Мързелива баба

  • 7 252
  • 158
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 36 860
Решението е пред очите ти, но ти си смучеш от пръстите всякакви извинения да не го приемеш. Пък децата питали, пък бабата питала, пък една свободна вечер на три месеца, пък покрай нея отрязвате цялата тамошна рода... Отвори си очите, жена! Плащаш тия неща със здравето на малко дете! На кантара от две страни стоят тези неща - здравето на детето и измислените причини. Кажи на себе си кое ти е по-важно и действай според него.

Ще видя аз, че детето ми се дави и очите му плуват в сълзи и пак ще го водя там, как не...

# 76
  • Мнения: X
Понеже обедната почивка е към края си и не остана време да си бъбрим - веднага ти казвам решението на всичките ти проблеми - купувате си по-голямо жилище с отделна стая за бабата и като има нужда да гледа децата, изпращат мъжът си тържествено да я вземе и докара (след това и да я върне с автомобил).

Така ти ще си чистиш къщичката, а бабата ще гледа внучетата. Всички ще са хепи - таткото най-вече.

# 77
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Дъщеря ми също е с алергична астма и никога не бих я завела в такава мръсна къща,без значение на кого е къщата и кой какво искал..

В случая бабата  застрашава здравето на детето ,така че си в правото си да откажеш посещенията.
И да,по-добре си намерете детегледачка.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 36 860
Аз не разбирам защо единственият вариант да се срещат баба с внуци е нейното жилище. Ма не искала да ходи в тяхното. Ми ако ще! Да си битува в мръсотията и няма да вижда внуците.

# 79
  • Мнения: 15 260
Това е тролска тема. Не съм сигурна коя е по-нагла - булката на средна възраст, която искаше бабата да давала път на младите и да ходи на село, оставяйки апартамента, или тази тук.

# 80
  • София
  • Мнения: 13 768
Авторке, безотговорната си ти. Пращаш болното си дете на място, което му вреди и го разболява. И го правиш умишлено - да си починеш, да "оправиш отношенията" и подобни оправдания. Само за децата не ти пука. И си нагла, че даваш наклон на жената как да живее в своя дом.
Като искаш да стопляш отношения, предложи културно да помогнеш в чистенето, че свекърва ти е възрастна, например. Щом не го правиш, се погрижи за здравето на децата си, а не за кефа да се гушкаш една вечер с мъжа си, който вероятно е отгледан в същия дом и от същата мърлячка, та надали крушата е паднала под ябълка или под лозето.

# 81
  • София
  • Мнения: 29 058
Не разчитам на нея, не разбрахте ли. Възмущавам се от неморалното мислене и непълноценност.
Скрит текст:
Първите години ползвах гледачка, даже още поддържаме връзка от време на време, защото са приятели с децата. И приятелки съм ползвала срещу заплащане. От всички поводи, в които съм имала нужда от помощ, тя е била последен вариант. Времето прощава и забравя, затова лека, полека се опитвам да оправя отношенията. Мога и без нея. Сега дори не беше наложително да ходят, а за разнообразие. И защото тя беше поискала преди две седмици. И се подигра. Както ние сме им помагали, така и те трябва да върнат нещо в името на децата. Осъзнаване ли, че едно 4 годишно не може да каже бабо, изчисти. Аз отговарям за тях и аз се грижа за здравето им. Като е баба и не е длъжна да я оставя да си прави каквото иска ли. Като не е с разума си, няма да ги вижда. Защото не е нормално това, не говоря за някакви екстри или нещо, което изисква кой знай какво. Това е хигиена, минимално при това. Елементарно е. Не я карам да тича на стадиона.
Кое е неморалното и непълноценното на бабата?

И аз започвам да си мисля, че си трол. Нямам друго обяснение за такава наглост.

# 82
  • Мнения: 6 188
Аз отговарям за тях и аз се грижа за здравето им.
А, добър ден! И как точно се грижиш за здравето им, че не стана ясно?
Елементарно било ... ми, токова си е - хващаш прахосмукачката и чистиш, не чакаш Михаля дето не се е сетил досега, та тепърва ...

# 83
  • София
  • Мнения: 6 728
Не си оставяй детето като е мърлячка. И да е болно детето и да не е  щом не си съгласна с условията нека е при теб. Наеми си пак бавачката и толкоз. Ако искат да идват да го виждат ако искат да не идват техен проблем. Казваш, че са добре дошли твоя дом, но децата няма да нощуват при тях и приключваш проблема. Няма какви отношения да стопляш!

# 84
  • Мнения: X
Заглавието не е съвсем точно, всъщност. По-вярно би било "Мързелива баба и нахална снаха", но да не вадя на показ чуждите мръсни гащи.

Ха ха, я да чуя. Стана ми любопитно какво ще ми намериш?

# 85
  • София
  • Мнения: 29 058
Че цялата тема малко ли е?

# 86
  • Мнения: 18 406
Аз да речем никъде не съм си оставяла детето до 5-годишна възраст. Желаещи да поемат ангажимент нямаше. Оцеляла съм някакси и без почивки.

# 87
  • Мнения: 18 849
Още в първия пост е написано, че разчитате на нея, а не на детегледачка или приятелка:

Скрит текст:
Здравейте, много теми видях за оправни, задушаващи баби,  но моят проблем е точно обратното. Майката на мъжа ми, която не мога да нарека свекърва, защото не я чувствам такава, не само защото нямаме брак, е истински търтей. Нищо не пипа ако не й кажеш, ако й кажеш, не е разбрала или се е объркала, казвайки " какво толкова" . Ако често й давам наставления, се сърди, че я командвам. Все съм мъмрела, недоволна и претенциозна. Ако я оставя да действа на своя глава, почти винаги нещо не е направено както трябва. Става въпрос единствено за помощта й в гледането на децата. По принцип, не гледа децата често, а веднъж през един или два месеца за една вечер. От времето, когато бяха бебета, отношенията ни охладняха, заради различия в начина на отглеждане и аз от началото разбрах, че няма да се разбираме ако често се виждаме. Така минаха 3-4 години, децата станаха по-големи и вече се гледат по-непретенциозно. За съжаление малката е с алергична астма. Реагира на домашен прах и влага. Последните две години безброй пъти е правила спазъм на белия дроб, до предната есен когато разбрахме, какво го предизвиква. До преди това, когато е спала при баба си винаги се е връщала с кашлица. В стаята, в която спят, докато е при баба си има мухъл и паднали тапети. Не дадоха да ремонтираме стаята. Всяко кашляне след престой там ми коства една седмица вкъщи минимум. Когато е била с кашлица, един път седмично звъни на мъжа ми да пита как е. И той казва "добре е" или "кашля" и това е. Не пита как се справяме, защо толкова често е така, не пита по какви лекари ходим. Аз не й звъня, нито тя на мен. Научава с една дума от мъжа ми и това е. До вчера, когато влязох в стаята, в която спят, в която не бях ходила година от страх да не видя лошите условия. И не само, че пак беше с тези паднали тапети, но върху нова спалня и матрак, които занесохме миналата година имаше послани два чаршафа и две стари одеала, подложка при напикаване, още два чаршафа отгоре. Чаршафите, с които се завиват бяха върху леглото, а отстрани на стол още две дебели одеала. Взех раницата от пода, отдолу половин сантиметър прах. Огледах се колко текстил има в 15 кв стая, прахоляк по пода и ми прилоша. С цялото ни ходене по мъките, лекарства против алергии и кашлица, тя е изсипала толкова много текстил в тази малка стая без дори да изчисти пода. Малката беше със сълзящи очи и се закашляше. Почти цяло лято е в отпуск, уговаряха се с мъжа ми от две седмици, да ги заведем, а тя дори не е разчистила стаята, знаейки за алергията. Дори да е забравила за нея, като по правило не еизчистила, да се подготви за внуците от уважение към тях. Целият апартамент е потъмнял от захабени мебели, ъгли, врати, прозорци. Преди 2 години попитахме защо не чисти, каза, че прахосмукачката й не смучела. Купихме й нова, сега ни е неудобно да попитаме защо не чисти. Когато бяхме по-близки, преди 4 години, помня как денят й минаваше в кафета и цигари, спане и мързел. Преди година пак се бях ядосала от системното й мързелуване и не преобличаше малките с дни, не излизаха навън лятото 2 дни, оставя ги сами в стаята без надзор  за дълго, а тогава бяха на 2 и 3 години. Готвеше им пържена храна, ако я помоля да не им готви пържена, бях линчувана. Почти 8 месеца не ходеха там. От тази година остават пак, но вчера беше прекалено. Сякаш го прави нарочно. С една дума тази жена с мързелива, пасивна, не взема отношение по никой въпрос. Не разбирам такива хора, които нищо не могат да правят или поне дават вид на такива. Чувствителна е и често прави драми по телефона на мъжа ми, реве от най-малкото нещо. Съответно той се страхува или не желае да говори с нея често, за да не я разстрои. Така е и с останалите в семейството. Научени са да не я закачат, да не й правят забележки, да не изпаднела в нервна криза. На мен ми изглежда хитра, че е извоювала такова третиране от околните. Мислех си, че децата ще израстват без нея, но те от време на време питат за баба и дядо и аз не искам да ги лишавам, дори за малко.
Отделно ние също искаме да имаме на кой да разчитаме за някоя вечер. Но си затворя ли очите? Тя няма да се промени и само ние оставяме неразбрани.

Имали ли сте опит с такива жени, как им се намира майстора?

Общо взето се въртим в кръг.
Щом ергенските дни и вечери са по-важни, примирявате се, че децата ще кашлят, и това е. Няма да ѝ намериш майстора, не става така.

# 88
  • Мнения: X
Още в първия пост е написано, че разчитате на нея, а не на детегледачка или приятелка:

Историята се променя, ще има още, чакай... Накрая ще излезе, че пращат фирма да чисти и ремонтира в домът на свекито, ама тя не ги пуска. Залостила се е вътре и брани домът си със щайга зелени домати, които мята от прозореца заедно със съседките по етаж.

# 89
  • Мнения: 1 314
Авторке, синът на тая мърла чистойфайник ли е? Той какво отношение има към цялата тая какафония от деца, баба, майка, чисто мръсно, астма, кашляне, гостуване на децата...?

Общи условия

Активация на акаунт