Мързелива баба

  • 7 227
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 833
Авторке, моята приятелка не харесваше условията, в които живееха децата, когато ходеха у баба си на село. А децата не се вълнуваха от условия. Харесваше им по цял ден да са навън, да играят с други деца и баба и дядо да ги глезят. Та, вместо да правят драми, купиха материали, нови мебели за спане, намериха майстор и ремонтирана стаята. Впоследствие, когато ги водеха, тя почистваше заедно със свекърва си и ѝ казваше, че държи много на чистотата и домашната храна.никакви драми нямат. Седнете и го изговорете - твоите очаквания /не претенции/ и нейните виждания и възможности, дори физически, да поддържа чистота.

Както казах, не дадоха да ремонтираме стаята, дори новите тапети са още там. Миналата година й се обадих да поговорим и да се видим. Но не стигаме до разбирателство още по телефона и не се видяхме. После мъжа ми се обади на баща си да поговорят поне те, баща му го отряза.

Наясно са хората,че си токсична и контролираща и че този ремонт се прави само за да ги накараш да се чувстват длъжни да ти гледат детето, когато ти скимне.  И аз да бях и аз щях да те държа настрана.

# 136
  • Мнения: 15 356
Децата са ангажимент на родителите.Не бих оставила моето в свекърва ми,понеже й нямам  доверие.Вижда се с детето ,но лятото на площадката,зимата в тях.Не ни трябват ергенски,момински и т.н.вечери,съобразяваме всичко с режима на детето.

# 137
  • Мнения: 3 378
За да го отреже баща му, значи проблемът е другаде. Не ми се струва нормално да отрежеш детето си, когато иска да ти помогне и да ремонтира дома, в който живееш и гостуват внуците. Има нещо не изказано.. Наследство, имоти, пари...

# 138
  • София
  • Мнения: 13 748
За да го отреже баща му, значи проблемът е другаде. Не ми се струва нормално да отрежеш детето си, когато иска да ти помогне и да ремонтира дома, в който живееш и гостуват внуците. Има нещо не изказано.. Наследство, имоти, пари...

... чепата снаха...

# 139
  • Мнения: 240
Майсторът на такива хора се намира, по моите наблюдения, само по един начин: не им се оставят децата. Само така ще си гарантирате, че децата Ви се отглеждат при подходящи условия. Не сте извадили късмет със свекърва, но няма какво да се направи.

# 140
  • Мнения: 6 186
Да, и на мен ми се струва ненормална работа някой да иска да ти направи ремонт, пък ти му блъснеш вратата.

# 141
  • Мнения: 17
Да, и на мен ми се струва ненормална работа някой да иска да ти направи ремонт, пък ти му блъснеш вратата.

Да дойда аз да направя ремонт у вас ...такъв шукарен ремонт ще ти направя, че да те е срам да се прибереш.
Хората са си направили, дом по начина по който те го усещат, по който на тях им харесва, така че на тях да им е уютно ...ще идва някой да им налага дали, кога и как да се прави ремонт. Не я ли чу (прочете) ...тапетите чакали. Ми налепи си ти тапети у вас ...вестници окачи по стените. И има тука разни ...чудят се, маят се ...защо аджеба не искали хората ремонт - подарък. Като гледам какви жени (с какъв акъл) има ...срам ме е, че съм жена!

# 142
  • Мнения: 17
Аха разбрах какъв е проблема в крайна сметка Simple Smile
...Нисък интелект и високо самочувствие (неподплатено), и нестихващо чувство, че другите са ти длъжни Simple Smile

# 143
  • Мнения: 2 886
"Лицемерно неуките"?! 😂
Остави хората и дома им, и си гледайте децата с баща им.

# 144
  • Мнения: 1 645
Ми да, то и ние така.
Акъл даваш, не приемаш. Хората казали - ай сиктир.
ПС: Самочувствието го демонстрирай там пак казвам който ти е длъжен да те търпи.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 16:59 от janakrasi

# 145
  • София
  • Мнения: 13 748
Подобна снаха, барабар със синчето ми и внуците, няма да ми припари в къщата. И наследство няма да види синчето.
Свекървата е била длъжна да отгледа собствените си деца до пълнолетие. След това може и с непрани гащи да се търкаля в петте пръста прах.

Авторке, не си токсична. Нетърпима си и явно свекървата с кеф ти прави на пук. Аз поне бих.

# 146
  • Мнения: 3 378
Аха разбрах какъв е проблема в крайна сметка Simple Smile
...Нисък интелект и високо самочувствие (неподплатено), и нестихващо чувство, че другите са ти длъжни Simple Smile
Мерси за краткото резюме на словоизлеянието, от което нищо не разбрах. Егото ти е доста голямо, авторке. Слез на земята, за да разбереш, че си заобиколена от хора, с които щеш, не щеш трябва да съжителства. Днес свекървата е проблем, утре - синът ѝ... Не ти е лесно и на теб.

# 147
  • Мнения: 6 186
Да дойда аз да направя ремонт у вас ...такъв шукарен ремонт ще ти направя, че да те е срам да се прибереш.
Eee, ми постарай се де, и аз дете гледам. Grinning
Ако вярваме на авторката за катакомбата с мухъл и педя прах, съвсем нормално е да приемеш, по-лошо от това няма да стане.

# 148
  • Мнения: 833
В семейството на мъжа ти подминават съвсем открито нахалните, ама нищо не вдяваш. Само защото упорито искаш да стане на твоето, не е достатъчно условие да се сбъдне. Кой те кара да й се подчиняваш на тая жена, какво е поискала от теб? Те дори не искат да им стъпваш в къщата. Утре като ти порастне детето и ти остарееш сигурно ще си от онези, които ще му втълпяват, че понеже си го гледала от време на време, когато баба му не е искала, е длъжно сега да ти праща пари и да хуква, когато му звъннеш.

 

Цитат
О, и вие ли се разклащате от хора с притенции.

Не знам кой поклащаш, ама ниското ти ниво на грамотност е в контраст с високите ти прЕтенции. Така се пише.

Цитат
Боря се за най-доброто в името на децата и не подбирам кой е пред мен.

Бориш се с вятърни мелници, предимно срещу и със себе си. Като много научена и изучена, е редно да подбираш къде си струва да обявиш война. В твоя случай да обявиш война на хората, на чиято земя живееш е пример за тъпа битка.

Цитат
Тази жажда за контрол е защото знам кое е правилното.
Не. Жаждата ти за контрол се корени в тежки травми в детството.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 17:09 от handsOfTime

# 149
  • Мнения: X
Авторке само от темата, без да те познавам ми изглеждаш доста нахална, с голямо самочувствие и желание да става само на твоето. И да тропаш с краче и да не тропаш, хората ще си живеят в техния дом както искат и ще си направят ремонт ако искат. Явно им е писнало на хората от твоите претенции. А като имате нужда от време за себе си си намираш детегледачка, тя ще гледа децата както ти искаш, защото и плащаш. За 1 път на 3 месеца едва ли нещо кой зн какво ще им стане на децата от 1 ден при баба си и дядо си, дори и да не е толкова чисто там колкото ти се иска. Примири се, че нищо не можеш да направиш по въпроса  и спри да се налагаш. 😉

Общи условия

Активация на акаунт