Всичко, което трябва да знаете за грижата за сухата кожа

  • 13 919
  • 582
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 638
Да, знам, че сухата и дехидратирана кожа са различни проблеми.

# 136
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 805
Не Simple Smile

# 137
  • Мнения: 1 776
Определено студеното време спомага за дехидратирането на кожата ми, преди бях с много суха кожа, а сега по-скоро е нормална, дори мазна понякога, но зимата винаги я усещам дехидратирана.

# 138
  • Мнения: 555
Работата ми е с вързана с намалено количество на кислород и силна дехидратация, така че имам опит с тези проблеми. Единственото, което помага, е силно хидратиращ крем и пиене на големи количества вода.

# 139
  • Мнения: 140
Не знаех,но преди мислих че е едно и също.
Моята определено е дехидратирана, защото не приемам достатъчно количество вода. За това наблягам на силно хидратиращи кремове.

# 140
  • Мнения: 534
Не се отразява добре студа и на моята кожа. През зимния сезон, кожата ми  е доста дехидратирана. Има моменти,  в които я чувствами доста суха.

# 141
  • Мнения: 1 021
Всъщност не знаех , досега съм мислила, че това е един и същ проблем на кожата. Ще следя с интерес темата .

# 142
  • София
  • Мнения: 4 590
Не съм се замисляла за разликите.
Усещам кожата си по-суха основно през лятото.

# 143
  • Мнения: 387
Със много суа кожа съм и използвам предимно   Mixa

# 144
  • Мнения: 70
Да, моята кожа е дехидратирана и буквално пие продуктите, които нанасям. Опитвам се да я пръскам с хидратиращи спрейове по-често, но не винаги успявам. За съжаление и да пия вода забравям.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, правя разлика между двете понятия. Кожата ми е комбинирана, на места мазна, но често, през зимата или пък, когато съм далече от морето, е дехидратирана - направо я усещам опъната по лицето си.

# 146
  • Мнения: 674
Статията ми беше интересна, благодаря! Моята кожа е суха - опитвам се да се грижа, както е необходимо за нея.

# 147
  • Мнения: 21
Нормалната кожа не страда от прекомерно омазняване, от сухота, разширени пори или акне. Но знаете ли, че това е най-рядко срещаният тип кожа при жените?

В тази статия дерматологът д-р Наталия Боянова обяснява как най-добре да се грижим за различните типове кожа. След като прочетете нейните съвети, споделете в тази дискусия: Кой тип кожа е вашата и кои са основните грижи, които полагате за нея ежедневно?

Като публикувате своя отговор, имате шанс да спечелите един от петте козметични сета от Mixa. Ако следите дискусията до края и давате отговори и на следващите 2 въпроса, с всеки ваш отговор шансът да изтеглим името ви сред печелившите се увеличава!

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Нормална не е била никога.
Беше мазна,все пак за щастие като тийн нямах акне.
Почиствах я най-вече.
Сега от здравословен проблем се превърна в суха,не мога да си го обясня,но е факт.
Зачервява се,лющи се,бели се,особено около носа.
Пия вода,при това много,не е там проблемът.
Слагам кремове с хиалурон,липиди, компенсиращи кремове...
И кожата ги изпива много бързо.
Сега не я мия сутрин и вечер,а само вечер,при това най-често без душ гел/гел за лице.

# 149
  • Мнения: 1 487
По-скоро моята кожа е нормална. Всяка вечер си имам ритуал по почистване, подхранвам не особено редовно. Сутрин по-скоро се освежавам, отколкото да защитавам кожата през деня. Признавам, че за слънцезащита се сещам предимно лятото. За хидратация също.

Общи условия

Активация на акаунт