Любители на котки - Тема 163

  • 29 208
  • 758
  •   1
Отговори
# 420
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
АnMary, благодаря за информацията. Моите глезльовци не ядът риба и филе. Но ще пробвам сърчица.

# 421
  • София
  • Мнения: 13 153
Сърчицата ги давам сурови. Така били по-полезни. Но задължително преди това са замразявани. И малко ги нарязвам, защото когато са цели, ги разнасят навсякъде.

С дробчетата не бива да се прекалява, но е добре да се дават от време на време. Обикновено котките ги обожават. Познавах един глезльо, който много обичаше дробчета и го хранеха основно с тях. Доживя до 17 годишна възраст. Wink

# 422
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Сурови дробчета?
Наистина си им е естествената храна суровото месо...но не и само и единствено дробчета или сърчица.

# 423
  • София
  • Мнения: 13 153
Не, дробчета ги варя. И воденичките варя. Само сърцата са сурови.

# 424
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не, дробчета ги варя. И воденичките варя. Само сърцата са сурови.
Ще му купя и на Хари...
Пилешки дробчета?
Ще му сваря,но той се изживява като каприз...
Вече е голям,кадифен,прекрасен(пу,пу,пу) глезльо с изтънчен вкус.
Какви да е гранули и паучове не яде.
Но в интерес на истината,от тези,които най-много обича,няма проблем със стомаха.Неовкусено пилешко също яде.
Явно си усеща.Феликс му създава проблем и не му се хвърля като лъв.

# 425
  • София
  • Мнения: 39 771
Не, дробчета ги варя. И воденичките варя. Само сърцата са сурови.
Никога не съм давала сурова храна, но може и да почерпя моя сърчица.
Харесва ги, но само варени съм му давала.
Мразя "карантии" и е голяма мъка да купя дреболии и да ги готвя Simple Smile

Имах някакви паучове на Уискас. Отворих, поднесох, даже не го помириса и замина в боклука. Пак ще подарявам храна Joy

Днес дойде приятелят на дъщеря ми, ще излизат. Тя все Аш да го разходят. А момчето е с алергия. Аз като свекърва нареждам "избърса ли си ръцете"... може да ме е сметнал за куку. Каза "спокойно, пия антихистамини". Гушна Аш и тръгнаха.

# 426
  • Мнения: 292
Ето я моята сладка Джеси!

# 427
  • Мнения: 84
Ето я моята сладка Джеси!

Да ви е жива и здрава. Голяма сладуранка е.❤

# 428
  • София
  • Мнения: 2 092
Момичета, дайте идея с какво да обезпаразитя тройката хаймани, като се има предвид, че всички спят при Бейбо, така че ме е страх дане се натрови от козинките им... А и него самия, бълхляса бедният. А те си го имат за тамагочи, все някой от тях е върху него да го ближе и занимава. А той е толкова гальовен, идва при мен и ми се катери на гърдите, почва да мърка оглушително и да ме целува по устата, после се гушва във врата ми и спи така. Целуването по устата не ми е сред любимите, но той настоява яко. Изобщо, когато Бейбо си науми нещо, не можеш да го откажеш по никой начин. Пищи, бута се, драска, хапе и накрая просто се предаваш. Егати целеустремения индивид.

# 429
  • София
  • Мнения: 39 771
На моят последно му сложих NexGard combo.

Миналият месец приятелката на дъщеря ми взе Broadline за нейното коте. Имаше бълхи. И препарата не помогна. Двете заминаха на почивка на море и там трябваше да обезпаразитяват малкото, но не знам с какво. Ще я питам какво са направили и какво са му сложили.

# 430
  • Бургас
  • Мнения: 225
Да, моля, кажете с какво да обезпаразитя и аз, на по два месеца сме, а и мама трябва да се обезпаразити...
Ето ги бонбоните и мама, имат къде да спят, ама са върху пътеките за пране, там сигурно е по-удобно, и маминка успях да хвана в кадър. Heart



# 431
  • Мнения: 9 826
Май само с пудра можеше, докато са малки. Но честно казано при Бени и тя проработи, хем го пудрех, когато още си живееше на улицата. Не е имал бълхи после, а го прибрах горе след няколко седмици

# 432
  • Мнения: 5 508
Поводът му се закачва на гърба, но ако се намотае около врата му...
А много обича да се катери. Имам ластичен повод, но този е по-дълъг. Ще го мисля.

Като те прочетох... "никакви дървета повече".
Не ми се рискува да го пускам свободно. Не съм сигурна дали ще успея да го хвана ако реши да бяга.
В случая е можел да се обеси на нагръдника.
Заплете ли се повода котето може да увисне на дървото. Затруднява се дишането, забавя се и до там.
Същото е и ако повода се заплете и котето започне да се дърпа в опит да се спаси. Отделно от страха се вдига адреналина и нещата бързо се случват ...
Не на последно място самия нагръдник може да се закачи на клон и пак да се повтори горния сценарии. Не случайно специализираните и качествени котешки каишки са с функция да се разкопчаят при по-силно дръпване, именно за да не се обесят.
Знам за 7-8 котета, отишли си по този начин.
Естествено, съвсем не е задължително да се случи и при вас, дано и да не се! Но е важно да знаеш всяка възможност за да можеш да реагираш своевременно, преди да стане белята Heart

# 433
  • София
  • Мнения: 39 771
Нагръдникът му е подобен

Не мисля, че ще се откопчае при дръпване. Ще погледна какво има в Амазон.
Не се беше паникьосал и май няма намерение да спира да обикаля дърветата. Вчера дъщеря ми го извежда и рече "няма да му давам да се катери". Добре че при нея не се случи това, защото тя изпада в паника.
Поводът е по-проблемен. Автоматичен е, с голяма пластмасова дръжка, която е тежка.

# 434
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не знам,на Хари му капнаха Стронгхолд и бълхите до 24 часа измряха.
Дали обаче беше подходящо,не знам,беше ей такава буба:

Общи условия

Активация на акаунт