Неапол (Кампания) и Бари (Пуля) – Красивата Южна Италия - 4

  • 39 233
  • 747
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 344
Отпадат ограниченията за влизане в Бг от 01.05
Хм, тъкмо попълних декларациите, които отпадат.
Някой с пресни отзиви да каже само с такива маски ли може, а обикновени не може ли,?

Леле, на който кажа, че отивам в Неапол, вклютелно и един приятел италианец, ми вика - Ти не си добре. Не обяснявам наред, че точно тоя шантавост ме привлича в Неапол.

# 631
  • Мнения: 10 604
Айде сега. Все едно отиваш в Уганда.

# 632
  • Мнения: 44
Благодаря.

# 633
  • Мнения: 157
Здравейте, обмислям екскурзия по Амалфийското крайбрежие октомври месец, като като кацаме в Неапол. Като цяло ще сме там 4-5 дена, цел не ми е да разглеждам Неапол, а другите градчета - Позитано, Соренто и тн. Понеже гледам, че нощувките в Неапол биха били по-евтинит отколкото в другите градчета и предвид, че ще летим до там, постижимо ли е да спим в Неапол и всеки ден да пътуваме с влак/автобус до другите градове или не си заслужава като време и пари за транспорт? Благодаря предварително :*

# 634
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте, обмислям екскурзия по Амалфийското крайбрежие октомври месец, като като кацаме в Неапол. Като цяло ще сме там 4-5 дена, цел не ми е да разглеждам Неапол, а другите градчета - Позитано, Соренто и тн. Понеже гледам, че нощувките в Неапол биха били по-евтинит отколкото в другите градчета и предвид, че ще летим до там, постижимо ли е да спим в Неапол и всеки ден да пътуваме с влак/автобус до другите градове или не си заслужава като време и пари за транспорт? Благодаря предварително :*
Колко по-евтино? И много зависи къде в Неапол ще отседнете. В района, в който бяхме отседнали ние не ми излезе бюджетна нощувката. В Помпей беше по-евтино от Неапол.  Ако не сте с много багаж за мен пътуването е загуба на време. Лично аз бих предпочела част от нощувките ми да са извън Неапол.

# 635
  • Мнения: 3 360
В Бари или околностите има ли някакви забавления за деца 7-8 годишни?

# 636
  • Мнения: 1 366
Здравейте, обмислям екскурзия по Амалфийското крайбрежие октомври месец, като като кацаме в Неапол. Като цяло ще сме там 4-5 дена, цел не ми е да разглеждам Неапол, а другите градчета - Позитано, Соренто и тн. Понеже гледам, че нощувките в Неапол биха били по-евтинит отколкото в другите градчета и предвид, че ще летим до там, постижимо ли е да спим в Неапол и всеки ден да пътуваме с влак/автобус до другите градове или не си заслужава като време и пари за транспорт? Благодаря предварително :*
Ние пътуваме утре, та ще Ви отговоря другия уикенд Simple Smile Ще спим само в Неапол, 4 нощувки. За 300 евро - 4 нощувки за двама със закуски над замъка Нуово (над фериботите).

# 637
  • София
  • Мнения: 15 219
Да ви попитам - в ГОЛЯМА ЧУДЕНКА съм. Ще ходим другата седмица с приятеля ми до Амалфи и района. Дали да взимам рентакар или да караме с транспорта? Искам да обиколим по повечето малки населени места. Споменаха ми, че може да се наеме и мотор. Някой има ли такъв опит? Благодаря предварително!

Ние наехме кола, но бяхме там в началото на март, нямаше толкова туристи и пътят (макар и тесен и завоест) не беше натоварен.
През по-активен сезон паркирането може би ще е проблем. В Амалфи на паркинга до морето има бариера, която изобщо не се вдига, ако няма свободни места. Ние имахме късмет, защото на единия паркинг имаше цяло едно място. Simple Smile
В Равело паркингът е само един, не е особено голям. Ние бяхме там около 10ч., паркирахме без проблем, но в сезон ..... незнамнезнам.
Като цяло - винаги наемаме кола където и да пътуваме. Автобуси и влакове сме ползвали само от или до летището. Но специално в този район, предвид огромното количество туристи, което се изсипва - колата може да се окаже неудобство - заради драмата с паркирането.
Миналият август (да, наистина - в пиков сезон...) сестра ми и мъжът й обикаляха района. В Амалфи изобщо не са успели да намерят място за паркиране. Сестра ми е останала да разгледа сама, а мъжът й е излязъл с колата извън града и я е чакал някъде, после се е върнал, за да я вземе.

Последна редакция: нд, 01 май 2022, 09:14 от Vivi

# 638
  • Мнения: 256
Инцидентно ще сконем до Бари. Обаче не ми се отваря страницата на  AM TAB. Някой може ли да удари едно рамо с разписание на автобус 16 от гарата към летището? Намирам разни разписания, но все с различен начален час.

# 639
  • Мнения: 157
А който е бил на Амалфийското крайбрежие средата на октомври може ли да каже дали е хубаво за посещение тогава, красиво ли е още и тн., тъй като предполагам, че пролетта е най-красиво, но как е октомври

# 640
  • Мнения: 3 360
Заповядай, това е снимано от спирката на 10.04. 

# 641
  • ново
  • Мнения: 5 961
Разписанието е актуално. А колко време се пътува до летището и шофьорът продава ли билети?

# 642
  • Мнения: 7
Разписанието е актуално. А колко време се пътува до летището и шофьорът продава ли билети?
Здравейте! На 27.04.пътувахме около 45 мин. от спирката на автобус 16 на Бари Чентрале до летището. Точно до спирката има павилион, от който си купихме билетите, които струват по 1евро. Шофьорът не продаваше билети. След като се качите в автобуса билетите задължително се чекират.

# 643
  • Мнения: 306
Здравейте готини хора!
Този месец съм планувала пътуване до Бари и от два месеца не спирам да ви чета .
 Ще сме почти 4 дни , тъй като полета ни за София е късно вечерта . От неделя до сряда.
Но съм много объркана с програмата или по- точно къде да нощуваме .
 Букнала съм за сега 1 нощувка в Бари и 1 в Алберобело в трули ( които мога да анулирам все още ) - много ми се иска да видя какво е  Simple Smile и до там ....
Ще ми се да посетим Остуни , Монополи , Полиляно и Лече ....
Матера също разбира се , но пристигаме рано сутринта в неделя и не искам да рискувам с транспорта .
Не знам много съм объркана ...
Дайте съвет и идеи !
 
П.С. Рим и Париж от раз организирах , но тук с този транспорт ми е много объркващо ....

# 644
  • Мнения: 157
Също искам да попитам, тези от вас, които са били и в двата  района - Кампания и Пуля, цените по заведенията приблизително еднакви ли са в двата района или по Амалфийското крайбрежие е по-скъпо?

Общи условия

Активация на акаунт