Февруарчетата наши,вече батковци и каки

  • 26 634
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 6 219
Такси не е ли вариант?При нас всичко е на 10-15-20 минути пеша в посока,а не е като да живеем на центъра.Таксито е фиксирано на 3.5 и при нужда или бързане е голямо удобство.И аз не шофирам често,отделно сме само с една кола пък и разходките ни идват супер.Единствено кортовете са на другия край на града,но за тенис е рано така или иначе,а и дали ще има интерес ще видим.Хич не съм от амбициозните майки,даже решихме и късно да тръгне на училище,нека си пожевее хубаво детството цял живот има да учи.Но ми се иска да има някаква физическа дейност разбира се,която да го влече и учи на дисциплина и постоянство,и да изразходва неизчерпаемия източник на енергия който има.А дори не обича сладко и яде супер рядко,откъде я взима тази енергия не знам.

# 751
  • Мнения: X
Днес съм се разписала ама така е който е по майчинство Grinning  Такси става за епизодични случаи, иначе според зависи къде отиваш е около 15 лв. в едната посока и още толкова обратно. Скоро май не съм ползвала, може и повече да е, че ги вдигнаха. 30-40 минути пеш при нас аз не ги броя, тъй като това е равнозначно на разстояние в квартала Grinning от единия до другия край и мога да ги мина и пеш, както и често правя при разходки с количката.

За физическа активност съм съгласна, че трябва да има и то не от амбиции, а както казвате наистина да се канализира тази енергия някъде, защото иначе по главите ни ще ходи. И наистина дава и дисциплина, което си е още един плюс.

Наскоро и аз мислих за първи клас и аз реших да го пусна с набора си, въпреки че моя даже се роди по-рано в януари и един вид е от най-големите за набора си, но също не мисля да бързам. Отделно, че при нас пак е драма с първи клас, в смисъл, че имаме зачислено едно училище по адрес, но не е гаранция че ще го приемат в него. Има и гранични районни училища, но там децата, на които то им е зачислено са с предимство. Има кандидатстване пак, критерии и т.н. и ако случайно не ви харесва вашето зачислено училище са големи акробатики как и къде да бъде прието детето. Та отсега съм почнала да мисля и да гледам къде какви са ни шансовете...

# 752
  • Мнения: 6 219
И аз така,плюса на майчинството и малкия град 😁.
При нас няма драма с училищата,две имаме в квартала,ще пробваме в това с по добрата подготовка и извънкласни дейности,ако не стане в другото.И моят е края на януари,и ще изчакаме с набор 2018г. да си тръгне.

# 753
  • Мнения: 16 871
И нашият бати ще си тръгва с набора. Знаете в София каква е лудница с градини и училища, хич не мисля да изнасилват ситуацията и да го юрвам по-рано. Той пък и как обича промените, дума да няма!

И нашият казва същите неща, Лещичка. Не те обичам, ти си лош/а, ще те ядосвам, но най-ме жегва като каже, че съм лоша майка. Полудявам и превъртам играта. Може би защото като го гледам колко е нещастен и се чувствам като провал. Като ми каже така се опитвам да му обясня, че има деца ч, които няма какво да ядат или да живеят, че нямат играчки, а той има всичко това.  Уж разбира, уж помни и току пак го изтърсш.

# 754
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Заповядайте в новата 15та тема
https://m.bg-mamma.com/?topic=1489527.new#new

Общи условия

Активация на акаунт