Любители на котки - Тема 163

  • 29 287
  • 758
  •   1
Отговори
# 390
  • Бургас
  • Мнения: 225
Здравейте и от нас!
Аз от доста време се каня да питам нещо... От много време имам много любимци, но с малките не съм много наясно. Хранят се добре, ама някак си са със слаби телца, пък тумбачетата им големи. И още нещо, майката дали да я кастрирам вече, на два месеца станаха малките, хранят се самостоятелно, но и бозаят още. Или да изчакам още малко?
Вероятно ще успея да отделя средства за кастрация, някак не ми се ще да я давам на безплатните към общината, не ми се вижда напълно здрава котана, по-добре сякаш да събера пари и да си я дам на моя си вет...

# 391
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Малките вътрешно обезпаразитявани ли са? Както ги описваш може да имат глисти. Но понякога просто си имат тумбачета.
За другите неща - изчакай още поне месец да се хранят от майката. На три месеца спокойно ядат бебешки гранули и пастети, пастети най-вече. Тъкмо ще си доспестиш пари за кастрация при твоя лекар. Пари се печелят, ще платиш кастрацията и ще забравиш, че си ги дала; в случая здравето на котанката е най-важно. Успех! Flowers Four Leaf Clover

# 392
  • София
  • Мнения: 39 818
Аш до 3-4 месечна възраст си имаше тумбаче.

Дъщеря ми се прибра от море и слязохме да вземем багажа. С Аш разбира се. ММ се качи, а аз останах да се катерим по дърветата. И звъннах на ММ "слизай спешно, много спешно".

Аш се качи много нависоко и омота повода
Скрит текст:
Тук вече му се люлеят лапите, т.е. съвсем омотал повода и ми мякаше
Скрит текст:


От близкото кафе не ми дадоха счупеният си стол, защото ако ММ се качал щял да го счупи.
Та ММ ме вдигна. Аш се беше поразмотал, откачих повода и го свалих.
Ако живеехме на запад щях да звънна на снажните пожарникари Joy

Тaня67, бебешки гранули предлагат ли?

# 393
  • Мнения: 5 508
Добре, че бързо сте го разплели, защото обесването му в такава ситуация е в кърпа вързано Expressionless

# 394
  • Бургас
  • Мнения: 12 813
Ох,хубаво,че сте спасили Аш.
Пожарникарите тук не идват,бях звънила за коте,което не може да слезе от много високо дърво.

icicletdq,дай на малките два или три пъти Каниверм( или Цестал,ако вет каже,че може), задължително през 14 дни.При Хари се подуваше тумбачето,когато имаше глисти.След изчистването спря да се надува така,а той понапълня и се позаглади...

# 395
  • София
  • Мнения: 39 818
Добре, че бързо сте го разплели, защото обесването му в такава ситуация е в кърпа вързано Expressionless
Поводът му се закачва на гърба, но ако се намотае около врата му...
А много обича да се катери. Имам ластичен повод, но този е по-дълъг. Ще го мисля.

Като те прочетох... "никакви дървета повече".
Не ми се рискува да го пускам свободно. Не съм сигурна дали ще успея да го хвана ако реши да бяга.

Днес на обяд ММ го разхожда... както си ходеше туй чудо и душеше, изведнъж полудя и заподскача.
- Какво видя?
- Охлюв. Души го, души и охлюва си изкара рогцата... Simple Smile

Дъщеря ми не го е виждала 20 дена и каза, че е дебел Joy А на мен все ми се струва, че е малък.

# 396
  • Бургас
  • Мнения: 12 813
Любопитен котарак е срещнал любопитен охлюв...
Интересно преживяване Simple Smile

Моят пъзльо не се плаши от заря.
Имаше преди малко,настани се удобно да гледа.Явно не всички животни полудяват от гърмежи.

# 397
  • Мнения: 172
И моите не ги е страх от заря. Гледат я странно, но нищо повече. Имах една учителка преди години, жената беше ходила в болница след зарята за Нова Година. Нейният котарак толкова се беше уплашил, че й беше свалил част от кожата на крака.

# 398
  • Мнения: 4 141
Една позната пък за малко да стигне до ампутация на крака. Котаракът се уплашил, но не разбрах точно от какво и направил жестока рана на крака.. разминала се е на косъм. Видях белега. Но сега пак има котка.

# 399
  • Мнения: 84
Здравейте. Не знам къде да пиша затова пиша тук. Вчера намерих котенцето си мърво. Боли страшно много. Нищо му нямаше и така и не разбрах какво му има.  Видях че нямаше козинка на лапичката и ох не ми се изпада в подробности, съжалявам. Не успях да видя нищо друго, но беше изключително много подут... Нормално ли е и на какво може да се дължи? Просто не ме свърта на едно място и искам да разбера от какво може да е дали е отровено, защото ако това е признак ще разбера доста лесно кой е бил! Благодаря Ви предварително😔

# 400
  • София
  • Мнения: 3 504
Icicletdq, моля те не се води по "компетентните" съвети на Мария!

Скрит текст:
Здравейте и от нас!
Аз от доста време се каня да питам нещо... От много време имам много любимци, но с малките не съм много наясно. Хранят се добре, ама някак си са със слаби телца, пък тумбачетата им големи. И още нещо, майката дали да я кастрирам вече, на два месеца станаха малките, хранят се самостоятелно, но и бозаят още. Или да изчакам още малко?
Вероятно ще успея да отделя средства за кастрация, някак не ми се ще да я давам на безплатните към общината, не ми се вижда напълно здрава котана, по-добре сякаш да събера пари и да си я дам на моя си вет...

Във всеки вет кабинет ще ти дадат пастичка за вътрешно обезпаразитяване на малчуганите.
Ако си от София, останах приятно изненадана от клиниката на "4 лапи" в Банкя при кастрацията на Чари. Независимо, че е безплатно едни млади лекари са много внимателни с животинките.
Осиновяването на Бебка се случи във фейсбук групите- пусках снимки поне в 5 групи, стана от третия "опит". Но проучвах внимателно всеки, който проявяваше интерес и си говорихме по телефона надълго и нашироко.


Благодаря ви, момичета, за безценните съвети, които получих тук! 🤗 Много се ограмотих  благодарение на вас!
Темата беше много уютна и хубава, вече не е...
Бъдете здрави вие и вашите косматковци! 😘

Последна редакция: пн, 30 авг 2021, 07:55 от bubanka

# 401
  • Мнения: 84
Обичам си котката повече от някой хора. 🙂 Беше най-дорбия ми приятел... 8-9 години беше с мен и си го обичах и продължавам. Няма и да спра! Никога не съм си помисляла да го нараня или нещо подобно! Няма да изпадам в подробности защото ме боли страшно много и не спирам да плача. А обмислям всичко, защото имам съсед който убива животинчетата по улиците и на хората. Цели ги с камъни и ги рита и какво ли не. За мен това не е човек и не малко пъти съм правила забележки и скандали за това нещо което прави. Какво сърце трябва да имаш за да убиеш животно? Това не е човек и няма грам човещина в него. Да допълня имам и съсед който е и стрелял котенца с пушка! Просто исках да попитам дали е характерно за нещо това подуване. Беше станал двойно на това което беше.

Последна редакция: пн, 30 авг 2021, 07:56 от bubanka

# 402
  • Бургас
  • Мнения: 12 813
Наистина само аутопсия може да поизясни нещата.
Съседът...може и да е,но и да не е виновен.
Може котето да е било ужилено от нещо,да е имало бъбречна недостатъчност...
Всичко може да е.
То криви хора,на които всичко и всички им пречат,навсякъде има...Но може да не е този човек причината.

# 403
# 404
  • Мнения: 84
Наистина само аутопсия може да поизясни нещата.
Съседът...може и да е,но и да не е виновен.
Може котето да е било ужилено от нещо,да е имало бъбречна недостатъчност...
Всичко може да е.
То криви хора,на които всичко и всички им пречат,навсякъде има...Но може да не е този човек причината.
О да определено не казвам, че е той всичко е възможно... Но, благодаря Ви все пак.

Общи условия

Активация на акаунт