Как да реагирам при изневяра, причинена от най-близкия човек

  • 12 884
  • 112
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 889
Авторке, ти писа и, че си била психически изчерпана и си се съгласила да нямате деца. Още преди година. Тоест, доста преди да знаеш за изневярата.
Освен това пишеш за него, че е опасен чоовек. Не знам какво влагаш в това определение, но не ако му заявиш, че се разделяте, дали няма да последва някакво физическо насилие от негова страна.
Та си мисля, че може да е по-добре да се изнижеш като мокра връв, без да му кажеш дума. Само въпросът е с този наем.
Банковата сметка за какво да си закриваш. Само трябва да напуснеш работа, предизвестие, едно, друго. Това - ако ще идваш в БГ. Ако не, може да си запазиш работата, хем да изплащаш частта си от стария наем и новия наем. Трудна работа, но трябва да го измислиш, а не да живееш като скот..

# 61
  • Варна
  • Мнения: 5 401
Няма лошо да се изниже като парцал. И аз така напуснах първото ми гадже, но не защото беше опасен или ме е било страх. Просто не исках излишни разправии и сълзи докато си събирам партакешите и спокойно си стегнах багажа, докато той беше на работа. Никому не са нужни панаири.

В нейния случай е възможно дори да се зарадва мъхльото, като се прибере. Нали вече си има друга... Но е възможно и да се озлоби от яд, че е загубил контрол над авторката.

# 62
  • Мнения: 1 314
Защо да го прави на кайма за тая празна реплика? Да му я върне. Да си оправи нещата с наем, работа, осигуровки, да събере пари, а и всичкото си "съчувствие" към този явно неостаряващ левент и да  му каже на сбогуване, че толкова много го цени, че няма да му позволи да живее повече с нея, старата. Давайте шанс на недоволните от вас да схванат, че неудовлетвореността си е тяхна лична и без вас си я живеят със същото качество и честота.
Животът събира и разделя и в това няма нищо страшно. Това е естествено. Всяко ново е по-хубаво от заминалото си вече... Няма от какво да ви е страх. Неяснотата е страшна само защото се гледа без да се правят малките стъпчици напред. Почнеш ли да ги вървиш, всичко се нарежда едно по едно и виждаш, че е красиво всъщност.

# 63
  • Мнения: 3 021
Животът събира и разделя, но частта с раздялата може да се случи без да унижаваш партньора си и да му внушаваш чувство за малоценност.
При първият такъв опит ще получи сериозен отпор от мен. Страхливците и насилниците стават много малки и жалки, когато им зашиеш един в отговор. Метафорично, разбира се.

Това съм аз. Да си тръгнеш директно също е вариант, вероятно изпълнен с повече достойнство, но си е въпрос и на натюрел.

В секундата, в която някой се опита да ми внуши, че съм стара, не ставам, не мога без него, той ме храни (!!!), вече не му дължа никаква коректност или добронамереност.

# 64
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 416
Ами хубаво, ама в случая не става въпрос за теб. Жената няма нужда от упреци, а отваряне на очите и подкрепа.

# 65
  • Мнения: 3 021
Къде видя упреци?

# 66
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 416
Аз бих го направила на кайма само заради репликата, че на 30 съм стара.
Темата звучи нереално.
Не мога да повярвам, че съществуват такива хора.

Е те тука...

# 67
  • Мнения: 1 314
Животът събира и разделя, но частта с раздялата може да се случи без да унижаваш партньора си и да му внушаваш чувство за малоценност.
При първият такъв опит ще получи сериозен отпор от мен. Страхливците и насилниците стават много малки и жалки, когато им зашиеш един в отговор. Метафорично, разбира се.

Това съм аз. Да си тръгнеш директно също е вариант, вероятно изпълнен с повече достойнство, но си е въпрос и на натюрел.

В секундата, в която някой се опита да ми внуши, че съм стара, не ставам, не мога без него, той ме храни (!!!), вече не му дължа никаква коректност или добронамереност.
Може би не обяснявам добре, но същината е да направи всички стъпки, водещи я до независимостта от него. Разумно. Не с " Ти къв си бе, че да ми викаш "стара"?" Това не е важно. Да влезеш директно в тона абсолютно до нищо не води, нито криви нечии шапки. Действията са важни. Обмислени, извършени, водещи до друг живот. Те говорят най-красноречиво за мнението и намеренията ти.

# 68
  • Мнения: 3 021
Не мога да повярвам, че съществуват мъже, който наричат 30-годишната си приятелка стара.
Упрекът е някъде в твоята глава.
Договори за наем с определен срок и аз съм прекратявала. Ани и мъжът й едва ли са първата двойка, която сключва такъв договор и се налага да го прекрати.
Живеещите в Германия да посъветват как е удачно да подходи към другите си ангажименти с осигуровки, мобилни и прочие.
Ясно, че дали тук или там, не трябва да остава с този мъж.
 

# 69
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 416
Виж какво, темата не е за това кой как би реагирал в подобна ситуация, защото ти не си била в ролята на жертва, не знаеш, какво означава да те тъпчат 10 години. В този смисъл да обясняваш, как не би търпяла подобно нещо също е вид упрек към момичето. Другото е все едно, да кажем, че не съм те разбрала.

# 70
  • Мнения: 3 021
Не си спомням да сме първи приятелки, за да знаеш през какво съм минала в личния си живот.
Няма човек тук, който да не и обясни, че трябва да си тръгне. Не е лоша идея и за собствено добро да се замисли дали ако даваше отпор на мачкането, щеше да е в позицията, в която е. Станалото станало, но е хубаво да си даваме сметка за приноса си към някаква житейска ситуация. Първо, за да знаем, че можем да я променим, второ -  за да не я повтаряме.

# 71
  • Мнения: 25
Няма от какво да те е страх, млада си ще продължиш напред. И аз бях в чужбина с него, 10 години заедно,  и аз така се чудих как ще се оправя ли без него... останах от страх, от глупост, по навик... и след още 2 години си тръгнах с малко бебе, ниско самочувствие и много емоционално обременена.  Не се поставяй в такава среда, ще се отрази на психиката ти още-по зле от това да теглиш чертата на време и да продължиш.

# 72
  • Мнения: 1 314
Тя няма какво да се доказва на този човек. Това означава единствено да продължи да му придава важност, по-голяма от собствената си. Това са нивици, които и двамата имат вече. Резултатът е предизвестен.
А ако десет години си търпял лошо отношение, не си твърде в състояне да отвъртиш вербална плесница на агресора си и тя да хване дикиш. Тц,тц. Влизаш на полето, на което те е надигравал десет години. Неправилната пътека е това.
На жената в такова състояние й е нужно да укрепне, да сложи зад гърба си пари, да изчисти договорености и ични ангажименти, да си нмери ново жилище, нова работа ако трябва... приятели, не да продължи да се доказва на този човек.

# 73
  • Мнения: 32 291
И от скандали няма смисъл.
Ако вдига истерии, за него това би било знак, че тя още има чувства към него. Защо да му храни егото.
Да му каже, че не иска повече да е с него, не го обича, неприятен и е и кой откъде е.

# 74
  • Мнения: 7 442
Това са много години съвместен живот, щом е седяла там, значи е имала интерес. Не мисля, че има толкова глупави хора да правят нещо против себе си. Сега са се променили нещата, авторката се пуска от клона мъж и мисли да се закачи на клона родители/ роднини в България. Не й се иска сама да си поеме по пътя.

Общи условия

Активация на акаунт