Любители на котки - Тема 163

  • 29 283
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Всички маци тук са прекрасни,но си признавам,че имам слабост най-вече към Бейбо(Ами бебе е...) и рижавото мъниче на icicletdq.
Мая също е прекрасна,Аш е прекрасен,Зак,всички...Новото бебе Оникс е чудесно...сигурно пропускам някой,дано не се сърди.
Бих искала имение с много защитена земя наоколо,ще отглеждам овце от вида алпака,понита,козички, много котки и кучета вероятно...Мечти...и вомбат искам,ама няяямааа.

Хари много яде.
Плюска,иска си пауч сутрин и вечер.Преди ядеше по половин,сега цял.На порции си го хапва,но два пауча изяжда.
Гранули също яде,Роял Канин.Не иска други.
Играе,беснее,прави страхотни кълбета,направо е кеф да го гледаш как се радва на живота.

# 706
  • Мнения: 4 338
Радвай му се. Хари е много красив, скоро забелязах, че опашката му е рижа, а на челото има рижав бретон😊
Закари реве. Буквално. Детето беше видяло сълзички в очите му, когато беше с фунията и не го пипахме, заради съмнението за микроспория. Обаче сега реве и се оплаква всяка вечвр, когато затворя врата към градината. Целият ден седи отвън и зяпа, заплашва, дебне птици, мухи и листа. Вечер, когато затворя 10-15 мин реве пред вратата, изправя се,гледа неразбиращо и върви след мен да ми се оплаква. Инстинкта е голяма работа!
почетох за шарките по клзината. Рижите имат  ген за риж цвят, който е и при хората. Шарките се полагат около 20тия ден на ембриона и възможно това преливане да е в следвие на мутация. Дълго си беше и сложно 😊

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Хари прилича на сурикатче или лемурче с тази опашка.А и е някак много дълга...
Красив е,блести му козинката.
Дано има късмет и не развие някакъв здравословен проблем.
Много му се радвам,всички му се радваме.
Горкият Зак,който плаче...
Когато живеят с хора,май си остават вечни бебета.Навън котките се сблъскват с много трудности,но домашните са в повечето случаи глезанковци и глезанки.

Не мога да го хвана в кадър,но когато играе,вирва опашката и тя така бухва,че става тройна.Много е готина и много дълга.

# 708
  • Мнения: 7 856
Мария, като искаш да гледаш алпаки - не са овце или кози, а миниатюрни камили! Близки роднини на ламите и гуанакото (всички от високите части на Андите в Южна Америка) и доста по-далечни роднини на камилите. Но са от едно семейство.

# 709
  • София
  • Мнения: 13 199
Здравейте, наложи ми се да гледам едно коте горе долу 2/3 годишно мъжко, кастрирано.. след кастрацията преди около 2 години не знам точен период, промени характера си и решаваше, че ще скача през терасата на 6 етаж и то 2 пъти. В следствие на това куцаше и походката му се промени, но не е показвал признаци на болка, просто заваляше краката и кривеше докато ходи. Понякога има доста силни промени в настроението и става супер агресивен без дори да го провокираш,така е постоянно, изведнъж всякаш му прищраква. Искам да попитам възможно ли е да се случва някакъв процес, тъй като се зачетох в интернет, че може да е агресивен заради някаква болка и скованост в ставите и краката. Потърсих храна и открих Роял Канин за кости (mobility cat) и описанието, твърди, че би помогнало в такъв случай. Мога ли да му я давам? Има ли вероятност тази агресия и походка да са свързани, и биха могли да се променят без оперативно?
Скрит текст:
И след падане от 6-ти етаж не го ли заведохте на лекар? Напълно възможно е да е агресивен заради болка. Тази храна облекчава ставни проблеми, но не съм сигурна, че в случая е точно това. Аз съм я давала на възрастно коте с артрит. Помагаше. После преминах на обикновена храна + добавка за стави с глюкозамин. Но пак повтарям, че във вашия случай едва ли проблемът е в ставите. Може би е имало нещо счупено, което е зараснало не както трябва. Най-добре го заведете на лекар. Ще му направят снимка и ще кажат какво трябва да се предприеме. Ние няма как да знаем какво му е на котето.

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мария, като искаш да гледаш алпаки - не са овце или кози, а миниатюрни камили! Близки роднини на ламите и гуанакото (всички от високите части на Андите в Южна Америка) и доста по-далечни роднини на камилите. Но са от едно семейство.
Ох,много са хубави.
И има страхотни клипчета как се привързват и как ги отглеждат като домашни любимци.
Има зоопарк до Бургас,там има.Колко моркови сме им купували от бара(може,в зоопарка продават храна за животните).
В Бургас пък на конната база едно пони просто дойде и се гушна в мен.Мина ми всякакъв страх,взех да гушкам и големите кончета...И захар им носех,но давах по бучка на конче(пак може),а и скоро не сме ходили.
Общо взето обичам животните.
Винаги съм имала някакво животно,но най-много опит имам с папагали,с морски свинчета и котки по-малък.
Рибки също имах...
Сега си мечтая за голям,красив аквариум,но е доста скъпо хоби.
Ако все пак го осъществя,Хари ще си има още един телевизор(много се радва на пералнята,но моля майка ми 100 пъти да провери да не е вътре,че се научи да влиза там).С пералнята много се забавлява.
И изобщо е толкова любопитен...Навсякъде да се напъха,всичко да види...Закача се...
Много му се радваме,дори майка ми,която заявяваше,че влезе ли вкъщи котка,тя си тръгва Simple Smile

# 711
  • София
  • Мнения: 2 092
mariqivanova799,щом си му такава фенка, да те почерпя с една бърза снимка (ми щото не мърда)



Интервсното на снимката са петичките му, дето на тия бели чорапки на крачетата изглеждат като къпинки! Не е справедливо, че толкова бързо порастват! Котешкото детство би трябвало да е поне една година, та дано успеем да им се нарадваме! Бейбо толкова бързо пораства, че не успявам да регистрирам преходите. Сега е във фазата на маймунявенето (ходи на верев, с едно странно изражение и извит гръб. И се хвърля на крака! Обаче, като ти яхне крака да го гризе, получаваш бонус едно невероятно мееекинко коремче върху голия крак, че не смееш да мръднвш, за да не се размести мекинкото.
Изобщо, ако вземеш едно пликче и го напълниш с всякакви сладости, дето ти хрумнат на акъла, ще се получи почти портрет на Бейбо.
Очичките му почнаха да се изменят на тоя фъстък. Вече не е синеок.

# 712
  • Мнения: X
Да се знае коя е Принцесата и кой е робът 😄

# 713
  • София
  • Мнения: 39 817
Забавата започва Simple Smile



Скрит текст:






# 714
  • Мнения: 329
Защо е важно да се дава беззърнена храна и за да е без зърно, с етикет "no grain" ли трябва да търся? И какво всъщност означава "беззърнена" - без царевица, без грах... или нещо друго?

# 715
  • София
  • Мнения: 12 248
Шепичка расте доста добре. От 76 грама вече е 140 грама. Намерила съм го на един ден, в понеделник следобед, а е родено в неделя вечерта. Явно котката е нова майка и не е знаела какво да прави, защото е зарязала едно при едната съседка, а е родила при другата. И на двете места има по едно починало коте. Не знам дали освен моето, третото има и други, за които се грижи.
Така че официално дребосъка е вече на 9 дни. Все още не е прогледнал, но яде по-повече, пълзи, катери се и надава вой, когато е гладен. Акането все още е една идея по-често и по-течно според мен, но не виждам да има пробеми от това и ще си довърши кутията. После ще преценя дали да сменям на роял.
Вече има намерени потенциални собственици. Семейството на едни приятелки на дъщеря ми. Само трябва да поотрасне дребосъка.




Вече съм по-обнадеждена, че ще се справя с отглеждането му Simple Smile
А беше така, като го взех:

Пораснал е нали? Нямам търпение и очичките да си отвори и съвсем да заприлича на малко котенце Simple Smile

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря за снимките на Аш и Оникс,
но най-вече благодаря за снимката специално за мен на Бейбо!
Обожавам възглавничките на крачетата на котенцата!На домашните са много мекички,на Хари съвсем леко загрубяха.Но е свикнал да ги милвам и мачкам много лекичко,и той ме милва по дланите и стъпалата!
Да можех да пипна и тези на Бейбо...
Явно зависят от цвета на котето,на Хари са розови,тук там с малко тъмно.

Aila,от сърце стискам.палци на вашето бебче,нека расте здраво и щастливо,а вие ще ни радвате със снимки...
Дано стане боен и готин като Бейбо!
Топлете го,гушкайте го...
А очичките до седмица, най-много десет дни трябва да ги отвори.
Ох,моля се да продължава да е добре и Господ да ви връща добрината!
Детелистна също е котешка майка героиня.

# 717
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Божее, Аш е много красив. AnMary, ще ти го открадна Joy

# 718
  • София
  • Мнения: 2 092
mariqivanova, мерси за титлата героиня, но не се усещам такава. По-скоро Бейбо е герой, той си свърши работата перфектно. Дано и бебчето на Aila да порасне голям, дебел и важен котарак, с кръгли бузи и нагло поведение😜 Все много важни неща за един котешки мъж💋💋💋 Виж, Aila може да се нарече героиня, защото тя отглежда нейното чуденце, без да е засуквало от майка изобщо. Пък аз знам, че такива котенца трудно оцеляват. А щом бебчето е живо и се чувства добре (пу-пу), значи човешката мама е страхотна!
А за мен Бейбо дойде като някакво Божие благословение, толкова ми пълни душата с веселие и радост! А петичките му, ах, петичките му, те са безкрайна сладост! На тях им викам "ам-ам, сега ще ви изям!", а пък той ме ритка по лицето. Голяма симбиоза сме с него. Ако ми снимат гръдния кош, на мястото на сърцето ми ще излезе Бейбо.

# 719
  • София
  • Мнения: 12 248
ллзащото тя отглежда нейното чуденце, без да е засуквало от майка изобщо. Пък аз знам, че такива котенца трудно оцеляват. А щом бебчето е живо и се чувства добре (пу-пу), значи човешката мама е страхотна!
Според мен поне няколко пъти е сукало, нямаше плаценти и кръв, така че най-вероятно поне го е облизала и накърмила няколко пъти. Ако е родено към 10 вечерта, аз го намерих към  4 следобед на следващият ден, то са минали към 16 часа от раждането. Изглеждаше прилично, единствено вече почваше да е с хипотермия и много гладно. Така че дълбоко се надявам поне няколко кърмения да е имал мъника, но не са били много със сигурност. Много ме е яд, че не обиколих по съседите да потърся още, но обиколих целият двор вкъщи и на улицата излязох, изобщо не ми хрумна да издирвам котета бебета на други места. Те май всъщност вече са били починали, може би мъника е оцелял, защото беше в оранжерията, а не навън.
Защо някои котки майки не се грижат за бебетата си?
Учудващо за мен мъника успява да изкатери доста висока купчина от одеало и освен това още от 5-тият си ден мърка. Малко с прекъсване, но е много забавно как нещо толкова малко мърка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт