Любители на котки - Тема 163

  • 29 365
  • 758
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 39 889
Първото обезпаразитяване на Аш беше със Стронгхолд. Но беше превантивно.
Когато малкото хвана бълхи казах на девойките да вземат Стронгхолд. Ветеринарят им казал, че няма и да си купят.

Нямаше в клиниката и предложиха Бродлайн. При малката нямаше ефект. При моят пак беше превантивно.

Дъщеря ми не помни какво са ѝ слагали на морето, но нямала бълхи. Ще видим сега като се върнаха на родна земя какво ще е положението. Ще я накарам да пише на момичето и да я пита какво са сложили.

# 436
  • Мнения: 9 900
Е, хубаво, ама те за бебета пипат. Детелинке, на колко е Бейбо? Според интернет стронгхолд може на над 6 седмици, има ли толкова?

# 437
  • Мнения: X
Привет.

Влизам ударно със запитване - търся мокра храна за котарак на 9, все още му давам адулт, но май е време да минем към сеньор. Тази, която яде вече 8 годиин, изведнъж я спряха. Намирам я само в амазон, но то ще е до време... предпочита да има повечко сос, голям глезан е.

Предварително благодаря за споделеното инфо.

# 438
  • София
  • Мнения: 39 889
NexGarda го дават <2,5 кг.
Цитат
Безопасен е за котки и котенца на възраст от 8 седмици и с тегло най-малко 0,8 kg.
Стронгхолд
Цитат
·      Stronghold can be used in animals older than 6 weeks of age
·      Animals should also be greater than 2.5kg before receiving stronghold

предпочита да има повечко сос, голям глезан е.
Пробвай с Проплан.

# 439
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 183
Хари и Буки са разделени близначета 🤗❤️

# 440
  • Мнения: 9 900
AnMary, май има и такъв за под 2,5 кг, но не знам дали се продава и тук - https://www.petprescription.co.uk/stronghold-spot-on-puppy-kitten
При моите редувам broadline, frontline и stronghold. За broadline и frontline пише над 8 седмици

# 441
  • София
  • Мнения: 39 889
AnMary, май има и такъв за под 2,5 кг, но не знам дали се продава и тук
Не знам. Първият път когато ветеринарят го обезпаразити Аш е бил на 4м (май месец), за кг ще излъжа 2-3. Тогава му сложи 1/2 доза.
Юли месец не успяхме да го намерим като питахме в 3 клиники. Нищо не казаха тогава, т.е. дали временно го няма, ще имат ли и т.н.

В последната клиника предложиха Бродлайн. Като момичето мисля купи дозата, която е за малки котета, т.е. под 2,5 кг. И момичето беше писала на дъщеря ми, че не е помогнало, даже бълхите се умножавали.

# 442
  • София
  • Мнения: 13 263
Стронгхолд купуваме от Гергьовче. Обаче се обаждаме предварително, защото го взимат от другаде. Те предлагат Моксиклиър и твърдят, че е по-добър. Не знам кое е вярно. Покрай ушната краста купувах и двата препарата. Но за малки котета не съм търсила никога. Обикновено голямата ампула я деля между Преслава и Боги. Преслава я намерихме сравнително голяма. Според доктора беше на 2,5 месеца и тежеше около 900 гр. Накапаха я още в клиниката. След седмица я взехме чиста от бълхи. Мисля, че ако имат тегло над 800-900 гр., могат да се ползват всякакви препарати за малки котета. Но черно-белият сладур на Четирилинка едва ли е толкова голям. За него - пудра. Може да има късмет и да подейства. Досегашният ми опит с пудри винаги е бил неудачен. Sad

Редактирам - Намерих документите на Преслава от клиниката. Напръскана е с Ефипро 2 мл. В нета намерих следното:
Цитат
Спрей против бълхи и кърлежи ЕфиПро. С EFFIPRO Spray без проблеми се обезпаразитяват и бебета кучета и котки НАД 4 ДНИ

Сложих листовете от клиниката на дивана. Киро на секундата легна отгоре. Наско отиде да го хапе по ухото, за да се махне от тях. Joy Обаче Киро не се даде! Joy

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 17:00 от Тaня67

# 443
  • Бургас
  • Мнения: 225
Този Стронгхолд, който е за малки, е много скъп, не мога да си го позволя. Аз за големите котьовци вземам един хап от тези:



Излиза ми 26 лв, деля го на 16 и давам по дозичка на 2,5-3 кг животинка. Действа идеално. Но за малките, които са 5 парчета, нямам решение, а пудрата не помогна. А трябва и да не е скъп вариант, защото наистина нямам възможност да купувам скъпи продукти за обезпаразитяване. И на майката трябва да сложа нещо, тя кърми и трябва да се съобразя и с това, а също и с разстройството й, което не можем да излекуваме явно. Много е сложно... Confused

# 444
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 768

# 445
  • София
  • Мнения: 13 263
icicletdq, видя ли, че редактирах поста си? Тук даже пише, че става за котета над 2 дни. https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/protivoparazitni-produkti-385 … sprej-100-ml-9529  Но в крайна сметка основната съставка е Фипронил. Може би може да се намери и по-евтин препарат с фипронил, който да става за малки котета.

# 446
  • Мнения: 9 900
Ти можеш да даваш хапчета, така ли? Значи със сигурност има и по-евтин вариант. Ще мина утре да питам в кварталния зоомагазин, жената там ми дава и листовки да чета и всичко.

# 447
  • Бургас
  • Мнения: 225
Момичета, благодаря. Мисля си, че спрея ще го оближат и ще имам проблеми. Най-добре е да са капки на вратлето, при майката също. В краен случай, ще дам кределио на големите, а за майката и малките, ще купя стронгхолд. Доколкото помня, на голяма котка отиваха 5 капки, така че за малките може би по 2. Така една голяма пипета може да ми стигне май, не знам,  към 30 лв идваше голямата... 🤔

Васко, най-хубавата торта, но и най-доволната маца  😀

# 448
  • София
  • Мнения: 13 263
Преди да се е стъмнило да ви покажа един вампир. Joy  Не е за хора със слаби сърца! Joy Joy Joy

Скрит текст:


# 449
  • Бургас
  • Мнения: 225
Страхотни снимки, направо шедьовър! Интересна ще е причината за вампирските мутрички... Joy

Общи условия

Активация на акаунт