Всичко, което трябва да знаете за грижата за сухата кожа

  • 13 900
  • 582
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 147
Не съм си давала сметка досега, че всъщност нормалната кожа е най-рядко срещана при жените. Може би защото определението "нормална" е предизвиквало асоциация с най-разпространена. Simple Smile
Моята кожа е по-скоро смесена, но има периоди, в който наблюдавам засилване или на сухотата, или на омазняването. Почиствам и подхранвам с подходящи и за чувствителна кожа продукти, защото усещам и повишена чувствителност понякога. В общи линии се ръководя от нуждите, които ми "показва" самата кожа, за да избера правилната грижа и правилните продукти.

# 151
  • Мнения: 844
Кожата ми е чувствителна, затова полагам грижи за нея ежедневно. Сега със застудяването ползвам повече хидратиращи продукти, за да я поддържам.

# 152
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 831
Не че не знаех, но след като прочетох статията със сигурност се убедих, че не полагам достатъчно грижи за кожата ми.
Кожата ми от няколко години е суха (мисля от ЕГН-то вече). Сутрин само си измивам лицето, но освен дневен хидратиращ крем не слагам нищо друго (имам предвид, че не ползвам лосион за почистване, тоник и серум). Вечер почиствам лицето и грима с тоалетно мляко и след това слагам хидратиращ нощен крем.

# 153
  • Мнения: 4 210
Моята кожа вече е зряла, суха.
Старая се да я почиствам, тонизирам и хидратирам с подходяща козметика, да спя повече, да пия повече вода, а лятото да ползвам слънчезащитни продукти. Обожавам разходките сред природата.

# 154
  • София
  • Мнения: 979
ползвам повече хидратиращи продукти

# 155
  • Мнения: 2 685
Моята кожа е по-скоро смесена. Грижите, които полагам зависят от сезоните, като през лятото наблягам на хидратацията, а през зимата на защитата от вятър, тъй като живея във ветровит град.

# 156
  • Мнения: 1 201
Честно казано не знаех, моята кожа по принцип е нормална и в добро състояние, изключвам сегашния период, в който ми е някак си опъната, но това е от времето. Полагам доста грижи за нея, както външно, така и вътрешно чрез здравословен начин на живот, много спорт и вода.

# 157
  • Мнения: 1 970
Моята кожа е суха и грижите за нея се състоят основно в почистване и хидратация. През зимата я подхранвам с по-мазни кремове, а през останалите сезони с леки хидратантни формули.

# 158
  • Мнения: 39 490
Нямах идея, че щастливките с нормала кожа са толкова малко. На какво се дължи това? На хубав ген, добра храна и добра козметика?

# 159
  • Мнения: 2 600
Кожата ми е нормална. Не полагам някакви особени грижи, просто гледам да е добре почистена и хидратирана.

# 160
  • sofia
  • Мнения: 1 946
Не знаех този факт за нормалната кожа. Моята за съжаление не е нормална. Ежедневно полагам грижи за нея с дълбокохидратиращ крем, и озаряващ серум. Два пъти в седмицата си правя маски. Вечер почиствам внимателно и отново хидратирам с нощен крем. Въпреки това кожата ми не е в най-доброто състояние в момента, може би се дължи на сезона или не мога да намеря подходящите за мен продукти. Чувала съм, че хиалуроновата киселина помага за нейната еластичност. Дали е задължително продуктите за грижа на лицето след 30 години да съдържат киселината, за да е по-еластична и добре изглеждаща кожата?

# 161
  • Сф
  • Мнения: 10 682
Знам, всяка жена има някакъв проблем с кожата и то реален , не въображаем.

# 162
  • Мнения: 524
Моята е смесена лятото е по скоро мазна,а зимата суха .Ползвам крем когато се налага хидратиращ.

# 163
  • Мнения: 504
Кожата ми е смесена.Грижите които полагам за нея са почистване сутрин и вечер, хидратиращ и околоочен крем.

# 164
  • Мнения: 308
Статията беше полезна. Аз полагам много малко грижи. Кижата ми е по-скоро смесена. С годините към суха. Приемам малко течности и това се отразява...

Общи условия

Активация на акаунт