Мързелива баба

  • 7 238
  • 158
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 314
Плаша се, син отглеждам...
Няма нищо за плашене. Събират се себеподобни и намиращи се за достатъчно умни и подходящи един за друг. Grinning

# 121
  • София
  • Мнения: 8 036
Знам ли, понякога стават и грешки... Че, току виж, се пръкне някоя кака да ме окачестви като "неморален червей" или каквото там беше...
Млъквам, за да не се налага да ме трият, беше лирично отклонение от моя страна. Simple Smile

# 122
  • Мнения: 3 177
Плаша се, син отглеждам...
И аз... Не съм от най чистниците... Flushed
Червей била свекървата, че защо оставят децата при червей и човек дето грам срам няма.

# 123
  • Мнения: 2 886
И последната капка съчувствие у мен към авторката изчезна с това "червеи за обществото". Значи дори прабабата помага за децата, същата, на чиято годишнина не сте отишли!? Но си достатъчно нахална, за да искаш да ви гледа децата?
Разбирам, че искате някой да поеме децата, но подходът ти е тотално сгрешен. Казвате за болестта, за условията, при които трябва да живее детето, и двамата с мъжа ти се стягате и лепите нови тапети. Този татко уста има ли? Или толкова си му омръзнала със скандалите и обидите си, че и той няма нерви вече...

# 124
  • Мнения: 3 505

Наглост, или измама. Когато бях в майчинство, съм ходела да чистя. Дори когато сме били там за 1 час. Сред време тя обеща, че ще чисти. Не го правеше, но ни канеше на гости? Тогава още не знаех, за астмата. И да не е повода, алергията, срам няма тая жена от себе си.
Да, яд ме е, че нямам близки, на които да разчитам. Майка ми е далече. Гледачата, която идваше преди има внуче и не смея да й звъня често. И не е заради ергенските вечери. Често е по работа. Прабабата също помага, която е пълна противоположност на снаха си.
Ако малката нямаше алергия, пак е гнусно. И не аз съм нагла, а тя че няма срам. Така е възпитала и децата си. И не й пука. И според вас няма проблем!? Проблемът, е че такива лелки са много и се червеи за обществото.
Жената си е дома! Щом жилището не е пожароопасно, щом няма риск да наводни никого, щом не е завъдила интелигентни форми на живот, които да мигрират в комшиите и щом от жилището не се носят миризми, които да тормозят околните, никой няма думата.

# 125
  • Мнения: 3 382
Авторке, моята приятелка не харесваше условията, в които живееха децата, когато ходеха у баба си на село. А децата не се вълнуваха от условия. Харесваше им по цял ден да са навън, да играят с други деца и баба и дядо да ги глезят. Та, вместо да правят драми, купиха материали, нови мебели за спане, намериха майстор и ремонтирана стаята. Впоследствие, когато ги водеха, тя почистваше заедно със свекърва си и ѝ казваше, че държи много на чистотата и домашната храна.никакви драми нямат. Седнете и го изговорете - твоите очаквания /не претенции/ и нейните виждания и възможности, дори физически, да поддържа чистота.

# 126
  • Мнения: 18 859
Прабабата дала терен , стара къща, която  изградили отново , има едно дете доколкото прочетох, свекъра със свои приятели или колеги е   градил, живели са при свекърите докато стане дома и  чак сега свекървата не чисти.Тапетите са старите и  има мухъл.Пък и  от моя  край.

# 127
  • Мнения: 658
Авторке, шегата е за твоя сметка. На свекървата се ядосваш, че отгледала същите червеи за обществото като нея, ами ти какво правиш със сина-червей значи? И искаш децата ти да отглежда, че и те да станат такива? Дообре, успех.

# 128
  • София
  • Мнения: 44
Че цялата тема малко ли е?

Напира ви, видно е. Успокойте топката и опитайте да не се задълбавате в детайлите. Въпросът е принципен.
И какъв по-точно е въпросът? Какво искаш от форума - да дойдат потребителите да почистят у свекърва ти ли?

# 129
  • София
  • Мнения: 39 125
Бля бля бля. Синът ми е с атопичен дерматит. /Свекърва ми почина като беше на 11 месеца./ Майка ми го е гледала за няколко часа и тогава успяваше да му даде портокалов сок, който не трябва да се дава. Ами това е. Просто не й го оставях да го гледа.  
Аз си го гледам със всичките му проблеми. Който има деца - си ги гледа.
Преди 2 г майка ми го е гледала за 5 дни - у нас.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 16:30 от Rockstar

# 130
  • Мнения: X
Авторке, моята приятелка не харесваше условията, в които живееха децата, когато ходеха у баба си на село. А децата не се вълнуваха от условия. Харесваше им по цял ден да са навън, да играят с други деца и баба и дядо да ги глезят. Та, вместо да правят драми, купиха материали, нови мебели за спане, намериха майстор и ремонтирана стаята. Впоследствие, когато ги водеха, тя почистваше заедно със свекърва си и ѝ казваше, че държи много на чистотата и домашната храна.никакви драми нямат. Седнете и го изговорете - твоите очаквания /не претенции/ и нейните виждания и възможности, дори физически, да поддържа чистота.

Както казах, не дадоха да ремонтираме стаята, дори новите тапети са още там. Миналата година й се обадих да поговорим и да се видим. Но не стигаме до разбирателство още по телефона и не се видяхме. После мъжа ми се обади на баща си да поговорят поне те, баща му го отряза.

# 131
  • София
  • Мнения: 6 728
В такъв случай разчиташ само на себе си Simple Smile

# 132
  • Мнения: 17
Аз не разбрах за баба ли говорим или за слугиня?
Жената си е отгледала детето, сега е ред на нейните деца да си гледат своите, а бабите и дядовците заслужено да им се радват, когато и ...ако искат!
Аман от жени, които все чакат друг да им върши работата, че и да хленчат ако не им се подчинява безропотно!

# 133
  • Мнения: X
В такъв случай разчиташ само на себе си Simple Smile

Благодаря! Това търсих.

# 134
  • Мнения: 1 645
Моме, моме /авторката/, три неща/въпроса:
- ти като избира спътник, щото каза не си подписала къде гледа, че нямам време да чета назад?
- като не ти изнася седни пък тропай на там кой ти е длъжен да те търпи - аз не бих те изтърпяла- имам двама сина и дъщеря, пази боже да завъдят някой като теб+дъщеря ми стане такава
-не ти знам децата, но си плюй в пазвата да не вземеш да станеш същата, кой знае, никога не е късно за станеш за резил

По темата - не окачествявай никой, без ти сама да си се окачествила.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 16:30 от janakrasi

Общи условия

Активация на акаунт