Мързелива баба

  • 7 223
  • 158
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 833
Не разчитам на нея, не разбрахте ли

Да, но много ти се иска да разчиташ. И полудяваш от яд,че тя не осъзнава величието ти и си прави както иска тя, а не ти.

Цитат
Възмущавам се от неморалното мислене и непълноценност

Няма нищо неморално в това да не слугуваш на снаха си и децата й. Не я спира и да бъде пълноценен човек, защото хората не са пратени на тази земя, за да ти служат.

Цитат
Мога и без нея.

Ама по-евтиничко с нея, нали така?

Цитат
Като е баба и не е длъжна да я оставя да си прави каквото иска ли.

Да! Само защото си направила дадена дама баба, не ви обвързва като господар и роб.

Цитат
Елементарно е. Не я карам да тича на стадиона.

За всеки нарцисист идеята останалия свят да изпълнява заповеди и задачки е толкова естествена,че би трябвало твоите роби да намират изпълненията им за елементарно и също толкова естествено. Само,че жената не се е аргументирала със затруднение. Просто не вижда високия пиедестал, на който си се сложила самосиндикално и не се съобразява с него.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 2 039
Авторке, канете бабата на гости при вас, за да се порадва на децата. Пък и децата да я видят. Осъзнавате, че условията в нейния дом са неподходящи, не водете там децата. Не е необходимо едното дете да страда 1-2 седмици заради преспиване там и няколко часа почивка от деца.
Децата ми са на 6г. и 3 г. и все още не са ходили в къщата на свекър ми. Като започнат да питат за него го каня на гости за 1 седмица. Човекът винаги идва. По същия начин не разрешава да се внесе ред в къщата и двора му, там е като лабиринт- трябва да знаеш къде ходиш , постоянно да се оглеждаш и да си добре облечен. Simple Smile

# 92
  • Мнения: 583
Само си търсиш оправдания. Сама казваш, че не разчиташ на нея, тогава къде е проблема? Решението е много просто-казваш на свекърва си, че не искаш да й оставяш децата, защото няма необходимите хигиенни условия и се разболяват, а когато тя или те искат, може да ги вижда у вас или навън. Не е нужно да спирате да контактувате с нея или пък да не ходите на семейни събирания! Като искате да разчитате на някой да гледа децата понякога, оставяш ги на твоята майка или на детегледачка. Аз не виждам драма в ситуацията, ти сама си я създаваш.

# 93
  • Мнения: 18 815
Така. След като си направих труда да погледна предишните публикации на този профил, вече и аз съм съгласна, че е трол.

# 94
  • Мнения: 15 246
Още в първия пост е написано, че разчитате на нея, а не на детегледачка или приятелка:

Историята се променя, ще има още, чакай... Накрая ще излезе, че пращат фирма да чисти и ремонтира в домът на свекито, ама тя не ги пуска. Залостила се е вътре и брани домът си със щайга зелени домати, които мята от прозореца заедно със съседките по етаж.
Мдам, изведнъж се оказа, че били помагали на бабата. Освен прахосмукачката, каква друга помощ се има предвид?

# 95
  • Мнения: X
Че цялата тема малко ли е?

Напира ви, видно е. Успокойте топката и опитайте да не се задълбавате в детайлите. Въпросът е принципен.

# 96
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 144
Че цялата тема малко ли е?

Напира ви, видно е. Успокойте топката и опитайте да не се задълбавате в детайлите. Въпросът е принципен.
Чий принципи? Твоите?

# 97
  • София
  • Мнения: 29 050
Че цялата тема малко ли е?

Напира ви, видно е. Успокойте топката и опитайте да не се задълбавате в детайлите. Въпросът е принципен.

Вярно е. Наглостта често ме провокира.

# 98
  • Мнения: 15 246
Така. След като си направих труда да погледна предишните публикации на този профил, вече и аз съм съгласна, че е трол.
Кажи къде да гледам, че видях само отчетни мами , а там нямам интерес към момента.

# 99
  • Мнения: 1 314
Щом е за принципи работата... Принципът е: всеки си бърше собственото дупе, че то е най-близо до носа и най-много мирише. Чуждите нека са грижа на собствениците си. Ние и сами можем се дистанцира. Но за собственото дупе, на чужд човек не можем се сърди, че не го е забърсал.

# 100
  • Мнения: 6 186
Значи детето е недоносено, с астма, но авторката продължава да го навира в неподходящи за него условия, защото въпроса ѝ е принципен. Божеее! Викайте санитарите.

# 101
  • Мнения: 18 815
Така. След като си направих труда да погледна предишните публикации на този профил, вече и аз съм съгласна, че е трол.
Кажи къде да гледам, че видях само отчетни мами , а там нямам интерес към момента.

https://www.bg-mamma.com/?action=profile;u=486412;sa=showPosts
Още в първата тема през 2015 г. пишат, че е трол, заради невероятните завои в сюжета.

# 102
  • Мнения: 658
Авторке, страхотно би било всички да живеем в приказката, в която една мила, чиста и добре готвеща баба се грижи за внуците с голяма радост, но не винаги е така. Това положение не е даденост, а по-скоро късмет, прищявка на съдбата ако щеш. Приеми го, не се ядосвай и не събирай горчилка в душата си.

Според мен е нужно ти или най-добре мъжът ти да бъдете една идея по-честни и директни. Приеми, че тя няма сама да се сети и вземете й кажете, че условията не са подходящи за здравето на децата и ако тя не иска да ви позволи да ги промените, може да се виждат на друго място. Излишно е избягването, цупенето и общуването с недомлъвки. Явно си се ядосала и не признаваш различни варианти от това или тя да се промени с вълшебна пръчица, или да не вижда децата. А има толкова много междинни положения, тук се дадоха съвети, може и друго да измислите. Съвсем малко гъвкавост ти трябва, проблемът не е толкова гигантски, както ти се струва.

# 103
  • Мнения: 3 177
Според мен авторката иска да ги оставя там за по дълго, но не може, защото е мръсно и едното е болно. И се възмущава защо свекървата не чисти, защо не се чувства полъскана, че децата са при нея.

# 104
  • Мнения: 833
Авторката иска да има по някоя вечер на тихалък без деца, но е изключително обидена от фриволното поведение на нарочената за роб баба. Дори не й е достатъчно бабата да идва на гости, за да ги гледа. Трябва да е в нейната къща, за да може господарката да си отдъхне от всички тези деца. И като не й стиска да си каже,че просто бабата й е най-лесния вариант за тази превилегия, започва да спекулира кой на кого е длъжен и на кой какво ще му се случи, ако не й играе по свирката.

Общи условия

Активация на акаунт