Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия - 4

  • 39 089
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 073
Остава ми 1 ден за уплътняване в Неапол ( Не съм особено фен, заради Амалфи и Позитано отивам ) .
Насочете ме, моля, към приятни, традиционни градчета които да са достъпни с влак. Не е задължително да са близо - важното е да стане в рамките на деня. Интересува ме архитектура в района.

# 691
  • Мнения: 19 005
В Казерта има дворец, градът не знам дали е интересен. Друг вариант е остров с фери.

# 692
  • Мнения: 2 344
На юг нищо не мога да ти препоръчам, този район не ми е интересен. Градчето Казерта също. Центъра на Неапол е хубав, има един дворец на хълм, качва се с фуникуляр от виа Толедо. Не успяхме ние, но изглежда внушително. Соренто включен ли е в програмата? Малко по-на запад е и Салерно.

# 693
  • София
  • Мнения: 5 073
Линията Соренто - Позитано  - Амалфи - Салерно съм включил, да. И грам нищо друго не мога да харесам по снимки от Гугъл Мапс.
Мисля да пътувам този ден безцелно от влак на влак и да зяпам пейзажи и селца.
За първи път ми се случва в живота да не мога да намеря с какво да запълня един ден.

# 694
  • Мнения: 1 139
По тази линия само Неапол - Соренто и Салерно - Неапол може да ползвате влак. Ако не проявявате интерес Към Помпей, Херкулан или Везувий, можете да видите двореца в Казерта или Пестум. На мен самото Соренто много ми хареса. Както и Неапол. Ако се интересувате от история, вижте Националния археологически музей.

# 695
  • София
  • Мнения: 5 073
По тази линия само Неапол - Соренто и Салерно - Неапол може да ползвате влак. Ако не проявявате интерес Към Помпей, Херкулан или Везувий, можете да видите двореца в Казерта или Пестум. На мен самото Соренто много ми хареса. Както и Неапол. Ако се интересувате от история, вижте Националния археологически музей.
Благодаря ти 🙂 Аз под линия визирах че са подредени в една линия, не че ги свързва жп.
До Салерно с влакчо и от там дневен билет за десетачка и неприятните автобуси 🙂

# 696
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Здравейте, видях по-горе, че се пита за нощувки в Неапол и обикаляне на района. Вчера се върнахме точно от една такава почивка. Бяхме точно в центъра на Неапол, в апартамент с гледка от терасата към виа Толедо.  Отидох леко скептична за Неапол, но се върнах въодушевена от този град. Неапол е страхотен. Съчетава чудесно духа на Италия, история, изкуство, традиции,  култ към храната, добри цени, хубави магазини, удобен транспорт, чудесна локация за разглеждане на Неаполитанския залив, Везувий, Амалфийското крайбрежие. От всичките ни маршрути най-малко ми хареса Капри. Прехвален,  неоправдано скъпи ресторанти, красиви гледки, но цялостно Позитано  го превъзхожда доста за мен. Отделете повече време за Соренто, струва си.  Билети за Везувий и Помпей изобщо няма нужда да се купуват онлайн, а просто трябва да се отиде рано, преди 09.00 ч. в Помпей, да се слезе на Pompei scavi, веднага на място има оферти и за двете. Билети за вход в Помпей започват да продават в 09.00 ч. 18 евро е цената без аудио гайд, аудиото е 8 евро още. За Везувий си взехме на цена 30 евро билет за извозване до там с микробус, вход и връщане в Помпей. Цялата процедура е 3 часа.
В Позитано  отидохме с влак от Неапол до Соренго и после с автобус. Пътят до Соренто е час и половина, разстоянието е 48 км, но влакът спира на всяка гара и се проточва. Важно е да се хване ранен влак, добре е този в 08.05 ч., после пристига навалицата и освен, че се натъпкваш трудно във влака,пътуваш прав поне половината път. Като се слезе на гарата в Соренто,ведната има офисчета с оферти за Амалфийското крайбрежие. Ние решихме да отидем само в Позитано. Билета е 3 евро, пътят е 40 минути. Завоите са убийствени. Италианците шофират като откачени, но е голяма красота и тръпка. Аз лично се забавлявах.
Неапол има чудесно метро, цената е 1.10 евро. Препоръчвам за резервации на нощувки Района на историческия център и пристанището.
До Капри бяхме с ферибот, пътят е 50 мин.цената 21.50 евро в едната посока.
Ако ви интересува шопинг, препоръчвам за района Неапол или Соренто. От Неапол си накупихме парфюми, с по 100 лева по-евтини от Бг. В тукашния фришоп парфюм на цена 240 лева, в Неапол е 140 лв. От Капри си купихме бижута. Е, не тези с диаманти за по 10000 евро, а чудесни бижута по дизайн и цена, има голямо разнообразие, за който го влече.Също има избор и си струва да си купиш бански от там.

Къде точно намерихте бижутата?

# 697
  • София
  • Мнения: 15 216
Линията Соренто - Позитано  - Амалфи - Салерно съм включил, да. И грам нищо друго не мога да харесам по снимки от Гугъл Мапс.
Мисля да пътувам този ден безцелно от влак на влак и да зяпам пейзажи и селца.
За първи път ми се случва в живота да не мога да намеря с какво да запълня един ден.

По тази линия - Виетри сул Маре. Последното градче преди Салерно. Горе, във високата част. Може би най-пъстрото място по Амалфийското крайбрежие. Аз съм очарована. Simple Smile

# 698
  • Мнения: 8
Здравейте,

Какво мислите за този район за настаняване в Бари?
Опасен ли е за вечерни разходки/ прибиране?

Благодаря!

# 699
  • Мнения: 82
Здравейте от 2 месеца чета и съм много благодарна на всички, които пишат впечатления. Предстои ми пътуване до Бари на 21,05 с ранният полет на Уиз. Тъй като имах точки за усвояване, които щях да загубя зараде непътуването ми 2 години заради короната, купих голям чекиран куфар, ще пътуваме две приятелки и ще  го ползваме общо. Поради тази особеност да питам има ли къде  да оставя багаж на гарата в Бари за да можем веднага след пристигане да отидем до Матера, но от гарата в Бари а не от летището? Дали не е по-добре първо да идем до Алберобело като по кратък път и маршрут за разглеждане, пък Матера да я оставим за понеделник, неделя ще сме в Бари, така решихме след като прочетох, че в неделя е по тегаво пътуването. От Алберобело ще имаме ли време и докъде може да идем като втори град за разглеждане?

# 700
  • Мнения: 2 344
Ave, не мога да кажа точно кой магазин, по търговските улици. Бижутата с камбанки, символ на Капри.

# 701
  • Мнения: 10 568
Здравейте,

Какво мислите за този район за настаняване в Бари?
Опасен ли е за вечерни разходки/ прибиране?

Благодаря!
Прекалено е широк този район, за да се изкажа. Може и да има някоя уличка с тъмни субекти, но при нито един от престоите си в Бари, аз и приятелките ми не сме се чувствали застрашени.

Gailari, не съм видяла клетки за багаж на нито една от гарите в Бари. Ние бяхме със същия полет, хванахме автобуса за Матера от летището и оставихме багажа там. Много съм доволна от това решение и благодаря на Розова маслинка отново!

# 702
  • София
  • Мнения: 489
В района на Неапол - фери до Капри или фери до Иския. Ние при някой следващ път ще посетим Иския.

# 703
  • Мнения: 82
Здравейте,

Какво мислите за този район за настаняване в Бари?
Опасен ли е за вечерни разходки/ прибиране?

Благодаря!
Прекалено е широк този район, за да се изкажа. Може и да има някоя уличка с тъмни субекти, но при нито един от престоите си в Бари, аз и приятелките ми не сме се чувствали застрашени.

Gailari, не съм видяла клетки за багаж на нито една от гарите в Бари. Ние бяхме със същия полет, хванахме автобуса за Матера от летището и оставихме багажа там. Много съм доволна от това решение и благодаря на Розова маслинка отново!
благодаря за идеята, но това значи, че вечерта когато се върнем в Бари ще трябва да идем до летището,  нали така? И после пак до града, автобуса на връщане от Матера, ходи ли до летището?

# 704
  • Мнения: 10 568
Като си вземете багажа от Матера, ще хванете влак до гарата, а не автобуса до летището Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт