 1 ден при баба си и дядо си, дори и да не е толкова чисто там колкото ти се иска. Примири се, че нищо не можеш да направиш по въпроса  и спри да се налагаш. 😉

# 150
  • Мнения: X
И какво искаш? Тя да се промени? Ами няма. Приеми го, или я пребий с камъни, или пък я подпали... Де да знам!

Иска... някой от форума да се ангажира да ѝ гледа детето безплатно, а друг да се справи с бабата, докато отива към магазина за кисело мляко. И да изчисти, преди да наследят жилището. Heart Eyes

# 151
  • Мнения: 18 686
Свекърва съм и виждам от другата страна.Не ти вярвам за пет пръста прах, да се разпишеш - събира се за кратко време където не се живее, и аз не живея във всички стаи.
Караш се с хората и очакваш помощ, уважение  и внимание.Ами не бих ти дала.
Както тук се изразяваш,  дори да се сдържаш си личи характер и отношение към другите.
Каквото повикало, такова откликнало.
И за мен ще е добро да не се засичам с теб, ако си снаха ми.

# 152
  • Мнения: 6 173
Ако някой, все пак иска да разбере темата, питането беше за мързеливите хора и третирането им.
Авторке, всяка година с детето прекарваме седмица при баба ми. Жена на 80+ години, а аз съм педант на тема чистота. Ама не съм седнала като теб да я клепам, че не ни е изчистила както аз искам и че на шкафчето в банята има прахоляк, който ми боде очите. Ми, елементарно е, искаш условия - създаваш си ги. Никак не е сложно докато си мия ръцете да мина и шкафчето и т.н. Проблемът е в настройката ти, не си мисли че не разбираме.

# 153
  • Мнения: X
Да, да. Седи и си мисли колко си печена, интелигентна, можеща и знаеща. Ние се посмяхме на твой гръб тук групово 200 човека. Ти си вярвай колкото искаш. Two Hearts Revolving Hearts

# 154
  • Мнения: 1 314
Някой, ако е успял да промени друг в своя угода, да не се скръндзавее, а да се яви и да сподели за чудото. Особено пък такъв, какъвто и милиграм не зависи от превъзпитателя...
Авторката не ще да повярва, че нещо не й е наред, нищо, че почти всички писали в темата й казват точно това. Не ще да поеме. Дайте рецепта как да го стори тя с друга твърдоглавка...

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 20:17 от Vasudevaya

# 155
  • Мнения: 3 505
Авторке, идваш ми повечко! То бива, бива, ама ти си нетърпима.  Жал ми е за хората в обкръжението ти, на които им се налага да търпят истериите ти!

# 156
  • Мнения: 3 362
Отдавна не бях чела тема с автор, който хем иска съвет, хем не търпи чуждо мнение. Като те чета се радвам, че не съм в обкръжението ти.

# 157
  • Мнения: 559
В твоята къща важат твоите и на мъжа ти правила, в къщата на свекърва ти - нейните. Като не те устройва - напасваш се, като можеш да променяш само своите очаквания и решения. А ти се опитваш да превъзпитаваш, да изискваш. Че и очакваш в хор да оплюем мързеливата свекърва и да ти ръкопляскаме!

# 158
  • Мнения: 46 572
Темата премина само в обиди. Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт