За бебета и деца от 0+ месеца - Бързи въпроси, отговори и съвети 95

  • 19 412
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 488
Мами, бебчето ми е на почти 3 месеца. Вече си прави дълго нощно спане от по 5-6-7 часа (всяка нощ различно, но в този интервал от брой часове). Тази нощ спа около 7 часа, но притеснението ми дойде от това, че на сутринта памперсът беше почти сух. За 7 часа беше пишкала може би само веднъж или 2 пъти. На смесено хранене е - кърмене и АМ. Преди лягане обаче само я накърмих и тя си заспа. Помислих си, че щом е заспала, значи си е хапнала достатъчно и не й предложих АМ, но това малко пишкане през нощта значи, че не е яла достатъчно, нали? Thinking Но пък си спа спокойно цели 7 часа и се чудя дали просто е нещо инцидентно или съм я държала гладна цяла нощ Disappointed Relieved

# 751
  • Мнения: 201
Биозин Кидс, Киндервитал


Ние сме до петък тук. Кашлицата е понеже се дави с храчки, тоест има хрипове. Да търсим ли педиатър тук или в петък при нашата? Вчера духаше силен вятър и макар че беше много облечен, явно му е обдухал носа и ето сега..... Но той последния месец все е болен, настинал, явно няма имунитет.. Направо се чудя какво да му давам и да правя, той все е с проблеми с корема, изхождането, сега сополи, кашлица.... Има ли нещо за имунитет при малки бебета? Какво мога са правя, защото не си представям зимата как ще е щом отсега имаме такива ядове..

# 752
  • София
  • Мнения: 3 401
Ако едно бебе е гладно, жадно или нещо не му е наред няма да си спи спокойно 7ч. Малкият дори и сега има някои вечери, когато става с малко напишкан памперс, а преди да легне е пил и АМ и вода.
Ако стане вече редовно, а не нещо инцидентно, консултация с педиатърката и ако трябва някакъв преглед.

# 753
  • Мнения: 6 764
Ако е новородено може да спи, бебе на 3 месеца гладно няма да спи. И моето понякога не пишка по-дълго и после наведнъж изпишква доста. Вероятно и при вас така е станало.

# 754
  • Мнения: 515
Следете общият брой за денонощие - 5-6бр напишани памперса. Отделно ако искате да кърмите се свържете и работете с консултант по кърмене. Кърмени деца рядко има продължителен сън и е нормално да се събуждат често вечер. Отделно съня доста още ще се променя с времето. Т.е. това, че сега спи 5-7 часа непробудно е временно. После ще започне по-често да се събужда и е нормално. Grinning и при нас имаше някакъв такъв период, в който спеше по 4-5 часа непробудно, но беше кратък, около седмица. Не съм я будила, въпреки че се чудех. Но пък ако имате проблем с лактацията, може да вмъкнете едно кърмене в просъница.
Мами, бебчето ми е на почти 3 месеца. Вече си прави дълго нощно спане от по 5-6-7 часа (всяка нощ различно, но в този интервал от брой часове). Тази нощ спа около 7 часа, но притеснението ми дойде от това, че на сутринта памперсът беше почти сух. За 7 часа беше пишкала може би само веднъж или 2 пъти. На смесено хранене е - кърмене и АМ. Преди лягане обаче само я накърмих и тя си заспа. Помислих си, че щом е заспала, значи си е хапнала достатъчно и не й предложих АМ, но това малко пишкане през нощта значи, че не е яла достатъчно, нали? Thinking Но пък си спа спокойно цели 7 часа и се чудя дали просто е нещо инцидентно или съм я държала гладна цяла нощ Disappointed Relieved

# 755
  • Мнения: 4 999
Благодаря ви. Ходихме на лекар, със зачервено гърло е и чисти гърди. Дадоха ни авирон

# 756
  • Мнения: 751
Да ви питам.. опитвам се да създам някакъв режим на малкия - скоро става на годинка. От новороден все е заспивал късно за нощния сън, но вече се уморих всяка нощ да заспива към 1 и нещо, 2 и после да се събуждаме между 10:30 и 11:30. От няколко дни го събуждам към 9, 9 и нещо, после заспива между 13:00-14:00 и спи за около час. 2 дни го държах до вечерта буден и заспиваше към 22ч., обаче ми се вижда много време будуване. Днес му се преспа към 19:00, поспа час и си знаех, че вечерта пак ще е трудно заспиването..... Моля за съвет. Кое да изместя, как да подходя.. Чета, чета, питах за консултант, обаче нямаме финансовата възможност. Благодаря предварително. 🙂

# 757
  • Мнения: 5 380
Monika,
Пробвала ли си да го сложиш да спи към 20-21 часа?
Синът ми е на 1г3м и съм забелзала, че при дневно будуване от общо 11-12 часа е готов за нощния сън. Най-често сутрин след ставане изкарва 5 часа и ляга за обядна дрямка, а след като се събуди играе 6-6.5 часа и е готов за Лека нощ.

Според мен, идеалното време за будете на дете е 8-8:30! Така и обедния сън си идва на време и вечерния също. Може би лека полека, трябва да се стремите към този час за ставане сутрин.

# 758
  • Мнения: 751
Да, пробвала съм и в 18, 19, 20 - поспи малко и е готов за игра. 😐 Обикновено започвам към 21 и нещо да го преспивам - това значи че към 22 съм успяла 😁 (това от няколко дни, ако не е спал от 14:00, 15:00ч) Много трудно му е заспиването и то е на цица.. И ми пипа косата..

# 759
  • Мнения: 7 898
Детето става прекалено късно.  Вече са ви казали че трябва да се буди примерно в 8, след това първата дрямка ще е в 11 до 12. След това втората дрямка ще бъде към 3.30-4 и вечерта спокойно можете да го сложите да спи към 8.30.
Детето ви спи по- малко от препоръчаните часове и е възможно да е преуморено.

# 760
  • София
  • Мнения: 3 401
Една дрямка през деня е много малко за неговата възраст, затова и вечер дремва и е готов за игра. Преуморява се.
Събуждай го към 8:00, да има време да легне и обедно, и следобедно. Аз следобед, ако видя, че не се е събудил до 16:30ч започвам да го будя (мнооого рядко се е случвало). Иначе после целият режим се проваля и на него му е некомфортно и настава ад вкъщи.
На 11++ е и държи режим ставане около 7:00 (+/-  30мин), първи сън около 9:30-10:00 (сутрин издържа по-малко буден), става към 11:00-11:30ч и втори сън около 14:30-15:00ч (обикновено към 16:00ч е буден). Заспива към 20:30. Ако го оставя сам да реши кога да спи, ще си търка очи, мрънка, реве, ама може и цял ден да откара без сън.

Друг въпрос е, че имам доста познати, на които децата на 2г+ стават 6:30 и после каквото и да правят си лягат в 23:00 и не успяват да променят режима. Просто са им такива децата.

# 761
  • Мнения: 3 730
На 1г, нашата госпожица спеше по 2 пъти.
Ставаше към 8-8:30
После заспиваше към 10:00-10:30 за около час.
Следобед си лягаше около 14:00-14:30 и спеше поне 3 часа.
Вечер винаги е заспивала късно,След 22:30, а лятото дори след 00:00ч, но нас тоЗи режим много ни устройва.
И сега, когато е почти на 2г и с един дневен сън от 14:00 до 17:00 поне, пак си ляга късно.Става около 9:00-9:30.

# 762
  • Мнения: 6 764
И с двете деца практикувам еднакво. Лятото къпане към 21-21:30 после лампата се гаси и се спи. Бебето е в стаята само, не заедно с всички. Като почне да се стъмнява по-рано, 20:30 вече е в леглото, отново лампата се гаси. И да има вечери да се събуди, никакво ставане за игра, на тъмно и се приспиваме. С късно лягане 1-2 часа е нормално да става към обяд и всичко да се мести. Събуждайте го сутрин в нормален час и от там ще се регулират и останалите дрямки и сън. Разбира се няма да стене от ден 1, търпение и се намесвайте вие, не чакайте сам да решава кога да ляга. Успех

# 763
  • Мнения: 3 124
Ранният сън е полезен за децата.

# 764
  • Германия
  • Мнения: 3 425
Всеки си знае как му е удобно със ставането, така че освен да споделим опит няма какво друго да направим. Примерно моите деца са ранобудни, стават в 6-6:30, вечер обаче си лягат в 19:00-19:30, което на мен ми е много удобно. Ако обаче не искате денят да започва толкова рано ще е трудно и вечер да ги накарате да заспят рано 🤷🏻♀

Общи условия

Активация на акаунт